Úvod / Odčinění zápasu se Zlínem, aneb přestřelka s Tygry

Odčinění zápasu se Zlínem, aneb přestřelka s Tygry

prvogólový Karel Plášek (foto Jiří Grulich)

Po otřesném domácím výkonu se Zlínem jsme měli týdenní čekání na zápas v Olomouci a dnes, den poté, jsme odehráli zápas doma s Libercem. Všichni, co byli na výjezdu, ví, jak hra v Olomouci vypadala naživo (ano, vím, bylo vysíláno na "kyslíku" :-)) - první 2 třetiny byly z naší strany slabé a do té třetí vlétli a změnili styl hry. Podobný scénář se odehrával i dneska, ale oproti zápasu v Olomouci padalo daleko více gólů.

Vstup do zápasu byl výkonnostně slabý, i když hráči byli více na puku, aktivita byla daleko lepší na straně Liberce. Hosté byli ze začátku viditelně aktivnější, měli daleko lepší pohyb, vyhrávali osobní souboje – na střely byla třetina vyrovnaná. Měla jsem pocit, že zezačátku jsou často svým způsobem bojácní, dělají chyby a nestřílí. Brněnští obránci byli pomalí, nestíhali puky a byli díky tomu často pod tlakem a také z toho chybovali. Po hrubé chybě domácí obrany dali hosté branku, ale díky celkem rychlé odpovědi, jsme třetinu dohráli v rámci možností klidně.

Druhá třetina se nesla v duchu slepených gólů – prvně ze strany soupeře, kdy se trefili Radan Lenc a Lukáš Krenželok. Po 5 minutách se strany vyměnily, za Kometu se trefil, po dlouhé době v přesilové hře, Petr Holík a po 15 vteřinách Karel Plášek ml. a stav byl opět vyrovnán – 3:3. Během druhé třetiny se postupně zlepšovaly osobní souboje a začalo se z naší strany méně chybovat, především po brankových náložích. Myslím si, že kdyby brněnský tým do konce třetiny nedokázal odpovědět (stačilo by, abychom byli o branku), tak by pro nás mohl zápas dopadnout prohrou. Třetina se dohrála v poměrně slušném tempu, na které hráči navázali v posledním dějství.

Jak jsem psala na začátku, do třetí třetiny hráči vletěli, daleko více bojovali o kotouč a rvali se do osobních soubojů hlava nehlava. Velká škoda nevyužitých šancí, které nám chybující obrana libereckých tygrů nabídla, výsledné skóre mohlo být i vyšší. Lepší pohyb, zlepšení přesnosti nahrávek a opětovné navýšení střel přineslo své ovoce v podobě dalších branek. Jako první se prosadil Martin Zaťovič, který se prodral mezi libereckými beky. Následně vyrovnal liberecký Tomáš Fillipi, ale byl posledním, kdo překonal skvěle chytajícího Karla Vejmelku, který nás v zápase hodně podržel. V následujících minutách se na listinu střelců přidal Jakub Lev či Michal Gulaši, který po dlouhém čekání trefil prázdnou branku libereckého týmu. Dnes dobře hrající Petr Holík, který dal dva góly se zaslouženě stal hráčem utkání.

Z mého vlastního pohledu bych řekla, že dnešní zápas se povedl, i když byl začátek pomalejší. Postupem během třetin se začali zlepšovat a začali soupeře nutit chybovat. Zápas byl pro mě osobně psychicky celkem náročný – zejména ze začátku, ale v poslední třetině jsem naštěstí byla "jenom" nervózní :D. Myslím si, že je hrozná škoda, že hrajeme bezvadný hokej jenom v posledních částech zápasu – chtělo by to stejné nasazení už od začátku.

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 5]
samubo samubo 19.10.19 00:15 [37343]