Úvod / MS do 20 let u nás? Zatím je Komet'áků v širší nominaci dost, je potěšen mircl

MS do 20 let u nás? Zatím je Komet'áků v širší nominaci dost, je potěšen mircl

Bývalý obránce Komety Jakub Krejčík - který potěšil diskutéra mircla svým příchodem do Brna. Získal u nás 2 tituly mistra republiky

Venku poslední dny již velmi přituhlo. Bodejt' by také ne, když už přišel prosinec a Vánoce začínají pomalu, ale jistě klepat na dveře. Tak co se takhle v pohodlí domova zabalit pěkně do deky a přečíst si další KometaFans rozhovor s dalším vybraným hostem? :-) Né, ted' zcela vážně: Pokračujeme, povídáme si, dozvídáme se stále nové a také zajímavé věci od ostatních našich fanoušků Komety, kteří Vás v našem čtení provázejí. V duchu lehkého stereotypu bych chtěl napsat, že jsem vybral mezi námi - Vámi milého hosta, který pro Kometu žije už hodně dlouho a má s ní již něco zažité.

O svých hokejových zážitcích by mohl kolega a diskutér mircl toho skutečně mnoho co vyprávět. Su velmi potěšen, že přijal nabídku k veřejnému otevření se našim vždy skvělým fanouškům, protože mircl nejen, že už má jakožto fanoušek ''odslouženo'' mnoho let věrného chození našemu brněnskému klubu, ale také patří mezi ty z nás, kteří na diskuzním fóru pobývají již několik let. No řekněte sami: Nebyla by to škoda, kdyby z řad těch nejzkušenějších fandů náš pozvaný host rozhovor neabsolvoval, respektive ho nepřijal? :-)

Ne, naštěstí se tak stalo v kladném případě a tak se můžeme dočíst například úvodem to, kdy začal chodit na Kometu, která tehdy kralovala v lize ještě pod starými názvy v dávných dobách, kdy byl brněnský hokej toho svého času ten jeden z nejlepších. ,,Já jsem Kometu poprvé navštívil koncem padesátých let minulého století, ještě pod názvem Rudá Hvězda Brno,'' říká mircl ,,nejdřív jsem chodil s otcem a jelikož jsem bydlel v Husovicích a na zimák to měl blízko, tak zhruba od deseti let jsem chodil sám.''

Roky ubíhaly a za tu dobu se mnoho změnilo a mění se stále. Jak v životě běžném, tak i ve sportu a konkrétně hlavně našem oblíbeném v hokeji má vše svůj vývoj. Třeba to, že ačkoliv se to někomu nemusí zdát, tak dnešní nejvyšší extraligová soutěž u nás má rok co rok víc a víc vyrovnané týmy v tabulce. Přichází noví mladí hráči, plní síly, disponují dynamikou, rychlým bruslením, šikovnými rukami a tohle dravé mládí tak výrazně oživuje hokej. Nicméně i přes všechny tyto dispozice, jak mnozí fanoušky jistě vědí, je známé, že hokej je hra plná chyb a každý zápas je jiný. Poražen může být opravdu kdokoliv s kýmkoliv, za plného herního nasazení v zápase obou týmů na ledě. ,,Hratelný je opravdu je každý tým a nikdo nemá před zápasem nic jistýho,'' je si jist mircl na závěr úvodní předmluvy.

 

Ahoj, mircle! Vítám tě v úvodu KometaFans rozhovoru s tebou. Su rád, že jsi ho přijal pro veřejnost. Při svých začátcích tě dřív nebo později určitě zaujaly brněnské legendy, které v dřívějších dobách hrály. Který hráč tě velmi zaujal a jakých několik slov bys nám k němu co řekl?

Tak ono je to těžký vypichovat nějakýho hráče. To byl borec vedle borce. Ale když teda mám vypíchnout, tak jsem měl velice rád Rudu Scheuera z legendární lajny Scheuer-Vaněk-Černý. Byl to velice nenápadný hráč. V útočné řadě plnil úlohu psa obranáře. Ten dovedl znechutit hru největším hvězdám soupeře. A to hrál velice čistě a vylučován byl zcela výjimečně.

Býval stadión za Lužánkami pravidelně zaplněný?

Za časů Rudé Hvězdy býval zaplněný pravidelně. Později, ne, že by byly všecky zápasy vyprodány, ale návštěvy byly víc než solidní. A to si uvědomme, že zhruba do poloviny šedesátých let v lize působila i Zbrojovka, která taky měla návštěvy okolo šesti tisíc diváků.

Co v těch dobách pro zapáleného brněnského fanouška hokej, konkrétně tehdejší klub Komety, znamenal?

Znamenal sounáležitost k Brnu. Jak známo, Brňáci jsou velcí patrioti. Nicméně mám takový dojem, že se to neprožívalo tak emocionálně jako dnes. Je to ale jenom můj názor.

A jací bývali tenkrát rozhodčí? Chybovali a pouštěli zákroky tak často, jako ti mnozí dnešní? :-D

Rozhodčí chybovali stejně, jako chybují dnes. Ze začátku zápasy pískali dva rozhodčí, potom jeden hlavní a dva čároví a jak se hra zrychlovala, tak přibyl ještě jeden hlavní.

Dnes máme na ledě 4 rozhodčí: 2 hlavní a 2 čároví. Ano - často se argumentuje, že jsou to taky jen lidé, ale když je jich tam nyní standarně v počtu čtyř, neměli by si přece jen všímat i zákroků odehrávajících se mimo puk a zákroky potrestat?

Tak to by rozhodně měli. Ale raději si nebudou pálit prsty a raději řeknou, že to neviděli.

Co říkáš na nově zavedenou tzv. ,,Trenérskou výzvu'' ? Pomáhá to z tvého pohledu ke zvýšení správnosti po podnětu střídačky k přezkoumání videa, zda-li gól má platit nebo nemá?

Tak každopádně Trenérská výzva je dobrá věc, ale mám dojem, že se málo využívá.

Co říkáš na 5ti minutové prodloužení, kdy se hraje 3 na 3? Líbí se ti tento počet hráčů na ledě, kdy se má zvýšit šance vstřelení gólu a tudíž co nejrychleji prodloužení ukončit?

Tak tenhle typ prodloužení se mně velice líbí. Za těch pět minut tam prakticky nejsou hluchá místa a pořád se něco na ledě děje.

Hodně fanoušků na diskuzním fóru označilo dovednostní soutěž v podobě samostatných nájezdů po prodloužení za nespravedlivé, protože vítězný gól nepadne přímo ze hry. Jak ty se na tuto věc díváš?

Tak na tohle opravdu nemám vyhraněný názor a po pravdě jsem o tom nepřemýšlel.

Viděl jsi od Komety videa, kdy hráči proti sobě hrají duel, kdy zasednou ke stolu a z lístečků, který přečtou, mají uhodnout, co které slovo v brněnštině znamená? Líbí se ti taková soutěž mezi hráči?

Viděl jsem jich několik a líbí se mně.

Co říkáš na odchod Jana Štencela zpátky do Vítkovic? Zaskočila tě tato zpráva ze dne na den?

Ani mě to moc nezaskočilo. Honza zdaleka nepředvádí to, co by předvádět měl. A tohle trvá už druhou sezónu.

Do Brna přišel jako mladičký bek a celkem se tu vypracoval a získal tu 2 tituly a taky pozvánky do reprezentace. Mnozí fanoušci však říkají, že se jeho potencionál neposouval dál poslední zhruba 2 roky a jeho výkony spíš poklesly - stagnovaly. Jak to vidíš ty?

Vidím to přesně tak, jako spousta fandů. Ano, nikam se vzdor potenciálu neposouval.

Příchod kterého hráče do Komety se ti z tvého pohledu zdál být jako nejvíce podařený za poslední roky?

Tak o tom nemá cenu diskutovat. Jednoznačně Peter Mueller a před pár lety taky Kuba Krejčík.

Měl jsi možnost jít s hráči, jak se na diskuzním fóru začalo hrdě nazývat, na ,,Spoluškopek'', pokud se naskytla úplně náhodná příležitost?

Bohužel tu možnost jsem neměl.

Máš nějaké oblíbené hráče v Kometě, kteří tě dovedli zaujmout?

Možná to bude znít jako fráze, ale já ty kluky mám rád všechny.

Kromě toho, zúčastňuješ se čas od času společenských akcí Komety, jako jsou autogramiády? Třeba každý rok před sezónou, kdy se křtí dres na sezónu?

Pochopitelně, že všech se neúčastňuji, ale jednou - dvakrát za sezónu ano. Tohle přenechávám mladším.

Které dresy se ti nejvíce kdy líbily v Kometě?

Ty současné. Jsou fak krásný.

Nemůže chybět otázka ohledně titulu, na který se tu v Brně čekalo dlouhých zhruba 50 let. Jaké byly emoce a pocity, když Kometa titul konečně vyhrála a hned na to navázala titulem dalším?

To se snad nedá ani popsat. Jsem už starší ročník a prožíval jsem to na Zelňáku. A přiznám se, že po posledním zápase jsem brečel jak želva.

Když můžeš, díváš se, co nového se píše na diskuzním fóru? Přidáš i rád sám své vlastní postřehy, názory?

Na diskusním fóru jsem každý den a někdy i víckrát denně. Nejsem sice žádný romanopisec, ale čas od času tam píšu.

Jak takové fórum vlastně vnímáš, mircle? Seš jednou z letitých místních stálic. Rád hodně užíváš internet, hlavně ke spojení s fanoušky pro diskuzi a kontaktu s Kometou?

Vnímám to tak, že si člověk popíše s lidmi stejného ražení. Tohle současný fórum nemá nejmenší chybu.

Co říkáš na tento nový projekt webu KometaFans? Předchozí Sukovo fórum bylo hodně poruchové, problémové... navíc se tu rozjela TipLiga a je tu ke kliknutí pár zajímavých podsekcí... stihl sis za dobu provozu tohoto webu prohlédnout, co vlastně všechno nabízí?

Jak už jsem řekl: Fórum nemá chybu a všecko jsem si ještě prohlídnout nestačil.

Jak jsi přišel ke své přezdívce? Není odvozena od jména Miroslav? :-)

Jo, jmenuji se Miroslav. Prostě na nějakým webu chtěli uživatelské jméno, tak jsem tam zadal mircl a od té doby ho používám.

Po Novém roce na jaře na MS ve Švýcarsku by se mělo hrát na hřištích s rozměry NHL. Na jakých rozměrech se ti víc líbí hokej? Na těch zámořských úzkých nebo evropských širších?

Jednoznačně na zámořských. Podle mě je tam víc střel a hra má větší spád.

V letech 2004 a 2015 se u nás konalo hokejové MS. Byl jsi podpořit českou reprezentaci v Praze na zvoleném zápase?

Na zápasech jsem osobně nebyl.

Letos se hraje MS do 20 let v Ostravě a Třinci, takže nebudeme odkázáni na časový posun v televizi nebo na internetových streamech, jelikož se tyto mládežnické turnaje často hrají v Severní Americe. Budeš tyto zápasy sledovat stejně, jako Kometu, bez ohledu na to, jestli bude nominován hráč Komety?

Tak pochopitelně, že pokud budu doma, zápasy sledovat budu. že tam nebude nikdo z Komety? Zatím je jich v širší nominaci dost.

Těšíš se každý rok na Vánoce, na strávení odpočinku v rodinném kruhu?

Na Vánoce se těšívám vždycky. Ale toho odpočinku zase tolik není. Když nás navštíví rodina s vnuky a psy, tak je to pěkná zabíračka. Ale jsme rádi, že se sejdeme.

Přinesl ti Ježíšek někdy pod stromeček krásný Komet'ácký dárek?

Zrovna loni. Krásnou mistrovskou šálu.

Kdo z trenérů podle tebe zanechal v Kometě výraznou stopu?

Když pominu Libora, tak jednoznačně pan Kýhos.

Co tě vlastně kromě Komety baví ještě za sporty, které shlédneš at' už v TV, na internetu nebo jsi na utkání osobně přítomen?

Baví mě téměř všechny sporty. Kolektivní všecky, s výjimkou Floorballu (nedokážu říct proč) a z individuálních přímo miluju boby a závody na divoké vodě.

Jakou značku piva máš na hokeji nejraději?

Pivo sice moc nepiju, ale Starobrno.

Do kterého sektoru v Rondu chodíš? Jsi držitelem permice/klubové karty?

Permici nemám a chodím na Fko dolů.

Bydlíš přímo v Brně nebo musíš do města dojíždět, at' už za hokejem nebo vyřizováním věcí ve městě?

Bydlím přímo v Brně.

Přijel bys na další setkání KometaFans v Drahoníně? Láká tě poznat ostatní fanoušky z naší diskuze?

Tak pokud budu zdráv, tak přijedu velice rád.

Jakou máš rád hudbu? Co třeba i ze songů Komety se ti kdy líbílo?

Tak z hudby přímo miluju folk a country, hlavně Pavla Dobeše. A ze songů Komety se mně líbí ta první část, co se hrá při děkovačce.

A co tvých pár oblíbených jídel, na čem nejvíc si pochutnáš?

Na čem si nejvíc pochutnám? Tak na smažáčku a taková kačenka s knedlíkem a se zelím není k zahození. Ale našlo by se toho pochopitelně víc.

Vydáš se rád i do restaurace a třeba ochutnáš i něco nového?

Tak pokud jdeme do restaurace, tak si objednáváme hlavně klasiku. Nejčastěji řízek Ondráš (maso v bramboráku).

Co rád děláš ve volném čase?

Hodně čtu, poslouchám muziku a brouzdám po internetu.

Dopřeješ si odpočinek doma nebo spíš to vyvětráš procházkou, když je na to vhodné počasí?

Tak doma, ale hodně chodíme na procházky. Bydlím u Prýglu, takže míst na procházky je tam hafo.

Chodíš na různé kulturní akce, at' už v Brně nebo kdekoliv jinde?

Na kulturní akce chodím už dost málo.

Podíváš se sem tam i na utkání juniorů nebo dorostenců osobně v Rondu?

Na juncky párkrát za sezonu zajdu. Ne nějak pravidelně, ale občas ano.

mircle, poslední otázka rozhovoru: Máš pro lední hokej ve sportovním odvětví a pro Kometu velkou slabost? Dovede tě Kometa potěšit ještě i něčím jiným, než výhrou? Užíváš si každou děkovačku po zápase?

Pro Kometu mám velkou slabost. Kometa mě těší už tím, že je. A děkovačky si vždy užívám až do úplnýho konce. A která děkovačka mě dojala až k slzám, tak byla ta v loňské sezóně po vyřazení s Libercem. Na klucích bylo znát obrovský zklamání, ale tím, že je lidi téměř hodinu nepustili do kabin to z nich skoro spadlo. Tohle by po prohraným zápase nedokázali fandi žádnýho klubu. To mě fakt dostalo a budu na to hodně dlouho vzpomínat.

 

mircle, ještě jednou ti děkuju, že jsi rozhovor přijal a zařadil ses mezi vyzpovídané Komet'áky. :-) Přeju ti mnoho zdaru, zdraví, pohody a Kometa at' je pro tebe velkou radostí a vášní i nadále! Užij si Vánoční svátky a mnoho dárků pod stromeček! Jak ty Komet'ácké, co Ježíšek přinese, tak i ty ostatní obyčejné nehokejové. Měj se hezky!

 

host: mircl

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 4]
Chorche Chorche 06.12.19 09:52 [49316]

Opět a znovu super rozhovor bardi. *22**22**22*

IP:
alda alda 06.12.19 00:40 [49284]

Fajn rozhovor,díky za něj!

IP:

*86* Díky, bavilo mě to.

„Jožo Kovačík & Hynek Zohorna“
IP:
arnasea arnasea +3 / 0 05.12.19 17:26 [49198]

Chlapi jste skvělí , Mircle , jako malá jsem bydlela v Židenicích , takže kousek i já s otcem chodila na hokej , jelikož měl samé dcery , tak říkal hoši ,která se mnou půjdete na hokej a mně ho bylo líto a tak jsem chodila a nelituji. Do Husovic jsme chodívali pěšky kolem vody do kina a teď taky bydlím nedaleko přehrady. To jsou náhody. Rozhovor moc pěkný a já si ještě vzpomínám na profesora Vaňka . Díky za pěkné čtení.*196**168*

„modrobílá je dobráááá“
IP:
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 4]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace