Úvod / Moje místo v Rondu? Parádní na Déčku, měl jsem docela štěstí, libuje si Mirdas666

Moje místo v Rondu? Parádní na Déčku, měl jsem docela štěstí, libuje si Mirdas666

Pohled na tribunu D vpravo, kde Mirdas666 má své místo. Náhled ze sektoru F na stání. Tribuny D a C jsou zpřístupněny na zápasy juniorů a dorostenců

Brněnskou Kometu v nejbližších dnech čeká domácí zápas až v úterý 18.2. (vysílán bude stanicí ČT Sport od 17:50) a samotný start je naplánován na tradičních 18:00 ve všední den, ale my ve sférách naší Modrobílé hokejové komunity přes víkend opět a zas nezahálíme a zájemci se mohou pustit do dalšího počtení v rámci KometaFans rozhovorů. Pozvánku k povídání si na téma o našem fenomenálním klubu a dalších přijal fanoušek a diskutér Mirdas666 .

Často se s našimi hosty bavíme o jejich začátcích, at' už v rámci předmluvy nebo v hlavní části rozhovorů. Ani dnešek nebude výjimkou. Ovšem ne každý z nás se k brněnskému hokeji osobně dostane tou klasickou prvotní cestou jako potencionální věrný fanoušek poté, co okusí návštěvu domácího zápasu. Podobně jako náš host někteří zkusili za Brno ve svých mladých letech i aktivně hrát. ,,Paradoxně jsem až do svých 16 roků hrál za Ingstav Brno, ale abych se přiznal, tak jako divák a zapálený fanda Komety jsem až někdy od roku 2004 po mém návratu z Německa. Velkým zážitkem byl první domácí zápas po návratu do ELH,'' povídá Mirdas.

I takhle se dá dostat k příležitosti, jak s hokejem v našem městě začít - jako hráč a člověk podle okolností začne svou novou roli jako fanoušek na tribuně. Poznává hokejovou kulturu i z jiného pohledu úhlu a snad každý fanoušek hokejové Komety byl přítomen na zápase v jiném městě v rámci Extraligy. A o tom, že hodně našich fanoušků jezdí rádo podpořit naše barvy ven, nemusíme nijak připomínat. Pak je tu ale i sorta lidí, kteří toho moc nenacestují. Jsou to spíše příležitostné výlety, což na závěr předmluvy říká i sám Mirdas. ,,Na výjezdy pravidelně nejezdím. Většinou spojím venkovní návštěvu s prací nebo volnem - Slavie, Sparta, Liberec.''

 

Ahoj, Mirdo! Jak se má jeden z fanoušků Komety, jako jsi ty, po osobní, potažmo rodinné stránce?

Vzhledem k tomu, že už nejsem žádný mladík a svoje rodinné povinnosti vůči dětem, hypotékám a tak dále, mám dávno už za sebou, tak se mám docela dobře.

Předpokládám, že podle svého nicku jsi civilním jménem Miroslav. To číslo 666 sis tam připsal jen tak nebo se k něčemu váže, třeba symbolickému?

V době, kdy vznikly emailové adresy, jsem se tak dlouho snažil nakombinovat Mirdu a šestku, až vzniklo toto spojení. Takže žádné číslo šelmy ani satanismus za tím nehledej. Haha! :-D

Co se ti vybaví pod názvem HC Kometa Brno? Jde o jeden z pojmů českého hokeje posledních několik let v nejvyšší lize u nás?

Samozřejmě. Libor Zábranský dostal Kometu na vrchol at' už po stránce hokejové, tak i jako firmu, u které nikdo v této republice nemusí přemýšlet o koho jde.

Myslíš si, že Kometa je tým, který je lákadlem nejen pro své vlastní fanoušky, ale že je atraktivním soupeřem pro zbytek republiky? Třeba i v rámci letních přípravných zápasů?

Myslím si, že v každém případě ano. Na přípravné zápasy nechodím, ale je dobré vidět i soupeře, na které v průběhu sezóny samozřejmě nenarazíme.

V kterém sektoru v Rondu je tvoje místo? A jsi na něm spokojený?

Od počátku Déčko. Místa jsou to parádní. Měl jsem tehdy docela štěstí.

Který tým vnímáš pro Kometu nebo pro tebe osobně jako svého největšího rivala?

Jednoznačně Sparta a Zlín. A z čistě osobních důvodů Pardubice, ale ten důvod proč, ten si nechám pro sebe.

Když se vysloví BK Mladá Boleslav a Mountfield HK, vnímáš je taky jako velké soupeře, vzhledem k okolnostem v minulosti? Popřípadě kdo z těchto dvou jmenovaných týmů je na tom hůř u tebe?

Abych pravdu řekl, tak je nemusím oba. Bolku kvůli věcem minulým, které se nedají zapomenout a Hradec - protože Hradec. Tam se to prostě vše tak nějak sešlo...

Je to jen několik let nazpátek, co se v Extralize usadila Mora Olomouc. Je to z hlediska výjezdů fajn, že je tohle město od Brna relativně blízko?

Určitě. Je to prostě od Brna kousek.

Na kterém stadiónu se ti nejvíce kdy líbilo a na kterém nejméně? At' už v Extralize nebo i v nižších ligách?

Pro mě jednoznačně Lužánky. To byl v mých pěti letech úplný začátek. Tu vůni fermeže z podlah nikdy nezapomenu. A samozřejmě Rondo. Mám k němu takový synovský vztah. Nemohu zapomenout, jak jsme tady trénovali, když se stavělo. Nad námi se točil jeřáb a na ledě byl místy písek. Těch zimáků, co jsem nemusel, bylo víc - Jihlava, stará Třebíč. Ale jednoznačně vedla plechárna v Olomouci. Tam je zima snad i v červnu.

Zmínili jsme na úvodu výjezdy. Jaký nejdelší jsi kdy absolvoval, třeba i mimo republiku?

Na Kometě jsem mimo ČR nikdy nebyl.

Pokud došlo na dvojzápas v rámci Play-off venku, vyjel jsi vždy pouze na 1 zápas z nich nebo jsi také přespával v hotelech, penzionech, jako někteří ostatní Komet'áci?

Ne, toho jsem se nikdy nezúčastnil.

Spousta našich fanoušků pro Kometu obětuje cokoliv - dokonce i dovolené, které čerpají právě na vrchol sezóny - na Play-off. Myslíš si, že to hodně značí o tom, jak jsou lidé v Brně a i mimo Brno pro Kometu hodně ,,zapálení'' ve svém fandění a tým podporují, pokud jim to volný čas dovolí?

Kometa je prostě pojem. My, co máme tu možnost a chodíme pravidelně, to už bereme tak nějak samozřejmě. Ale pro mnohé, co tuto možnost nemají, je to svátek vidět vše naživo a zažít tu atmosféru.

Jakých máš pár oblíbených hráčů? At' už ze současné soupisky, z loňské, z předloňské nebo i tenkrát z 1. ligy?

Uff. To je těžká otázka a nerad bych na někoho zapomněl. Já to otočím. Nikdy mně žádný hráč nevadil tak moc, abych ho v tu dobu, co za Kometu hrál, neměl rád.

Co si myslíš o projektu Ligy mistrů? Objevily se ohlasy fanoušků, že je to zbytečný a hlavně momentálně prodělečný podnik a že když se hráč zraní, nebude k dispozici pro ligové zápasy. Co si o tom myslíš ty?

Liga mistrů svůj smysl má. Zahrát si s týmy mimo ČR je vždy přínosem. Pravdou je to nebezpečí zranění, ale to hrozí i v případných repre startech. Ale se zvyšující se vzdáleností od Prahy se tato pravděpodobnost reprezentovat snižuje. Za mě Liga mistrů ano.

Kdo z hráčů je letos pro tebe největší překvapení a kdo naopak se svými výkony ve tvých očích zklamal?

Líbí se mně hra Tomáše Plekance. On to má prostě v rukách. A Karlovy výkony. Zklamáním pro mě byli Lev s Orsavou.

Měl jsi možnost si popovídat s některým z hráčů Komety nebo i s trenéry po zápase nebo v rámci nějaké akce s Kometou, třeba při autogramiádách?

Ne, neměl. Jednou jsme spolu s Martinem Zat'ovičem stáli frontu v Bauhausu, ale vzhledem k ročnímu období tam o hokeji nepadlo ani slovo. :-)

Jaký máš názor na sehranosti přesilových her? Jaká by podle tebe mohla vypadat speciální přesilovková pětice?

Já bych to nechal na trenérech a hráčích. Jediné, co bych si přál, je přesná tvrdá střela od modré čáry, to nám momentálně chybí.

Jaký máš rád typ hokejistů? Střelci, techničtí hráči a nebo ti, kteří odvádějí ''černou práci'' v oslabeních, obětujou se pro tým, popřípadě se i zahodí rukavice a jdou na pěstní souboj?

Nespecifikoval bych to. V týmu by měli být všechny tyto typy zastoupeny. Ale budiž. Technický typ, který dovede shodit rukavice a dokáže se i obětovat za tým.

I tebe se zeptám, jak se ti líbí duely mezi hráči, kdy museli uhodnout své spoluhráče, jejichž obličeje byly v kostkách cenzurovány a postupně se vyjasňovaly, brněnský hantec nebo souboj Petra Holíka s Janem Hruškou ve foukání míčku do sklenic od piva?

To mně nějak uniklo, nesleduji to.

Přemýšlel jsi třeba i nad vlastním nápadem, co do těchto duelů přidat pro zpestření fanouškům?

Viz. odpověd' výše.

Pokud jsi někoho ze své rodiny nebo přátel poprvé na Kometu nebo jiný hokejový zápas přivedl a ještě naživo na zápase nebyli, dočkal ses pozitivních ohlasů, jak se těší, už půjdou na hokej zase?

To ano. Byly doby, kdy mně neustále zvonil telefon s dotazy, jestli nemám volnou druhou permici.

Máš předzápasový rituál, když vstoupíš na terasu Ronda? Jdeš si popovídat s přáteli, dáš si pár betelných škopků?

Musím být na Rondu minimálně o půl hodiny dřív. Desítku nepiju, protože bych z hokeje nic neměl a celá naše řada také ne. Takže to si nechávám až po zápase.

Otázka nyní v podstatě stejná, jako ta předchozí: Sleduješ s pravidelností hráče, kteří mají své rozcvičovací návyky? Peter Randy Mueller si třeba téměř s přesností 5 minut před koncem rozbruslením míchá s pukem, hraje si s ním, než ho vsítí do branky a poté už odjede do kabiny. Sleduješ tuhle podobnou tradici u hráčů?

Většinou rozbruslení nesleduji.

Pak už, co vyjede rolba, začnou mladí hráči si ,,stříhat'' kámen-nůžky-papír, kdo z nich odnese tašku s puky. Sleduješ toto se zaujetím a odhaduješ, kdo bude mít tu smůlu a bude muset tu tašku vzít? :-)

Takhle to bylo vždycky. Prostě ptáci mají smůlu už z principu. :-) A ten, který z nich prohraje, sbírá a odnáší puky.

Když se porozhlédneme trochu po aktuálním ročníku Tipsport Extraligy, jaký máš názor na to, že byl prosazen od letoška přímý sestup? Souhlasíš s tímto krokem nebo bys radši zachoval model baráží?

Souhlasím s přímým sestupem. Týmy si zvykly, že tu baráž díky větší zkušenosti z Extraligy nějak umlátí a udrží se.

Je na hokeji krásné to, že každá sezóna je jiná? Kolikrát týmy, od kterých se očekává, že budou ze startu ligy vévodit špičce tabulky, jsou na spodních pozicích. Je o to liga zajímavější, pokud se týmy na umístěních střídají?

Je to pořád jenom sport. Hodně věcí se dá předpokládat, ale vše se ukáže až v průběhu sezóny.

Letos to vypadá (aspoň já to tak vnímám), že se Kometa nebojí více nasazovat mladé hráče. Je to jedině dobře, když mladá krev zasáhne do zápasů Extraligy?

Je to moc dobře. Kde jinde by se mladí hráči měli obouchat, když ne ve svém domovském klubu v nejvyšší soutěži.

Již v předchozích rozhovorech byl zmíněn Stanislav Svozil. Co bys k němu svými slovy řekl? Už i nějakých těch bodů a dokonce gólů se dočkal... jako obránce!

Občas se objeví talent od pánaboha a my máme to štěstí, že se u nás objevil už podruhé. Co bych ke Standovi řekl? Přeji mu, aby svůj talent nezahodil a dál se zlepšoval. To všechno ostatní přijde logicky samo, ale on nesmí přestat makat. Prostě nezpychnout.

Jaký je tvůj nejoblíbenější Komet'ácký pokřik?

,,Co to říkáte?!''

Užíváš si vítěznou děkovačku vždy po zápase?

Ano.

Co říkáš na tento rozsáhlý diskutérský projekt webu Kometafans.cz? Jaké aktivity (sekce webu) tě nejvíc oslovily a líbí se ti?

Je to dobře nastaveno a je fajn, že do toho Nervo šel. Díky mu za to. Líbí se mně například videa, hodnocení hráčů (i když to momentálně nefunguje).

Pročítáš si rád příspěvky všech diskutujících? Korespondují často s tvými názory směrem k hokeji?

Čtu denně. Většina příspěvků je tady psaná opravdu na úrovni. Ovšem výjimka potvrzuje pravidlo: Někdy mě někteří jedinci dokážou vytočit.

Když se přesuneme pomalu k otázkám soukromého rázu, co rád ještě sleduješ za sporty kromě Komety nebo hokeje všeobecně?

Prakticky vše. Ale pokud bych měl něco konkrétně napsat, tak by to byla Formule 1, fotbal (mimo českého), sjezdové lyžování, Floorball a basketbal.

Ty sám rekreačně nějaký sport provozuješ? Jezdíš rád na kole, plavání...?

Momentálně už ne. Maximálně občas to plavání, ale nejraději turistika.

Trávíš často čas s rodinou? Uděláte si přes víkendy rodinný výlet?

Pokud to jde tak co možná nejčastěji.

Máš rád přírodu? Líbí se ti v našich krajích po celé České republice nebo dáváš přednost zahraničním destinacím?

Více než deset roků jsem žil mimo republiku, ale v Česku je krásně a není mnoho míst, která bych nenavštívil. Momentálně preferuji povalování se u moří, nejraději mimo Evropu.

Jaké máš rád fílmy, seriály a tak podobně?

Starší české i zahraniční filmy. Nekonečné seriály nemusím.

Na čem si nejvíce pochutnáš a jaké pití si k tomu dáš nejradši?

Pečená žebra nebo koleno a dobré pivo. Slivovici a vínu se také nebráním.

Jak jsi na tom s hudbou? Líbí se ti třeba známé songy, které jsou shodou okolností k slyšení právě na hokeji?

Vzhledem k věku The Rolling Stones a Pink Floyd kdykoliv, Progres 2, Doga, Horkýže Slíže a Morčata na útěku. Je toho samozřejmě mnohem víc.

Co pro tebe znamená odpočinek? Jedná se o aktivní relax nebo si rád doma opravdu lehneš nebo odpočíváš u televize s ,,čistou hlavou'' ?

Rád si v přírodě vyčistím hlavu, ale gaučink mně vyhovuje také. :-)

Bydlíš přímo v Brně nebo mimo město? (Blízce přilehlá vesnice, obec u Brna...?)

Jsem rodák z Kénigu, ale většinu života žiji v Brně. :-)

Poslední otázka: Patří Kometa mezi tvé nejmilejší a nejzávaznější koníčky a zábavy ve tvém volném čase? Neříká se určitě nadarmo, že jak ,,jednou s Kometou život spojíš, už s ní věrný zůstáváš'' ?

Máš pravdu. S Kometou jsem jako fanda spojil svůj život a nikdy jsem toho nelitoval.

 

Mirdo, díky za poskytnutý rozhovor, že jsi k němu svolil. Přeju Ti mnoho zdraví a také i štěstí a at' Tě náš klub nadále doprovází samými radostmi a novinkami, které klub do budoucna uspořádá, at' už jsou to noví hráči, co se do týmu začlení, v rámci místního diskuzního fóra nebo nejlépe dalším titulem! Fandi dál, užívej si hokej a měj se krásně!

 

Host: Mirdas666

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 1]
Lukas007 Lukas007 +1 / 0 15.02.20 10:37 [68804]

Další super rozhovor a Mirdas666 - člověk s rozumnymi názory a člověk, který se nebojí říct své s věcnou argumentací. Super pánové

IP: 80.95.103.--
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 1]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace