Úvod / Na Leošovi bylo vidět, že si ceremoniál užívá, všiml si Uploader

Na Leošovi bylo vidět, že si ceremoniál užívá, všiml si Uploader

Leoš Čermák - při slavnostním ceremoniálu dostal symbolický dres s úspěšnými sezónami 2011 - 2019 odehraných v Kometě

Od Jidových poetických kousků přicházíme zase na skok k těm lidem, kteří se podíleli a stále v současnosti iniciují neustále novinky na tomto, už dá se říct, velmi úspěšném webu, který je primárně určen pro sekci naší diskuze. Admin tým má šikovné členy, mezi které patří i náš host pro rozhovor, kterým je Uploader . Dělají toho na zdejším diskuzním fóru pro fanoušky opravdu hodně, včetně Uploadera, ani si to většina z nás nedovede představit. ,,Nebudu zas tak daleko od pravdy, když řeknu, že se angažuju prakticky do všech aktivit,'' pokyvuje souhlasně hlavou Uploader ,,snažím se spolu s celým týmem být maximálně nápomocný Nervovi.''

Kometu samotnou on sám hodně prožívá a tudíž není žádným tajemstvím, že je velkým skalním fanouškem a to doslova. Není totiž zápas, který by předčasně opustil za jakéhokoliv nepříznivého stavu pro náš oblíbený klub a za jakéhokoliv herního projevu. Každý hráč má v týmu svůj úkol, své postavení a herní dispozice. ,,Je ale strašně těžký říct, který hráč je pro mě tím nejpopulárnějším. Skvělých hráčů měla (a má) Kometa mnoho. Velký respekt si vysloužil neuvěřitelně obětavý kapitán Leoš Čermák, kterého bude opravdu těžké nahradit. Ze současného kádru je to ale rozhodně Harry. Ten, co zvládne zablokovat, takový pes obranář, co dýchá pro tým. Je něco neuvěřitelného vidět, jak neztrácí zápal a naději ani pár vteřin do konce zápasu,'' zakončuje několik svých slov předmluvy.

Jak mnozí Komet'áčtí čtenáři po předešlém odstavci, kde mluví Uploader, možná pochopili, že v tomhle rozhovoru se budeme v pár otázkách v jeho hlavní části věnovat našemu kapitánovi, s číslem 12, Leoši Čermákovi (zůstane jím symbolicky napořád - tudíž záměrně nepíšu ,,žádný bývalý kapitán''). A jistě není žádný pochyb o tom, že si tuto pozornost Leoš zaslouží za služby, které v Kometě za ty roky odvedl. Nejen jako hráč, ale i jako kapitán, když kormidloval tu Komet'áckou lod' za medailemi, včetně 2 titulů. Co o něm náš host v rozhovoru řekl? Jaké měl dojmy ze slavnostního předzápasového ceremoniálu těsně před zápasem dvou odvěkých rivalů Kometa Brno - Sparta Praha a jaký poznatek má k vyvěšení dresu naší čerstvé legendy v novodobé historii Komety? O tom se dočtete v následujících řádcích níže.

 

Ahoj, Uploadere. Díky, že jsi přijal pozvání k dalšímu KometaFans rozhovoru. Jaké pro tebe bylo letošní léto?

Pro mě bylo léto hodně ve znamení práce a inovace. Neustále jsme vymýšleli, čím bychom mohli fórum posunout vpřed. Okurka byla nezvykle rušná. Pak tu byl faktor opravdu velmi dlouhé pauzy, která mi už lezla na mozek. Když ale přišly první zápasy přípravy. Cítil jsem, jak už je sezóna blízko.

Těšil jsi se hodně na letošní sezónu, když vezmeme v úvahu to, že se třeba v NHL začalo čím dál více omlazovat a Kometa tenhle trend nasadila nyní i u nás v klubu?

Na každou novou sezónu se těším. Každá nová sezóna je takový nový, prázdný list, na který se brzy začnou psát někdy až neuvěřitelné příběhy. Co se týče trendu omlazování, je skvělé vidět, jak se i mladí kluci dokáží prosadit v seniorském hokeji. Někteří z diváků a fanoušků pak ale mají přehnané očekávání a trošku se diví, že ten mladý nehraje jako tady zkušený Zat'a... Někdy tyhle názory moc nechápu. Ty kluci se musí vyhrát, leč juniorská liga je pro ně malá.

Ještě, než položím další otázky týkají se jiných témat, prozradil bys našim KometaFans čtenářům, jak jsi přišel k této své přezdívce? Váže se k něčemu?

Přezdívka vznikla velmi jednoduše. V době, kdy byl warez a vše kolem něj na vzestupu. Spousta přezdívek, které jsem v té době používal, byla na fórech o warez zabraná, tak vznikl Uploader. V překladu doslova člověk, co nahrává. Tato přezdívka mi zůstala dodnes a pokud někdo z čtenářů hraje nějaké online hry, dost možná na Uploadera narazí a dost možná to budu já.

Ty osobně jsi se začátkem sezóny spokojený jak? Dá se říct, že Kometa někdy nebo spíše zpravidla mívá pomalejší rozjezdy a spíše její celotýmová forma graduje až v lednu?

Začátek sezony bych za rámeček asi úplně nedal. Sice se sbíraly body, ale ty výkony prostě nebyly ono. Naštěstí se ale Kometa postupem kol rozehrála a vypadá to, že její forma zatím roste, když pominu zápas se Zlínem. Jako dlouholetý fanoušek vidím snahu o získání bodů před Brněnskými Vánocemi. V lednu ale mašina Kometa zapne vyšší rychlostní stupeň a bude se opět rvát o nejvyšší místa.

Pan Libor Zábranský si vždy vytyčí každou sezónu cíl: Bavit fanoušky co nejlepším hokejem a po ZČ at' se stane, co se stát má. Nicméně, přeješ si ty osobně po individuálně, aby Komet'ácký hráč vyhrál kanadské bodování v ZČ a když se to vydaří, tak i v Play Off?

Vidět našeho hráče kdekoli ve statistikách (pokud to nejsou trestné minuty, jako měl třeba Boris Valábik - ano, toho jsem měl moc rád. Nebál se jít do rvačky a takových hráčů v hokeji bohužel ubývá) vysoko je vždy super. Ale to nám tituly nevyhraje. Takže radši at' má každý z hráčů něco, než aby někdo vynikal a na konci at' zvedne jako první nad hlavu pohár Zat'a. V tu chvíli budou statistiky každému jedno.

Když se pan Zábranský postavil před pár lety na post hlavního kouče, zřejmě to mnoho lidí překvapilo. Hodně jich bylo hluboce skeptických. Jak ses díval na toto rozhodnutí ty?

Postavil se tam po jednom z nejhorších trenérů novodobé historie českého hokeje (a české reprezentace). Na trhu zkrátka nebyl žádný trenér a Libor si to vzal do vlastních rukou. V té době neměla Kometa co ztratit a Zábranský ukázal, že hokeji rozumí po všech stránkách.

Vytěžily se z toho nakonec 2 tituly. Věřil jsi moc ve Zlatý hattrick? Spousta lidí to bralo hodně automaticky už jen proto, že by bylo hezký ho zkompletovat...

Věřil jsem tak, jako pětiletý věří, že existuje Ježíšek. Moc jsem si ten třetí titul přál a nepřipouštěl jsem si nic jiného. Zklamání po sérii s Libercem bylo obrovské. Po skvěle zvládnuté sérii s Hradcem jsme s Tygry dělali mnoho chyb, které Liberec potrestal. Naštěstí chování Lakatoše či posměvačného Hudáčka neuniklo karmě a Liberec titul nezískal.

Na druhou stranu to finále ukončilo dominanci Komety. Utkaly se v něm týmy, které byly ve finále Kometou poraženy. Já se zařekl, že to finále sledovat nebudu, protože jsem tam neměl nikoho, komu bych to jen trošku přál. Tento slib sám sobě jsem porušil při posledním zápase, kdy už bylo jasné, že Třinec titul získá. Těch pár desítek vteřin do konce třetí části jsem koukal a užíval si pohled na bezmocného Pešána a spol... Abych se ale vrátil k jádru otázky, ono si málo lidí uvědomuje, jak strašně vzácné je obhájení titulu, natož získat jej 3x v řadě?

Jak ty se všeobecně díváš na omlazování? Pokud sleduješ zámoří, je podle tebe překvapující, že kapitáni svých mužstev jsou dokonce 19ti letí borci?

Omlazování ano, ale at' má nějaké meze. Kapitán by měl být člověk, co má jizvy po x vyhrocených soubojích, zažil atmosféru Play off a ví, co je být na vrcholu i takříkajíc u ledu. Takto mladí kluci mají velké ambice, ale nemyslím si, že zvládnou ukočírovat kabinu, naburcovat ty kluky a případně někomu vyhubovat.

Jaké nedostatky bys o české extralize, jakožto o té nejvyšší lize u nás, zmínil?

Jeden obrovský nedostatek s letošní sezónou skončil - a sice Play out a baráže. Myslím si, že přímý sestup a postup českému hokeji pomůže. Co mě ale mrzí, je fakt, že se snažíme spoustu věcí přebírat z NHL, ale skončí to fiaskem nebo nějakým paskvilem. Chybí mi rozhodně mikrofon pro rozhodčí, aby mohli divákům na stadiónu osvětlit, proč pískli to nebo ono. Možná by to uklidnilo emoce. Stejně tak by se mělo zapracovat na čárových rozhodčích. To, co písknou, odvolají a pak zase změní, je alarmující a ničí to samotný hokej.

Reakce redaktora: S tím mikrofonem pro odůvodnění na celou halu souhlasím. A nebo by to ty emoce naopak ještě víc vyjiskřilo. Záleželo by na situaci o sporném gólu. :-)

 

Vrat'me se zpátky ke Kometě. Kdy jsi se na ni přišel poprvé podívat a co bylo tím rozhodujícím faktorem, že ses stal jejím fanouškem a našem v ní svýho koníčka?

Kdy jsem se poprvé dostal na Kometu, jsem popsal v prvním vydání KF novin! Ale kdo si je ještě nekoupil, tak mu odpovím, stejně jako Tobě v tomto rozhovoru. Na Kometu mě vzal prvně můj tat'ka, v dobách, kdy Kometa ještě hrála prales. I když jsem z toho neměl takový rozum, nějak mě uchvátilo to tempo a fakt, že se na konci servaly obě střídačky. Jak doba běžela, snažil jsem se chodit víc a víc, až z toho byla permice.

Měl jsi ještě před svou první návštěvou Komety nějakou průpravu? Mám tím na mysli, zda jsi sledoval běžně hokejové zápasy v TV a jednoho dne sis řekl: ,,Jo, jednou by to chtělo zajít na dobrý hokej naživo.'' ?

Neměl. Jako malého mě to tolik nezajímalo. Později, než jsem začal chodit pravidelně, jsem samozřejmě zápasy v televizi sledoval, at' už to byla naše liga nebo NHL.

Co jsem slyšel od hodně lidí, tak říkávali, že tehdejší 1. liga měla své kouzlo (a s tím já naprosto souhlasím - myslím si totéž). Hlavně tehdy, když gradovalo Play Off a to úsilí v něm uspět a postoupit do Extraligy. Nestýská se ti někdy po naší druhé nejvyšší lize?

... ,,a co výlet do Třebíča, jebat prales, nebud' pi.ča!'' Ty zápasy něco do sebe měly, ale když se podíváme na úroveň První ligy a Extraligy, ten rozdíl je propastný. Já jsem rád, že můžeme hrát Extraligu, pravidelně poměřovat síly s nejlepšími týmy v republice a pravidelně vyřazovat Spartu z Play Off.

Nicméně Kometa působí v extralize už několik let, dokáza. se zformovat, získat medaile a vyhrát i vytoužené tituly. Je to zase něco nového a posunuto o level výš? Že zkrátka Kometa a samotná extraliga neomrzí? Stále se věci vyvíjejí?

Od doby, kdy Kometa přišla zpět mezi tuzemskou elitu, proteklo mnoho vody Svitavou. Ovšem co ten tým dokázal už v počátcích bylo neuvěřitelné. Dodnes mám doma schované lístky, když jsme se Spartou hráli PlayOut a o rok později PlayOff. Taková zajímavost. Věci kolem hokeje se neustále vyvíjejí, přicházejí a odcházejí hráči. Každý rok máme nějaké novinky v rámci pravidel či samotného průběhu Extraligy. Tohle asi fanouška hokeje nikdy neomrzí. Extraliga má nějakou úroveň a moc rád se koukám i na zápasy, ve kterých zrovna Kometa nefiguruje.

Co říkáš na nové mantinely s vysokýma plexisklama? Je dobře, že i po téhle materiální stránce se hokej v Brně (a nejen v našem městě) zase posunul dál, jelikož jsou moderní, ohebnější plexi a pro hráče tudíž bezpečnější?

Bezpečnost se za poslední roky určitě posunula a je to dobře. I když v tak kontaktním sportu, jako je hokej nikdy nevíš, kdy se co stane. Každopádně to, jak se plexi, mantinely i osvětlení před novou sezónou změnilo, je úžasné. Ty zvuky, když se hráči dohrávají opravdu jsou úžasné. Když Guli přijede a někoho pořádně přišpendlí, je to úžasný zvuk.

Ke stropu Ronda byly namontována i nová osvětlení i s dalšími doplńkovými kamerami pro ,,Trenérskou výzvu''. Jednoznačně posun jak se světly, tak i s videotechnikou, že?

O světlech jsem mluvil výše - ovšem technika jde neustále kupředu. Trenérská výzva jistě zajímavá, ale otázka je, kam až s technikou nejen v hokeji zajdeme. Aby se pak nevytratila ta krása nevyzpytatelnosti a možné lidské chyby. To vyvolává ty emoce. Bojím se, aby jednou nebylo přetechnikováno. Na koho se pak bude nadávat, když technika je prakticky 100% ?

Není přesto škoda, že se nebudou kontrolovat i ofsajdy, pokud spadne sporný gól? A celkově se na tenhle nápad převzatý ze zámoří díváš jak? Je dobře, že tahle možnost přezkoumat situaci dorazila i k nám?

Já se na tuhle novinku dívám jak na většinu převzatých z NHL. Je super, že se snažíme jít trendy v NHL, ale když se k tomu posadí vedení ligy a hokeje, bohužel vznikne paskvil, který má k vymoženostem v NHL poměrně daleko. Přitom zrovna ofsajdy jsou věci, na které by se Trenérská výzva opravdu hodila!

Nedávno proběhla rozlučka s velmi úspěšným kapitánem v moderné éře Komety Leošem Čermákem. Byl jsi v ten den na zimáku? Pokud jo, užil sis hodně ten předzápasový ceremoniál a zrovna v pikantní zápase proti Spartě Praha? 

Málokdy vynechám domácí zápas Komety a tento nebyl výjimkou. Tu rozlučku jsem si neskutečně užil a bylo vidět, že si ji užívá i Leoš. Možná i díky takové krásné tečce za kariérou našeho kapitána nabudilo kluky k výkonu, jaký podali. Spart'ani měli Leoše určitě v lásce!

Nevím, jak to mají jinde po republice a nebo po světě... nicméně možná nebudu daleko od pravdy, že se nestává často, aby byl na počest bývalého hráče vyvěšen dres se stejným číslem (v našem případě), jako to míval Čermákův předchůdce Vlastimil Bubník, že? A ještě ke všemu byli oba kapitáni, každý ve své době.

Často se to opravdu nestává. Spousta klubů číslo vyřadí hned po ukončení kariéry někoho takto významného pro klub. Proto si myslím, že budeme v tomto ohledu rarita. Možná je škoda, že jsme číslo 12 vyřadili. Třeba za pár let mohl přijít někdo další, který by se mohl zarputilostí a odvedenou prací pro klub rovnat panu Bubníkovi, obrovské legendě Komety a pak Leošovi. Samozřejmě trošku nadsázka. Leoš byl symbolem bojovnosti. Hráčům se uměl dostat pod kůži a proto ho každý soupeř miloval.

Myslíš, že by pro Leoše Čermáka byla i další pocta, pokud by o něm Kometa natočila dokument? A nebo jinak a ještě lépe: O těch nejvýznamnějších kapitánech, kteří kdy v Kometě od založení v roce 1953 působili a co pro klub dokázali?

Otázka je, zda by o to vůbec Leoš stál. Ono nic se nesmí přehánět a možná by po natočení takového dokumentu o Leoši Čermákovi vznikla neurčitá pachut'. Ten dokument by se nemusel povést a prostě... Rozlučka se povedla. Věřím, že to kluci i zapili a to je asi to hlavní. Dokument asi ne...

Napadla mě otázka... když moderátor Komety pan Michal Chylík vyzval hráče Komety o podání rukou kapitánovi při ceremoniálu, jak by podle tebe zareagovaly ochozy v hale, když by jako jediný ve Spart'anském dresu tam spontánně přijel i Martin Dočekal, který je v Praze na hostování? Bylo by to překvapení velké a zároveň hezké?

Překvapení by to bylo hezké i velké. Dodo a Leoš spolu něco odehráli. Spíš mi bylo líto kluků jako Lev či Pyrochta, kteří s Leošem měli co dočinění jen jako soupeři. Mohli potřást rukou odcházející legendě, ale nic víc... Kluci jako Harry, Zat'a, Ondra Němec - ti k němu měli blíž a i pro ně to musel být neuvěřitelně emotivní zážitek. Škoda, že na ledě v Komet'áckém dresu nebyl také Špenát...

Byl to významný a velký ceremoniál na počest Velkého Kapitána a zvláště, když z tribun burácel tleskot fanoušků? Cítil jsi ty sám velké emoce a vděk Kapitánovi za jeho služby v Kometě?

Rozhodně. Proběhlo mi hlavou spoustu myšlenek, ale troufám si říct, že asi o milion míň, než samotnému Leošovi. Za to, co pro Kometu udělal, mu patří obrovské dík, které jsme mu, snad, jako fanoušci, dali dostatečně najevo.

Na diskuzním fóru padlo už hodně ohlasů a poděkování. Leoš Čermák nyní bude dělat práci scouta pro Třebíč, co jsem četl, jestli se nepletu. Co bys mu na dálku před očima našich čtenářů chtěl vzkázat?

Určitě bych mu rád poděkoval za vše, co pro Kometu a pro nás fanoušky udělal. Přivedl Kometu dvakrát k mistrovskému titulu, na to se jen tak nezapomíná. A samozřejmě pak pevné zdraví a at' si pořádně užije rodiny i zaslouženého hokejového důchodu. Hlavně, aby se nepustil do žádných extra podnikatelských plánů. Víme, jak to u některých hokejistů dopadlo...

Měl jsi možnost se osobně setkat s hráčem (třeba i mimo Kometu) nebo i trenérem a popovídat si o hokejových věcech a také běžných v každodenním životě?  

Možnost setkat se jsem měl, ovšem na takové povídání času nebylo. Bohužel.

Zúčastnil ses velkých oslav na Zelném trhu, když Kometa přivezla kromě poháru i nákladní vůz s raketou? Jaký to pro tebe byl den? Bylo v rámci téhle akce hodně pozitivních emocí z tvé strany?

Byl jsem na oslavě prvního titulu, druhý jsme slavili s kamarády. Počkali na hráče, až přijedou z Třince, takže jsem už nepotřeboval jít na Zelňák. Ono je to fajn oslavit titul na Zelňáku, ale bohužel tam chodí příliš mnoho lidí, kteří znají Kometu jen proto, že ted' něco vyhrála. To mě vždycky neuvěřitelně štve a trošku mi to i kazí zážitek z oslav...

Odbočíme od hokeje. Jsi rodilý Brňák? Bydlíš přímo ve městě nebo na venkově kolem Brna?

Jsem rodilý Brňák, ale už několik let bydlím kousek za Brnem.

Jakou jsi vystudoval školu, pokud to není tajný?

Mám za sebou chemickou průmyslovku právě v Brně.

V kterém předmětu si myslíš, že jsi vynikal?

Hmm, řekl bych, že asi chemie!

Co tě baví za koníčky v letním a zimním období? A když už jsme u toho, tak které období máš nejraději?

V létě často hraju tenis nebo sednu na kolo. V zimě opět tenis a případně lyže či brusle. Každé období má něco do sebe, ale asi mám raději léto. Mám radši, když je tepleji.

Zajímáš se o něco speciálního, co je ti blízké nebo bys chtěl v budoucnu poznat nebo dělat ve volném čase? Kurzy, semináře...?

Poslední dobou se hodně zajímám o Excel a LaTeX, takže to jsou věci, ve kterých se momentálně vzdělávám a třeba je i jednou využiju.

Dostal ses někdy k tomu zahrát si hokej pro zábavu s kamarády?

Měl jsem tu možnost a bylo to moc fajn. Snad se k tomu zase někdy dostanu!

Baví tě působení v KometaFans týmu? Jak často seš ve spojení s jednotlivými členy?

Kdyby mě to nebavilo, tak by to člověk nedělal. KometaFans musíš prostě nasát, i když se čas od času objeví problém. Naštěstí s klukama vždy najdeme řešení. Prakticky denně.

Co tvá rodina a Kometa nebo aspoň hokej všeobecně? Spousta lidí se zajímá jen o MS. :-)

Tak otec mě na Kometu přivedl, takže jí samozřejmě fandí, stejně tak i moji kamarádi.

Jakou hudbu si rád poslechneš? A jakou nejraději slyšíš na Kometě? Mně se vždy líbil třeba Svařák od Harleje.

Já mám moc rád rappera Marpa nebo Kaliho. Nejraději si poslechnou oslavnou píseň, když Kometa vstřelí gól. Jinak je mi to vcelku jedno, co tam pan ,,Lidičky, fandíme slušně'' pustí.

Cestuješ rád po světě? Nebo co takhle naše krásná země? Navštívíš čas od času zámek nebo jedeš na akci, na koncert...?

Po světě, když mám možnost, tak cestuji rád. Částečně je to i náplň mé práce. Ale ani naši vlast neopomenu, takže s přítelkyní občas někam vyrazíme.

Nemůžu opomenout jěště i otázku týkající se jídla. Měl jsi možnost kromě domácí české kuchyně ochutnat i něco ze zahraničí nebo přímo za hranicemi v rámci dovolené?

Určitě měl, ale asi mě žádné nezaujalo tak, že bych si řekl ,,Ty jo, to si budu dělat jednou za čas doma''.

Máš svoje bydlení zahalené do modrobílých barev? Klasika, jako jsou pokoje a tak? Kolik máš dresů (konkrétních hráčů třeba), šály, minidresy, co se dávají do aut, nálepky...?

Úplně zahalené rozhodně ne, plakát či kalendář je samozřejmostí. Dresů mám hodně, prakticky každou sezónu si jeden pořídím k narozeninám. Dresy mám Kubu Koreise, Petra Tona, Marka Čiliaka, Leoše Čermáka a nesmí chybět Peter Mueller. No, nálepka na autě je samozřejmě taky!

Poslední otázka: Kupuješ si vydání KometaNews? Co tě tam vždy nejvíce zajímá nebo když se píše dopředu, s kým byl uspořádán zajímavý rozhovor, co je nového, co se v rámci Komety nebo i nás, přímo KometaFans, plánuje do budoucna za aktivity a projekty?

Zatím jsem si je nekoupil, ale určitě do budoucna plánuju. Co se týče aktivit a projektů KometaFans, tak s nimi jsem obeznámený vždy velmi dobře. :)

 

Uploadere, díky moc za fajn rozhovor! Mnoho zdaru při projektech v rámci webu KometaFans a at' se ti daří a splní se ti (i v hokeji) to, co si budeš přát!

 

Host: Uploader

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 1]
arnasea arnasea 12.10.19 06:11 [36133]

Pěkný rozhovor jste udělali pánové ,je vidět , ale to všichni víme , že Uplo hokejem -Kometou žije. přeji ti a nám všem , aby naši hráči byli nadále tak úspěšní . Děkuji za milé odpovědi.*22*

„modrobílá je dobráááá“
IP:
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 1]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace