Úvod / panter se o Tip:Ligu stará rád. Dělám to pro všechny fanoušky a podporu fóra, hlásí

panter se o Tip:Ligu stará rád. Dělám to pro všechny fanoušky a podporu fóra, hlásí

Americký útočník Peter Randy Mueller - oblíbenec fanouška pantera. Letos kvůli rodinným důvodům a zranění nastoupil ke 33 zápasům, s bilancí 14+24

Redakce brněnské hokejové Komety nespí. Nějaké ty články se ke čtivu objeví a některé rozhovory s mladými hráči jsou obsáhlé. Kromě toho nyní už známe i rozlosování zápasů 1. čtvrtiny Tipsport Extraligy, tedy prvních 13 zápasů pro nový ročník 2020/2021. Relativní aktivita se děje i na našem fanouškovském diskuzním fóru, i když sezóna, momentálně ,,okurková'', bude letos delší. Sami Komet'áci dávají na zdejší diskuzní web ve svých příspěvcích odkazy na zpravodajské hokejové weby, jaké přestupy by mohly nastat od 1. května, kdy by se zas mělo všechno rozjet. Takže, aby člověk nemusel hledat různě po internetu, má to zde tzv. hned z ,,první ruky''. Kromě spekulací o možných přestupech, hostováních a dalších mimopersonálních změnách jsou to i články, které jsou spíše o věcech, které se nezakládají na takové důležitosti. Zkrátka - až na mírnou aktivitu se toho vcelku moc neděje na většině známých portálů.

V tomto našem článku, na bázi diskutérské, tu máme zase jednu další novinku a také se jedná o rozhovor a to tentokrát zas ve sféře povídání si s našimi KometaFans hosty. Pozvánku k trochu bližšímu poznání diskutéra přijal zřejmě všem známý Komet'ák, fanoušek a administrátor svého oboru a díla panter , který se ujal místní oblíbené soutěže jménem Tip:Liga a stará se o ni. Podělí se s námi o tom, jak se k této činnosti dostal a jaké byly důvody jeho kroků k ní. ,,Ke správě Tipligy jsem se nabídnul Nervovi,'' začíná úvodem panter ,,chtěl jsem mu to nějak ulehčit. Postupně se to nějak rozvinulo a ted' už to dělám sám s občasnou pomocí webmastera.''

Když navážeme již na výše ve článku zmíněné mladé naděje Komety, o kterých se nyní poslední měsíce, týdny a dny píše, jejich zabudování má být v Kometě podle slov majitele Komety, pana Libora Zábranského, o něco rozsáhlejší, než možná většina naší Modrobílé veřejnosti čekala. Zkrátka, náš majitel slavného a fenomenálního hokejového klubu chce vsadit na tuto mladou kartu! naši mladí hráči jsou velkým příslibem a jak je od letošní sezóny vidět, rozhodně se nedostatkem talentů v Brně netrpí. Spíše naopak! Hodně lidí se naklání poslední dobou čím dál více k tomu, aby se v Áčku vypracovali (a nejen vypracovali), ale aby táhli svým mládím a talentem právě mladí hráči. ,,I já jsem jednoznačně pro,'' má jasno náš host v rozhovoru. ,,Začlenění mladých do týmu je nejlepší cesta pro budoucí úspěchy. Bohužel,'' upozorňuje však ,,v našich vodách ale ti, co jsou opravdu dobří, odchází do zahraničí, takže je to trošku složitější... Přesto si myslím, že čím víc jich dostane šanci, tím spíš se někteří zapracují do týmu i do budoucna,'' vidí pozitivně budoucnost našich mladých Komet'áckých nadějí a snad jednou i velkých hvězd.

Tolik by tedy bylo z krátké předmluvy. Na samotný závěr dodáme: Co panter ještě dalšího řekl k Tip:Lize? Jaký je jeho oblíbený tým v NHL a jak tráví svůj volný mimohokejový čas? Vše se dočtete v řádcích níže v hlavní části rozhovoru, který jsme pro Vás, naše Modrobílé kolegyně a kolegy, připravili. Přejeme zajímavé, zábavné a příjemné počtení s naším hostem!

 

Čau, pantere! Vítám tě u dalšího seriálu KometaFans rozhovoru, tentokrát s tebou. Jaké jsou tvoje nejoblíbenější sporty? A proč zrovna hokej?

Ahoj Steve, děkuju za pozvání k rozhovoru. Krom hokeje fotbal, americký fotbal, tenis. Hokej sleduju od malička, Kometu a NHL.

Při jaké příležitosti jsi se poprvé dostal na Kometu? V kterém roce?

Nejsem si jist rokem, ale řekl bych 1984/85. Byl to domácí zápas s Kladnem. Dostal jsem ten černobílý program a pochopitelně to bylo celé super zážitek. :-)

Vzpomeneš si, co tě jako první uchvátilo? Nebo aspoň trochu líbilo a měl jsi jasno, že příště přijde zase rád?

Atmosféra za Lužánkama - to mě dostalo.

Když porovnáme Kometu nyní a ještě před zhruba 15 lety, je tam vidět obrovský skok v tom, kam se brněnský klub dostal - zpátky na výsluní - včetně dvou Zlatých titulů. Jak ty se díváš na toto relativně období z krušných časů až po vrchol?

No, já si pamatuju opravdu zlé časy. Do Rosic jsem ale nejezdil, to ne. Už od toho prvního zápasu, co jsem byl na Kometě, se hrálo spíš o záchranu, než o titul. A než to vzal Libor, vlastně to tak bylo pořád, ne-li horší. Někdy přišlo na zápasy ve druhé lize jen pár jedinců a nestálo to za nic. To jsem zašel jen občas. Od doby, co to má Libor, je to jiná káva. Často si lidi stěžují na všechno možný, ale ono to není tak černobílé, jak to vidíme my fanoušci. Někdy mně to hlava nebere, proč odešel ten nebo ten, ale vlastně ty naše fanouškovské diskuze k hokeji patří.

Dá se říct, že je to důkaz toho, kam lze sportovní klub během jen několika let dostat? Kometa vždycky byla pojem, ale nyní si v novodobé historii vytvořila ještě větší jméno a krédo zároveň. Prožíváš popularitu Komety hodně?

Jsem hrdý Brňák, takže mám radost, že je Kometa tam, kde je. Máme skvělé fanoušky, kterým není lhostejné, kam klub směřuje a tak je to dobře. Kometu prožívám hodně, ano.

Kometa se tedy díky panu Liboru Zábranskému vypracovala. Nicméně, za posledních pár let nezůstali pozadu ani fanoušci Modrobílého klubu. Nervosaur nám tu vytvořil super web! (Nejdřív dočasný) a posléze tento finální, který dodnes navštěvujeme. Jak se ti na tomto KometaFans webu líbí?

Na starém fóru jsem se snažil registrovat asi 3 měsíce a pak to pořád padalo a bylo těžké se přihlásit. Když Nervosaur založil nové fórum, byl jsem nadšenej, že konečně svítá na lepší časy. Sdílet emoce v komunitě fanoušků Komety je zábava a taky je to velmi důležité. Važme si toho.

Patříš společně s novým webem k novým diskutérům naší fanouškovské komunity. Co tě motivalo ke zdejší registraci?

Vlastně jsem už odpověděl. Chci být součástí užšího spektra fanouškovské komunity. Myslím, že je důležité, aby se fanoušci mohli vyjádřit na fóru se vším co k tomu patří.

Začaly se tu postupem času vytvářet nové akvitity. Tou asi vůbec nejznámější je místní Tip:Liga, kterou hraje hodně lidí. Myslíš, že to trochu strhlo takovou mánii na webu a lidi se tu určitě nenudí?

Nevím, jestli mánii, Steve. Ale hraje pravidelně asi 100 hráčů, takže to vypadá, že ano - lidi to baví. Jsem rád, že mohu k tomuto způsobu zábavy přispět.

Princip TipLigy se dá přečíst zde na webu. Ale jelikož já sám ji nehraju, tak se zeptám, jak vlastně TipLiga funguje? Co je její principem a jestli pak vzejde z ní celkový vítěz na konci sezóny?

Principem je natipovat zápasy nejlépe ze všech. :-) Celkový vítěz je vítěz 1. ligy a pak se dají hodnotit další parametry. Součástí jsou postupy a sestupy v rámci lig.

Jednou jsi se na fóru zmiňoval, že je TipLiga docela ''makačka'', a to at' už z časového hlediska, tak zpracování. Je tomu opravdu tak?

Nejnáročnější je to před startem nového ročníku. To je opravdu několik hodin práce - jen rozepsat obsazení lig, postupující a sestupující a tak dále. Postupně se musí zkontrolovat rozpis zápasů a pak to připravit do rozpisů.

Děláš i přes všechna ta úskalí tuhle soutěž a zábavu pro místní diskutéry, fanoušky a Komet'áky rád?

Dělám to pro všechny fanoušky a dělám to rád.

Má tato sezónní soutěž přísná pravidla? Pokud se hráč něčím proviní, je nějak zásadně penalizován?

Ona se ta soutěž pořád vyvíjí. Je tam několik postihů, ale nám jde především o to, aby všichni, co je to baví, mohli hrát a ti co netipují, nezabírali místo ostatním. Nějak jsme řešili nutnost se přihlašovat do každýho ročníku extra, což zbytečně během sezóny zdržuje a utíkají zápasy, ale bohužel byla celkem velká fluktuace v prvních ročnících, tak se to zatím nechalo. Uvidíme do budoucna.

Co jsem si mlhavě zapamatoval, tak prý se rozdávají potom nějaké drobné ceny za celkovou výhru TipLigy? Je to tak, nebo to můžeš dementovat? :-)

Za sebe to mohu dementovat, Steve. Toto není v mojí kompetenci. Je to otázka na někoho jiného. Ale bylo by to fajn. :-)

V diskuzním fóru čas od času upozorňuješ, že bylo vyhlášeno nové kolo. Stihne většina zaregistrovaných fanoušků včas natipovat do uzávěrky?

Snažím se na to upozornit pokaždé, ale většina tipujících si to hlídá. Ale občas se stane, že to někdo propásne.

Hodláš se o správcovství TipLigy starat dál? Baví tě to?

Ano, baví. A navíc tím chci podpořit toto fórum.

Jak často zavítáš na naše diskuzní fórum?

Jelikož musím být v obraze, tak každý den. Ale přispívám jen někdy. Hlavně, když mě něco nadzvedne...

Proč sis zvolil nick panter? Pochází to původně odněkud? Z nějaké PC hry, z filmového příběhu a tak různě?

Je to podle týmu Florida Panthers z NHL. Jsem jejich fanda už od počátku, tedy sezóny 93/94.

Jací hráči se stali tvými oblíbenými? Můžeš jich nám pár vyjmenovat?

Ze současného kádru je to Martin Zat'ovič a Peter Mueller.

Jak si nyní užíváš čas po sezóně doma? Hltáš třeba na Youtube videa s Kometou?

Kdepak. Sleduju přestupy, ale jinak si dávám pauzu a čekám na novou sezónu. :-)

Martin Nečas, to je jeden z mladých hráčů, kteří se v Áčku Komety prosadili. A co se Martina konkrétně týče, tak jestli se nepletu, on je z těch mladých jako první, co se dokázal gólově prosadit a uměl zařádit i v Play Off. Jak jsi ho vnímáš, když si viděl, jak do sestavy zapadl a umí to na ledě již mezi dospělými?

Martin je velký talent. Hokejově roste, svou šanci chytil za pačesy. Osobně mu úspěch moc přeju.

Sleduješ i ostatní Komet'áky, at' už různě po Evropě nebo ty v NHL?

Sleduju hlavně ty v NHL. Poslední dobou jich přibývá, což mě moc těší.

Těšíš se vždy na zaplněné Rondo, na zápas? Na které tribuně je tvoje místo?

Samosebou, že se těším. Chodíme s kámošema půl hodiny předem, řešíme vše okolo Komety. Sedím na Déčku.

Jakou činností vyplňuješ přestávky mezi třetinama?

Jdu si pro pivo nebo pokecáme o hokeji, asi jako většina fanoušků.

Co říkáš na sestavený trenérský stáb? Udělal bys tam nějaké změny nebo jsi s aktuální sestavou spokojen?

To je těžká otázka. Ale v zásadě si myslím, že by bylo lepší, aby tým měl trenéra a ne majitele na střídačce.

Potkáváš někdy hráče na ulici? Vyhověli ti třeba, že by ses s nima rád vyfotil?

Někdy asi ano, ale nefotím se s nimi. Tomu nepřikládám žádný zvláštní význam. :-)

Byla možnost s nima si i krátce popovídat?

Před lety jsem se celkem často potkával s Romanem Vondráčkem a Radkem Dlouhým, takže možností bylo dost. Ted' ale nejsem s nikým z hráčů v kontaktu.

Navštívil jsi i KometaPub pod Rondem? A pokud ano, líbilo se ti tam?

Čas od času zajdu. Je to tam fajn. Hlavně, když se slaví titul... :-)

Jak bys zhodnotil tuto nedokončenou sezónu?

Co na to říct... bylo to dost nevyrovnaný výkonnostně. Takové ty spekulace kolem, to je všechno pasé.,. Na můj vkus opět velká fluktuace hráčů. Mrzí mě, že se nehraje, ale to se prostě nedá nic dělat. Snad si to vynahradíme zas od podzimu.

Když má přijít v Květnu oznámení o sestavení kádru a nových posilách, sleduješ to také na onlajnech, popřípadě pokud vysílá Kometa na Facebooku?

Jasně, sleduju to kde se dá. Na tyhle věci se vždy moc těším, všechny ty spekulace. Asi každej fanda si někoho vyhlídne a pak doufá. Je to fajn.

Kdo byl pro tebe největším překvapením letošní sezóny?

Určitě Karlovy Vary a z Komety Standa Svozil.

Sledoval jsi duely mezi hráči, kdy mezi sebou soutěžili v dovednostech a uhodnutí, co které slovo v brněnštině znamená?

Přiznám se, že tohle mě minulo, ale rád bych se podíval v budoucnu.

Podařilo se ti sehnat lístky a vstupenky na jeden ze tří organizovaných vlakových výletů KometaExpres?

Ne, nesháněl jsem je.

A dokázal by sis představit, že by se tento Expres dokázal dostat i do gigantických rozměrů, že by se letělo Komet'áckým letadlem třeba do Švédska nebo Finska? Lákal by tě takový hokejový výlet, který by se naskytl tak jednou za život?

Možná jednou ano. Mně by víc udělalo radost, aby vše v klubu fungovalo a měli jsme kvalitní kádr, než výlety po Evropě.

Jaký je tvůj oblíbený pokřik nebo chorál?

,,Šlechta jsme my a ne ku.va vy!'' To je jako dobrý. A ,,Povstaň...'', pochopitelně.

Účastníš se i výjezdů během sezóny nebo i v rámci letní přípravy?

Bohužel na to nemám čas.

Když letní přípravné zápasy před začátkem sezóny skončí, dá se z výsledků objektivně usuzovat, zda je tým dobře připraven na ligu a nebo zastáváš názor, že at' jsou výsledky jakékoliv, pořád je to jen nicneříkající příprava?

Podle mě moc nedá. I ta úroveň zápasů je slabší. Častí jsou soupeři z jiných lig, než od nás... Nehrajeme většinou v plné sestavě a tak dále, takže jen příprava.

Co děláš mimo Kometu? Provozuješ nějaký sport aktivně?

Ted' už jen tenis. Dřív fotbal a hokej. A plachtění, s pár dalšíma Komet'ákama si už léta jezdíme zaplachtit na Jadran.

Pořádáš rád výlety autem, když je v médiích předpovídáno skvělé počasí?

Když je nějaká zajímavá inspirace, tak ano.

Jaká místa vlastně v rámci svého volného času navštěvuješ? Jaká tě nejvíc lákají nebo kam se rád pravidelně vracíš?

Posledních pár let trávím hodně času na zahradě, je to skvělé odreagování. Jelikož mám malé děti, spojím příjemné s užitečným. Jinak jezdím nebo chodím kde se dá, v tomhle si nijak nevybírám.

Upřednostňuješ domácí českou kuchyni nebo si klidně dáš i něco ze zahraničí? Italská kuchyně například?

Určitě českou! Žil jsem dva roky ve Státech a tam jsem se v tom ujistil... Ale Pizza nebo Čína, v pohodě. :-)

Jaká je tvoje oblíbená barva? Řekl bych ale, že na Komet'áka to povětšinou bude asi modrá nebo bílá, že? :-)

Modrá, Steve modrá. A pak ještě modrá. A modrobílá a bílá. S modrou, Steve. :-)

A co značka piva, at' už v hokejovém prostředí, v soukromém nebo ve společnosti? Popřípadě více oblíbených značek?

Brno je klasika. Ale, jak to jen říct.. v tomhle jsem prostě tolerantní. Pivo a já... no myslím, že spolu máme hezký vztah. :-)

Poslední otázka: Cítíš jako Komet'ák, že chodit na hokej a fandit takovému klubu, jakým ten náš je, je fajn zvolený styl života a být tak součástí těch mnoha tisícovek až desetitisícovek fanóšků, té obrovské základny v záplavě modrobílých barev?

Stoprocentně je to tak. Kdo se Komet'ákem narodí, má to daný v sobě. Je hrozně fajn vidět tu spoustu lidí, které to ke Kometě táhne a jejich podporu. Jasně, každej někdy nadáváme na bůhví co, ale jak přijde nový zápas, vše je zapomenuto.

 

pantere, díky moc za fajn zajímavý rozhovor! Přeju Ti hodně zdraví, osobního štěstí, št'astnou ruku v Tip:Lize a další úspěšnou Tvou práci v jejím pokračování a at' Tě baví stejně tak moc, jako Kometa sama! Užij si léto a odpočinek v rámci možností a s novou sezónou za pár měsíců opět zdar!

 

Host: panter

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 2]
moravak moravak 11.05.20 22:21 [81896]

Velmi zajímavá rozmluva Pantere, ať se Ti daří v osobním životě. Díky.*205*

Komentář byl upraven (1x), naposledy 11.05.20 22:22
„Modrobílá šlechta.“
IP: 178.255.168.--

díky*22*

„Jožo Kovačík & Hynek Zohorna“
IP: 46.149.126.--
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 2]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace