Úvod / KometaGirlPower o svém fandění: Kometa a Třinec? Fandila jsem oběma, ale dnes jsem Komet'ačkou srdcem i duší

KometaGirlPower o svém fandění: Kometa a Třinec? Fandila jsem oběma, ale dnes jsem Komet'ačkou srdcem i duší

Výborný brankář Karel Vejmelka, kterého má uživatelka KometaGirlPower v oblibě

Od první premiéry rozhovorů z dámské strany s diskutérkou Viktorií se přesouváme nyní v tomto článku k další dámě, která mezi nás ostatní uživatele webu KometaFans patří. Je členkou admin týmu místního webu a přidává tak aktivně ruku k dílu k jeho chodu. Kromě toho platí, že pokud má jakýkoliv web více lidí, specializující se každý na své zaměřené v rámci hokejových novinek a různých aktivit, bývá taková struktura členů pro web prospěšná. Dostal jsem na ni doporučení od Duška a tak v mezičase, kdy nervosaur avizoval překvapení v nejbližší možné době, se zastavíme s uživatelkou KometaGirlPower na kus řeči.

A to doporučení je samo o sobě vcelku zajímavé. Je to něco, co naše ještě stále začínající rozhovory ve svém obsahu skutečně neměly a je to něco zcela vyjimečného (na druhou stranu né převratného, ale ani ne běžného, čím by se mohl každý Komet'ák nebo Komet'ačka pochlubit). O co se vlastně tedy jedná, neprozradím hned v této předmluvě, ale počkejme si na hlavní část rozhovoru, kde se to na začátku milí Komet'áci dočtete.

Mnozí z nás se k ledové tříšti dostávali různým způsobem a v jakémkoliv věku. At' už jako začínající fanoušek nebo fanynka, závodně nebo pro zábavu z nás mnozí hráli nebo hrajou dodnes hokej a podobně. ,,Já jsem u ledu od malička,'' usmívá se naše milá fanynka Komety ,,pro mě je hokej srdeční záležitost, nenechám na něj dopustit. K ledu mě jako prcka přivedli rodiče - teda hlavně otec, který v minulosti hrál a byl také hokejovým rozhodčím. Pamatuju si, jak jsem byla starší, že jsem u něj seděla u trestoměřičů (po skončení ,,kariéry'' hlásil). Jako malá holčička jsem trénovala asi 3 roky krasobruslení.''

Tohle je velmi zajímavé hned pro začátek. Někteří z nás k tomu ledovému prostředí mají nebo mívali i určité rodinné vazby. I takhle se dá jít ve šlépějích svého tatínka a nebo dokonce obou rodičů, ne-li rovnou celé rodiny, potažmo blízkého příbuzenstva. To má pak člověk jistě hodně krásných vzpomínek. Taková, všeobecně ledem zainteresovaná dáma, má svému okolí pak zpravidla co říct, čím si zajímavým prošla a my dozvídáme se zase něco nového. :-)

Krasobruslením a osobní přítomností u trestoměřičů to u KometyGirlPower začalo a po mnoha letech pokračuje na našem hokejovém diskuzním rozhraní. Čerpá zde stejně jako my zajímavé informace, které jsou pak předmětem i někdy dlouhých diskuzí a různých názorů nás všech. Jistě bude většina lidí souhlasit s tím, že mít vše na jednom místě díky diskuznímu fóru je mnohem lepší, než oblétávat všude možně weby, když třeba někdo hodí do diskuzního fóra odkaz s novinkou z příslušného webu. Vše je, dá se říct, na ,,zlatém podnose''. ,,Snažím se samozřejmě dostávat na diskuzi každý den, ale někdy to díky práci nevyjde. Ono víceméně o veškerých informacích vím o něco málo dopředu, než se zveřejní. Většinou je to díky konverzaci, kterou jako skorozakládající člen mám s naším týmem,'' uzavírá svých pár úvodních vět KometkaPower.

Na samotný závěr bych chtěl přece jen tedy dodat, že někteří z Vás již možná dle nadpisu článku rozhovoru postřehli, o jakou fanynku Komety se vlastně s největší pravděpodobností jedná. A o tom, co pro ni Kometa znamená a jaké si u ní náš oblíbený klub získal sympatie a do jaké míry, až to přerostlo v tu pravou Srdcovku, si můžeme přečíst v následující hlavní části rozhovoru. Tak Vám přejeme díky KometcePower tentokrát zvláště zajímavé počtení s ní. :-)

 

Ahoj, PowerKometko! :-) Tak pro samotný začátek bych se tě chtěl zeptat, jak se ti daří z osobního hlediska, tobě i tvé rodině?

Já jsem spokojená. :D Aktuálně konečně pracuju ve štatlu, takže ono je pořád co dělat a nejenom v práci. Díky tomu, že doma máme většinou blázinec, tak se nenudím a věřím tomu, že se nudě velkým obloukem vyhnu! :D Tím, že jsem začala pracovat a být více tady, tak s moji rodinou jsme v kontaktu převážně virtuálně, ale ráda do rodného města zajedu, když mi to časové možnosti dovolí.

Dušek mě obeznámil s tím, že pocházíš původně z Třince? Co tě k Brnu nebo posléze i ke Kometě táhlo?

Původním tahounem do Brna bylo studium na vysoké škole a doufám, že se mi v lednu podaří úspěšně odstátnicovat. Samotné Brno mě lákalo hodně dlouho, protože mám v Modřicích část rodiny. Kometu jsem začala pomalu sledovat po vstupu do extraligy a rok před začátkem studia jsem začala více fandit a také jsem věděla, že Kometa bude jednou mým jediným týmem, což se o rok později splnilo. Díky Kometě a pár známým jsem potkala svoji životní lásku – Duška (doufám, že mě za to neukamenuje! :D )

Někdy to tak člověk mívá, že fandí dvěma nebo třem týmům naráz. Jak to vlastně u tebe bývá, když hraje Kometa s Třincem?

Pro mě je to hodně dávno, co jsem fandila oběma týmům! :D Ale co si pamatuju, tak vždycky to byla Kometa.

Taková, asi trošku otázka ,,na tělo'', nicméně... když seš původně z jiného města, koliko Ocelářky z tebe dodnes zbylo? :-) Máš to dejme tomu nějak vyvážené, nebo ti Kometa přirostla naplno k srdci?

Z ,,Ocelářky'' nic nezbylo! :D Dnes jsem komet'ačkou srdcem i duší.

Chodíš běžně na domácí zápasy do Ronda?

Běžně jsem minulou sezónu nevynechala jedinej domácí špíl v základní části, v Play Offu jsem byla skoro pokaždé. Permici jsem zatím neřešila, takže zatím jsem srdcový nakupovač lupenů na Éčko. :D A když se naskytne příležitost, tak si jdu sednout za přítelem.

A co zápasy venkovní? Jezdíváš na ně? Ono přece jen – člověk se na výjezdu seznámí s novými lidmi (samozřejmě i na domácích stadiónu), kteří sdílí stejnou Komet'áckou radost a hlavně se udělá výlet...

Když se naskytne možnost jet, tak jedu s přítelem a společnými kamarády. Byli jsme spolu zatím v Pardubicích, Ostravě, Zlíně a Hradci. Je to sranda. :D

Bydlíš přímo ve městě nebo do Brna dojíždíš, at' už na zápasy nebo vyřizovat věci do města?

Ze začátku jsem bývala na kolejích, ale ted' žijeme s Dušínem ve Tvarožné, což je městečko kousek za Brnem (u Rohlenky :D ). Většinou záleží, kam jedu, ale dostat se do centra autobusem trvá 20 minut a autem jsme tam za 10 minut. Cestu na hokej často kombinujeme auto/MHD, takže to není nic hroznýho.

Jakých pár hráčů sis v Kometě oblíbila?

Já to vždycky střídala :D , ale z dnešních hráčů na soupisce bych napsala Vejmise, Randyho, Harryho, Zát'a a Špenáta.

Když nervosaur založil nové dočasné diskuzní fórum, začaly se objevovat nové diskutérské nicky. Ty jsi byla mezi nimi. Co tě přivedlo k tomu se zaregistrovat a stát se tak aktivní uživatelkou, předtím do té doby asi spíše čtenářkou fóra?

Nikdy předtím jsem nebyla součástí nějakého fóra, protože jsem ani nevěděla, že nějaká vůbec existují. :D Ze začátku jsem chtěla být anonymní, jenomže mi to nevyšlo. :D Nestihla jsem si vyměnit fotku a tak o mně Dušek hned věděl, :D Bylo to prakticky hned po tom, co nervo fórum spustil a já se díky tomu mohla stát součástí Komet'ácké komunity a rodiny. Především jsem chtěla poznat nové lidi a diskutovat s nimi nejenom o hokeji.

Dovedla bys svými slovy popsat rozdíly názorů uživatelů mezi Facebookovým Oficiálním profilem a diskuzi na KometeFans? (pokud ty názory na FB čteš)

Názory na FB moc nečtu. Sice se sem tam na nějakej příspěvek mrknu, ale není to pro mě nic srovnatelného s fórem.

Ty, jakožto ženská, si určitě hodně vychutnáváš, jak chlapi na tom ledě umí do sebe jít často tvrdě, jak se na hokejisty sluší, že? :-)

Upřímně – na tvrdost jsem zvyklá! :D Vždycky jsem preferovala ostřejší osobní souboje, protože jsou součástí hry a někdy špílek pěkně okoření.

Nejspíš se shodneme na tom, že mezi těmi největšími bořiči a tvrd'áky jsou a byli Michal Gulaši a Alex Mallet?

Souhlasím. Bitkaře, co se toho nebojí, mám ráda.

Jak jsi vstřebávala odchod Alexe? Sice nevím, jestli jsi byla jeho hodně velkou fanynkou, nicméně prožíváš odchod z Komety u každého hráče stejně nebo máš přece jen pro některé z nich zvláštní slabost?

Tak nějak normálně bych řekla! :D Ono to k hokejovému životu prostě patří a někdy si prostě nevybereš.

Když zůstaneme ještě u obránců, velmi dobře se ukázal v přípravě Stanislav Svozil. Uměla by sis ho ty osobně představit v 1. obranném páru třeba se zkušeným Ondrou Němcem nebo ve druhém se zmíněným Michalem Gulašim?

Je šikovnej, ale viděla bych ho spíše s Gulim ve druhé pětce.

Kromě Komety tě ještě baví, jaké sporty? At' už aktivně soukromě nebo jako divačka...

Všeobecně jsem hodně aktivní člověk. Kdybych to měla vzít od prcka, co jsem všechno dělala, tak to sepíšu takhle: kraso, gymnastika, atletika, florbal – někde mezi tím vším tenis – pak přišlo zranění a bylo vymalováno. :D Celou tu dobu (až do dneška) vezmu na sebe často brusle, v rodném městě taky kolo, chodím běhat a dělám crossfit (občas si zvednu na pohodu 20 kg). Nedávno jsem, díky tomu, že přítel trénuje pravidelně přes 10 let, začala znovu trénovat tenis a jsem za to hrozně ráda, hrozně moc mě to baví. V televizi sleduju všechno, až na golf, ten pro mě sport není. :D

Podíváš se občas, co se hokejového děje v zahraničí? Sleduješ třeba KHL, EBEL a podobně?

Spíš občas mrknu na NHL, jinak moc ne. :D

Když Kometa pořádá autogramiádu nebo jakoukoliv jinou společenskou akci, snažíš se být u toho a poznávat nové fanoušky - kolegy nebo přímo hráče Komety?

Věřím tomu, že na to vlastně ani nemám moc čas. :D

Stejně... nedá mi se ještě nezeptat s ohledem na tvůj původ z Třince: Když jsi na Kometu začala chodit, nepanovaly trošku takové začátečnické - smíšené pocity? Přece jen, Třinec je soubor Draků a ty ses přidala k Modrobílé Šlechtě. :-)

Možná jenom pár prvních špílků, ale pak už vůbec.

Co ráda děláš v soukromí? Vaření oblíbeného jídla, vycházky (vytipovaná místa), rodinná sešlost nebo i širší slezina s příbuzenstvem?

Vařím moc ráda. Podle vrchního ochutnávače a jedlíka bych uspěla i v Master Cheff soutěži. Když mám chvilku, tak si spustím The Sims 3 a stavím baráčky (nejspíš na vejšce změním obor :D ). Díky tomu, že bydlíme na baráčku, tak rádi společně chodíme do bazénu za každého počasí. Prakticky každou neděli se k nám nasáčkuje zbytek famílie, takže o sešlosti není nouze. :D

Co říkáš na nové mantinely s plexiskly v Rondu? 

Jsem s nimi spokojená, vypadají daleko lépe.

Co jsem četl a slyšel, tak hodně lidí si stěžovalo, že ve spodních řadách na sezení v určitých úhlech je přes plexi špatně vidět na hřiště (někdo na fóru to popsal jako o špatné hustotě skla pro průhlednost). Kde ty míváš své místo na zimáku? Máš totožný problém, pokud sedíš na ne zrovna št'astném místě?

Když už sedím, tak u Dušína! :D Jinak mám svoje štace na Éčku. Věřím tomu, že ne vždy mi špílek vyjde, takže se občas kouknu i doma.

Ale zase na druhou stranu je výhoda, že nové mantinely jsou prý o 11 cm nižší, než byly ty původní, že?

Nevím, spíš bych to nebrala jako výhodu.

A co se nového osvětlení ještě týče, zatím jsem nezaregistroval, že by si někdo na něj stěžoval (i když v prvním přípravném utkání letos to pustili na chvíli naplno a to teda byla darda). Ale jsou prostě nové a zároveň na spotřebě energie úsporné. Jak se ti líbí?

Jsem spokojená! Mám pocit, že mě konečně z toho světla nebolí oči ani hlava. :D

Máš doma nějaké hokejové suvenýry? Sem tam se stane, že hokejista osobně nechá na památku třeba hokejku, což už je samo o sobě velký úlovek... nebo nějaká drobnost?

Jsem sběratelkou puků a propisek.

Hodně lidí je Kometou natolik zapálených, že se ve svých Komet'áckých oděvech běžně pohybují po veřejnosti nebo i v pohodlí domova (nepočítám do toho dresy, takového fanatika jsem snad v běžném pohybu mez lidmi nezaznamenal :-) ). Máš to tak stejné? Konkrétně ku příkladu, co doma vlastníš? Kšiltovka, třičko, bunda...?

Zatím nemám nic, s čím bych mohla normálně chodit. Mám zatím dva dresy a dvě šály. Prozatím to nechám na Ježíškovi a po novém roce budu dokupovat.

Byla jsi někdy s Kometou i na zahraničním výjezdu? At' už v přípravě nebo v rámci Ligy Mistrů?

Jenom v rámci ČR.

Soukromě občas jezdíváš na dovolenou do zahraničí? Pokud ano, ve které zemi (nebo zemích se ti tak nejvíc líbilo, že se tam i ráda vracíš?)

Aktuálně procestováno 15 států Evropy: Polsko, Slovensko, Německo, Švédsko, Dánsko, Francie (Paříž), Španělsko (Barcelona), Monako, Itálie (Bologna, Benátky), Chorvatsko, Slovinsko, Rakousko, Mad'arsko (Budapešt'), Británie (Londýn) a Andorra. Nejvíc se mi líbilo na Krku - tam se zřejmě budeme pravidelně vracet. A taky jsem s rodiči procestovala půlku ČR.

Znáš třeba město Burgas v Bulharsku? Byla jsi tam někdy? Moje máma tam byla 5x po sobě a hodně si tohle město – letovisko oblíbila.

Neznám a upřímně mě to ani neláká. :D

Co jinak děláš přes léto, když frčí ,,Okurková sezóna''? Čemu se věnuješ, jaké jsou zájmy? 

Při hezkém počasí bazén a opalování. Jinak mám všeobecně velký rozsah zájmů – cvičení, tanec, zpěv, kytara, focení, křížovky, televize, jídlo, postel a spánek! :D A mnoho dalšího. S kamarády chodíme pivovat na Václavskou.

A co tvoje oblíbená a neoblíbená jídla? :-)

Já sním všechno, co můžu. A co nemůžu, tak si to převařím a mám klid! :D

A speciality (jestli to tak můžu nazvat...), jako jsou pizzy a zahraniční jídla?

Jak jsem psala minulou otázku, sním prakticky všechno – tedy i mořské příšerky, krevetky... Pizza je pro mě celoživotní vášní, tu bych jedla nejradši furt.

Patříš do KometaFans týmu a děláš prý redaktorku. O co přesně se tak staráš? Články s nějakým konkrétním zaměřením nebo všeobecná administrativa?

Moje práce začne se sezónou, budu psát pozápasové reporty. Občas i v okurce vytvořím nějaký ten kvízek, takže rozhodně něco časem přibude.

Věnuješ se téhle aktivitě hodně v rámci svého volného času. Jak ses k tomu vlastně dostala? Předpokládám ale, že ti to bylo nabídnuto od jiného admina KometaFans týmu...?

Samozřejmě! :D Velkou zásluhu za mě má Dušek. Díky němu se můžu pyšnit tím, že jsem jedinou ženou v týmu.

Můžeš prozradit, kolik členů tým KometaFans má?

Jasně, že můžu! :D Zakládající členové jsou 3 – nervosaur, Uploader a Dušek. Od dob začátku se do širšího týmu přidali nejméně 3 aktivní uživatelé fóra, včetně mě.

Bavilo by se dělat redaktorku jako zaměstnání? At' už se zaměřením na hokej nebo k tomu i další sportovní odvětví nebo i jiná témata?

Bavilo, jenom škoda, že u Komety bych neměla šanci. U jiných sportů bych asi měla větší šanci, ale rozhodně by mě to tak či tak bavilo. :D

Poslední otázka: Kdybys ostatním Komet’ákům – fanouškům mohla něco vzkázat, co by to bylo? :-) 

Bud'te sami sebou, nepřetvařujte se a užívejte si život na plné koule. A smějte se, je to nejlepší lék na všechno. A tobě bych chtěla vzkázat dík za rozhovor!

 

Já děkuju za tuhle milou zpětnou vazbu! At' se tobě i Duškovi daří jak soukromě, tak i sportovně a Kometa přináší oboum samé radosti a přízeň k ní vydrží velmi dlouho! Taky díky za rozhovor a mějte se hezky!

 

Host: KometaGirlPower

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 6]
steve_hawkins steve_hawkins Redaktor +1 / 0 08.09.19 10:56 [29516]

Když sem si to ted' zase částečně přečetl, tak toho má KometkaPower hodně procestovanýho. *86* Dá se skoro říct půlka Evropy. *15* Takový cestování, poznání hdně zajímavých a krásných míst, hmmmmmm teda... *22* *47*

„88 - Peter Randy Mueller“
IP:
THE THE +3 / 0 08.09.19 06:52 [29500]

Super rozhovor. Díky. *22*

IP:
arnasea arnasea +3 / 0 08.09.19 05:44 [29497]

Moc a moc pěkné , jsem si opravdu početla a přeju tobě i Duskovi krásné soužití . A další také zajímavou práci v K.F. Přeju od srdce . Opravdu pěkný rozhovor díky za něj oběma .*24*

„modrobílá je dobráááá“
IP:
Srb Srb Admin +5 / 0 08.09.19 01:02 [29496]

Pěkný, pozitivní rozhovor. *22*

„Karma je zdarma“
IP:
Dusek Dusek +5 / 0 07.09.19 22:36 [29475]

Co dodat*132*?

„Kometa je rodina!?“
IP:
samubo samubo +3 / 0 07.09.19 22:29 [29473]

Pěkné *196**223**225*

„Navždy Kometa“
IP:
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 6]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace