Úvod / Konečně nám napadaly góly, oddechl si Jan Hruška. Sám se mění v nahrávače

Konečně nám napadaly góly, oddechl si Jan Hruška. Sám se mění v nahrávače

B r n o – Poslední domácí zápas v základní části odehrála Kometa ve velkém stylu. Pražskou Spartu srazila už v první třetině, kdy nasázela čtyři branky, a položila základy důležitému vítězství 7:3. Třemi asistencemi se na výhře zaručující přímý postup do čtvrtfinále podílel Jan Hruška. Brněnský útočník se po utkání podělil o své bezprostřední dojmy.

Zápas proti Spartě byl jedním z vašich nejlepších v sezóně, soupeři jste nasázeli sedm branek. Jak jste jej viděl ze svého pohledu?
Dodržovali jsme, co jsme měli. Bylo to samozřejmě i o štěstí, ale hlavně o hlavách a také o tom, jak jsme do zápasu vstoupili. Konečně nám napadaly nějaké góly, konečně jsme se dočkali. Bylo to hodně příjemné a jsme za to rádi.

Zdálo se, že jste soupeře v první dvacetiminutovce řádně zaskočili... 
Myslím si, že jsme je více překvapili my, než oni nás. A čím? Těmi čtyřmi góly v první třetině (směje se). Hru jsme si na rozdíl od Sparty užívali.

Takhle vydařenou třetinu jste v sezóně nezažili. Měnili jste něco, aby se to povedlo?
Všechno děláme pořád stejně, cesta je jasně nastavená. Každý ví, co má dělat, a jede se v zajetých kolejích. Víme, co jeden od druhého čekat. Pilujeme to 52 kol a teď se nám to zúročilo.

Druhá formace Komety ve složení Orsava - Hruška - Plášek zažila povedený zápas. Foto: Ivo Dostál.

Kladli jste po první třetině důraz na to, aby nepřišlo z vaší strany zvolnění?
Zvolnění tam ani není, člověk si hru užívá. Puky se najedou odráží týmu, který vede, naopak sparťané by mi potvrdili, že u nich to bylo naopak – puky se jim odrážely přesně tam, kam nechtěli a kde nebyli. Když se prohrává, strašně špatně se něco zkouší. Jakmile není zápas hodně vyhrocený, dostat se někomu pod kůži je o to těžší. Bývá to složitější a my jim na to nedali prostor.

Jak důležité bylo, že jste vždy po snížení Sparty odskočili na čtyřbrankový rozdíl?
Hraje to velkou roli, obzvlášť když se trefíte takhle vzápětí po gólu soupeře. Pro druhou stranu to bývá psychicky a fyzicky náročnější, ale jak jsem zmínil, nejdůležitější byla první třetina. Nemuseli jsme se tolik strachovat, když soupeř snížil.

Dát Spartě sedm gólů, to potěší o něco více než proti ostatním soupeřům. Souhlasíte?
Když se hraje se Spartou, tak čím víc gólů dáte, tím lépe. Každý ji chce porazit. Chutná to o něco lépe. Naši fanoušci to mají rádi, my to máme rádi a oni to rádi nemají – je to prostě super.

Jak vám sedí spolupráce s Jakubem Orsavou?
Jsem hrozně spokojený, hraje se mi s ním výborně. Doufám, že i jemu se mnou (úsměv). Snad to takhle půjde dál. Zápas proti Spartě ale sedl každému.

Jan Hruška (vlevo) oslavuje první trefu Jakuba Orsavy v zápase. Foto: Ivo Dostál.

Jakubu Orsavovi se po příchodu střelecky daří, proti Spartě jsme mu připravil obě jeho trefy a sám jste zaznamenal tři body (0+3). 
Naskákaly mi nějaké body, to je vždycky příjemné. Byl to pro mě jeden z lepších zápasů v sezóně. Svoje střelecké ambice potlačuji celou sezónu, ale není to úplně úmyslné (směje se). Když to ale Kubovi padá, tak je přirozenější pro mě mu na góly nabíjet.

Jak jste si užil dvojitou děkovačku?
Dostali jsme se do play-off, navíc to byl poslední domácí zápas v základní části. Zasloužili jsme si to jak my, tak diváci v hledišti.

 

Formu na play-off jste podle všeho vyladili skvěle. Blížíte se k ideální představě, jak byste chtěli ve vyřazovacích bojích hrát?
Ještě bych to úplně nechtěl zakřiknout. Snažíme se to načasovat na play-off, ale ještě ho stále nehrajeme. Závěr základní části se nám samozřejmě daří, jsme za to rádi, ale je potřeba to tam teprve přenést. Když budeme takhle hrát v play-off, tak to bude super. To se ale teprve uvidí.

K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace