Úvod / PRVNÍ ČTVRTINA ZÁKLADNÍ ČÁSTI ZA NÁMI

PRVNÍ ČTVRTINA ZÁKLADNÍ ČÁSTI ZA NÁMI

První čtvrtka ligy za námi, tak je čas na lehké bilancování, jak se liga vyvíjí a co zajímavého se událo.

 

Vrátil jsem se ke svému prvnímu článku pro Kometa Fans, kde jsem psal svůj názor na to, jak dopadne letošní základní část. První čtvrtina extraligy je za námi, tak jsem si řekl, že si srovnám svoji předpověď s realitou. Sázkové kurzy, predikce od monitoru a velmi často i názor hokejových odborníků je jedna věc, ale realita je někde jinde.

 

Největším překvapením úvodu extraligy jsou pro mě jednoznačně Karlovy Vary. Tým, který prakticky nebere nikdo moc vážně, fanoušků na hokej chodí spíše jako na první ligu než na extraligu, v hráčském kádru nenajdete žádnou extra superstar, ale aktuálním postavením v tabulce určitě překvapují i sami sebe.  Je nutno dodat, že body sbírají spíše s celky níže postavenými, a v přímé konfrontaci s papírovou špičkou pohořeli, nicméně čísla hovoří jasně a Vary si teď nahnali dostatek bodů, aby se nemuseli vyloženě strachovat, pokud by na ně přišla nějaká zásadnější krize. Velkou roli v tom, kde Vary jsou je určitě v postavě trenéra Martina Pešouta, který se učil od mistrůJ

 

 

Zlín a Pardubice, které jsem odhadoval na boj o střed tabulky se potácí na jejím dně a v plné nahotě to odhaluje vnitřní problémy v obou klubech, kde spíše probíhají války na manažerských a trenérských postech. Důležitým faktorem ve Zlíně je určitě dlouhodobé zranění Libora Kašíka, který, jak všichni víme umí zachytat jen ve Zlíně a dopomoci ke sběru bodů, které se Zlínu ještě budou hodit. Nicméně ani výpomoc Marka Čiliaka se zatím nejeví jako zásadní skládačka do mozaiky vzestupu a nedošlo k nějakému většímu vzepětí celého týmu. Pardubická krize se oproti loňsku nijak významně nevyřešila, naopak odstavením Tomáše Rolinka došlo k ještě většímu rozporu mezi vedením a fanoušky a bůhví, jak jaký dopad to má na kabinu. 

 

Jardovo Kladno dle předpokladů zatím dole, ale jejich výkony se mi docela líbí. Po pár zápasech, které jsem viděl, si nemyslím, že by Kladno mělo být těmi otloukánky, na které jsem je před sezonou pasoval. Otázkou je, jak dlouho jim to vydrží, protože upřímně vše stojí na osobnosti Jardy Jágra. Mě osobně ten borec nepřestává udivovat. Mám pocit, že pokud by měl čas se věnovat opravdu a výlučně jen hraní a trénování a nemusel řešit klub jako celek a do toho spoustu společenských akcí, mohl by klidně figurovat v první desítce produktivity, což je prostě fantastické a jen to ukazuje na jeho velikost a umění.

 

Ostatní týmy si vedou +/- dle předsezónních předpokladů. Sparta dle mediálních výstupů a vykřikování oslavných zpráv do médií všeho druhu již prakticky v této sezoně vyhrála. Nechejme je klidně při tom, o to sladší bude, dívat se na jejich reakce, až je opět někdo vymete ve čtvrtfinále a konec sezony si užijeme bez mediálních ód na sparťanskou lůzu. 

 

No a klasicky na závěr Kometa. Slovy jedné naší legendy, která nedávno odešla svým uměním těšit do nebe ty, kteří již nejsou mezi námi „Tohle jsem opravdu nečekal“J Vím, že první místo v této fázi rozhodně nic neříká, nicméně pohled na tabulku u srdce určitě zahřeje. Navíc se budou hodit body, kdyby měla přijít klasická vánoční nadílka, kdy sportovně a velkoryse dopřáváme týmům pod námi. Asi se nikdo nebude zlobit, pokud takto budeme pokračovat dále, složením týmu na vrchol ligy musíme aspirovat. Zdá se, že hráči oproti startu sezony už vstřebali nový trenérský styl a pokud v play off ještě zařadí vyšší stupeň, máme se na co těšit. Jedinou kaňkou zůstává prohra se Zlínem, kterou prostě nepochopím, ať už za tím byl sportovní, nebo jiný výpadek. Ale nechat si dát od jakéhokoli týmu doma sedmičku, nedat gól a zápas prakticky vypustit, tak to borci sorry, ale tohle se neděje ani v přáteláku. Tak snad to byl jen ojedinělý výpadek, který se stává jednou, maximálně 2x za deset let (já vím, Vary nám sedmičku dali taky doma) a jede se dál s Kometou na Mars. 

 

 

Luxusní příležitost na odpustek budeme mít už v neděli na Spartě, které bychom mohli ukázat, jak to s tou letošní sezonou bude, abychom rudochům nastavili zrcadlo a ukázali jim, že ani letos tým na titul prostě nemají a jestli bude někdo vládnout, tak jedině KometaJ

 

Vzhůru Brno!!!  

K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace