Úvod / ,,Trenérská výzva'' ? Fajn novinka. Proč to minimálně nevyzkoušet?, má jasno geremi

,,Trenérská výzva'' ? Fajn novinka. Proč to minimálně nevyzkoušet?, má jasno geremi

Útočník Martin Dočekal - oblíbenec diskutéra geremiho. Jako velký dříč se stal důležitým hráčem Komety a oblíbencem fanoušků

Přišel listopad a zrovna tu máme hokejový víkend. Nepřílíš povedený zápas s neoblíbenou Mladou Boleslaví máme za sebou a nyní nás čeká úhlavní rival HC Sparta Praha! A dá se opět čekat, i vzhledem k tomu, že úvodní vhazování je naplánováno na velmi dobrých 16:00 (zápas se vysílá přímým přenosem na kanálu ČT Sport už od 15:40), přijede do našeho hlavního města velký počet Komet'áků! O tom, že se zase vytvoří ta ''Domácí atmosféra'', která je v O2 Aréně již zaběhnutou tradicí, není jistě žádný pochyb.

Nicméně ještě před tím, než tento velký zápas v Praze zítra začne, můžeme využít nevlídného podzimního počasí a usednout k počítačům, notebookům, Vašim chytrým telefonům a udělat si pohodlí při dalším, již druhém rozhovoru tohoto týdne. Další host, který byl osloven na kus řeči a který má jako mnoho dalších velmi dobré a čtivé příspěvky, je geremi , který se zároveň zaregistroval na tento portál KometaFans mezi těmi, kdo tak učili se spuštěním tohoto diskuzního webu. 

Tentokrát se zápas neodehrává u nás doma v Rondu, ale jak už bylo zmíněno, v libeňské pražské největší hokejové aréně v České republice. Obě arény, stejně jako mnohé další, se mohou pochlubit více vyžitím různých akcí, i těch mimohokejových. Je vcelku hodně fanoušků, kteří se v našem Rondíčku cítít dobře. ,,Rondo je fajn, ale nestíhá pokrývat zájem. Novej statek je potřeba jako sůl, ale Rondo díky těm dvěma titulům z poslední doby zůstane legendou. Upřímně, protože jsem poslední dobou furt někde v cizině, tak jsem v Rondu byl naposledy cca. šest jařin zpátky, tak už si úplně nepamatuju, jak jsem se v něm cítil. Vzhledem k mé práci musím být adaptabilní, takže se v podstatě cítím dobře všude,'' vypráví geremi.

Zase ale na druhou stranu - pořádají se tu i jiná sportovní odvětví. V minulosti to bylo MS ve volejbalu, letos na jaře tu byl turnaj Floorballistů. Takže i když Rondo je převážně obývané ledem po většinu svého užívání, mimo hokejovou sezónu se tu čas od času objeví i sporty, které se odehrávájí na suchu a tak milovníci sportu mají kam za akcí zajít. ,,Já na takové akce nechodím,'' přiznává náš host v rozhovoru ,,kdybych se před pár lety neodstěhoval z jižní Moravy, úplně bych na to kvůli práci neměl čas. A hlavně: Jsem tak trochu šmoula Mrzout. Nemám rád lidi... teda – spíš davy lidí,'' zakončuje úvodní předmluvu. Nyní nás čeká opět hlavní část rozhovoru, na kterou Vás všechny zveme (dopředu píšu), k zajímavému počtení!

 

Ahoj, geremi. Vítám tě u rozhovoru a díky za přijetí k jednomu z mnoha dalších počtení pro naše fanoušky. A klasická otázka - jak bys zhodnotil první čtvrtinu letošní Extraligy?

Zdar Steve, díky za pozvání k rozhovoru. První čtvrtka dobrá, ale jak všichni víme, zajíci se počítají až po honu. Říkám si, jestli je díky posilám a novýmu tréňovi Kometa tak dobrá, nebo zbytek tak marnej. Nicméně – za mě fakt dobrý. Když vidíš, jak ostatní udržovali silný kádry nebo zběsile posilovali jako třeba rudý bídy, tak si myslím, že první čtvrtka fakt vyšla.

Jak jsi přišel k téhle přezdívce?

Nastoupil jsem na vojenskou školu z útvaru. Kromě mě tam ještě byli lidi, kteří nastoupili přímo z civilu, takže já jsem Sloužil dýl a byl jsem vlastně jejich ''mazák''. Já jsem jim ze srandy říkal klasicky ,,myši'' a oni, aby mi to vrátili, mi říkali Jerry (jako ta kreslená myš). Navíc v té době jsem hrával ještě fotbal a hrál jsem na pravým beku jako Geremi Njitap z Kamerunu. Jerry a Geremi zní tak nějak podobně... Pak jsem si chtěl založit mail, ale Jerry už bylo obsazený, takže jsem nacvakal geremi, to prošlo a už mi to zůstalo.

Jsou konkrétní pozitivní a negativní faktory, které bys chtěl také zhodnotit, ačkoliv se tým dostal na chvíli dokonce na 1. místo v tabulce?

Protože nejsem z principu ,,negáč'', tak se snažím vidět hlavně ty pozitivní věci. Posily se zapracovaly. Mladí se z toho nepodělali. Vedení se nebojí dělat nepopulární kroky (kauza Čilo do Zlína, Jenyš do Třebu na probrání). Všechny ty věci oceňuju. A negativitu za každou cenu nehledám, na to máme jiný machry, ne???

Myslíš si obecně, že Komet'ácký fanoušek patří mezi ty nejnáročnější v republice? Ne-li nejvíc ze všech? A z čeho si myslíš, že tohle všechno pramení?

Za sebe říkám, že když fandíš nejúspěšnějšímu klubu v historii, nemůžeš být tak úplně nenáročnej. Nenároční můžou být jozífci támhle někde z Varů, kde je hokej jedinej únik z nudy. Druhá věc je atmosféra v Rondu. Když to zažiješ jednou, chceš to zase. Máme nasazenej nějakej standard a neměli bychom pod něj v těchto věcech jít.

Ty sám se považuješ za velkého fanouška? :-)

Jo?? Ačkoliv jsem spíš distanční fanoušek, protože už žiju v Práglu a obecně dost času trávím mimo republiku. Ale i venku nejde nefandit, i když je to třeba 6128 km od Ronda??

A s tím souvisí následující otázka: Jak dlouho chodíš na Kometu? Vzpomeneš si na své začátky? Co tě na Kometě oslovilo?

Já jsem Kometu na vlastní kůži zažil poprvé v sezóně, kdy hrávala u nás pod prapodivným názvem Kometa/Žraloci. Bylo mi z toho smutno, kam se to dostalo a říkal jsem si, že už kvůli historii a těm lidem, co jezdili na tu pralesní ligu fandit i mimo Brno, by se s tím mělo něco dělat. Takže asi nejvíc mě oslovili právě ti lidi, kteří to ani tehdy nevzdali.

Rozkoukával ses hodně, než jsi začal tým toho času poznávat?

No, rozkoukával... vzhledem k tomu, že jsem v letech 2003–2007 byl zase mimo republiku, tak jsem toho moc nenakoukal. Spíš jsem slýchával. Vtipný bylo, že na tréninky s áčkem toho brněnsko-vyškovskýho slepence tehdy snad chodili i kluci, se kterýma jsem kdysi hrával v přípravce. To jsem si říkal: Vidíš, kdybys v sedmi letech nečuchl k holkám a kořalce, mohls' hrát za slavnou Kometu!

Byl pak hráč, který se stal tvým oblíbencem, vzorem? At' již tenkrát nebo najde se dnes v Komet'áckém dresu člověk, na nějž nedáš dopustit?

Největším svým vzorem jsem já sám?? Ale opravdu jedinej, na koho nedám dopustit, je Dodo. Žádnej supertalent, ale vypracoval se. Poctivec, dříč. Nikdy to asi nebude na první lajnu, ale i tihle nosiči vody jsou v tom pomyslným řetězu hodně důležitým článkem. Doufám, že se vrátí.

Jaký trenér byl pro tebe osobně největším přínosem pro Kometu?

Tady to trošku zlehčím. Neuvedu trenéra, který byl pro mě největším přínosem, ale největší přínos pro Kometu v trenérské oblasti. A to bylo, když odešel Lojza.

Za 1. ligy to byl v Rondu rachot, co se fandění týče. Taky registruješ to, že dnes už to není, co bývalo? Že intenzita fandění poklesla? A co je jeho příčinou?

Tohle nemůžu posoudit, protože poslední dobou nejvíc fandím u televize.

Čteš rád každý rozhovor s hráčem na oficiálních stránkách Komety, zejména s novou posilou?

Já se přiznám, že rozhovory s hráči moc nečtu. Nepřijde mi, že bych se v tom kvantu rozhovorů dozvěděl něco objevnýho. Radši si počkám na jejich ,,odpovědi'' na place.

Kupuješ si i náš magazín KFN? Pokud ano, na co se tam vždy nejvíc těšíš pro čtení? Hodláš třeba přispět svým komentářem do tohoto magazínu? Něco ke Kometě, nebo i k hokeji všeobecně...

Magazín nekupuju, nicméně příspěvkům se nebráním. Snad něco duchaplnýho vymyslíme??

V hokeji se nasadil trend omlazování. Touto cestou se vydala i Kometa. Jak se ti zatím líbí konkrétní mladí hráči? Třeba i ti, co v Kometě byli nedávno (jako třeba Martin Nečas). Myslíš, že by stálo za zkoušku omladit ještě mnohem více a mít tým plný bruslivých, přímočarých, hbitých a agresivních odchovanců?

Jsem rozhodně pro. Nedávno jsem se vrátil ze Švédska a tam jsem byl na Djurgardenu nadšenej, co omlazování přináší. Nejsem velkej fanoušek oldschool šmrdlání puku po rozích. Mám rád přímočarost, rychlost. Ti mladí kluci jsou správně drzí a kolikrát vymyslí nebo si dovolí famózní věc, kterou už starej rutinér nedá.

Od letošní sezóny mají týmy možnost použít pro sporné situace v brankovišti tzv. ,,Trenérskou výzvu''. Co říkáš na tuhle novinku, která je převzatá ze zámoří?

Za mě zase souhlas. Novinka přišla z nejlepší soutěže na světě. Ne všechno americký je automaticky nejlepší, ale proč to minimálně nevyzkoušet?

Hodně lidí argumentuje tím, že stačí ony zmiňované sporné momenty v brankovišti a že kdyby se měly pískat ještě ofsajdy v rámci této výzvy, tak by se zápas moc natahoval a musel se i vracet herní čas. Ale ono přece není správné, aby padl gól z ofsajdu, byt' by se jednalo kolikrát skutečně o centimetr, ne?

Řeknu to diplomaticky. Jakou výhodu poskytne hráči centimetr v offsidu? Tady bych nebyl takovej puntičkář. A s tím natahováním zápasu: V mým milovaným ragby letos na MS fungovalo TMO. A myslím, že velmi vydařeně. A na natahování nikdo nenadával.

Byl bys pro to, aby rozhodčí třeba za rok u nás v Extralize svá rozhodnutí, za co vylučují, proč uznávají nebo neuznávají gól, ohlašovali díky příslušné technice pro fanoušky na celou halu a pro TV zároveň?

Určitě. Některým notorickým frflalům by to mohlo trošku otevřít oči??

Jakou nejraději piješ značku piva, at' už na hokeji v Rondu, na výjezdu nebo jinde ve společnosti mimo sportovní příležitost?

Z velkopivovarů – tanková Plzeň. Pak hlavně malý pivovary. Únětice, Matuška. A lahváče jednoznačně Starobrno Medium ??

Hrál jsi nebo hraješ rekreačně hokej? Zjistí člověk třeba potom, že i když se to hraje pro zábavu, nemusí být bruslení a samotná hra úplně jednoduchá?

Nakousl jsem to výš. Hrával jsem. Ale pak v sedmi letech přišly holky, chlast a chlebíčky. Jinak si myslím, že bych dneska hrál druhou brázdu v minimálně v Buffalu. No a úplně reálně – i kdybych to hrál dál a dával tomu všechno, bylo by to max na Moravský Budějovice a upřímně, to by mě asi moc neuživilo.

Který tým Extraligy je pro tebe největším rivalem?

Já bych úplně nemluvil o rivalech. Spíš mám takovou vybranou skupinku nesympatických jitrnic – Spajta, Hjadec a Libejec. Tady hlavně kvůli nesoudnosti a nestoudnosti jejich fans potěší každá výhra Komety. A každá výhra třeba Varů nebo Olmu taky??

Sleduješ zahraniční hokejové ligy? Není třeba škoda, že Znojmo nehraje Extraligu místo EBEL, ale hrajeme ji místo něho? Byly by docela blízké výjezdy a derby jižní Moravy...

Samozřejmě sleduju NHL, dokonce jsem na ní osobně byl. Řval jsem jak tygr, když St. Louis získalo Stanley Cup. Pak si udržuju rámcovej přehled o švédské a finské lize.

Znojmo: Je to škoda. Myslím, že by Znojmo ostudu neudělalo. Hokej se tam dělá poměrně dobře. Mně jako světoobčanovi nejde o nějaký lokální jihomoravský derbíčka, ale spíš o celkový pozvednutí kvality extraligy a k tomu si myslím, že by Znojmo rozhodně přispělo.

Prožili jsme již dva tituly nedávno. Jeden získaný doma, druhý v Třinci. Kde podle tebe je lepší o získat? Oslavit ho doma nebo je lepší s tou slávou a pocitem vítězství se vracet po Zlatých cestách domů do Brna?

Kdekoliv?? Titul je titul a je jedno, kde ho získáš. Tady už je mi dokonce jedno, když ho získáš někde pod Jehnědem a Pešánovcům sklapne.

Jaké sleduješ mimo hokej sporty?

Rugby. Pak ještě rugby a když je čas, tak se rád mrknu na rugby. Minulou sobotu jsem byl dokonce i na babským. Fotbal sleduju už vlastně jenom kvalifikace národ'áku, ME, MS a poháry, když hraje českej manšaft. V době Drnovic jsem snad tři sezony po sobě nevynechal jedinej domácí špíl, ale to už je dávno.

Když se v pomalém závěru rozhovoru oprostíme od hokejových otázek, jakou jsi vystudoval školu? A uplatnil ses posléze ve svém oboru?

Mám civilní gympl, takže tady vyvstává otázka, na jakej obor Tě to vlastně má připravit. Měl jsem nakročeno na pajdák, učitelství pro střední školy – ale naštěstí to neklaplo, protože by mě určitě vykopli z práce za aférky s maturantkama. Takže jsem už dvacet let ,,uplatněnej'' někde, kde to ode mě nikdo nečekal a já bych nevyměnil ani den.

Jak daleko to máš vlastně do Ronda?

Ted' už asi jenom 250 kiláků. Ještě v srpnu to bylo nějakých 1500. V roce 2012 to bylo 6000. Přibližuju se!

Využíváš pro svoji kondici posilovnu?

Jo, jako máme povinný přezkoušení z tělocviku... ale mně se podařilo si během dvaceti let odpálit rameno, takže ted' už doma zvedám maximálně dívčí kettlebell a občas protáhnu 25 kg gumu. Nesnáším posilovny, kde hekají nasypaný zpocený gorily a čumí na Tebe, jaktože nezvedneš sto kilo jednou rukou.

Jsi člověk, který bere věci v životě s nadhledem? Jako třeba kolikrát i hokejový výsledek Komety z nepovedeného zápasu?

Jasně, naposledy při tom debuckelu se Zlínem. Zatímco na netu vyběhly ze svých ohrádek desítky Ijáčků a začaly hlasitě hýkat, já jsem si jen zopakoval přísloví, které mě naučila babička: ,,Po hodech bévá sračka.'' Jo, stává se to a je třeba se nad to povznést. Kdybychom ovšem deset špílů v řadě dostávali sady jako China Golden Dragon, asi bych začal hýkat taky.

Jaké je tvoje oblíbené jídlo, které máš rád od dětství?

Bojová dávka potravin. Jinak hlavně maso. Zrovna včera jsem byl v Brasileiru na All you can eat. Famózní věc. Dál k smrti rád griluju. Maso, ryby, zeleninu. Plus k tomu ještě rád chystám takový ty cajky okolo, dipy, avokádovou majonézu do burgerů... Jak existují diskžokejové, já jsem takovej grilžokej.

A co hodně oblíbené buchty od maminky, babičky, tety? Nebo vdolky, chlebíčky... co ti chutná?

Já nejsem buchtovej ani knedlíkovej. Rád jím věci z mezinárodní kuchyně. Umím dělat poměrně solidní domácí italský těstoviny. Středomořská kuchyně je fajn. Hummus, shawarma, falafel, baba ghanoush. Bosenský jehněčí. A už toho nechme, nebo si poslintám klávesnici a nedokončíme rozhovor.

Jak je na tom tvoje rodina s Kometou? Zeptají se občas ze zvědavosti, jak hrála nebo celá rodina, potažmo příbuzenstvo, jste všichni modrobíle založení?

Já mám malou rodinu a většina jí žije v jižních Čechách. Maminka s úlevou hokej přestala sledovat, když jsem skončil já, protože už se mnou nemusela radostně vstávat ve 04:30 na tréninky.

Jsi člověk, který si občas rád odpočine nebo vedeš převážně aktivní život?

Já už ted' spíš odpočívám u vína a knížky. Dvacet let jsem v práci vedl tak aktivní život, že mi to tělo začíná pomalu vracet a zákazů od doktorů už mám pomalu víc, než otázek od Tebe??

Kterou zemi na světě bys jednou rád navštívil a blíže osobně ji poznal?

Botswana. Už se na tom pracuje??

Poslední otázka: Jaká sebemenší maličkost ti dokáže udělat radost nebo ti zpříjemnit den? A tím ted' nemyslím Kometu. Máš přání do budoucna, které bys rád, aby se ti splnilo?

Mám. Světumír a Kometa titul. Ale protože se opravdová přání nemají zveřejňovat takhle na plnej knedlík, jenom naznačím. Abych dokázal napravit to, co se mi letos úplně nepovedlo a někdo se mnou byl zase št'astnej.

 

Díky moc za velmi zajímavý rozhovor, geremi! Přeju ti hodně zdraví - at' slouží, Kometa jako správná ''droga'' tě baví i nadále a Martin Dočekal v budoucnu střádá jeden gól za druhým opět v dresu Komety a mnoho vybojovaných puků k tvému potěšení!

 

Host: geremi

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 4]
Dusek Dusek +1 / 0 05.11.19 07:40 [41406]

Rozhovory mám rád *18*

„Kometa je rodina!?“
IP:
samubo samubo +2 / 0 04.11.19 22:27 [41336]

Dobrá práce *18*

„Navždy Kometa“
IP:
Jido Jido +3 / 0 03.11.19 09:10 [40365]

Hezkýýýý chlapi *22**22*

IP:
arnasea arnasea +6 / 0 02.11.19 21:47 [40330]

Opět pěkný rozhovor , mimo hokej mě i zaujala Bostwana , četla jsem , není to dlouho knihu a hlavní hrdinka pocházela z této Africké země . Bostwana si nikdy nepůjčovala peníze a neupadala do dluhů, jako jiné Africké země, Jsou tam pracovití lidé . Tak ti přeji , aby jsi se tam podíval.*168*

„modrobílá je dobráááá“
IP:
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 4]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace