Úvod / MS v hokeji

MS v hokeji

Mistrovství v hokeji nám začíná a tím nám začíná každoroční hokejový svátek – skoro čtyři týdny mezinárodního hokeje, přehled talentovaných mladých hráčů a velkých hvězd. Čas, kdy se spojují fanoušci extraligových týmů, aby podpořili národní tým.

Jak je nám všem známo je to také období „trenérů“ a především „rozhodčích“. Sama jsem s hokejem vyrůstala a moc dobře vím, co tyhle slova znamenají. Samotný trenér je ale člověk, který musí mít platnou licenci a častokrát i mozek (i když u některých se to říct nedá). Výhodou je, pokud je trenérem bývalý hráč – nese to více výhod jak nevýhod. Když se vyhrává je snadné říkat, jak na to danej tým má – na druhou stranu, když se nedaří, mnoho lidí začne kritizovat a říkat, co hráči mají dělat, vypichovat chyby. Nikdo není dokonalý, tak proč? Upřímně, nechápu lidi, kteří fandí našim jenom když se hraje mistrovství. Já klukům fandím celej rok, sleduju zápas od zápasu, jak se vyvíjí soupiska, jak se hráči sehrávají – ten proces je hrozně důležitej, aby na konci sezony mohl celý tým předvést to nejlepší, co dokážou.

Být "dobrým" rozhodčím trvá léta – stejně jako trenér, musí mít licenci a praxi. Projít si všemi mládežnickými soutěžemi, dostat se do extraligy a až potom se můžete podívat na mezinárodní scénu. Mít praxi posoudit situaci objektivně, sledovat faktory, které k zákroku vedly. Sama osobně znám všechny znaky faulů, které rozhodčí musí umět.

Teď se ale vrátím k důvodu, proč tento článek vzniká – mistrovství světa aneb svátek všech opravdových hokejových fanoušků. Mistrovství světa v hokeji se hraje od roku 1920 každý rok (jak jinak) a bylo jich vynecháno 16! kdy u některých MS se zapisovaly výsledky ze zimních olympijských her (první 3 mistrovství a pak ještě pár). Především „MS“ v roce 1920 bylo historicky nejdůležitější – na letní olympiádě byl představen lední hokej, který byl o 4 roky později zařazen do zimních OH a až v roce 1982! bylo dodatečně prohlášeno za historicky první mistrovství světa, kde československá reprezentace vybojovala bronzovou medaili. Důležitým milníkem byla také druhá světová válka, která přerušila a ovlivnila hokejové dění na celém světě. Nejvíc titulů mistrů světa získal tým Kanady a tým Ruska (tehdejší SSSR).

Teď už ale dost k historii. Každý rok vznikají různé teorie, kdo bude příštím mistrem a každej rok je jinej. Nejlepší na tom je to, kolik fanoušků se na MS sleze, to jsou prostě neskutečná čísla a je radostí sledovat atmosféru na každém zápase – emoce a nadšení pro hokej, který baví. Je to něco, co spojuje fanoušky z různých koutů světa a můžu si být jistá, že každé místo má své kouzlo a na každém místě je jiný poměr fanoušků – z domácích prostředí nejvíce, to je přece jasný! Přece jsme v roce 2015 trhali návštěvnické rekordy (11 589 návštěvníků (nemusí to být jenom fanoušci, žejo) na zápas!) a atmosféra byla famózní. U mě je výhodou mít během MS narozeniny a v absolutní většině, kdy čeští hráči v tento den hráli, zápas vyhráli – opravdu krásnej dárek :D.

Užívejte si MS na Slovensku a brzy napisanou!

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 1]
Dusek Dusek +1 / 0 13.05.19 11:40 [12817]

paráda!*56*

„Kometa je rodina!?“
IP:
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 1]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace