Úvod / Poslední dobou se stal hokejovým rituálem Spoluškopek, snad to bude pokračovat, přeje si Bluess

Poslední dobou se stal hokejovým rituálem Spoluškopek, snad to bude pokračovat, přeje si Bluess

Útočník Martin Zat'ovič, #26 - oblíbenec diskutéra Bluesse. Po ukončení kariéry kapitána Leoše Čermáka byl zvolen pro nošení ''Céčka'' na svém dresu

Letošní sezóna hokejové Tipsport Extraligy 2019/2020 nám sice předčasně a nuceně skončila již v březnu (vlastně - ukončení hokeje je pro republiku celoplošné pro všechny soutěže), ale my v rámci KometaFans rozhovorů, ve vydaném, již v pořadí 31. článku, tu máme dalšího hosta, který interview přijal. Jedná se o člověka, který se sám ve sportu, konkrétně v hokeji i fotbalu, pohybuje a na diskuzním fóru vystupuje se svou přezdívkou jako Bluess , se kterým si budeme na téma hokejové Komety a dalších věcech týkajících se kolem naší ligy povídat.

Mnozí z nás si jistě kolikrát všímají procesu, kdy se na ledě střídají celé formace obou týmů v zápase u mantinelů střídačky. Jedni jdou na led do akce, druzí si zase odjíždí na střídačku odpočinout a někdy se i stává, že za dobu svého pobytu na ledě občas udělají chybu, což je v hokeji naprosto normální. I když hráči často v rozhovorech říkají, že chyb se musejí vyvarovat a poučit se z nich, nikdy se chybám nevyhnou a budou je dělat dále. Nicméně pochopitelně ale né úmyslně. Každopádně je jasné, že pokud se hokejista nějaké té chyby dopustí, někteří po usednutí na střídačce nebo pouhé opření se o mantinel, jako to dělá například americký střelec Peter Randy Mueller, přemýšlí nad chybou, kterou před chvílí udělal. Nicméně jsou v týmech i velmi zkušení borci, kteří tuto věc z hlavy velmi rychle vypouští.

Jinými slovy - kromě zápalu a částečného vnímání burácení atmosféry na stadiónu ve směsici dalších myšlenek, které se hráči hlavou honí, zároveň odpočívá. Někdy se stává, že hráč při svém dalším střídání se dostane do identické situace, ve které předtím chyboval, ale vyřeší ji tentokrát lépe ku prospěchu týmu. Každý moment, který dosáhne určitého úspěchu nebo pozitiv, týmu pomůže a často i zápas kolikrát rozhoduje. ,,Myslím, že je tohle hodně individuální,'' má jasno Bluess ,,já osobně, když jsem udělal chybu na vysoké úrovní, tak jsem to měl v hlavě až do poslední minuty zápasu. Hokejista má tu výhodu, že má několik minut času si to v hlavě všechno přehrát a další střídání si na to dát pozor. Něco jiného to bude u starších a zkušenějších hráčů, tam to bude prostě za nima a jede se dále.''

Právě s chybama hráčů má úzkou souvislost i majitel Komety a zároveň v současnosti trenér, pan Libor Zábranský. Jak jistě většina zkušených - letitých fandů ví, tak emoce zásadně na střídačce nijak neproživá a nedává najevo. Snad až na výjimky, kdy rozhodčí v daných momentech nebo ošemetných situací vydají verdikt, kterému se majiteli klubu nelíbí a poté dá svým emocím zelenou a chodí i přes lavičku hráčů diskutovat o problému s rozhodčími k mantinelu.

Ale k vlastním hráčům? Tam je to zcela jiné. Tam emoce a nespokojenost nedává povětšinou najevo. Naopak - pokud se povede parádní akce a at' se jedná o mladičkého hráče nebo zkušeného, pan Libor Zábranský hráče pochválí a poplácá po zádech a hecuje ho dál k pokračování solidního výkonu. V tomto ohledu patří mezi chápavé trenéry, kteří hokeji velmi moc dobře rozumí a ví, že hráči jsou natolik dost soudní, vnímaví a sebekritičtí, že o svých chybách zkrátka vědí. ,,S Liborem jsem se potkával poslední roky celkem často a na lavičku určitě patří. Dokáže mančaft uklidnit a dát mu důvěru do rozhodující fáze sezóny. Hráči k němu chovají respekt a asistenti mají daleko lepší prostor k práci s týmem. Libor na první pohled vypadá jako klidný člověk, ale dokáže udělat pořádný vítr v kabině nebo v celé Komet'ácké rodině. Na rozhodčí nemá smysl řvát, jelikož se rozhodnutí nikdy nezmění nějakým nátlakem ze strany trenéra,'' říká náš host v rozhovoru.

Jednoznačná pravda. Nicméně, všichni jsme jen lidé a jak už bylo již zmíněno - stačí někdy i sebemenší záminka a i náš majitel brněnské Komety má velmi blízko k tomu, aby rozhodil ruce vzhůru a hlasitě se ozve, pokud bylo něco od aktérů v pruhovaném v zápase špatně rozhodnuto. Na druhou stranu, je hodně zápasů, kdy se na videozáznamech dá dohledat, že je majitel Komety v klidu, když mu jeden z hlavních arbitrů něco vysvětluje. Pan Libor Zábranský ale konflikty zpravidla nevyhledává. Snaží se soustředit na hokej a jak často pravidelně říkává a to zejména a hlavně v Play off, kdy vše finišuje a graduje zároveň: ,,Budeme se snažit v Play off se soustředit výhradně na sebe a na svoje výkony.'' Tak snad zase za rok, když letos díky vyhlášení vlády ČR ,,nouzového stavu'' kvůli šíření Koronaviru nelze Play off odehrát a to ani bez fanoušků. Každopádně nebud'me otrávení, Komet'áci. Kdo má zájem, může se začíst do hlavní části rozhovoru, kterou jsme pro Vás s diskutérem Bluessem připravili. Přejeme zajímavé počtení a zpestření času po sezóně!

 

Ahoj, Bluessi. Díky za přijetí KometaFans rozhovoru. Jak jsi se k hokeji dostal a co tě na něm konkrétně zaujalo nejvíc?

Ahoj Steve, děkuji za pozvánku k rozhovoru na KometaFans. K hokeji jsem se dostal v roce 2004. Nejvíce mě na hokeji zaujala samozřejmě atmosféra a taková ta nepojmenovatelná energie na stadiónu Komety. Užíval jsem si každý zápas a doma odpočítával dny do zápasu Komety, i když jsem tenkrát uměl napočítat možná tak do deseti.

Jak jsi přišel k této své přezdívce?

Tato přezdívka nemá nějaký extra symbolický podklad. Když vzniklo toto fórum, tak jsem přemýšlel o své přezdívce a z modré Komet'ácké barvy vznikl Bluess. Možná jsem se inspiroval u svého fotbalového favorita Chelsea.

Co Kometa samotná? Kdy jsi na ni poprvé osobně přišel, vzpomeneš si na ten den? A co rozhodlo, co tě zaujalo, že jsi začal na ni chodit pravidelně?

Na ten den si pamatuji velice dobře. Byl to zápas s Třebíčí 12.1. 2004 a Kometa prohrála 1:2. Na utkání bylo něco přes 400 lidí, ale stejně jsem si užil atmosféru toho utkání jako malej kluk. Na tu specifickou vůni Ronda se nedalo nikdy zapomenout, tak jsem otravoval tátu tak dlouho, než mě zase vzal na stadión.

Různé pokřiky musely člověka jistě taky zaujmót, že? Žádné monotónní typu ,,Par-Par-Pardubice'' a takové ty další známé jednoduché monotónní z Liberce a Třince.

Tenkrát se fandilo hodně jednoduše, ale velice úderně. Hokej není žádná hra pro panenky a to stejné platilo i ke slovníku tehdejšího fandění. Čím více se nabalovalo lidí s ozdravováním tehdejší Komety, tak to začínalo mít velice dobrou úroveň.

Dáváš si do nějakého úložiště (třeba do obyčejné krabice), Komet'ácké suvenýry, jako jsou například staré vstupenky, kartičky hokejistů Komety a podobně?

Od roku 2004 mám doma všechny programy utkání a chtěl jsem nějaké články nafotit a vložit je na fórum. Samozřejmě mám i nějaké kartičky a podpisy. Od 8-9 let jsem vždycky chodil lovit puky na tréninky hráčů a popisoval si kdo ho vystřelil a podobně.

Ve které sezóně sis pořídil svou vůbec první permanentku, nebo později i klubovou kartu?

Svojí první pernamentku jsem dostal tuším v roce 2005 a byla to taková bílá kartička s vytrhávajícíma políčkama na zápasy. Pořadatel vždycky udělal do kartičky díru a šlo se na stadión. Tenkrát se neřešilo, kde člověk při zápasech sedí a nebo stojí. Tenkrát jsem si našel místo na tribuně D úplně v poslední řadě přesně na středu stadiónu a tam jsem zůstal až do zrušení posledních dvou řad z důvodu rekonstrukce stadiónu.

Klubová karta je jedna ze tří možností zajištění si přístupu na domácí zimák - vstupenka jednorázová na jeden zápas, permanentka zajišt'ující základní část a ,,Klubovka'' zajišt'uje celou sezónu, včetně letních přípravných zápasů. Ale je taky nejdražší, což je logické s ohledem na pokrytí celé sezóny. Nicméně, hřeje pak člověk ten pocit, že i přes vynaložení nemalé finanční částky má hokej na celou tu sezónu zabezpečený?

Osobně jsem klubovou kartu nikdy neměl, jelikož mám vstup na Play-off od CzechFoundu. Kdybych neměl tuto možnost, tak rozhodně místo pernamentky vezmu klubovou kartu. Když si představím, za co všechno vyhodím peníze během roku na různých akcích a nebo co propiju s kámošema, tak bych se nad 2 - 3 000,- vůbec nepozastavoval. Všechny problémy spojené s místem na stadiónu vyřeší až nový stadión.

Myslíš si, že Kometa výrazně převyšuje ostatní kluby v celé Extralize v reklamních a marketingových aktivitách všeobecně? Ale namátkou uvedeme třeba KometaExpres...

Myslím si, že Kometa má daleko větší marketingový potenciál, než momentálně využívá. KometaExpres je podařená akce a doufám, že dalším dovezeme konečně také tři body.

Kometu mají lidi opravdu rádi. Myslíš si, že i když se týmu výsledkově nedaří delší dobu, vždy bude téměř plný Rondo?

Kometa hodně těží z toho, že hodně lidí zažilo těžké časy brněnského hokeje. Pokud by Kometa předváděla výkony jako na houpačce, tak bude více a více lidí naštvaných a bude samozřejmě nějaký přirozený odliv. Nicméně na sezení je pořád enormní zájem a dokonce jsou lidé schopní dát několik desítek tísíc za jedno sedadlo. Kometa je ekonomicky velice silná a doufám že bude pořád téměř vyprodáno.

Jaké máš vůbec oblíbené hráče, kteří momentálně hrají v Kometě nebo v minulosti působili?

Největší radost mám, když se daří mladým hráčům a dělají nám na ledě radost. Nejoblíbenějším hráčem je a bude Leoš Čermák, i když ukončil kariéru. Dalším oblíbeným hráčem je Martin Zat'ovič a Michal Gulaši.

Do jakého sektoru v Rondu chodíš? A jsi s tím svým místem spokojen?

Chodím na Déčko a s místem nemůžu být snad více spokojený. Je to na úrovní naší útočné modré čáry.

Jezdíš i na výjezdy? Třeba s ustálenou partou Komet'áků ,,po vlastní ose'' nebo volíš klasické organizované výjezdy autobusem?

Dříve jsem jezdil na 10-15 výjezdů v základní části, ale později se změnou vedení FK jsem volil cestu po vlastní ose. Nyní vezmu auto a jedu prostě sám na hokej a nebo vezmu přítelkyni či náhodné kamarády. Hodně se mně líbí myšlenka a chtěl bych pomoct s realizací jezdit na výjezdy jako KF mikrobusem. Případně udělat 2-3 auta a jet společně na Kometu.

Fotíš si velmi povedená chorea, která před zápasem a někdy vyjímečně i během zápasu zahalí srdce celého fandění - sektor E? Některá chorea nejsou jen o plachtě, celofánech nebo modrých a bílých papírech. Jsou totiž i propracovanější, které jsou tak zjevné už od pohledu na dálku.

Vždycky si fotky stáhnu až od fotografů. Chorea jsou nádherná a obdivuji vynaloženou sílu a čas s tvorbou těchto propracovaných věcí.

Máš nějaké předzápasové rituály/zvyklosti ?

Poslední dobou se stal rituálem Spoluškopek a doufám, že to tak bude pokračovat. Na rituály si většinou hraju až v Play-off a dvakrát už to vyšlo až k titulu.

Podíváš se na fanshop přímo na stadióně, když se póští přes turnikety?

Jezdím do kamenného obchodu vedle stadiónu.

A co fanshop na ulici Nové sady hned vedle Ronda? Byl ses tam podívat? Pokud ano a kópil sis tam něco, doporučil bys konkrétní sortiment i ostatním Komet'ákům, co by se mohlo líbit všem?

Ano, často si tam nakupuji oblečení a doplňky. Doporučil bych určitě polokošile a trička od Komety a nebo fanouškovský obchod u Lázní.

Když je příležitost, zajdeš si i do KometaPubu na jídlo, na pivo? Občas se podívat na promítání přenosu venkovního zápasu?

Jsem v KometaPubu téměř každý den na obědě. Pokud bych chtěl jít na pivo, tak volím Bláhovku. Na zápasy se koukám bud' doma a nebo na stadiónu.

Žije i tvoje rodina a nejbližší příbuzní Kometou taky?

Nemáme v rodině člena, který by nechodil na Kometu. Pokud to situace umožní, tak bereme i babičku.

Letos je sezóna, respektive Play off, předčasně zrušena. Co budeš dělat v nadcházejícím jaru? Plánoval sis nějaké volnočasové aktivity?

Na tuto otázku nedokážu odpovědět, jelikož mě živí i fotbal a ten je zrušený. Budu určitě trávit volný čas tréninkem, abych byl dobře připravený na podzimní část soutěže.

Naše diskuzní fórum má již přes 900 zaregistrovaných členů. Co na toto číslo říkáš? Dá se pomaličku vyhlížet magická 1000?

V naších krajích je toto nevídané číslo a doufám, že bude přibývat kvalitních diskutérů. Naopak bych uvítal návrat některých legend na diskuzní fórum.

Je tato diskuzní platforma mnohem lepší, než když se diskutuje na Facebooku? Přece jen, fórum je hezké, opticky útulné, přehledné...

Určitě je toto fórum daleko lepší, než hromadná diskuze na Facebooku. Někdy se tu také řeší kraviny, ale převládá normální diskuze.

O2TV Sport začala zavádět letos rozhodčím na helmy kamery i s možností, aby diváci slyšeli, co hráčům nebo trenérům říkají. Dokonce v rámci speciálního balíčku (nebo co to vlastně je) je možnost sledovat celý zápas z pohledu rozhodčího - respektive tedy té jeho kamery. Co říkáš na tuto vymoženost?

Díval jsem se na zápas v Olomouci z pohledu této kamery a na chviličku. Jako zábava je to zajimavé, ale celý zápas bych se na to nekoukal.

V souvislosti s předchozí otázkou by bylo fajn určitě technicky pokročit s nově zavedenou ,,Trenérskou výzvou'' od letošní sezóny. Byt' je to novinka čerstvá, je nasnadě, aby se zavedlo rozhodčím do výbavy kromě kamery i zařízení, díky kterému ohlásí odůvodnění gólové situace v rámci ,,Výzvy'' na celou halu fanouškům nebo i hlášením faulů?

Určitě by to byla zajímavá změna a možná by se trošku napravil vztah fanouška a rozhodčího.

Jak se díváš v rámci ,,Trenérské výzvy'' na to, že by se mohly/měly doinstalovat i kamery, které budou snímat modré čáry na offsideové situace? Ono totiž jak v základní části, tak hlavně i v Play off to může hrát dost zásadní roli, aby nepadaly góly, které nemají platit. Objevily se již dřívě názory mezi fanoušky, že by to ještě víc zápas brzdilo kvůli vracení času v moment, kdy mělo údajně k offsidu dojít. Co si o tom myslíš?

Pokud má tato novinka fungovat, tak včetně ofsajdů. Dnešní sport je čím dál rychlejší a rozhodují maličkosti a tím je právě posouzení ofsajdových situací.

A vůbec - přispívají tyto moderní technologie všeobecně k tomu, že je hokej na vysoké úrovni a přispívá to k jeho vylepšování a stále ho to posouvá ke kladnému vývoji?

Osobně jsem zastánce utkání bez videa. Vždycky rozhodoval v utkání zejména lidský faktor. Nicméně vývoj člověk nezastaví, ale že by to měla nějak pozvednout úroveň hokeje silně pochybuji.

Letos se nám ustálil do sestavy Áčka Stanislav Svozil. Ale také hned v prvním domácím zápase proti Hradci Králové gólově prosadil Jakub Brabenec. Dokážeš si představit, že by za pár blízkých let byli stálicemi a pilíři v sestavě Komety? Pochopitelně všichni by chtěli jít do zámoří, což je sen každého, ale i tak...?

Spíš bych klukům přál, at' co nejrychleji chytí šanci za pačesy a zmizí z našeho shnilého rybníku mimo republiku. Ale na začátku jsem říkal, že mě nejvíce těší právě tito mladí hráči. Jsem fanouškem cesty Martina Nečase, kterému dva roky v Kometě daly více, než trápení na farmách AHL.

V sóvislosti se zámořím mě napadá jedna z občasných otázek: Jaký druh rozměrů kluzišt' máš rád? NHL, střední (to máme v Rondu) nebo ty nejširší možné, co existují?

Rozhodně ty střední rozměry kluziště.

Neměly by ty rozměry, stejně tak výšky plexiskel na mantinelech, být všechno v rámci prostorů na zimácích, technických a mechanických možností, jednotné? Zhruba tak, jako to mají v NHL? Nedávno se v médiích totiž mluvilo o tom, že Jaromír Jágr nařídil, aby v Kladně byla šířka kluziště identická s NHL, aby se hrál rychlý hokej s hodně osobnáma soubojema a jak dojeli na rozhodující zápas do Litvínova na široký led, měl pak Jágr problém s pohybem... možná celý tým. Co si o tom myslíš ty?

Nevím, jak je to přesně v rozpisu soutěží, ale pokud je to dovoleno, tak jen využil možnosti. Určitě by se měl stanovit jak maximální, tak minimální rozměr hřiště a neměl by být moc velký rozptyl.

Čím si vysvětluješ to, že v Kometě umí hráči po základní části přepnót na ten Play Off ,,mód'' ? Myslíš, že je to tím, že si uvědomujou, že přišla hlavní a finální část sezóny a tím ze sebe vyždímou na výkonu vše, co v sobě mají?

Stala se z toho u nás v Kometě již taková zlidovělá fráze pro fanoušky. Určitě neexistuje nějaký přesný návod, ale osobně bych ocenil trošičku kvalitnější základní část. Určitě tomu hodně dá právě zmiňovaná důvěra od Libora a zkušenost hráčů se na rozhodující část sezóny kvalitně připravit. Letos to vypadalo také velice dobře před Play-off, ale bohužel se to nedozvíme.

Poslední otázka k hokeju a už pomalu přejdeme na otázky, které se lehce týkají osobního rázu: Myslíš, že by bylo fajn, kdyby se Kometa zase ukázala v Lize mistrů nebo poprvé na Spengler Cupu? Co jsem pochopil, tak pan Libor Zábranský je většinou rád, když tyto akce nemusí jeho tým absolvovat a radši se plně sóstředí na Extraligu a hlavně, aby se hráči nezranili. I když... konfrontace se zahraničím a novýma zahraničníma sópeřama musí český hokej lákat (zvláště fanóšky) a pro klub je to vždy zpestření. Co říkáš?

Pokud to bude kvalitně zaplacené, tak bude aji Zábranský chtít hrát tyto soutěže. Jeho postoj k této soutěži určitě všichni známe, ale pro fanouška je to velice zajímavé zpestření přípravy na sezónu. Osobně nemůžu zapomenout na letecký výjezd do Malmö.

Co tě kromě Komety ještě baví ve tvém volném čase za sporty?

Celý život je fotbal na prvním místě, ale zajdu se podívat na kterékoliv sport v Brně bez výhrad.

Cestuješ rád za zábavou do jiných měst, jako jsou koncerty, fest'áky a podobně?

Osobně necestuji za kultůrou do jiných měst, ale spíše podniknu výlet na MS v hokeji a nebo ME ve fotbale.

Jakou školu studuješ nebo máš za sebou?

Mám vystudovaného programátora na střední škole a pokračoval jsem na MU sportovní management.

Zajímají tě i nějaké obory, jako je gastronie, astronomie a tak podobně?

Poslední dobou mě začíná zajímat gastronomie a jezdím a hodnotím restaurace po celé republice. Na vysoké škole mě zaujala Psychologie člověka a snažím se v této oblasti vzdělávat.

Jaké jsou tvé oblíbené destinace, kde rád trávíš volný čas - v létě a zimě?

Jsem zastáncem české přírody a našich lesů a hájů. Takže když potřebuji odpočinout, tak jsem v Orlických horách. Pokud bych si měl vybrat zahraniční destinaci, tak Turecko, Egypt, SAE a nebo Chorvatsko.

Máš rád rychlá kola? Účastníš se aspoň jako divák slezin, kde se pořádají sprinty jednostopých a dvoustopých vozidel?

Zajdu se podívat, ale vůbec tomu nerozumím. MotoGP v Brně je pro mě nejzajímavější.

Jakému žánru muziky si tvoje uši lahodí? A co naopak se ti příčí?

Asi nemám nějaký oblíbený žánr muziky, ale poslechnu si kvalitní POP a nebo ROCK. Mám rád jak Kabáty, tak Marka ztraceného nebo Rybičky48.

Nemůžeme zapomenót i na jednu z klasik ohledně konzumování. Tak tedy: Co tvá oblíbená jídla, popřípadě které ze všech suverénně vede?

Mám rád řízek s hranolkama. Nicméně to není žádná zdravá strava, tak jsem to nahradil krůtím přírodním plátkem s rýží a zeleninou.

Oblíbené pivo značky, Bluessi? A neoblíbené... :-) A z normálních nápojů by sis vybral...?

Pokud bych si měl vybrat značku, tak nepochybně by to byl Pilsner Urquell. Poslední dobou si dávám i malé pivovárky. Mezi nejméně oblíbené patří rozhodně Staropramen, Kozel, Budvar. Mezi nejlepší nealkohoické nápoje patří voda a nebo když potřebuji cukr, tak kofola.

Bydlíš přímo v Brně nebo mimo něj? Jak daleko to máš do Ronda?

Bydlím od narození v Brně a do Ronda to mám 15 minut autem a na nový stadión to bude 13 minut. :-D

Měl jsi tu možnost a čest potkat známé osobnosti z filmů, seriálů, moderátory zpráv z TV a podobně?

Vzhledem ke své práci se potkávám se slavnýma lidma prakticky každý týden. Nicméně jsem se potkal s princem Harrym a nebo z českých končin kamarádím s Pavlem Horváthem a nebo Tomášem Matonohou.

V jaké části Brna se ti nejvíc líbí? Třeba kvůli hezkému prostředí, parkům a podobně...

V Brně je všude krásně a máme tu minimálně 5 nejkrásnějších městských částí. (Líšeň, Lesná, Bystrc, Komín, Maloměřice-Obřany).

Poslední otázka: Myslíš, že by bylo fajn, kdyby se Kometa někdy zúčastnila v létě fotbalového malého turnaje u nás v Brně? Kdyby přijelo pár extraligových týmů. Mohlo by to být předsezónní zpestření jak pro hráče, tak i diváky? A šel by ses podívat na takový turnaj?

Je to rozhodně dobrý nápad a spíš bych si chtěl zahrát, ale podívat bych se došel určitě. Případně bych nabídl svojí pomocnou ruku s organizací turnaje, jelikož mám s tímto projektem hodně zkušeností.

 

Bluessi, díky za poskytnutý rozhovor! Užívej si jaro a ještě více léto a na podzim (potažmo v létě na přípravných zápasech v Rondu) zase hokeji a Kometě zdar! K tomu Ti přeju mnoho zdraví a dalších radostí a natěšenosti z hokeje v podání brněnské Komety! Měj se hezky, at' se Ti daří a splní se co nejvíc Tvých snů, které si přeješ!

 

Host: Bluess

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 4]
Dusek Dusek +2 / 0 17.03.20 08:27 [76294]

*86**86**86*

„Kometa je rodina!?“
IP: 185.219.167.--
malbec malbec +3 / 0 16.03.20 23:56 [76268]

Dobře, Kubo, dobře. *22**22**22*

IP: 80.83.69.--
arnasea arnasea +2 / 0 15.03.20 19:08 [76160]

Opět za jedna oba . Přeji vám , aby jste mohli jít zase na spoluškopek a také úspěchy v kopané . Čermák je i můj oblíbenec. Takže přeji ve tvém životě jen to dobré .*22**196*

„modrobílá je dobráááá“
IP: 109.81.213.--
gusta gusta +7 / 0 15.03.20 15:50 [76145]

Dobrý borci. Steve u mě + navíc za přerušení "okurky" a výběr diskutéra. A Bluess + navíc za propagaci SPOLUŠKOPKU.

„ #10 – Což takhle dát si špenát?“
IP: 94.112.86.--
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 4]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace