Úvod / Při rozlučce v KometaPubu se ZEROR s hráči dobře bavil. To je určitě sen každého fanouška, potvrzuje

Při rozlučce v KometaPubu se ZEROR s hráči dobře bavil. To je určitě sen každého fanouška, potvrzuje

Obránce Tomáš Bartejs, se kterým měl ZEROR tu čest a možnost konverzovat při rozlučce se sezónou

Když je čas a dobře se okolnosti sejdou, tak se někdy stane, že o víkendu přijdou k počtení hned rozhovory dva. A právě ten moment nastal! (Ano dva, jelikož počítám pochopitelně i ten rozhovor se mnou, který byl vydán včera - pozn. red. ) . Ale skutečně je tohle pouze světlá výjimka, nicméně udělám ji pro naše fanoušky (i ty neregistrované), diskutéry a zároveň čtenáře rád. Za další počtení totiž můžeme poděkovat věrnému Komet'ákovi, jenž se jmenuje ZEROR . Je jednou z těch několika stálic našeho diskuzního fóra, které tady společně potkáváme.

Také je vcelku akční, pokud to vezmeme z hlediska jeho aktivní diskutérské frekvence, kdy do fóra přispívá. A to dokonce do takového rozsahu, že je tím nejpilnějším diskutérem z nás všech, což statisticky i dokládá příslušný seznam uživatelů zde na webu KometaFans. Snad skoro každý člověk si musel všimnout, že náš host v rozhovoru je vcelku komunikativním člověkem a rád se baví a je pozitivně naladěný. A to někdy až tak moc, že jeho dobrá nálada to umocňuje několika vyřechtanýma válejícíma se smajlíkama.

,,Osobně bych řekl, že jsem veselá povaha, i když v jistých situacích můžu působit spíše uzavřeně. Ono je to dáno tím, v jaké situaci a s kým komunikuji,'' vysvětluje nám ,,odlišuji totiž rovinu pracovní komunikace a osobního života. Kometafans je v podstatě taková velká rodina spadající do mého osobního života, takže proto ''vyválení'' smajlíci. :o) A hlavně je to pro mne na diskuzním fóru odreagování od běžných každodenních starostí. A taky dobrá možnost pokecat o něčem, co mám hodně rád a o čem jsme s ostatními víceméně na stejné vlně, i když máme mnohdy rozdílný pohled ''na věc'' .''

Každý fanouškovský tábor se vyznačuje tím, že je s týmem barevně sladěný. Vybavený dresy, šálami, čepicemi a podobně. Že na dresech mají příznivci svých klubů i oblíbená čísla hráčů a jejich jmenovky. Někteří lidé si tam na své vlastní přání speciálně objednají svůj výběr čísla a svou přezdívku nebo s můžeme i častokrát všimnout, že se jedná o obyčejná křestní jména. A přiznám se, že já osobně jsem už chlápka s Komet'áckým dresem v modré verzi už viděl a měl dole napsáno právě ZEROR. Mimochodem, když jsou zmíněny ty jména na dresu, v souvislosti s tím se mi vybavilo, když jednou v přímém přenosu právě v zápase Komety říkal komentátor a reportér České televize Ondřej Zamazal, že jmenovky hráčů patří nahoru a né dolů. A s tím musím jednoznačně souhlasit, i když si uvědomuju, že je důležitější, když je viděn sponzor, než příjmení hráče.

,,Vzpomínám si, že někdo jednou napsal, že mne zahlédl ve štatlu. Někde asi u Svobod'áku, jak valím na Kometu. Již tehdy jsem napsal, že jsem to nebyl já. Ono se to má tak - každý rok si kupuji nový komet'ácký dres pro daný ročník extraligy a ten starý, pokud je zájem (většinou, když se mi podaří ''ulovit'' na něj nějaký ten podpis hráče), tak dávám kamarádům nebo známým. Letos ještě nejsem přesvědčen, zda tradici koupě dresu neporuším.

Nějak mne ten letošní design neoslovil, ale tak na druhou stranu koupí dresu podporuji klub, takže asi do toho půjdu i letos. :o) Co se týká dresu a oblíbenosti hráče, tak nemám konkrétní jméno hráče, protože pro mne jsou oblíbení všichni, kdo za Kometu hrají a to bych těch dresů musel nosit nespočet. Na druhou stranu zase by to bylo fajn zpestření, ale těžká rána pro peněženku. Takže jméno na mém dresu a ani číslo nemá spojitost s žádným konkrétním hráčem,'' říká podrobně náš Komet'ácký kolega na závěr předmluvy.

 

Ahoj, ZERORe! Jak dlouho Kometě fandíš a kdy jsi na ní byl poprvé?

Ahoj Steve. Nejprve díky za to, že jsi oslovil s rozhovorem i mne a opravdu si toho vážím (to jsem již jako celebrita jo? :o) ). Nevím, jak se mi rozhovor podaří. Doposud byly všechny velmi zajímavé, takže doufám, že snad bude alespoň pro některé také zajímavým, i když nečekej žádné ''pikantnosti''. :o) Kometě fandím již mnoho let. Řekl bych tak od cca. mých 8 let, co jsem byl poprvé za Lužánkami a strhlo mne to. I když jsem narozen v Brně, tak jsem v něm nikdy nebydlel a proto, pokud bych se měl srovnávat se zdejšími fandovskými bardy, kteří aktivně chodí na Kometu rok co rok a fandí od útlého věku, byl bych pro ně náplava.

Nicméně to poprvé si pamatuji dodnes. Lužánky, kotel, D-čko, rachot jak sviňa, vřava, neskutečná tlačenice, létající škopky a dokonce i jeden fanda, co se slovy ,,Léétecký den'' skákal z D-čka dolů na C-čko. :o) Musím přiznat, že poctivě na každý špíl (tedy pokud práce dovolí), někdy i na výjezdy jezdím pouze posledních cca. 12 let. Před tím to moc nešlo zejména díky rodině, které jsem se věnoval. Také díky práci a v neposlední řadě aktivnímu sportu a koníčkům.

Odnesl sis z hokeje naživo hned zážitek? Oslovilo tě toto sportovní odvětví hodně?

Tak na otázku ohledně zážitku jsem vlastně odpověděl v té předešlé otázce, kde jsem se trošku více rozepsal a bylo to moje ''poprvé'', takže přejdu hned k té druhé: Hokej mne oslovil samozřejmě velmi. Byt' jsem aktivně hrával zejména fotbal a v mládí pinec a basket, hokej mne fascinuje především svou rychlostí, tvrdostí, nádhernými kombinacemi a hlavně tím, že se zde měří čas všem stejně (podobně jako třeba basket). Takže nehrozí, že by někdo zdržoval ,,poleháváním'' na hřišti tak, jak to poslední dobou bohužel vidíme stále častěji na fotbale. Ono taky - komu by se chtělo jen tak válet na ledovém hřišti, že? :o)  Další, co pro mne u tohoto sportu hodně znamená, je samozřejmě také fanouškovská rovina, ale o tom se již asi ani na tomto fóru nemá smysl moc ani bavit, to všichni určitě mají stejně jako já, prostě jedna rodina.

Dokonce zalíbil se ti hokej natolik, že jsi se hned ze začátku stal pravidelným fanouškem na zimáku?

Tak vidím, že jsem se v té první otázce fakt rozepsal moc, protože i na tuto jsem již v podstatě odpověděl. Takže, pravidelně jsem na zimák od počátku nechodil, protože jsem nebydlel přímo v Brně a také těch aktivit a kroužků, co jsem co by dítě školou povinné měl, mi v podstatě zabralo všechen volný čas. Takže si pamatuji, že když vyšla chvíle, tak jsem si poslechl S mikrofonem za hokejem a nebo, se podíval na zápas v telce (černobíle to taky byla mnohdy zábavná podívaná) a poctivě jsem po každém kole seřadil postavení týmů v tabulce v takovém vystřihovacím modelu, kde každý mančaft představoval jeden hráč barevném dresu daného týmu. Jóóó, to byly časy... v dnešní době pro většinu mladých nepředstavitelné, že by si museli něco vystříhávat z tvrdého papíru, slepovat kanagonem k sobě, vystříhávat ''kapsičky'' na zasunutí hráče a podobně. :o)

Ze starých tehdejších názvů Komety se ti z nich líbil některý?

Co se týká názvu, tak jsem začal se Zetorem a proto k němu asi tíhnu nejvíce. Na druhou stranu, dnes je název ten, který se v podstatě používal vždycky, takže Kometa a Zetor.

Pamatuješ si ještě datum, který zápas jsi byl naposled Za Lužánkami?

Tak to si bohužel nepamatuji. Jsem však rád, že mi utkvěl v paměti (prozatím) alespoň ten první a to velmi významně.

Co jsem vždycky od starších generací četl, tak na Déčku býval vždycky velký hukot. Já tuto hokejovou dobu nezažil, nicméně dá se nějak porovnat nebo připodobnit s atmosférou v Rondu na Éčku, odkud se fandění iniciuje?

Kotel je kotel, to se ví. A je v každé době takový, jaký si ho nejenom kotelníci, ale také ostatní fans udělají. Také je to o tom, kolik je člověku let, jak to vnímá a kde se při fandění nachází. Dnes je to trošku menší divočina jak dříve. Už nelétají na led popelnice, nehážou se klíče nebo celé škopky na led, lidi neskáčou z tribuny na tribunu a podobně. . :o)

Ale na druhou stranu jsou rozmanitější chorály, máme ódu (díky Jidouši), na každý mančaft se připravují různé konkrétní pokřiky. Nesmím zapomenout na super chorea, také různé doprovodné aktivity před a při zápase, to dříve prostě nebývalo. Takže každá doba má to své a nelze úplně jednoduše říci, tehdy a nebo tehdy se fandilo lépe či hůře, i když v dobách, kdy Kometa byla ''na dně'', to určitě musela být pro skalní kotelníky rozeřvávat stadion mnohdy ,,řehole''.

Současný zimák se ti líbí? Cítíš se v Rondu dobře, v jeho interiéru?

Rondo je Rondo. Nebylo stavěno pro lední hokej a proto má samozřejmě své mouchy. Nicméně je to stadión našeho klubu a člověk díky tomu některé mouchy omluví. Cítím se v Rondu dobře, protože tam jsem s kamarády a fandím svému týmu a díky několika rekonstrukcím a vylepšením je ten požitek stále lepší a lepší. Nemáme sice nejmodernější halu, ale oproti jiným jako například Gottec, Holmik, Litvajz, Nadno máme ,,superstánek''. Samozřejmě i já jako většina vzhlížím k tomu novému, ale vypadá to a to mne velmi mrzí, že to zase po několika měsících utichlo a stavba je v nedohlednu. No, snad se toho nového jednou ještě dočkám.

A líbí se ti i jiný cizí zimák v Česku?

Ano, líbí se mi i jiné zimáky. O Kyslíkárně se asi nemá cenu bavit, to je opravdu špička, ale asi více se mi líbí stadion v Líbačově. Je moderní a na druhou stranu není zas tak moc velký, aby se tam fandění ztrácelo. Poláci taky mají nový stadión, ale ten se mi nějak pod kůži nedostal, nevím čím to je. Možná tím, že mám Třinec spojený s nelibou vůní v ovzduší. Nejezdím tam moc často, ale vždycky, když přijíždím, tak si musím zapnout v autě ''vnitřní cirkulaci vzduchu''. :o)

Najdeš i na tomto našem krásném statku něco negativního, at' už by to všeobecně mělo být cokoliv?

Jak jsem již odpovídal: Své mouchy Rondo má. Jelikož jsem na sicnách na A téměř úplně nahoře, tak například hodně dlouho trvá, než se dostanu o přestávce a nebo po děkovačce dolů na ochoz. Hajzlíky asi nemá cenu komentovat, ale po rekonstrukci a dobách TOI TOIek je to lepší. Sice se mnohdy čůrá v trojstupu, ale tak co už naděláme... tohle se asi zlepšit nedá. Přivítal bych pro nás časté řidiče například prodej nealko piva - dříve bývalo. Nakoupit plechovky a ty rozlévat do kelímku podle mne není zásadní problém.

Kde je tvoje místo na tribuně? Stačí písmenem napsat sektor. :-)

Tak zase jsem už odpověděl, Stýve... nemohl by ses mne prosím ptát na něco, na co jsem ještě neodpověděl? :o) :o) :o) Tribuna A, dříve F.

Na fóru relativně často píšeš o svých pracovních cestách. Myslím, že nejednou to byla trasa Brno - Praha a nazpátek. Takže předpokládám, že budeš řidičem a přepravuješ zboží?

Mňo... tak ted' jsi mne rozesmál. :-D Ale ano, dá se to tak říci. Řidičem jsem, ale zboží nepřepravuji. Cestuji po celé republice (dříve i po Slovensku). Řekněme, že jsme na obchodní pozici ve sféře financí a bankovnictví. Více bych to asi nerozebíral. :o) Na cestách jsem tedy poměrně často a za volantem strávím mnoho času. Ročně najezdím pracovně cca. 60 000 kilometrů.

Není to sice nic důležitého, ani směrodatného, ale suverénně vedeš statistiku v počtu vložených příspěvků na diskuzním fóru. Jak dokážeš při své práci tak často působit na fóru? I když, nebude to asi jen o práci, ale i o dalších starostech a věcech, ale stejně...?

Ano, jsem na fóru poměrně často. Spíše brzo ráno, nebo až k večeru a v noci. Když přes den, tak když jsem v autě (to má člověk na D1 spousty času :o) ) a nebo v době, kdy nemám různé brífingy, meetingy, brejnstormingy, školení či jednání, tak kouknu do mobilu nebo komplu a trošku se zapojím. Snažím se na odpovědi na mé příspěvky reagovat online a proto se mnohdy stane, že se přistihnu, že píšu ''pod lavicí''  i při školení. :o)

A to jsi ještě psal, že snad domácí utkání stihneš včas. Neštve někdy člověka, že jeho příjezd může často ovlivnit doprava, na dálnici D1 často nevyjímaje?

Tak toto mne štve samozřejmě nejvíce! Sice používám při jízdách jistou nejmenovanou aplikaci, která mne navede na objížd'ku případné kolony, ale ony jsou dnes v podstatě všude. D1 tomu vévodí, ale také D5, D8, nebo vůbec okruh kolem Práglu, průjezd Brna, Ostravské viadukty... No to bych fakt mohl povídat do nekonečna. Snažím se dát si vždycky fóra a díky tomu, že jsme na sicnách, tak stačí, když dojdu třeba 5 minut před špílem. Ale prostě se někdy stane, že nestíhám. Naštěstí hrajeme letos spoustu špílů v neděli či pátek, takže to je pro mne lepší.

Když tedy dorazíš do Ronda, máš nějakou tu minutu na oddech, než seš na svém místě? A kde vlastně tvoje místo v kterém sektoru je?

Pravidelně jezdíme s kámošema plné auto a jsme na stadecu tak cca. 30 až 40 minut před špílem. Klasicky zajdeme na stojáka ''na jedno'' do KometaPubu a pak vzhůru na statek, kde se ještě zpravidla jedno dvě pivka před začátkem stihnou (já tedy většinou řídím, takže maximálně ty dvě a bez kořalky :o) ). Na tribuně se setkáme s dalšími Kometafans - chodíme již poměrně dlouho stejní lidé, takže v okolí na tribuně A bych mohl napočítat tak cca. dalších 10 lidí, co kecáme a rozebíráme dění kolem Komety.

Jak jsi přišel k této přezdívce? Nechtěl jsi spíše napsat ZETOR (jeden uživatel zetor se už na diskuzním fóru pohybuje) a omylem ses upsal a už ti to tak zůstalo?

Byt' se to mnohým může zdát, že došlo při mé přezdívce k určité záměně písmen či omylu, ale není to tak. Se ZETOREM to nemá nic společného. Definoval bych to asi tak, že v tom mém nicku jsou písmena obsažené mého jména a pak písmena vztahující se k určitému období mého života. Asi jsem to moc nevysvětlil, ale omylem ten nick určitě nevznikl. :o)

Určitě máš oblíbeného hráče, který ti k srdci hodně přirostl. Nějaký, který v Kometě třeba i tenkrát za 1. ligy toho služebně odehrál hodně? Takže nemusí to být nutně hráč v současnosti.

K srdci mi přirostlo mnoho plejerů, at' již starších co já pamatuji, nejvíce jako třeba Lang, Kron, Oslizlo, Nekola, Prát, Otoupalík, Rech, Trešl, tak samozřejmě i ti ''služebně'' mladší - například oba Špenáti, samozřejmě Kapitán, nezapomenutelný Sasu, nebo taky třeba Robo Petrovický, Biči, Dlouhán... prostě těch jmen by bylo hodně a nechtěl bych na někoho zapomenout. Takže, ty co jsem zde nevyjmenoval, tak mám samo také rád a přirostli mi k srdci. No, vlastně kromě pár jedinců, ale ty vzhledem k určitému zachování dekóra jmenovat nebudu.

Co se týče otázek mimo sezónu, tak už tak nějak všichni víme, že si užíváš léto ve vířivce. Užíváš si naplno života ve svých volných chvílích? Dáváš si velkou siestu nebo i něco málo pro pohyb zasportuješ?

Jsem poměrně aktivní člověk. V práci trávím docela hodně času a tak už potom toho volného mnoho nezbývá a ten rozděluji mezi rodinu, koníčky a zábavu. Dříve toho aktivního sportu bylo více. Dnes už spíše jen občas a rekreačně. Asi nejvíce sportovní je to, že si chodím zaběhat. Dříve poměrně pravidelně. Poslední dobou to však celkem flákám a je to na mně vidět. :o) V létě určitě užívám krásného a teplého počasí u nás na Moravě, at' už doma a nebo někde u rybníka či na koupáku. V zimě pak létáme na pár týdnů do teplých krajů ohřát se a zejména poznávat nové země a kultury.

Co máš za školu vystudovanou? Bavilo tě učivo?

No, jak tuto otázku uchopit, aby odpovědí nebylo jen jedno slovo? Možná trošku obšírněji... :o) Jesle jsem zvládl poměrně bravurně, i když jsem měl celkem problémy se spaním. To se mi nikdy nechtělo. :o) Předškolka a Školka - to už bylo veselejší. Sice jsem v tom spaní i zde zaostával, ale mohl jsem začít pomalu rozvíjet své schopnosti a dovednosti. Základka byla super, sportovní terminologií:

Dařilo se mi bodově i výsledkově poměrně slušně, takže jsem pokročil dále na Gymnázium. Tady to začalo s přibývajícím věkem a takovým tím ''rebelstvím'' v pubertě s výsledky i postavením v tabulce trošku pokulhávat. No a do toho zase to spaní. Ale ted' už obráceně, tedy v pondělí a nebo po flámu se dospávalo ve školních lavicích, co se nestihlo v noci. :o) Nicméně dokončil jsem ho úspěšně složením maturitní zkoušky. Pak jsem chvíli koketoval s tím, že bych šel dále na Vysokou, ale nakonec jsem tuto myšlenku dalšího vzdělávání opustil a i vzhledem k rodinné situaci šel pracovat a vydělávat na živobytí.

A tvůj nejoblíbenější předmět a jeho protipól?

Bavilo mne všechno co se týkalo historie, zeměpisu a přírody, takže chemie i biologie. Celkem dobře jsem zvládal cizí jazyky, dokonce i matika mne bavila. Naopak moc mne nebavila fyzika a občanská nauka (to kvůli těm nutným aktualitám o prosperujícím komunistickém bloku a jeho úspěších). Vlastně ty předměty, které mne bavily, respektie to, co jsem se v nich učil dodnes hodně využívám.

Obecně hodně lidí nikdy nemělo rádo tělocvik a radši mnozí zapomněli i úbor nebo cokoliv sportovního. Jaký ty jsi měl k tomuto předmětu vztah?

Tělocvik a globálně sport ve všech podobách jsem miloval a účastnil se všech možných soutěží a závodů, protože to znamenalo ''ulít se'' ze školy, takže já jsem si úbor nikdy nezapomněl a když ano, tak ono se na to v naší době moc nehrálo. Gatě dolů, trencle zůstaly, trička nepotřeba a v tělocvičně to šlo i bosky. :o)

Chodívali jste v rámci školního tělocviku i někam na veřejná místa? Já si pamatuju, že jsme minimálně jednou byli v Rondu bruslit.

Jezdili/chodili jsme se školou plavat i bruslit, jinak veškeré sportoviště jsme měli v rámci školního komplexu.

V extralize (ale nejen v ní) se často nadává na rozhodčí, že někdy udělají fatální chyby ve svých posuzování sporných situací. Myslíš, že při jasných faulech by měli být ostražití a přesní ve vteřině při rozhodování? Ono koneckonců - jsou tam na ledě 4 a čároví k rozhodnutím asistují...

Tak to již Steve jdeme do poměrně složitějších otázek. Nemáš tam něco jednoduššího? :o) Je mi jasné, že každý je jenom člověk a chybu udělá a pokud se má rozhodnout ve vteřině, tak o to více je to složitější.Nicméně, na stadecu, na toto jaksi mnohdy zapomenu a počastuji rozhodčí nepěkným pokřikem a nebo pískotem.

Jsou to prostě v danou chvíli takové emoce, že reakce vyplyne velmi spontánně. Samozřejmě mám neoblíbené i oblíbené rozhodčí, asi nejvíce mi vadili ti rusáci, co tu byli na ''výměnném pobytu''. :o) Co se týká čárových, tak těm třeba dlouho trvalo, než změnili styl vhazování podle nových pravidel a někteří tam bohužel dodnes puk hážou jak bramboru. Celkem úsměvný mi připadne ten zdvižený prst při upozornění na chybu hráče při vhazování. Je to jak kdyby pan učitel říkal ,,Tytyty, ještě jednou a půjdeš''. :o)

V předchozích rozhovorech padaly otázky i na lidi v realizačních místech týmu. Jak na tebe působí pan Kamil Pokorný a co bys řekl k panu Petru Fialovi?

Tak pana Fialu hodnotit po přípravě a dvou ostrých špílech je asi brzo, ale celkem mne překvapila jeho prohlášení do tisku, že byl oslovením překvapen a že si myslel, že jde trénovat Bčko Komety. Tím jsem trošku znejistěl, zda si na to opravdu věří a bude přínosem. No, uvidíme. Co se týká Pokorného, tak na něj nemám nějak vyhraněný názor. Občas mi na střídačce přijde jak ,,strejda, kterej přihlíží''. Emoce, jako například u jiných trenérů, u něj nevidím, ale stejně tak to bylo i s Liborem. A co s mančaftem oba dokázali, víme všichni a jsme za to vděční. Takže každý má prostě svůj styl a hlavní je, aby to celému týmu klapalo.

Někdo z rodiny prožívá Kometu stejně, jako ty? Popřípadě i někdo z tvých přátel, kterým jsi už třeba doporučil někdy zajít na Kometu, pokud je hokej zajímá?

Nejsme úplně ta rodina, co je celá zblázněná do Komety od babičky po vnoučata, ale tak zase se to tak nějak vyrovnává a občas se kolem výsledků hecujeme, což je alespoň podle mne dobře. Občas mi to i otevře oči. Kamarádi, to je již jiná, to máme partu, která jezdí na hokej společně a probíráme všechno co se děje i neděje.

Už jsem se setkal s lidma, kteří si oblíbili podzim, zimu a jaro kvůli tomu, že je rozjetá sezóna a můžou sledovat Kometu a fandit jí. Jak ty to máš s ročními obdobími?

Já mám rád všechna období roku. Každé má něco do sebe. Nerozlišuji, zda je či není hokejová sezóna, ale spíše preferuji teplo a živo, takže jaro a léto mi sedí více.

Jsi gurmán, co se týče dobrého jídla? Máš svou oblíbenou restauraci, kam rád zajdeš? Co takhle Kometa Pub v Rondu?

Co se týká jídla, tak nemám žádný vyhraněný styl. Celkem dost cestuji, takže jsem si asi nejvíce oblíbil asijskou kuchyni a seafoody všeho druhu. Preferuji maso všech barev a zeleninu. Určitě si nedám Hambáče či podobné Fastfoody. Pokaždé, když někde jsem v cizině, tak se snažím ochutnat tu pravou místní kuchyni. Ne v hotelech, ale tu pravou v obyčejných pouličních stáncích a nebo z prostých plotýnek přímo někde na pláži.

Ochutnal jsem i střevlíky či tarantule, takže nemám v jídelníčku žádných konkrétních specifik a nebo zábran. :o) U nás si samozřejmě občas s manželkou rádi zajdeme na nějaký ten gurmánský zážitek, pro mne nejlépe snoubený s naším dobrým moravským vínem. Celkem často si zajedeme i do KometaPubu jak v Brně, tak v Pasohlávkách (to hlavně v létě na zahrádku a taky tam občas můžeš potkat LZ a nebo další členy naší Komeťácké rodiny). A můžu říct, že v obou vaří velmi dobře a proto se tam vracíme.

Pro fanouška Komety musí být určitě velký kumšt, když hned pod Rondem je k mání krásná stále ještě nová hokejová restaurace, BILLA pro základní nákupu na občerstvení, zastávky MHD... může to mít podle tebe pozitivní vliv pro vyžití jídla a pití v podstatě v zimním stadiónu?

Určitě je fajn, že je v Rondu restaurace a zastávka šaliny a autobusu hned u stadecu. Co se týká BILLY, tak do té nakupovat nechodím (myslím, že jsem to již na fóru psal vícekrát proč. :o) ) Takže ta je mi volná. Určitě dopravní dostupnost a základní občerstvení je dnes pro kvalitní zážitek a hlavně pro získání fanoušků nezbytné. Dříve to tak nebylo a také to šlo, ale tak prostě se doba mění a kluby se tomu musí přizpůsobit. Jelikož dojíždíme autem, tak mne trošku mrzí, že není pod stadecem a nebo hned někde blízko vedle větší parkoviště, ale tak, třeba se dočkáme s novým ''chrámem''. Na Výstecu by parkování být problém nemělo.

Padla otázka o BILLe... ted' čistě na odlehčení: Jaká byla tvoje reakce, když jsi se dozvěděl, že Sparta získala jako sponzora tento obchodní řetězec, který tedy vypadá na tom rudém dresu dost nevkusně? Šílený, jak to tam svítí, že?

První reakce byla, že mne hned napadla slovní hříčka Sralta Blila, takže asi tak. Více k tomu asi není co doplňovat, co myslíš? :o)

Jak se ti líbí přínos Petera Randyho Muellera v týmu? Co na něj říkáš nejen jako na hráče, ale i člověka z rozhovorů?

Peter je prostě hráč, který převyšuje jako jeden z mála celou naší extraligu. Je to rozený snajpr a nevypustí na ledě a v soubojích ani metr. Je rychlý, má velký přehled a cit pro souhru. Asi bych mohl pokračovat v dalších superlativech, ale všichni je určitě dobře známe. Petera nám seslalo samo nebe a bud'me rádi, že tu je a snad zůstane i další sezony. V přípravě se trošku hledal, celkově první lajna zatím třeba nešlape jak v loňském roce, ale já věřím, že to přijde a budou zase kosit protivníky jednoho po druhém. Co se týká jeho vyjádření v rozhovorech (nechtěl bys taky udělat nějaký s ním Steve?) a celkovém vystupování, tak je to prostě chlap v pohodě a má to v hlavě srovnané, na rozdíl od nás některých orthodox Kometa fans. :o)

Je hezké, když první elitní lajna šlape celou sezónu, včetně Play Off. Ale na druhou stranu to není paradoxně dobře, když tým táhnou prakticky jen 3 hráči, že?

Přesně tak Steve, jak říkáš. Proto také letos došlo k určité obměně hráčů, byt' se nám některé odchody moc nezamlouvaly, ale právě proto, že to vloni viselo opravdu jen na první lajně, tak bylo třeba něco udělat a změnit. Tedy alespoň tak to vidím já. Věřím, že to bude ku prospěchu a zase zabojujeme o tu příčku nejvyšší, tak jak posledních několik let a když se k první lajně přidá i druhá či třetí, tak to možná dopadne jak v sezonách mistrovských. Uvidíme.

Věřil bys, že jednou budeme mít v týmu osobnosti českého hokeje v současné době, jakou jsou Martin Erat a Tomáš Plekanec? Jaké přednosti každý z těchto 2 hráčů v tvých očích má?

Tak v době ''temna'' tomu asi nevěřil nikdo. Postupným zlepšováním výsledků a určitou koncepcí rozvoje jsem začal pomalu věřit, že alespoň nějaký ten jeden TOP hráč se každý rok podaří (například Dopita, Petrovický atd.), no a dnes? Dnes jich tu máme několik a je to jak sen. Málokterý mančaft si toto může dovolit. Co se týká předností, tak jich mají oba dva tebou zmiňovaní mnoho. Oba jsou to TOP hráči a velké vzory pro mladé. V kabině určitě mají také své slovo, na ledě je to u obou zcela jistě přehled. Rychlé ruce, zakládání akcí, um dokázat udělat něco nepředvídatelného, což vede k překonání soupeře. Co bych asi vyzdvihl u Plekyho, tak je to zcela jistě vhazování, to vidíme všichni.

Když u těch osobností ještě na chviličku zůstaneme, jak bys zhodnotil působení Leoše Čermáka po celou dobu, co měl na dresu kapitánské Céčko?

No nevím, kolik máme na rozhovor času. Mohl bych mluvit v superlativech docela dlouho a určitě mi dáš za pravdu, že slovo Kapitán vystihuje v podstatě vše. Zcela jistě také jeho zásluhou je, že Kometa je tam, kde dnes je a podle mne by Leoš mohl působit v Kometě i nadále. Třeba se s ním počítá na nějakou trenérskou či manažerskou funkci. Nevím, ale určitě by to zvládl.

Chodíváš na autogramiády? Fotíš se rád s hráčema? Popřípadě, máš založené památné album?

Občas na nějakou akci zajdu. Někdy se mi dokonce poštěstí se dostat k hráčům velmi blízko. Dříve jsem se hodně účastnil různých soutěží, co pořádal marketing Komety, nicméně Dortiáda a Kometadrakiáda či jak se to jmenuje, ty tedy nemusím. Památníček jsem míval jako malý a ani nevím kde skončil. Dnes je to spíše o tom udělat si oblíbené selfíčko či fotku. :o) Ale že bych to nějak hrotil a snažil se za každou cenu se k hráčům procpat a nebo se dělat selfíí pokaždé, když nějakého potkám, tak to zase ne.

Jaký to byl pro tebe pocit, když Kometa vyhrála konečně svůj 12. titul? (A dokonce dokázala získat double) Říkal sis, že to není žádný sen, ale realita? Radost byla určitě obrovská, že?

Těžko hledat slova, která by tu obrovskou vlnu emocí, štěstí, radosti a euforie popsala. I na slzičky dojetí došlo. Ten 12. titul jsem samozřejmě prožíval daleko více, jak tu obhajobu. Bylo to něco, co se třeba některým fanouškům ani za jejich život nepodařilo prožít. Čekání bylo velmi dlouhé a po celou dobu se jen snilo a pak až to přišlo, tak se ten sen stal skutečností. Občas, když třeba nejsou výsledky Komety a předváděná hra tak jak bychom si my fans, respektive já představovali, tak si pustím záznam a nebo sestřih cesty za tituly a to mi spraví náladu vždycky. Tohle nám prostě již nikdy nikdo nevezme.

Máš týmy, které jsou pro tebe velkými rivaly, když Kometa s nima hraje? (kromě klasiky Sparty)

Rival je pro mne každý. Někdo větší, někdo menší. Samozřejmě Sparta, jak jsi zmínil - je ten největší. Osobně pak ještě moc nemusím Líbače a Gotec.

Máš týmy, které jsou pro tebe velkými rivaly, když Kometa s nima hraje? (kromě klasiky Sparty)

Rival je pro mne každý. Někdo větší, někdo menší. Samozřejmě Sparta, jak jsi zmínil, je ten největší. Osobně pak ještě moc nemusím Líbače a Gotec.

Měl jsi možnost pokecat s hráčem Komety několik minut? Řekl o sobě něco zajímavého?

Ano, po skončení loňské sezony, kdy byla rozlučka s hráči a sponzory v KometaPubu, jsem tu možnost díky známému, který měl sponzorské vstupenky, měl. Bylo to super. Možnost si pokecat s jakýmkoliv hráčem a nechat si od něj podepsat dres. To je určitě snem každého fanouška. Spíše to však bylo takový to pozdravení, popřání dalších úspěchů apod. .

Trošku více jsem měl možnost pokecat s Bartem. Mladej kluk, úplně v pohodě a zaujala mne od něj informace o jeho zálibě v lezení po skalách (což má však v průběhu sezony zakázáno, kvůli možnému zranění) a jako jednoho z mála ho prý nebaví rybařina. Bylo na hráčích vidět, že už mají po sezóně a nemuseli tedy hledět na to, co si můžou dát k jídlu a pití a co třeba ne. Pár nejmenovaným evidentně móc chutnal Jägermeister. :o)

Poslední otázka: Na co budeš vždy vzpomínat ve svém hokejovém životě? Něco, co tě potěšilo, pobavilo, rozesmálo a podobně?

Vzpomínek je spousta. Většina veselých a potěšujících. Najdou se i třeba smutnější, ale to je prostě stejně tak jako v normálním životě. Asi TOP zážitek je ten z dětství z mé první návštěvy Lužánek na zápasu Komety a pak samozřejmě ty dva tituly, na to se prostě nezapomene. Jsem se nějak celkově rozkecal, že? Tak se tedy všem omlouvám za TAPETU a pokud rozhovor zaujal, tak ho třeba někdy zase příště můžeme zopáknout. :o) Všem Kometafans přeji mnoho dalších příjemných chvil strávených tady na Kometafans stránkách, v diskuzi s ostatními a také a to kdekoliv a kdykoliv s naší milovanou Kometou.

 

ZERORE, díky moc za fajn rozhovor a taky za tvůj čas, který si pro něj a pro KometaFans věnoval. Bylo to zajímavé počtení. Přeju ti mnoho pracovních, osobních a z pozice fanouška i hodně radosti (hlavně v případě Komety) a spoustu dalších sportovních zážitků!

 

Host: ZEROR

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 2]
arnasea arnasea 22.09.19 06:49 [31908]

Zase moc pěkný rozhovor a je poznat , že Zeror odpovídá od srdce . Je to prostě cítit z každého slova . Moc děkuji oběma za krásný rozhovor .*22**22*

„modrobílá je dobráááá“
IP:
Srb Srb Admin +4 / 0 21.09.19 23:25 [31900]

Fajnovy rozhovor jako vzdy.*22*

„Karma je zdarma“
IP:
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 2]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace