Úvod / Zvýší Kometa semifinálovou úspěšnost?

Zvýší Kometa semifinálovou úspěšnost?

Kometa Brno po svém návratu do extraligy hrála pětkrát semifinále a čtyřikrát byla úspěšná! Ve své třetí sezóně 2011/12 proklouzla do předkola, tam narazila na Kladno, které vyřadila v nejkratším možném čase a následně prošla přes Spartu do semifinále. Podíváme-li se do historie, tak předchozího semifinále se účastnili hráči, dnes už vlastně legendy, jako Nadrchal, Machač, Maixner, Černý, Jiřík, Farda, Ševčík, Kepák a na střídačce trenéři Bouzek a Danda.

Rok 2012: Škoda Plzeň - Kometa 1:4

První venkovní zápas začala Kometa špatně, ve třetí minutě prohrávala už o dvě branky, přesto se jí podařilo výsledek srovnat a v závěru stanovil konečné skóre 3:4 Jakub Svoboda. Druhé utkání bylo opět velmi vyrovnané, rozhodl jediný gól Róberta Petrovického v přesilovce pět na tři - 0:1. V brance zazářil Jirka Trvaj.
Série za stavu 2:0 pokračovala na brněnském stadiónu. Na ledě probíhaly taktické šachy, ve druhé třetině využil přesilovku Jakub Svoboda, výsledek 1:0 vydržel až do konce, Trvaj zapsal druhý shut out za sebou. Další souboj soupeřů a opět těsný výsledek. Kometa v úvodu první třetiny dostala branku ve vlastní přesilovce a prohrála 2:3.
Poslední zápas se hrál v Plzni. Hosté šli rychle do vedení, ve třetí minutě už vedli o tři góly, nakonec zvítězili jasně 7:2, po dvou brankách dali Tomášové Svoboda a Divíšek.
Zajímavostí je, že Kometa se dostala do finále po 41 letech.

Rok 2014: Sparta - Kometa 3:4

Úvodní  zápas v Praze se více povedl hostům, využívali brejky a na úvod zvítězili 5:2 když dvěma brankami se blýskl Hynek Zohorna. V dalším domácím utkání Sparta využila v první třetině dvě přesilovky, tato část hry skončila 3:0 a to byl také i konečný výsledek.
Série se za stavu 1:1 přesunula pod Špilberk. Třetí souboj byl reklamou na hokej, hosté vedli o dvě branky, brněnským hráčům se podařilo srovnat a v prodloužení střelou k tyči rozhodl Honza Káňa - 3:2. V dalším utkání tahala Kometa za kratší konec, Buchtele dal gól ve vlastním oslabení a na konečných 5:3 zvyšoval do prázdné branky Lukáš Pech.
Za nerozhodného stavu 2:2 na zápasy měla Sparta výhodu domácího prostředí, ale nevyužila ji. Kometa hrála poctivě z obrany, konečný stav byl 1:1. Prodloužení žádné branky nepřineslo a rozhodovalo se v nájezdech. Tam byl Marek Čiliak bezchybný a jediným gólem, kdy se puk sotva dokutálel za čáru, rozhodl obránce Jožka Kováčik.
Šestý mač v Brně mohl rozhodnout, ale nepovedená první třetina v podstatě rozhodla o konečném výsledku 5:2 pro hosty, dvě branky vstřelil Jaroslav Hlinka.
Poslední rozhodující zápas se odehrával v holešovické hale a měl pro Kometu šokující úvod. Ve druhé minutě prohrávala 0:2, Marka Čiliaka střídal Jirka Trvaj a domácí diváci skandovali "deset, deset". Do konce utkání ovšem zbývala dlouhá doba a brněnští fanoušci věřili ve vyrovnání. Hrálo se ve vysokém tempu a hostům  se ve druhé třetině skutečně povedl obrat. Sparta v poslední části už jen snížila, obrovský tlak z její strany vyrovnání nepřinesl a po výsledku 5:4 Kometa postoupila po dvou letech opět do finále.
Jakub Koreis, tehdejší útočník Brna, vzpomíná"Otočili jsme jim to z 1:3 a já se patnáct sekund před koncem stavěl na buly v našem pásmu. Vedli jsme o gól. V podstatě celá sezona závisela na tom, jestli dokážeme ještě tu chvíli udržet skóre. Jakmile celá střídačka skákala za námi na led, spadlo ze mě napětí takovým způsobem, že to nejde ani popsat."
Zajímavostí je, že Kometa v sérii vyhrávala liché zápasy a Sparta sudé.

Rok 2015: Litvínov - Kometa 4:1

První zápas v Litvínově lépe vyšel domácím, v úvodní třetině si vybudovali dvoubrankový náskok, odolali závěrečné power play a zvítězili 3:2. V dalším utkání se Kometě dařilo lépe, šla do vedení střelou Leoše Čermáka, ale ani to nestačilo. V poslední třetině se domácím podařilo dvakrát skórovat a vyhráli 2:1.
Série se za stavu 0:2 přesunula do Ronda. Úvod třetího mače byl pro litvínovské hráče ideální, v první minutě byl úspěšný Jakub Petružálek. Kometě se nepodařilo překonat brankáře ani jednou a prohrála 0:3. Až následující zápas měl pro domácí šťastný konec. Brněnští hráči využili dvě přesilovky, odolali tlaku hostů a Honza Káňa gólem do prázdné branky stanovil závěrečné skóre 4:1.
Pokračovalo se na ledě Vervy. Ve druhé třetině za stavu 2:2 mohl rozhodnout Petr Ton, ale trefil pouze břevno a šlo se do prodloužení. Tam si obrovský kopec smůly opět vybral Ton když jeho přesně mířenou střelu do poloodkryté branky vyrazil Martin Ručinský nastavenou hokejkou. Za minutu nato už bylo rozhodnuto, ranou příklepem k tyči sérii ukončil Peter Jánský. Kometa byla vyřazena a získala bronzové medaile.
Zajímavostí je, že po zisku stříbrné a bronzové medaile nebyla prodloužena smlouva trenérovi Vladimíru Kýhosovi.

Rok 2017: Mountfield HK - Kometa 2:4

Začínalo se na východě Čech. Kometa urvala první bod po hubeném vítězství 2:0, do prázdné branky rozhodl Marek Kvapil. Hradec druhý den srovnal stav v sérii výhrou 3:0. Dva góly padly ve druhé třetině ve dvojnásobné a následné klasické přesilovce, další v poslední třetině.
V Rondu se brněnským hráčům zpočátku velice dařilo a zvítězili rekordně 8:0 když se hattrickem zaskvěl obránce Ondra Němec. Další zápas už byl pro Kometu smolný, nevyužila dvojnásobné přesilovky, utkání skončilo 0:0 i po prodloužení a v sedmé sérii nájezdů rozhodl jedinou úspěšnou střelou Tomáš Knotek.
Série se za vyrovnaného stavu 2:2 přestěhovala do Hradce. Hosté využili nejprve dvojnásobnou přesilovku, domácí sice srovnali, ale na konci šedesáté minuty bylo skóre 3:1 pro Brno. Hrdinou byl Jakub Krejčík, dal dva góly a na třetí nahrál Tomáši Vondráčkovi, který v závěru trefil prázdnou branku.
V jihomoravské metropoli Kometa využila mečbol. Utkání skončilo 1:1, v prodloužení měli domácí velkou převahu. Rozhodující akci začal dalekonosnou střelou Jožka Kováčik, k odraženému puku se po přihrávce dostal ukončovatel sérií Hynek Zohorna který prostřelil hradeckého brankáře.
Zajímavostí je, že góly na obou stranách padly až v pátém utkání - brankáři Marek Čiliak i Patrik Rybár byli velkými oporami svých týmů.

Rok 2018: Škoda Plzeň - Kometa 1:4

Úvodní zápas se odehrával klasicky na domácím ledě soupeře Komety. Byl to atraktivní hokej. Brno využilo jednu přesilovku a i v oslabení dal branku Alex Mallet z trestného střílení, ubránilo se závěrečnému náporu soupeře a vyhrálo těsně 3:2. Další utkání také vyznělo ve prospěch hostů. Ve druhé třetině šli do vedení a byli jasně lepší. Poslední část hry přinesla gól v oslabení Radima Zohorny a hokejovou lahůdku v podání Martina Nečase, který stahovačkou obešel obránce a bekhendem zvyšoval na tříbrankový rozdíl. Závěrečná power play přinesla pouze úpravu skóre na 1:4. Série se za stavu 0:2 stěhovala do Brna.
Pod Špilberkem se hrálo dramatické utkání, ještě minutu před koncem byl stav 2:2. Martin Erat vzal všechno na sebe, obešel dva obránce a překonal plzeňského brankáře - 3:2. Další mač mohl sérii ukončit, ale nestalo se tak. Hosté byli lepší ve druhé třetině, využili chyb brněnských hráčů a vypracovali si dvougólové vedení. Využitá přesilovka v poslední třetině přinesla pouze snížení na 1:2 a následný obrovský tlak domácích vyrovnání nepřinesl.
Pátý souboj se odehrál na západě Čech. Hosté šli v první třetině do dvoubrankového vedení a celý zápas zvládli bez problému 6:2.
Série měla stejný průběh jako série stejných soupeřů v roce 2012.
Zajímavostí je, že Kometa po třetím vyhraném zápase jeden rok a třináct zápasů v řadě nepoznala ve vyřazovacích bojích hořkost porážky.
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 3]
KometaGirlPower KometaGirlPower Redaktor 93% 06.04.19 15:57 [1640]