Úvod / Kometa za posledních 10 let? To je fenomén z obecného hlediska, hlásí hrdě Srb v rozhovoru

Kometa za posledních 10 let? To je fenomén z obecného hlediska, hlásí hrdě Srb v rozhovoru

Bývalý útočník a Kapitán Leoš Čermák - jedna z legend Komety očima diskutéra Srba

Další povídání přesně po týdnu? Ale proč ne? Když se to časově stíhá z obou stran a je chut', možné to je. Navíc náš další pozvaný host v rozhovoru bral tuto aktivitu velmi závazně a my si tak můžeme těsně před víkendem zpříjemnit (snad to tak mohu s trochou ambicí napsat), další Komet'ácké počtení. Ve svém pořadníku jsem se zaměřil na uživatele, kterého je často radost číst. Srb totiž disponuje konstruktivními a objektivními názory a také zároveň všeobecnými a moudrými příspěvky, at' už hokejovými nebo ze života. Zkrátka - jeho postřehy jsou hodnotné.

Takže asi nikoho nepřekvapí, že s těmito kritériemi pro kvalitní a bližší poznávání tohoto človíčka by nebylo možné ho přehlídnout, aby nebyl vyzpovídán. Byt' se to bude zdát už jako mírné klišé, ale jeho zájem otevřít se Komet'ácké veřejnosti (tedy - nejen té Komet'ácké) byl velmi kladný a to samozřejmě potěší. Srb se v diskuzním fóru pohybuje už taky nějakou tu řádku let jako další hrstka členů a své místo na něm jednoznačně má. Osobně ho řadím mezi ty diskutéry, kteří když něco napíšou a hned vidím jeho nick, nelze jeho příspěvek přehlídnout. Už je to taková naše persona. Originál je ostatně vždy nejlepší, co si budeme povídat. :-)

Na Kometě často sem tam můžeme slyšet pokřik vycházející z Éčka ,,Kometa a Boby - to je naše hobby!'' Oba tyhle kluby s defakto nachlup stejným principem hry mají v Brně své postavení a taky popularitu. A o té naší hokejové Kometě se toho dá říct hodně. Hlavně, co se neutuchající popularity týče. ,,Je to prostě Fenomén. Když to beru z obecného hlediska. Přece jen, když se podíváme, čeho jsme za těch deset let dosáhli, jak se o nás mluví, píše. Ve srovnání třeba s Chomutovem, který sice extraligu hrál nepřetržitě dohromady čtyři roky, ale při vší úctě, koho zajímá Chomutov? Nebýt jejich problémů, tak jejich sestup nikdo neřeší. Ale Kometa je trnem v oku všem už od koupi licence ze Znojma. Když se jí nedaří, řeší to kde kdo, když přijde úspěch, řeší to kde kdo. Myslím si, že žádný jiný klub tohle říci nemůže. A to je navíc jasný důkaz toho, že tu práci dělá Kometa dobře,'' poznamenává Srb.

No, tak s tímhle výrokem snad ani nejde nesouhlasit. Tohle bylo pěkně a zároveň i hezky a s respektem napsané. Kometa svou velkou pozvolna stoupající popularitu získala už před několika lety a s ohledem na novější a dostupnější soukromé technologie, jako jsou dnešní chytré telefony a další zařízení, která máme prakticky každý den v ruce a můžeme libovolně a dost často být s Komet'áckým světem v kontaktu, zmíněná popularita díky tomu ještě více stoupla a klidně může stoupat ještě výše, co to jen půjde.

Stejně tak můžeme mluvit i o naší nespočetné komunitě zapálených fanoušků a zvláště tady na KometaFans webu. Píšu o tom znova, protože kdo by si byl pomyslel, že se jednou i zrealizuje osobní setkání těch, kteří se jinak běžně znají jen přes přezdívku na fóru? A jelikož Kometou zainteresovaní lidi prostě žijí, minimálně každého druhého fanouška láká se na takový poznávací setkání podívat, Srba nevyjímaje.

,,Já bych se rád takového srazu zúčastnil. Myslím si, že je to vynikající nápad a je to určité posunutí toho našeho diskusního fóra o level výše,'' pokyvuje uznale hlavou ,,některým lidem sice takový sraz vonět nemusí, přece jen přijdou o svoji internetovou anonymitu, ale myslím si, že většina lidí takovou příležitost využije k seznámení se s ostatními. A co se týče třeba lokálního srazu z nejbližšího okolí, v tom mém okruhu vím akorát o Rozzuřeném Rudovi, že bydlí poblíž, jinak nikdo. Nechci ho podceňovat, ale asi by to byl smutný sraz, jen ve dvou. :-D Nicméně, být nás více, nebránil bych se tomu,'' zakončuje předmluvu.

 

Ahoj, Srbe! Vítej u rozhovoru, jehož seš hostem. :-) Jakými aktivitami vyplňuješ svůj volný čas přes léto?

Ahoj Steve, děkuji za pozvání. No, vzhledem k tomu, že volného času je poskromnu, tak těch aktivit je opravdu pomálu. Patří k tomu procházky se psem, s rodinou. Minulý týden jsme byli například v ostravské ZOO. Dále velice aktivní gaučing, který se ale aktivitou asi moc nazývat nedá a i spánek. Jinak ale svůj mimopracovní čas věnuji opravdu hlavně rodině a především patnáctiměsíčnímu synkovi a to je někdy aktivní činnost více než dost. :-))

Nějaká ta dovolená v zahraničí, například u moře, za poslední roky byla?

Já byl vždy takový pecivál, takže u moře jsem byl naposledy s našima někdy před dvanácti lety. Od té doby jsem se za hranice republiky téměř nepodíval. S přítelkyní, a ted' už i se synkem, dovolenou trávíme v Česku. Většinou se vydáme na několik dní za rodinou do Brna. Stejně tak i letos tam pojedeme na šest dní ke konci srpna. Zahraničí proběhne možná za rok. Vážně uvažujeme s partnerkou o termálech na Slovensku nebo o moři v Polsku. Ale to má ještě čas.

Nevím, zda máš Facebook. Ale na oficiálním profilu Komety už nějaký ten rok posílají fanoušci své fotky z různých destinací, kde tráví právě letní dovolené. A to dokonce i z takových dalekých zemí, jako jsou Spojené státy, Mexiko, státy z jižní Ameriky a i odjinud ze světa. Je podle zajímavé se podívat na takové fotky, kde lidi roztáhnou svou šálu, tam je nápis HC KOMETA BRNO a za nimi krásné panorama? Zahřeje tě ten pohled na své fanouškovské kolegy?

Facebook mám (ale nedám :-D). Fotky sleduji, všímám si jich. Zajímavé to beze sporu je. Člověk jim to v některých případech i závidí. Někdy vidí místa, kam by se sám rád podíval, takže je to zároveň inspirující. Nicméně, já bych asi nebyl ten typ člověka, co by takové fotky posílal na Facebook Komety.

Četl sis někdy dávnou historii Komety, když měla ještě tehdejší starší názvy? Pokud ano, pak co tě z té minulosti zaujalo na tom čtivu nejvíc, co sis třeba představoval ve svých očích a myšlenkách, jaké to muselo vypadat naživo tenkrát? Třeba stadión běžně beze střechy?

No, nějaký ten pátek to je, co jsem četl knihu ''Kometa - příběh hokejového klubu'', takže i historii jsem četl. Ale jelikož je to fakt dlouho, tak nic konkrétního si nevybavuji. Nicméně, stadion bez střechy je dnes skoro nepředstavitelná věc. Stačí mi vzpomenout si na Open air Za Lužánkami, kdy na Plzeň bylo pod nulou a my tam mrzli dohromady více jak pět hodin. Byla to výjimka, ale v té době to byla normální věc. Neumím si představit, že bych chodil na zimák s tím, že bych tam musel x hodin mrznout skoro zápas co zápas. Druhá věc je pak samotná hra, kdy všichni hráči zaslouží obrovský obdiv za to, v jaké výstroji hrávali.

Ty ses v diskuzním fóru zmínil, že už nejspíš pár hezkých let v Brně nebydlíš a odstěhoval ses na jiné místo republiky. Můžeš Komet'áckým čtenářům (a možná nejen těm) prozradit tu obec, kam ses odstěhoval a proč?

V roce 2016, den před Vánoci, jsem se přestěhoval do malého města Vratimov, což je hned pod Ostravou. Nyní zde žiji se svojí budoucí manželkou (doufám, že si to nerozmyslí :-) ), synkem a psem. No a proč - se dá vyčíst z předchozí věty. Přestěhoval jsem se sem za svojí partnerkou, která tu měla zázemí. Zatímco já žil v Brně u rodičů, práci jsem také neměl kdo ví jak perspektivní, takže když se rozhodovalo, jestli ona do Brna nebo já do Vratimova, tak vyhrála volba číslo dvě. A nelituji ani na chvíli. :-)

Na domácí zápasy se tím pádem zřejmě moc nedostáváš, že?

Od doby mého přestěhování jsem se dostal všehovšudy na tři domácí zápasy, z toho jeden přípravný s Jihlavou a jeden v rámci vánoční návštěvy Brna ještě v roce 2016 s Litvínovem. Ten třetí byl pak úvodní zápas sezóny 2017/2018 s Třincem, což byl skvělý zážitek. Poté přišlo těhotenství a jiné starosti/radosti. Kometu jsem tak sledoval už pouze na dálku, ale dostatečně, aby mi nic neuniklo.

Četl jsi nějaké zajímavé knížky? Dejme tomu dobrodružné, historické, scifi, detektivky a tak dále?

Momentálně mám rozečtenou autobiografii slovenského rappera Suverena. Jinak mě velmi zaujala kniha ''Kurupira zlověstné tajemství'', která vypráví cestu pana Jaroslava Mareše ke stolové hoře Kurupira na hranicích Venezuely a Brazílie. Potom ještě zmíním ''Stezkami záhádných zvířat'' od stejného autora. Dříve jsem odebíral časopis Enigma, který se zabývá různými záhadami, konspiracemi, kryptozoologickými tématy, což jsou věci mně velmi blízké a zajímavé.

Jaké je tvoje nejoblíbenější pití doma? Máš třeba rád Colu?

No, obyčejná voda je pro mě skoro sprosté slovo. :-D Ale minimálně v práci, obzvlášt' v těch vedrech piji především vodu. Ale doma vede Cola, Kofola, případně nějaká slazená limonáda - nic zdravého, ale chut' vítězí. Asi se dá říct, že jsem na tom drobátko závislý a to všeobecně na kofeinu. Rád si dám dobrou kávu a bez čeho se téměř neobejdu, jsou energy drinky v práci. Na značku si nepotrpím, ale v práci je to takový fajn doping. A co se týče Coly, v poslední době mi zachutnala Cola z Lidlu. Originální Coca Cola mi chutnala taková, co pocházela z Polska. Ta česká totiž opravdu moc dobrá není.

A co pití ve společnosti a k tomu nějaké to dobré jídlo? Předpokládám ale, že odpověd' bude nějaká značka piva. Tak tedy, ehm, která je ta nejchutnější...? :-)

No, pokud řídím, točená Kofola vede, ale jinak samozřejmě pivo. Tady na Ostravsku se čepuje převážně Radegast, což dvanáctečku opravdu můžu a i v láhvové nebo plechové verzi si ho rád dopřeji. Momentálně TOP je pro mě ale Zubr Gold, ten je pro mě chuťově naprosto dokonalý. Jako takový rituál, si po zápase Komety dávám Starobrno, ať už na výhru nebo prohru. Co se jídla týče, v mojí oblíbené restauraci si dávám skoro vždy vepřovou panenku s pepřovou omáčkou, jinak jak kdy. Někdy to je steak s nějakou omáčkou, občas nepohrdnu lososem a taková správná hospodská svíčková taky není nic, nad čím bych ohrnul nos...

Češi jsou hodně řízkový národ. Předpokládám, že ty nebudeš výjimkou, že? Kuřecí, vepřový...?

Radši mám kuřecí řízek, ale pochutnám si i na vepřovém. Marně přemýšlím, jestli jsem měl jiný, než ty dva Tebou zmiňované, ale i kdybys mě obléknul do spart'anského dresu, tak si nevzpomenu. Nicméně, kuřecí řízek od mojí partnerky je TOP. Při vší úctě k mojí mámě, babičkám i všem kuchařům v republice, neměl jsem lepší řízek, než právě od ní. K tomu domácí bramborový salát a už vím, jaké to je v nebi.

V diskuzi se pak z předešlého rozhovoru s Duskem diskutér fajmik zmínil, co taktéž nemusí za jídlo, jako zmíněný předchozí host. U tebe by bylo jaké?

No, možná se spousta lidí podiví, ale nejím bramborák. Nechutná mi. Jako dítě jsem ho jedl, protože jsem musel, ale postupem času jsem se této povinnosti zbavil a od té doby ho nejím. Pravdou je, že moje partnerka dělala zapečený bramborák se zelím a uzeným v troubě, a ten mi dokonce chutnal, jen mi připomínal chutí rybí filé. Možná mám divné chut'ové buňky, těžko říci. :-D Další věc jsou kynuté knedlíky s ovocem, kromě povidel. Knedlíky samy o sobě sním, ale nejdřív je třeba je rozpitvat. A třetí věc jsou rajčata, obyčejná, syrová. Rajskou omáčku mám ale rád a kečup, ten jím po kilech.

Co ve svých volných dnech tak děláváš? Věnuješ hodně času rodině, zajdeš na nějakou sportovní aktivitu, popřípadě výlet autem, vlakem...?

Tak tak, hlavní volný čas zabere rodina. Takže pomáhám v domácnosti, at' už s hlídáním a zabavením synka nebo třeba pomoci při úklidu. Rád si zahraji na PC (NHL 04, FIFA 11, Star Wars: Empire at war), stahuji obrázky z dopravy, s partnerkou zkoukneme nějaký film či seriál. Máme rádi i reality show a soutěže. Výlety vlakem také určitě přijdou, až bude synek starší. Zatím jezdíme autem. Co se sportovní aktivity týče, tak zajdu maximálně na místní fotbal. Vratimov hraje 1. A třídu, tak si člověk dá pivo a koukne na fotbal. Sice si nezafandí, ale i tak se pobaví a kvalitativně je to na úrovni Fortuna ligy.

Jakou školu jsi vystudoval? Pohyboval ses posléze v tom svém oboru nějaký čas?

Vystudoval jsem střední elektroprůmyslovku v Brně na Kounicově 16. Dnes už tam tato škola ani nesídlí, spojila se tuším s Purkyňkou. Studoval jsem obor silnoproud, a jelikož jsem tu školu miloval, studoval jsem ho pět let místo čtyř a maturitu dokončoval v září. Prostě se mi z té školy nechtělo. :-D Ale ve vystudovaném oboru jsem nepůsobil, protože kdyby ano, nepohyboval bych se už na tomto světě. Doma vyměním akorát tak žárovku a tím vědomosti ze studia hasnou. S elektřinou jsem se prostě nikdy nezkamarádil.

Nyní v současnosti děláš jaké zaměstnání? V DF od tebe párkrát padlo, jak píšeš o směnách a máš to dokonce 5 minut chůzí od baráku.

V současnosti pracuji jako seřizovač poloautomatických lisů v jedné firmě sídlící přímo zde ve Vratimově. Sice třísměnný provoz, ale 5 minut od baráku autem, ne chůzí, to Tě opravím. Pěšky to je cca 20 minut tam a 25 minut zpátky, protože zpátky jdu trochu do kopce. Ale i tak je to v rámci možností v pohodě a finančně je to taky docela obstojné. Já jsem teda kůže líná, takže se vozím hlavně tím autem a když už auto není, tak se najdou kolegyně, co mě domů hodí, protože ty dojíždí z okolí a mají to po cestě.

Já 3 směnný režim už párkrát kdysi zažil a popravdě jsem z toho dvakrát odvázaný nebyl. Vlastně vůbec ne. Jak tobě tohle vyhovuje? Je to o zvyku nebo i přemýšlíš nad jinou prací, jak být víc doma po večerech s rodinou a být soukromě s Kometou?

Je to spíše o tom zvyku. Původně jsem i já byl proti třísměnnému provozu, ale nakonec jsem se pro něj rozhodl. Důvody byly prosté, vzdálenost do práce a i finanční stránka věci. Každá směna má své plusy a minusy. Nejvíce mi vyhovuje noční, nejméně asi odpolední. O změně jsem uvažoval ze začátku, kdy to bylo náročné, ale nakonec jsem setrval a momentálně jsem spokojen, navzdory občasným sobotním přesčasům. Ty jsou ale jednou do měsíce, což se dá.

Díváš se v rámci časových možností na dokumenty, filmy, seriály?

Ano, dívám. Filmy málo, spíše sledujeme s partnerkou seriály. Momentálně je to sci-fi seriál Orville, který mohu vřele doporučit, protože kromě sci-fi má i komediální prvky. Sledoval jsem i Hru o trůny, pro mě jeden z nejlepších seriálů. Z filmů mám rád klasické Star Wars, ty nové od Disneyho už nejsou ono. A také nějaký dobrý horor, ale žádné krváky. Spíš něco, u čeho se opravdu člověk bojí (Insidious, V zajetí démonů).

A díváš se často na Kometu, at' už v TV nebo přes internetový přenos, kdykoliv je ta šance?

Když je možnost, zapínám ČT Sport, případně Tipsport a koukám. Hlásím i dopředu, kdy je Kometa v televizi, kdy by bylo dobré nezvat žádné návštěvy, a také na žádné návštěvy nechodit. Většinou se to sejde s pochopením. :-))

Pokládáš se až za takového fanouška, že pokud máš volnějších dnů víc, tak tvoje jasná volba je zasednout k přenosu a dívat se?

Když zrovna nejsem v práci, tak koukám. Jsem teda k dispozici pro případnou pomoc v domácnosti, ale přenos na telefonu to jistí, takže jsem dostatečně mobilní. V práci pak spoléhám aspoň na textové Onlajny.

Jezdíš někdy na výjezdy? Byl si i účastníkem té již typické modrobílé invaze po několika tisících fanoušků v O2 Aréně?

Nyní už ne, ale při studiu jsem jezdil, co to šlo. Omluvenky to jistily, ''ortopedie'' v Hradci, ''zubař'' v Kadani apod. Ale absenci jsem si hlídal, takže problém nikdy nebyl. Té konkrétní modrobílé invaze jsem se nezúčastnil. Sám už nevím proč, ale první sezónu v ELH jsem byl v O2 Aréně oba dva zápasy. V té sezóně jsem toho objezdil hodně, ač dodnes nevím, kde jsem na to jako nezaměstnaný bral. Po nástupu do práce pak výjezdy postupně ubývaly.

A vzhledem k tomu, že nebydlíš už nějaký ten čas v Brně, snažíš se dostat aspoň párkrát za sezónu i do Ronda?

Vzhledem k přírůstku do rodiny ten čas a ani prostředky nebyly. Ten první rok nebyl úplně snadný, takže jsem byl vděčný za videopřenosy. Loni jsem byl aspoň jednou ve Vítkovicích. Tehdy jsme vyhráli 4:3 na nájezdy, tak to bylo fajn. Od té doby jsem na Kometě nebyl ani doma, ani venku. Letos bych rád aspoň jednou do Ronda a počítám i s 15. listopadem do Vítkovic.

Spousta lidí říká, že chodí hlavně na Kometu jako celek. Nicméně, on každý člověk má své(ho) oblíbence. Vyjmenoval bys pár hráčů a klidně i z těch postarších legend, kteří jsou pro tebe velkými osobnostmi?

Nevím, jestli bych ho nazýval legendou, ale největší oblíbenec byl pro mě brankář Pavel Maláč. Velmi mě mrzel jeho odchod a dojatý jsem pak byl i z jeho návratu v sezóně 2007/2008. Když jsem si nechával dělat dres, tak číslo 73 na něm byla jasná volba. Oblíbený byl pro mě i obránce Tomáš Houdek, útočníci Tomáš Svoboda, Jožka Balej, který tu ale dlouho nepobyl. Z legend pak určitě Vladimír Nadrchal, Jozef Černý, Vlastimil Bubník a on i Leoš Čermák už je dnes legenda.

Kdo z dalších těchto legend je pro tebe velkou osobností?

Největší osobností bych asi nazval Vlastu Bubníka. Hráč, který hrál na vrcholové úrovni fotbal i hokej, to dnes prostě neuvidíte. Neumím si představit, že by takový Honza Hruška, při vší úctě k němu, v pátek dohrál za Kometu a v sobotu šel čutat na Srbskou. Ano, byla jiná doba, hrálo se méně zápasů v sezóně, ale i přesto bych řekl, že pan Bubník byl obdivuhodným hráčem.

Pan Libor Zábranský na základě rozhovorů s ním ukazuje, že má většinu věcí systémově promyšlených a že ten svůj byznys podnikání dělá opravdu rád. Jak bys svými slovy ho charakterizoval a co se na něm i dá obdivovat?

Je to člověk, který je dle mě férový, nemá strach (aspoň to tak vypadá), ví, co chce a za tím si jde. Obdivuji na něm, že tehdy tady do toho šel. Že ten klub vytáhl z totálního dna na vrchol. Doslova. Za to mu patří obdiv, velký dík, smeknout a opravdu postavit sochu. On by si ji zasloužil a on je další velká osobnost, kterou jsem v předchozí odpovědi nezmínil a měl jsem.

A rozhodně (co si budeme povídat, že..), ujmout se sportovního klubu, který se potýkal s existenčními poblémy, ho za relativně krátkou dobu vytáhnout až na samotný vrchol, kdy Kometa ve své novodobé historii získala stříbro v roce 2012 ve finále s Pardubicemi. Jak bys tohle ocenil dle svého pohledu?

Tehdy to byl obrovský úspěch, po dvou play-outech, po startu v předkole. Ale to byl už samozřejmě vrchol. Navíc, hodně se zmiňuje, že jsme měli marodku, ale taky je třeba říct, že jsme dvakrát prohráli ve finále na nájezdy. Vyhrát tehdy ty nájezdy my, mohli jsme titul slavit dříve a to i s marodkou, jakou jsme měli. Rád na tu sezónu vzpomínám. Byl to první velký úspěch po době temna. A Kometa ukázala, že je třeba s ní počítat v bojích o titul, což dokázala v dalších letech.

My, mnozí laikové, nemáme tušení, jaký to musí být zápřah, když majitel naší Kometky spojil před 2 lety trenérskou práci s kancelářskou. Jaké neduhy to může podle tebe přinášet? Myslíš, že je člověk při těchto spojených funkcích prakticky pořád na zimáku?

Myslím, že ano. Já si něco takového představit neumím. Stačí mi osm hodin v práci. On při tom všem doma musí znát snad jen postel, jinak nic. Není to pro každého. A ne každý by to navíc dokázal zvládat dobře, což dle mě Libor dělá. Výsledky Komety hovoří za vše. Ty neduhy jsou jasné, žijete jen prací a na rodinu není moc času, což já bych dělat nemohl. Velký respekt pro něj.

Který z trenérů se ti v Kometě líbil nejvíc a naopak kdo si tvé sympatie rozhodně nezískal, at' už po stránce té trenérské nebo i lidské?

Rád vzpomínám na Svat'u Číhala, pod jehož vedením se tu hrálo v sezóně 2004/2005 po dlouhé době play-off. Stejně tak jsem si oblíbil Vlád'u Kýhose. Vím, že to poslední jeho angažmá nebylo úplně ok, aspoň z toho, co čtu na fóru, ale přesto jsem ho měl vždycky v oblibě, byt' to bylo hlavně v období první ligy. Na druhém protipólu je pak jednoznačně Rostislav Čada, za jehož působení byl odejit David Appel, skončil tu Pavel Maláč, šířily se různé informace. On si mě tedy rozhodně nezískal.

Když se pořádá krátký rozhovor v TV mezi třetinami a nemusí to být hráč Komety, poslechneš si rád? Třeba ten hráč dostane od reportérky zajímavou otázku...?

Neřekl bych, že rád, ale poslechnu si. Většinou jsou ty otázky podobné. Záleží na vývoji utkání, ale občas umí reportéři položit něco zajímavého a celkově mám rozhovory a ohlasy k utkání rád. Pokud to tedy nejsou po šesté prohře v řadě výmluvy, proč to nejde, co se musí zlepšit a v dalším zápase je to pak zase to stejné.

Od České televize dostal nabídku na hokejového experta pro doplnění týmu Buly, všem v brněnských sférách známý, bývalý útočník a rodilý Brňák Petr Hubáček. Překvapilo tě, že tuto nabídku neodmítnul? Že by on byl ten typ na popisování hokejových situací obecně?

No, nikdy jsem si ho na této pozici neuměl představit, nenapadlo by mě to. Ale neskutečně celé Buly obohatil. Jeho angažování bylo výborným krokem České televize a jsem velmi rád, že Hubas tuhle nabídku přijal.

Budeš souhlasit s tím, že se téhle role zhostil velmi solidně a touhle prací se velmi rychle sžil? Když ho člověk poslouchá, tak je tam slyšet ten jeho typický styl mluvení, který všichni známe. Je to obecné zpestření pro diváky u TV pro celou republiku?

Jednoznačně. Má naprosto jiný styl komentování, než třeba David Pospíšil nebo Milan Antoš. Ale je trefný, vtipný, mnohdy má skvělé hlášky. I jeho přízvuk dodává tomu přenosu určité kouzlo a zpestření a pokud se nedívá nějaký zatvrzelý fanoušek z Čech, tak se musí u Hubase bavit stejně dobře, jako my v Brně.

Dokonce padaly na diskuzním fóru i ohlasy, že je mnohem lepší, než někteří spolukomentátoři, kteří v České televizi působí už několik let. A to už je teda co říct, pokud tohle někdo takto zhodnotí, že?

Myslím si, že je to na názoru každého jednotlivce. Jak jsem zmiňoval, má jiný styl. Nesrovnával bych ho třeba s Davidem Pospíšilem. Oni jsou každý jiný a oba dva je mám rád. Ale určitě Hubas patří ke špičce expertů v pořadu Buly. A já jsem vždy rád, když se na přenosu nějakým způsobem podílí, hned to má jiný rozměr.

Seš zastáncem evropských rozměrů kluzišt', nebo se v dnešní moderní hokejové době přikláníš k těm parametrům NHL? (byt' nemusí to být po všech stránkách, které pochopitelně můžou české podmínky zrealizovat)

Upřímně jsem nad tímto tématem nikdy nijak zvlášt' nepřemýšlel. Menší kluziště by nabídlo asi rychlejší hokej, rychlejší řešení situací, z toho by pramenilo více chyb, více šancí, více gólů. Mohlo by to být zajímavější. Celkově, když tu a tam zahlédnu NHL, je to atraktivnější hokej, rychlejší, ale je to určitě i o těch hokejistech. Ale nedovolím si říct, že bych byl zastánce amerických nebo evropských rozměrů.

Který ze současných mladíků, kteří dostávají i v přípravě šanci se ukázat, se ti nejvíce líbí?

No, jelikož jsem z přípravy viděl pouze částečně přenos z Třince, je to těžká otázka. Už loni se mi ale líbil mladý Mikyska, ten by si šanci určitě zasloužil. Jsem zvědav na Karla Pláška. Pokud by měl jít ve stopách Nečiho, tak letos by měl ukázat, co v něm je. A mladý je pro mě i Petr Kratochvíl. Loni v Play-off s Kuskem a Malletem uměl dobře zahrát, tak doufám, že letos dostane šanci a naváže na své výkony.

A jak už jsem se ptal i nervosaura: Chodíval si dříve i na kategorie juniorů a dorostenců? Je hokej od takových mladých hráčů svižný a rychlý?

Ano, chodívali jsme na juncky ještě za dob 1. ligy, kdy za juniory chytal třeba Marek Čiliak. Byli jsme velká banda a Kometě jsme věnovali spoustu času. Naposledy jsem byl, když starší dorost vyhrál titul. To byl fajn zážitek po jinak ne úplně povedené sezóně Áčka. Hokej je asi takový rychlejší, ale bývá tam i více nepřesností, ale to k tomu patří, jsou to přece jen ještě mladí kluci.

Ocenil bys i možnost přímých přenosů, třeba z YouTubu na tyhle kategorie, když by se pro představu zrealizoval takovýto komfort?

Nevím, jestli já osobně bych to přímo ocenil, ale myšlenka to špatná není. On ten hokej opravdu v těch mládežnických kategoriích není špatný a možnost sledovat budoucí naděje by byla dobrá. Těžko říci, jak moc reálná ale taková možnost je.

Taktéž by bylo fajn, kdyby pravidelně domácí i venkovní přípravné zápasy byly v dnešní době v přímých přenosech? Vždyt' fanoušci v průběhu července už netrpělivě čekají na začátek sezóny...

Některé přenosy se vysílají - viz. ted' my s Třincem nebo například Ústí se Sokolovem. Ale těžko říci, jaké jsou podmínky, co to obnáší, kolik to stojí apod. . Náš duel s Motorem se měl taky původně vysílat a během odpoledne se to zrušilo. Těžko říci proč. Technické podmínky? Někdo si to nepřál? Můžeme jen spekulovat. Ale ano, fajn by to bylo a já bych ty přenosy určitě sledoval.

Poslední otázka: Byl si hodně překvapený, když Brno získalo po mnoha desítkách let v novodobé historii titul a hned na to se titul obhájil? Zahřálo tě, že jsi u toho mohl být a zažil tu hokejovou slávu svého oblíbeného klubu?

Při síle toho kádru to asi až tak překvapivé nebylo. Obhajoba už možná trochu ano. Nicméně, v době zisku titulu jsem už žil ve Vratimově, takže jsem celou tu slávu sledoval pouze prostřednictvím televizní obrazovky. Ale radost byla samozřejmě obrovská a dojetí bylo také velké. Občas člověka zamrzí, že po tolika letech aktivního fandění u toho nebyl naživo, ale kdybych si mohl vybrat, opět bych to vše sledoval jen v televizi. Mám fantastickou rodinu, jsem za ni št'astný a za nic na světě bych ji nevyměnil.

 

Srbe, díky za moc pěkný rozhovor. Už při jeho přečtení si člověk udělal jistý obrázek o tvém okolí, kam Tě Srdce zaválo za Tvou láskou a je vidět, že jistými způsoby Kometu sleduješ bedlivě za jakýchkoliv okolností. Mnoho zdaru tam do té dáli a at' se ti daří jak v soukromí, tak i Kometa necht' tě naplňuje nadále radostí, i sportovními a společenskými zážitky!

 

Host: Srb

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 6]
samubo samubo +2 / 0 19.08.19 23:22 [27460]

*196* Díky, pánové, dobrá práce.

Srbe, ať se daří Tobě i rodině, přeji Ti vše nej.

Steve, máš talent. těším se na další čtení *196*

„Navždy Kometa“
IP:
geremi geremi +1 / 0 19.08.19 18:54 [27430]

No, ten Afghoš závidět není třeba :)

„Last one to kill a bad guy buys the beer.“
IP:
Dusek Dusek +1 / 0 19.08.19 14:38 [27423]

Parádní práce, opět *86*

„Kometa je rodina!?“
IP:
Jido Jido +3 / 0 17.08.19 07:34 [27355]

Klobouk dolů, to se m fakt líbí a těším se na další*196**196*

IP:
arnasea arnasea +2 / 0 17.08.19 06:49 [27353]

Moc se mně líbil rozhovor se Srbem , tak jako s těmi předešlými , je to pěkné , jak mluví o rodině a váží si jí . Znalosti o Kometě má také velké a ráda čtu jeho příspěvky. Tak přeju hodně toho rodinného štěstíčka a malému hodně zdravíčka .

„modrobílá je dobráááá“
IP:

Neskutečné jakým způsobem se to tady rozjelo, díky Dusku, nerve, kcko a všichni kdo za tím stojí.

IP:
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 6]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace