Úvod / Něco si přej, padá Kometa.....

Něco si přej, padá Kometa.....

V uplynulých dnech se Kometa solidně otřásala. Krutý sešup z předních příček odskákal trenér Petr Fiala, aby uvolnil místo majiteli Liboru Zábranskému. Podaří se mu mančaft opět restartovat, nebo se bude tým schovávat pod legendární dekou a dál brnkat na nervy svým věrným fanouškům?

Rčení z nadpisu v Brně posledních pár let koncem listopadu a v prosinci poměrně zlidovělo. V letošním roce to ještě umožnila rezignace trenéra Fialy, za kterým podle jeho slov tým nešel a mezi řádky tak nějak vyplývá, že hráči byli ti, kteří místo snahy o získávání bodů předváděli spíše snahu o to, aby se zbavili kouče. 

 

Poslední týden jsem přečetl všechna vyjádření, jak na webech, tak tady na fóru, sbíral střípky a argumenty, abych si udělal vlastní názor, cože to shnilého v království modrém je, a upřímně si myslím, že je to od všeho trochu.

 

Kolektivní sport je disciplína neuvěřitelně náchylná na chemii týmu, která musí fungovat napříč všemi patry, jak v trenérské rovině, tak v managementu, tak v rovině týmu, kde najdete prvotřídní hvězdy, i benjamínky na nošení vody. Vezmu-li si stav Komety před sezonou, chtě nechtě došlo k významnému zásahu do celé chemie. Libora Zábranského vystřídal Petr Fiala, dlouholetého kapitána Leoše zase Martin Zaťovič a samozřejmě došlo k poměrně významnému hráčskému odlivu a přílivu.

 

Tohle všechno stačí k tomu, aby byl tým prakticky na začátku a musel se tvořit znovu, zvykat si na sebe, komunikovat novým stylem s trenéry, spoluhráči a vnímat nové věci, které bylo nutné nastavit, aby Kometa šlapala. Očividně se to nepodařilo. Historie ukazuje, že k tomu, aby vše perfektně zapadlo do sebe a dělaly se velké výsledky, jako např. Nagano, nebo vítězství Leiscesteru v Premier League a spousta dalších, vyžaduje perfektní chemii v týmu, kde má každý svoji roli, přijme ji, respektuje a maká. U nás se to zatím očividně nastavit nepodařilo a na vině určitě není jen Petr Fiala. Oba tituly jsme udělali s osobu Zábranský-Čermák-Erat-Čiliak. Z této osy nezbyl v týmu nikdo. A to je prostě obrovská rána, která poznamená jakýkoli tým, to se prostě nedá popřít. 

 

Ano na lavičku se nyní vrací Libor, Čilo se ukáže po konci hostování a nám nezbývá než věřit, že se tým zastabilizuje, vrátí se ten vítězný a bojovný duch, sniper Peter zase začne pálit ostrými, Martin Erat převezme Leošovu roli a tým srovná. Chápu, že emoce nás všech, kteří Kometě fandíme jsou v časech, kdy se nedaří na pochodu. Množí mají pocit, že když platí permanentky (bez ohledu na cenu) Kometa bude každého válcovat na počkání. Nebude. Protože je to sport, není to objednávka z eshopu, kdy zaplatíte a přijde vám přesně to, co jste si objednali. Ve sportu to prostě nefunguje. I kdyby jste platili za permici každý milion, a za Kometu hráli nejlepší hráči planety, tak se titulů dočkat nemusíme. Těch příkladů je také spousta. Třeba madridské Galacticos apod. Ve sportu vám nikdo nezaručí, že se dostaví úspěch. Vždy proti vám stojí soupeř, který chce to stejné a rozhodují detaily, které mnohdy jako fanoušci nepostřehneme.

 

Nechci aby to vyznělo jako obhajoba špatných výkonů. I mě bylo v O2 aréně trapně. I mě štvou všechny ztráty a výpadky, díky kterým ztrácíme body. Ale stejně tak to určitě štve hráče. Nevěřím, že jdou na led s tím, že dneska chtějí prohrát. Ten sport je živí, hrají o svoje smlouvy, pořád je někdo sleduje. Extraligový rybník je malý na to, aby si mohli dovolit dlouhodobé výpadky, protože by to sakra pocítili na nových smlouvách a vyjednávání s týmy. 

 

 

Nám nezbývá nic jiného než věřit, fandit a přát, aby to vzal Vezír pevně do rukou, vyhnal ten smrad z kabiny nastolil řád a pořádek, abychom mohli zase pyšně nosit hlavu nahoru a vytírat si prd… s každým soupeřem, kterého po cestě za titulem potkáme.

 

 

Vzhůru Brno!

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 8]
samubo samubo 24.11.19 21:14 [47176]

Míro, skvěle napsáno, díky *196*

„Navždy Kometa“
IP:
Mira Mira Redaktor +1 / 0 22.11.19 09:15 [46571]

Díky všem za pochvaly:-)

IP:
Dusek Dusek 22.11.19 08:28 [46566]

PECKA, jako vždy!

„Kometa je rodina!?“
IP:
Martin76 Martin76 21.11.19 20:06 [46449]

Krásně napsáno! ???

IP:

Tatarataratata bum!HLUBOKÁ POKLONA *86*

„SME BORCI ZE ŠTATLU“
IP:
Lůca Lůca 21.11.19 16:39 [46367]

Super, díky...

IP:
Viktorie Viktorie Admin 21.11.19 16:18 [46364]

Amen.*47*

„Víru ztrácí kdo se bojí.“
IP:
Hypper Hypper 21.11.19 16:01 [46362]

Pekne napisane, diky !

IP:
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 8]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace