Úvod / Peter Mueller je v současnosti mým nejoblíbenějším hráčem, říká diskutér steve_hawkins

Peter Mueller je v současnosti mým nejoblíbenějším hráčem, říká diskutér steve_hawkins

Americký střelec Peter Randy Mueller - v loňské sezóně nasbíral v kanadském bodování 45 bodů, s bilancí 24+21 ve 43 utkáních

Jak již bylo před několika týdny avizováno, možnosti KometaFans rozhovorů lze zrealizovat i z té druhé strany, kdy se členové diskuzního fóra můžou zeptat i mě nejen na ty hokejové otázky, ale také i na další, co se koníčků a podobně týče. Pár otázek se přece jen objevilo a tak bych je nyní chtěl uveřejnit pro čtení Vám, ostatním zapáleným a věrným Komet'ákům.

Otázek je opravdu jenom pár, ale je možné, že i tento malý počet bude inspirací pro ostatní diskutéry a někdy třeba pro příště mi prostřednictvím SZ na fóru někteří z Vás zašlou další nové. Budu jedině rád, nicméně druhým článkem by ukládání otázek na mě by poté skončilo a to z důvodu, jelikož by podle mě nebylo správné, aby mi v rámci KometaFans rozhovorů bylo věnováno více článků, které navíc sám píšu. Psát o sobě samotném se mně určitě nějak významněji nebo vícekrát nechce. Mnohem lepší, což se v praxi osvědčilo, že funguje, je někoho k povídání pozvat. Takže další možný článek zaměřený na mě by byl zároveň opravdu posledním. Pak by byla alternativní, už neveřejná možnost, se ptát přímo v SZ, pokud by někoho směrem ke mně něco zajímalo. Tam bych Vám taky odpověděl.

Celkem se našli zatím 2 lidé, kteří nezaváhali a svým příspěvkem dali ,,zelenou'' rozhovoru se mnou, který jsem se rozhodl publikovat. A jak jsem tedy psal, Komet'áci... dám ještě jednu možnost, aby jste se mohli zapojit i Vy, kdo budete chtít. ;-) Takže posílejte, co Vás koho napadne. Opět to bude časově neomezené a jak se materiál nakupí, bude článek vydán.

 

arnasea

Od kdy fandíš Kometě?

Zhruba od roku 2007, kdy mě tenkrát velmi aktivní kámoš přemlóval, at' jdu na hokej přímo na stadión. A popravdě já ani nevím, proč jsem já byl tenkrát nevrlý a říkal mu, že nepůjdu. A to jsem přitom pořád sledoval hokej na ČT 2, díval se na Nagano (celé finále jsme nahrávali ještě na staré VHS kazety), na MS pravidelně v TV a pak, když mi přišla nabídka zajít na hokej, tak jsem odmítal, přitom se skutečně dodnes sám sebe ptám, proč.

Ukázalo se, že je to nesmysl odmítat jít na hru přímo do dějiště, která mě baví. A hodně brzo mě to chytlo a od té doby, až na výjimky, nepřetržitě do Ronda na Kometu chodím. Jak jsem totiž zjistil, že naživo je to úplně o něčem jiným, než se dívat v TV, tak to bylo pro mě něco fakt novýho, nádhernýho, odlišnýho. A naše Rondo jsem si zamiloval. Myslím si, že máme jeden z nejhezčích, nejlepších a nejkomplexnějších zimáků v Česku.

Jsi Brňák nebo z okolí?

Jojo, su rodilý Brňák a bydlím tu. Abych řekl pravdu, nemohl bych bydlet mimo Brno, ani v jeho blízkosti v řádech jenom pár kilometrů. Vyhovuje mně to plně přímo ve městě - skoro v centru dění všeho. A když člověk navíc bydlí v útulné a hezké čtvrti, což ta naše splňuje obojí a nemám to ještě k tomu navíc daleko do centra a hlavně do Ronda, takže ono je to ,,zlatý''. Rozhodně bych svou polohu bydliště nevyměnil. Mám to tu opravdu moc rád a je mně tu dobře.

Jiné koníčky?

No, ona to bude asi trošku diagnóza, ale největší koníček je fakt hokej a to všeobecně. Pokud ale jde o ty mimohokejové koníčky, tak rád se projedu na kole, zaplavu si, ale ted'ka mě chytly KometaFans rozhovory. Dříve jsem dělal rozhovory se spoluhráči z mojí oblíbené PC hry a musím podoknót, že i jim se tenhle nápad s rozhovory zalíbil a slavilo to úspěch, za což su rád. Na dělání placeného redaktora bych si popravdě klidně troufnul, byt' na tento obor médií nemám papír o vzdělání. Rozhodně mě těší, že stejná reakce s rozhovory se stala i na tomto Komet'áckém webu - respektive tedy diskuzním fóru. Mockrát děkuju za kladné ohlasy - byt' je to aktivita pasivní na doma.

Rozhodně (a to už jsou ty aktivní), rád zajedu v létě se podívat na nějaké ty památky, jako jsou zámky, náměstí ostatních měst, ta atmosféra, pohoda... zajdu i na akce, pokud se zrovna v Brně nějaké konají. Mám rád, když můžu u něčeho můžu být a vidět to naživo. Třeba s kámošem jsme ted' byli na Lidické ulici před pár týdnama, když DPMB slavil 150 let výročí. Takže obecně a stručně řečeno mám rád společenské nebo významné akce s možností se třeba i vzdělat, poznat něco nového nebo i nové lidi. Ale když se ještě na malý momentek zastavím u toho hokeje, tak to i přes ,,okurkovou sezónu'' se pořád zajímám, co se děje. Zkrátka ten hokej mě provází už několik let a baví mě moc. Stejně tak mě baví přijít do Ronda na veřejné bruslení.

Pak se jdu určitě i společensky sem tam příležitostně napít s přáteli, pobavit se, zakonverzovat... mám rád hudbu, například Daniela Landu nebo Metallicu a taky se rád podívám na seriály nebo filmy v českém dabingu (málokdy s českýma titulkama s původním originálním zněním). Nejčastěji ty filmy ted' poslední měsíce vyhledávám na YouTubu, kam je uživatelé uploadují. Film si vyberu nejčastěji náhodně podle názvu filmu nebo miniaturního obrázku a nebo filtruju žánry, na co bych se zrovna podívat chtěl: Komedie, válečné, drama nebo akční. Tak takhle nějak bych v lehce rozepsané stručnosti představil své koníčky. :-)

Nejoblíbenější hráč i když už nehraje v Kometě?

V současnosti je to Peter Randy Mueller, kterého bych rád upřednostnil. Lidi, co mě ve fóru čtou, tak už ví, že su na zámořské hráče - nechcu napsat vyloženě ujeté (ale asi jo - to zřejmě neobhájím :-) ), ale mě vždycky zajímá, co ten hráč říká na češtinu. Na náš jazyk, který v životě třeba neslyšel. A jestli ho ten jazyk zajímá a začne se ho se zájmem víc učit. Né jen ty nejzákladnější společenský slova, který uplatní třeba v obchodě nebo slova hokejový - takové všeobecně klasické fráze.

Pak mě zajímá, jak se mu líbí výslovnost českých slov a jmen, naše české krajiny, město Brno jako takové a podobně. Ono přece jen - česká přiroda i města a vesnice vypadají jinak, než ty ze Severní Ameriky. Jiná architektura, kultura a podobně. A ted' přiletí Američan nebo Kanad'an do Brna a je tu všechno pro něj cizí, jiné, složité. Ale myslím si, že naše Brno je hezký město a co jsem četl už párkrát, tak Peterovi se tu hodně líbí, zamiloval si to tu, což mě jako Brňáka moc těší. A jemu moc fandím na ledě!

Ono jinak těch hráčů bývalo víc. Třeba Ryley Miller, Alex Mallet, pak Radek Dlouhý, Jiří Dopita a z obránců třeba Radim Bičánek. Dodneška si pamatuju, jak se z Éčka řvalo ,,Bičánek ven! Bičánek ven! Bičánek ven!'' a toho borca to tak nastartovalo, že už ani nevím, kolikátý v bodování (klubového) obránců skončil. :-)))))))))

Néé, ted'ka ale vážně: Fakt se do toho opřel. Tenkrát, když Kometa začala hrát extraligu, bylo to hektické a těžké období všeobecně, nejen zvykání si většiny hráčů přejatých ze Znojma na nový tým v Brně a nové prostředí. Byli jsme nováček v lize a ze začátku takový fackovací panák. Těžko říct, možná se někteří hráči necítili dobře nebo prostě tu formu neměli.

 

Wolfik

Ahoj Steve. Zajímalo by mě, proč sis vybral přezdívku ''Steve Hawkins'', respektive kdo/co je jejím původem? Samozřejmě pokud to není tajný. Díky.

Tahle přezdívka se váže na jednu starou a minimálně v Evropě velmi úspěšnou PC hru, zaměřenou na válku ve Vietnamu v 60. letech, kterou tenkrát vyrobili čeští vývojáři, dnes už neexistující firmy, u nás tady v Brně a do prodeje se dostala v roce 2003. Steve R. Hawkins je hlavní postavou v téhle hře a hlas v českém znění mu propůjčil známý herec a dabérherec Svatopluk Schuller (hrál například ve známém českém filmu ,,Copak je to za vojáka?'' - toho vykradače chat, kterého pak prchající vojáci chytli a svlékli, když se chtěl schovat a nechtěl vrátit uniformu, kterou si na sebe vzal). Když jsem si někde měl vymyslet přezdívku, tak mě nic nenapadlo, co by mi bylo blízký.

Takže volba na Steva byla pro mě jasná, protože hra Vietcong, ve které Steve působí jako hlavní postava, je pro mě jednou z nejlepších PC her všech dob a hlavně z ,,českých vod'', nebo ,,luhů a hájů'', jak my v Česku říkáváme. Né, že bych neměl žádnou fantazii si vymyslet čistě vlastní, ale aspoň jsem měl nějaké své možnosti. Však obličej Steva mám přímo ze hry v profilové fotce na fóru. Ono navíc je i vcelku běžné, že si lidi volí přezdívky podle svých oblíbených známých person. Například na fóru máme zaregistrovaného uživatele Federera. Tak já to mám z PC hry. Řekl bych ale, že se tu na KometaFans určitě najde člověk, který tuhle hru sám hrál kdysi a zná ju. A jestli můžu, doporučil bych ju i dodnes i každému, kdo nějaké ten vztah k PC hrám má. Klasická střílečka z pohledu první osoby - očima hráče.

Hra se skládá ze 2 částí: Vietcong 1 (Plná hra, ne demoverze) a poté oficiální datadisk Fist Alpha, který je možné si zahrát, pokud už  je VC1 nainstalovaný. Má v sobě hvězdný český dabing v té době a ta hra je rozhodně masakr a velká zábava!

 

Díky arnasee a wolfikovi za položené otázky! At' se Vám oběma daří! Já se budu těšit na případné další otázky od našich hokejových přátel zde na diskuzním fóru. :-) Hezký den všem!

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 2]
THE THE +3 / 0 21.09.19 07:09 [31762]

Vietcong *22*. Musím si to zase zahrát... *17*

arnasea arnasea +1 / 0 21.09.19 06:27 [31755]

Děkuji za krásné a vyčerpávající odpovědi . Tvoje odpovědi byly super a děkuji za ně. Mrzí mě , že se nezúčastnilo více lidí . To asi ještě přijde . *22**22*

„modrobílá je dobráááá“
IP:
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 2]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace