Úvod / Vítáme Vás na novém webu kometafans.cz

Vítáme Vás na novém webu kometafans.cz

Po skoro 5 měsících fungování provizorního a jednostranně zaměřeného webu Kometafans jsme pro Vás připravili zcela nový web. Co nového nabízí, co zůstalo při starém a jaké jsou největší změny?

 

V prvé řadě bych chtěl poděkovat všem fanouškům a lidem, kteří přispěli a bez kterých by tento web v takové podobě nikdy nemohl vzniknout. Dále bych rád poděkoval studiu RJwebdesign, které se specializuje na sportovní systémy, weby a aplikace. Zároveň je velkým fandou pro podobné neziskové projekty jako je ten náš. Vize kterou máme, se studiu velmi líbila a  díky tomu jsme mohli najít společnou řeč a náklady na nové stránky byly tak minimální. Částka za podobné projekty jako je tento, postavené na vlastním systému, dělané na míru, se pohybuje od částky 100 000 ,- Kč a více. Zejména kvůli těmto dvěma faktorům, tedy lidem a studiu máme jedny z nejlepších fans stránek nejen v hokeji ale ve sportu obecně.

 

Vzhled webu

 

První změnou, které si určitě hned každý všimne, je nový, čistý a plně responzivní design včetně nového loga. Prim v něm hraje modrá a bílá, kterou doplňuje červená barva, kdy jsme chtěli zachovat jakési přidružení k městu Brnu. Veškeré rozestavení widgetů (tabulka, další zápas, RSS atp.) jsme zachovali z předešlého fóra. Toto rozestavení plnilo funkci velmi dobře, z tohoto důvodu jsme se rozhodli pro lidi již naučené rozestavení zachovat. Další, ne na první pohled patrnou věcí, je rychlost fora. V tomto případě odpadá dlouhé načítání stránek, které by se nám na starém systému nepodařilo zrychlit.

 

Logo Kometafans.cz

 

Další velkou změnou je nové logo webu, bohužel jsme nemohli použít staré logo, navíc jsme chtěli začít novou eru našeho serveru a logo je základní věc, která by měla nový začátek podtrhnout.

Logo je stejně jako stránky laděno do modré a bíle barvy, sekundární barva je červená. Logo se skládá z modrého štítu nad kterým dominuje název KOMETAFANS, moderně a sebevědomě napsaný název našeho sdružení, pod ním je umístěna červená stuha, na které je napsáno “víc než forum”. Tento Vámi vymyšlený slogan je důležitější než vypadá, od této doby jsme opravdu více než fórum a server nabízí daleko více než kdy nabízel. Od teď již kometafans.cz neplní jen funkci fóra.

Nad názvem Kometafans jsou tři hvězdy, kterým dominuje jedna velká, které mají podtrhnout a ukázat dominanci klubu HC Kometa Brno v celé jeho historii.

Základní uspořádání stránek

Pojďme si společně ukázat rozestavení stránek, úplně nahoře v hlavičce stránky nad základní navigaci je 13 červených hvězd. Ty se po najetí zvětší a zbarví se do modra, každá hvězda značí jeden mistrovský titul. Po kliknutí na hvězdu, se zobrazí mistrovská sestava a krátké informace o konkrétní sezoně.

Pod hvězdami se nachází základní navigace, tak, jak jste byli zvyklí ze starého webu. Tedy vlevo je umístěné logo kometafans, vedle něj domeček, který zastupuje domovskou stránku, dále je zde sekce diskuse, zápasy - tabulky, sponzoři, kvízy, vstupenky, o nás a lupa, která slouží k vyhledávání na celém serveru, tedy i ve fóru.

Střed stránek

Stránky jsou rozdělené na dva sloupce, levý, kde jsou umístěny články a pravý, ve kterém jsou umístěny veškeré widgety a další informace.V levém sloupci jsou umístěny články, nejaktuálnější článek hraje prim, je tedy oproti zbylým, starším článkům největší. Každý článek má ve výpisu krátké info, dole je ukázán čas zveřejnění článku, kategorie a počet komentářů, které se vztahují ke článku. Po rozkliknutí článku se zobrazí článek celý, jediná změna je, že na konci článku přibyla informace o zdroji, autoru článku a počtu shlédnutí.

V pravém sloupci jsou umístěné různé widgety a informace, na které jste byli zvyklí ze starého fóra. Jako první je zde umístěné přihlašování, které je řešeno jednodušeji než na starém webu. Taktéž si můžete v případě nutnosti přeposlat zapomenuté heslo, při registraci stačí zadat základní údaje, po registraci si můžete přidat a editovat další informace ve svém profilu.

Pod registračním formulářem je umístěna sekce aktuálně, která nahradila připnuté komentáře. Jedná se o krátké sdělení, může být použita na nové pohyby hráčů, zásadní informace atp. Jako první je zde jen nadpis, po kliknutí na každý nadpis se zobrazí celé znění textu. Takové řešení nám připadá efektní a efektivní. Dole pod výpisem všech 5 aktuálních novinkách je jejich archiv.

Minulé utkání a nadcházející utkání, nově oproti starému webu přibyla sekce minulé utkání a jeho výsledek. Největší změnu zřejmě ocení administrátoři serveru, protože již nebudou muset informace doplňovat ručně, ale veškeré informace se načítají automaticky, odpadá ruční doplňování výsledků. Díky tomu budou tabulky aktuální chvilku po dohrání zápasů!

Pod těmito dvěma sekcemi je sekce, která určitě nesmí chybět. Změny jsou dvě, tato sekce je rozdělena do více tabulek, tou jednou je tabulka ELH a tou druhou pak tabulka Ligy mistrů, která se opět aktualizuje sama, již není potřeba ručně vkládat jednotlivé čísla a aktualizovat tabulku. Taktéž si pomocí modrého tlačítka můžete listovat mezi dvěma tabulkami (ELH a LM).

Další věcí, kterou znáte ze starého fóra, je anketa a archiv. V tomto ohledu jsme neexperimentovali, tudíž v této věci se nic nemění. Další věcí je statistické okénko, které je nově taktéž automatické, již není potřeba měnit údaje ručně. Je v ní celkový počet komentářů a počet registrovaných uživatelů, po kliknutí na název počet registrovaných se Vám zobrazí výpis všech registrovaných lidí, po kliknutí na nickname každého registrovaného můžete vidět jeho profil s osobními informacemi.

Další sekce odkazy na další extraligové fóra zůstala nezměněna, po kliknutí na každý název se přesměrujete na fórum daného klubu. Další sekce nejvíce diskutující, která nebudila velké vášně, jsme zachovali.

Další věcí je výtah článku, co se kde píše o kometě, tak jako na starém fóru a nová funkce nejbohatší uživatelé, o této funkci se dočtete dálev článku.

Patička stránek (footer)

Vespod stránek můžete vidět sekci “nepřehlédněte” kde jsou 4 kategorie. Soukromá pošta, přehled diskutérů, nejbohatší uživatelé a diskuse.

Pod touto sekcí jsou vidět poslední komentáře, nejen v diskusi, ale i ke článkům. To je nová změna oproti staré diskusi, nyní můžete vidět a vypozorovat, kde člověk naposledy něco okomentoval a to i třeba již i ke starému příspěvku a reagovat tak na něj.

Další věci je designová mapa klubů extraligy ledního hokeje, je to takový hezký doplněk ke stránkám. Na mapě České republiky můžete vidět ostatní kluby a jejich umístění, po kliknutí na logo každého klubu se Vám zobrazí čas cestování a vzdálenost od Ronda.

Dále přichází klasická patička, s copyrightem, informacemi a kontakty, aktuální verze webu, kde jsou v seznamu rozepsány aktualizace stránek a roadmap, tedy funkce, které se na stránkách chystají. Dále přibylo tlačítko facebook, kde se můžete stát fanoušky naši nové FB stránky. Úplně dole webu je náš partner RJwebdesign a jeho reklama.

Jednotlivé sekce a funkce

Nejbohatší uživatelé a bodový systém

Kontroverzní systém karmy jsme se rozhodli nahradit bodovým systémem, který je mnohem více spravedlivější, odpadá nesmyslné psaní příspěvků k diskusi za účelem obdržení lajků. Systém udělování bodů nebudeme nikomu prozrazovat, body se přidělují za celkovou aktivitu na webu.

Zápasy a Tabulky

Zde můžete vidět výpis a výsledky zápasů HC Kometa Brno, dále veškeré tabulky a zápasy soutěží, kterých se brněnský klub účastní, LM, Playoff a základní tabulka.

Sponzoři

Sekce dárci nahrazena sekcí sponzoři, kde je umístěn seznam lidí, kteří přispěli a partneři webu kometafans.cz se kterými určitým způsobem spolupracujeme.

Kvízy

Novinka na stránkách, zábavný kvíz, ve kterém bude až 20 otázek a 5 odpovědí tématicky ke Kometě a hokeji obecně, kvíz je pak přístupný všem registrovaným uživatelům, kvíz je měřen časem, na každou otázku má uživatel 12 vteřin. Každý kvíz je pak bodově ohodnocený a body se přičítají každému uživateli. Po dokončení kvízu se lze pak podívat na seznam lidí, kteří se kvízu zúčastnili a také jak v něm dopadli. Můžete tak všem ukázat, kdo se v hokeji a jeho historii vyzná nejlépe!

Vstupenky

Stará sekce vstupenek, která byla odlehčená o povinné informace, stačí zadat jméno, kontakt, počet vstupenek a cenu za vstupenku, nyní se inzerát sám po nějakém čase sám vymaže.

Osobní profil

Nyní má každý registrovaný uživatel svůj osobní profil, jedna z velkých změn oproti starému fóru, kde žádný profil nebyl. Každý osobní profil obsahuje základní informace (avatar, datum registrace, poslední přihlášení, ID registrovaného, kontaktní informace na něj, možnost poslat soukromou zprávu, prohlížeč a systém). Pod avaterem je umístěno velké tlačítko “stát se fanouškem”, můžete si tak přidat uživatele do oblíbených.

Dále můžete vidět koho má daný uživatel v oblíbených a kdo má v oblíbených jeho.

Na kartě statistiky je vidět kolik komentářu napsal ke článkům a kolik v diskusi. Jeho body, které získal a výpis všech jeho komentářů. Taktéž jeho pořadí oproti ostatním v současné době. Jako poslední je karta kvízy, kde vidíte kolika kvízů se zúčastnil, kolik nahrál bodů, zda nějaké kvízy sám vytvořil atp. Taktéž u každého profilu v pravém sloupci můžete vyhledávat uživatele podle jména.

Diskuse

Určitě pro velkou část z Vás ta nejdůležitější diskuse, která zůstala víceméně stejná. Byla jemně upravena po grafické stránce, hodnocení komentáře podle +/- zůstalo zachováno, misto těhle dvou znaků jsme se rozhodli umístit palec nahoru/dolů. Byla vylepšená verze, zda je uživatel online/offline, po najetí na zelenou/červenou tečku se zobrazí čas, kdy byl uživatel naposledy online. Nově přibyla malá ikona telefonu, která se u každého komentáře zobrazí v případě, když uživatel napíše svůj komentář z mobilního zařízení/tabletu.

Podpis se přemístil z místa vedle nicku dolů pod napsaný text, je to dáno z důvodu responzivního webu, delka podpisu byla zvětšena ze 60 znaků až na 150 znaků.

Taktéž přibylo číslo ID komentáře, nyní má každý komentář svoje jedinečně ID, pomoci tlačítka kopírovat adresu odkazu (pravým tlačítkem myši a kopírovat tlačítko odkazu)  můžete v diskusi na tento text odkázat, po kliknutí na daný odkaz na něj bude uživatel přesměrován. Hodí se v případě, pokud chcete připomenout/odkázat na starý a zapadlý komentář.

Diskuse ve formě reakcí zůstala zachována, kdy je reakce jinak barevně oddělena a to modrou barvou. Jelikož není diskuse tvořena formou pluginů, nové/nepřečtené/neshlédnuté komentáře nevyskakují samy, ale jsou přihlášeným uživatelům podbarveny žlutě a to i komentáře v reakcích. Oproti starému systému to má jednu výhodu a to tu, že žlutá zvýrazňující barva nezmizí po nešťastném najetí na komentář, ale je zachována do doby, dokud komentář skutečně nezobrazíte a to i několik dní zpět.

Taktéž přibyla nová funkce “náhled komentáře”, kdy si můžete nejdříve komentář zobrazit jako náhled a po tom, co s ním budete skutečně spokojení komentář odeslat. Taktéž přibyla funkce, která informuje o tom, že byl komentář editován, na editaci má každý uživatel 10 minut po vložení komentáře, pokud komentář edituje, zobrazí se u něj “Komentář byl upraven (2x), naposledy 20.03.19 15:22”

Odpadlo tlačítko načíst další, ale diskuse je rozdělena na stránky, 1 až XXX. Vkládání obrázků a editace textu v komentáři (nadpis, tučně, seznam atp) je řešeno funkcí markdown.

Nově přibylo daleko více smajlíků, díky novému systému a webu jsme si to mohli dovolit,  někteří jsou ve formátu GIF, tudíž se hýbou, některé staré smajlíky jsme zachovali, zejména ty tématické o Kometě.

Ignore list

Nyní máte možnost si dát každého registrovaného uživatele do ignore listu, pokud Vámi ignorovaný uživatel napíše komentář, zobrazí se hláška a nick (ignorovaný uživatel) je to z důvodu zachování posloupnosti a smyslu reakcí.

Soukromé zprávy

Každý registrovaný uživatel může ostatním uživatelům posílat soukromé zprávy, naráz až 5 dalším lidem, ve svém profilu máte tři karty, odeslané, přijaté a nový zpráva. Pokud odešlete komentář, tak se v sekci odeslané ukáže i stav odeslané zprávy, například, zda si ji příjemce zobrazil.

V článku jsem již naznačil, že stávající podoba stránek není konečná, ke startu nového ročníku extraligy chystáme spuštění tipovačky, taktéž plánujeme nějaké další zajímavé funkce, momentálně jsme byli limitování rozpočtem, navíc nechtěli jsme vše spustit od začátku, uvědomujeme si, že zvyknout si na nový web a funkce pro některé nebude jednoduché, proto chceme vše nahrávat postupně, navíc se budete alespoň na co těšit.

Na závěr bych ještě jednou rád poděkoval všem, kteří se podíleli na rozvoji nového i dnes již starého fóra, všem diskutujícím fanouškům a lidem, kteří naše stránky navštěvují, byť se nezúčastňují diskuse a fungují tu pasivně. Před šesti měsíci by mě nikdy ani nenapadlo, kam až to může dotáhnout vůle lidu a to, když se lidi spojí za účelem něčeho lepšího.

Uvědomuji si, že ne všem lidem se nové stránky budou líbit, někteří si budou muset třeba zvyknout na nové barvy, trošku pozměněné fórum a více funkcí. Každopádně věřím v to, že všichni si časem zvyknou a nové stránky ocení.

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 3]
Srb Srb 03.04.19 15:32 [524]

At nezasiram diskusi, zeptam se tu. Jak lze vytvorit vlastni kviz? Zkoumal jsem vsude, kde me napadlo, ale nikde jsem tuto moznost nenasel. A predpokladam, ze to nebude tim, ze jsem na telefonu.

„Karma je zdarma“
ace ace +2 / 0 02.04.19 17:56 [262]

Mnohem hezci a lepsi, jak ten oficialni :-) *86*

„Proti všem !!“
Dusek Dusek +1 / 0 02.04.19 16:48 [229]

Ahoj všem!!!

„Kometa je rodina!🏒“
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 3]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace