Úvod / Komet'ácký sen? Aby titul vyhráli Pláškové, Kratochvílové, Süssové a další, přeje si Kyzlink

Komet'ácký sen? Aby titul vyhráli Pláškové, Kratochvílové, Süssové a další, přeje si Kyzlink

Bývalý obránce Komety Michal Kempný - jeden z oblíbenců diskutéra Kyzlinka. V Brně odehrál 6 sezón

V našich rozhovorech s fanoušky brněnské Komety se v tomto článku zaměříme na hosta, který patří do sorty lidí, co umějí na diskuzním fóru aktivním diskutérům, ale i pasivním čtenářům vcelku kolikrát protáhnout oči. Tedy, pokud se budeme bavit o délkách napsaných příspěvků, názorů, postřehů a tak dále. Zařadil jsem si ho do svého seznamu lidí, které oslovím s nabídkou možnosti hokejově i částečně soukromě promluvit pro veřejnost. A jsem rád, že Kyzlink pozvání k rozhovoru na kus řeči přijal.

Diskuze nejvíce graduje, jakmile nám začíná Play Off. Mediální přestřelky mez trenéry a hráči, zvraty průběžných výsledků v utkáních, spousta emocí a to at' už přímo na zimních stadiónech, v hospodách u televizí, u internetových přenosů doma nebo taktéž klasicky v televizi. Zmíněné zvraty se týkají všech týmů, které se kvalifikují po základní části extraligy, at' už přímým postupem do elitní šestky nebo předkolem Play Off. Všechny týmy záhy zvýší obrátky a přepnou na vyšší level výkonu, vydrže, zarputilosti a agrese, bruslení... zkrátka úplně ve všem.

Tohle všechno platí dvojnásob o naší Kometě, kdy hráči jsou schopni otáčet zápasy nejen v té části základní, ale přece jen - v Play Off už Kometa několikrát v těžkých bitvách ukázala, co v ní je ,,V Play Off se totiž projevuje to, co mnohokrát během roku obhajuju na fóru. Dobrá fyzická připravenost a zkušenost týmu, který ví, že něco umí a i když se třeba skóre nevyvíjí dobře, nemění nic. Hraje to pořád to svoje. I když třeba prohraje zápas. Jdou do toho znovu a s klidem. Hlavně v PO se musí makat na plno a nikdo nikomu nic nedá zadarmo. Říká se, že bývají v základní části prodané zápasy (spíš tedy se sází), že bývají vypuštěné zápasy v prolínací soutěži o postup do ligy. Občas jsou opravdu divné výsledky. Ale v PO? Tam jedou všichni nadoraz, tam nikdo nic nedostane jen tak,'' vypráví Kyzlink podrobně.

I díky tomu, že náš oblíbený klub má velkou a silnou fanouškovskou základnu a v Rondu je atmosféra skvělá, často to hráče Komety vyhecuje ještě více a taky ze sebe více dostanou. Kometa je tým vždy s nejvyššmi ambicemi. Fanoušci chtějí (přejí si) úspěch a hráči s realizačním týmem taky. Ono jak se totiž i říká - nenechat soupeři ani centimetr ledu. ,,Zdravé sebevědomí a zkušenosti způsobují, že skóre tým otáčet umí,'' říká k náš host v rozhovoru závěrem ,,a zkušenosti z těžkých zápasů. Rád to zmiňuji, ale opravdové zkušenosti přináší až vypjaté zápasy PO, kdy jedna chyba může rozhodnout celou sérii. Kdy místo vymýšlení musí hráč udělat to nejúčelnější řešení – ne to nejefektnější.''

Pokud jste dočetli až sem a úvodní slova Vás aspoň trochu navnadila zájmem nebo zvědavostí, pak určitě zabruslete o pár centimetrů níže do hlavní části našeho povídání, kde Vám Kyzlink otevírá své hokejové a především konkrétně Modrobílé Komet'ácké Srdce. Jste zváni a přejeme Vám zajímavé a zábavné počtení.

 

Tak zase ahoj! Tentokrát zdravím tebe, Kyzlinku! Co tě kdy poprvé přivedlo na Kometu?

Nejdřív musím poděkovat za pozvání, je to pro mne velká čest mít možnost se takto veřejně vyzpovídat ze své vášně zvané Hokej. Nepřímo to byl můj táta, jezdíval na Kometu s mým dědou. Takže jsem to měl na talíři od malička. No a to dobré je po předcích potřeba si vzít za své. Poprvé jsem začal chodit v sezóně, kdy po prapodivné porážce od Pardubic Kometa spadla.

Zaujal tě hned při prvních návštěvách nebo až postupem času nějaký hráč, kterého sis tzv. ''natěsno všimnul'' ?

Utkvěl mi v paměti Leo Gudas. Jezdil jen kousek za půlku, strašně málo bruslil. Ale nikdo mu neujel. Hrál s obrovským přehledem, i když v té době už byl za zenitem a už nebyl ta ,,hvězda''.

O hokeji se říká, že je to nejrychlejší kolektivní sport na světě. Líbí se tobě právě rychlost a často podle situací i herní rozmanitost tohoto odvětví?

Hokej dovoluje pomocí přiměřeného násilí (které mi moderní dobou zpacifikovaní válečníci nemůže moc používat) porážet soupeře, v těch malých Válkách zvaných zápasy. Kdy za bídný zápas uvidí divák 40 střel na branku, což opravdu málokterý sport může nabídnout. Takže kolektivní kontaktní sport s dostatkem akce, by se to dalo popsat. To, co mne na hokeji přitahuje.

Mimochodem, jaké další sporty rád sleduješ kromě hokeje?

Přiznám se, že byt' se považuji za sportovně založeného člověka, jiný sport pravidelně nesleduji. Snažím se mít takový přehled, co se kde děje. Když je něco zajímavého podívám se. Ted' bylo MS v basketu, díval jsem se a bavilo to. Moc! Ale mám pár dalších koníčků a času je málo...

Zúčastňuješ se křtění dresu na začátku sezóny v areálu pivovaru Starobrna? ,,Jsi na takové společenské akce'' v rámci našeho oblíbeného klubu?

Nevyhledávám akce, kde je ''tlačenice'', takže tyto akce mne míjí.

Ze které sezóny se ti nejvíce líbil dres v 1. lize a v Extralize?

Asi odpovím divně. Mně se Komet'ácký dresy líbí všechny! Jednak podléhají vývoji – log, možností grafiky, počtu sponzorů a dalšího. Takže rok od roku jsou nějaké změny a většinou k lepšímu. Můžu jen říct, že kombinace s červenejma trenclema, tak ta mě neuchvátila. Jinak jak je modro-bílý, je to krásnýýý.

Od kterého hráče (hráčů) ti kdy jeho podpis udělal největší radost? Koho jsi si nejvíc přál podepsat?

Do fronty na autogramiádě si asi nestoupnu. Ale mám pár takových svých ''vyvolených''. A je to ovlivněno i mým vnímáním hokeje. Střelce a bombard'áky nechám klidně užívat si jejich popularitu, zaslouží si ji. Já bych bral 3 - Kempas, Hanzi a Harry.

A s tím souvisí i již klasická otázka našich rozhovorů, který hráč je pro tebe tím, kterého si vážíš za přístup na ledě a příklad ostatním?

Ti 3, jmenovaní v předcházející otázce. Vystřelit dnes umí skoro každý hráč v Extralize. Kolik z nich umí skočit do střely 5x za zápas, i když předem ví, že ji dostanou mimo chránič? Kdo hrál někdy hokej a dostal pořádnýho golfáka někam pod kalhoty, tak tuší, o čem mluvím.

Za 1. ligy často Kometa zápolila v Play Off se svými rivaly z Ústí nad Labem a Chomutovem. Jaký to byl pro tebe pocit, když se Kometa v sezóně 2011/2012 dostala do předkola Play Off, již v extralize?

Eufórie? Asi tak nějak by se to dalo popsat. Tím, že jsem zažil sestup na vlastní oči. Znal tu historii, kdy se vyhrávaly tituly, vnímal jsem to mnohem intenzivněji v kontextu celé historie Komety.

Mnoho lidí má jistě k ledu kladný vztah. Takže nejen, že milují hokej, ale občas si jdou v rámci možností a volného času sami zabruslit. Třeba zrovna do Ronda chodí zájemců v hojném počtu. Kam chodíváš bruslit ty, pokud brusle máš?

Brusle a hokejka mi zůstala. Chodívám párkrát za zimu s dětma na zimák do Blanska, na veřejný bruslení. A děsně mě u toho ''svrbí ruce''. Jenže jsou věci, co člověk v životě nezmění. Třeba věk.

Rekreačně provozuješ nějaký sport? Co jsi hrával s oblibou, když jsi byl ve školním věku?

Co se týče ogranizovaných soutěží, hrávali jsme u nás na vesnici spousty let ,,Malý fotbal''. Nejdřív Blanenskou ligu, pak okresní soutěže pod ČSTV. Kuželky, odborářskou a okresní soutěž. Smozřejmě hokej, ale jen 3 roky okres. Ted' nohejbal, ale to jsou jen jednotlivé turnaje. A rád jezdím na kole.

Co tě pozoruju, tak často na diskuzním fóru míváš velmi dobré postřehy a zdá se mně, že o sportování (a zejména v hokeji), toho víš hodně. Dělal jsi trenéra?

My všichni jsme tu trenéři!:-) Ne, trenéra jsem nikdy nedělal. Obrovsky mi ale ve vnímání hokeje pomohlo těch pár let, kdy jsem se hokeji věnoval aktivně. Spousta věci je ,,vidět'' jen z ledu. Ta vlastní zkušenost se nedá ničím nahradit. Do té doby jsem se na hokej díval, protože mě to bavilo. Pak jsem ho začal, myslím alespoň trochu, chápat.

Bydlíš v Brně nebo patříš mezi ty Komet'áky, co tvoří všudemožně tu pomyslnou základnu všude po obcích v republice?

Já su přespolňák od Blanska. V Brně pracuju už víc jak 10 let, takže tam trávím hodně času a docela se tam i vyznám.

Jaká jsou podle tebe ta nejhezčí místa v Brně, kde se dá v hezkém počasí odpočívat?

Odpočívat? No, já znám z Brna hlavně stavby, kam mě zavádí moje práce. Tam se moc nenaodpočívá a pak hospody. Tam se dá odpočívat docela dobře. No a čím lepší kuchař, tím lepší hospoda. No ale to asi nebudem úplně rozvádět. Ještě bych se přiznal, jak rád si nacpu nácek a zaliju to dobrým škopkem. A že i to může být taky fajn relax. Ne, já jsem v Brně host a vnímám ho trochu jinak.

Tvoje oblíbená značka společenského pití? :-)

Jéé, vony ty otázky navazujou. Dobrý kafe. Dobrý pivo. Dobrý víno, bílý. Červený je pro mě zbytečný. A pak univerzální moravský všelék - ovocný destilát ze švestek, hrušek, meruněk a dalšího vybraného vyzrálého ovoce, co přinesou místní sady a zahrady. Takže ,,partriot'' až na půdu.

Pro tebe osobně je jaký klub tím největším rivalem?

Sparta. O tom nemusím vůbec přemýšlet. Kdysi vládní protěžovaný klub, dnes jediný účastník Extraligy z hlavního města. Odvěký rival. Už jsem to na fóru psal: Můj fanouškovský mokrý sen je vyhrané finále se Spartou. 3 tituly v řadě? 7 v řadě? Ne, to jedno finále. Mám s nimi jednu neuvěřitelnou vzpomínku.

Bylo to v tom našem prvním novodobém Play Off. Tuším, že to byl 4 zápas. Hrálo se v Rondu. A Spart'ani se nadechovali k závěrečnému tlaku. Ten jejich gól visel v luftě. Naši borci se tam plandali a už šlapali vodu. Bylo tak 5-6 minut do konce. Z hokejového pohledu to byla opravdu jen otázka času, kdy ten gól dostanem. A Rondo začalo zpívat v té své eufórii Ódu. No zpívat, řvát!

A byly v tom neskutečný emoce. A ty Spart'any normálně ''uvařili''. Oni nikdy nic podobnýho nezažili, prostě 6. hráč je uzemnil. Oni jezdili po ledě a čuměli kolem sebe co se to děje???? Nechápali a přestali hrát, ty emoce je uzemnily nebo jak to popsat... Naši borci to ubojovali a celou sérii pak vyhráli – tehdy poprvé jsem viděl fakt fanouškovský orgasmus. Tak ještě jednou, ale ve finále.

Sleduješ i fotbalovou Zbrojovku? Držíš jí palce stejně, jako hokejové Kometě?

Byla doba, kdy jsem viděl 15 domácích zápasů za sezónu, ještě za Lužánkama. To jsem byl akční a moc. A pořád Flintu sleduju. Fotbal je pro mne dnes ale jen jeden z mnoha sportů. Naše ,,kapr liga'' se mi především těmi, pány okolo a fungování, strašlivě zprotivila. A ani repre mne moc netáhne. Z fotbalové generality je mi moc, moc smutno.

Co je obecně známé, tak Zbrojovka a Kometa v dřívějších dobách byly vždy 2 velké sporty pro Brňáky, kteří zápasy navštěvují v hojných počtech a tribuny bývaly vždy narvané. Souhlasíš s tím? Víš, která období hruba myslím, ne?

Hokej a fotbal jsou u nás v celé republice nejpopulárnější sporty. Takže to platí i v Brně. Spíš platilo. Fotbal od doby stálých změn majitelů není úplně v kondici. Byl jsem i na onom slavném zápase se Slávkou. A když Honza Maroši z trestňáku minul branku o 3 metry, udělalo poblikum takové to vlastně tiché ,,Jéééé'' – s klesající intonací.

Jenže těch 40 tisíc hlasů (nebo kolik nás tam vlastně bylo, třeba to někdo někdy přizná), udělalo to ,,Jééé'', to byl strašnej rachot! Něco neuvěřitelnýho. Ta síla těch diváků se přenášela na hráče, ti pak nedokázali vypustit ani ztracený míče. A ,,jezdili opravdu po prdeli''. Fakt hráli co mohli, úplně nadoraz.

Jaké další sporty bys Brňákům ty osobně doporučil navštívit, koho přijít podpořit?

No nevím, třeba golf na Kaskádě? Ne, to je jen pokus o vtípek. Jděte se podívat na děcka, v čemkoliv. Oni to neumí vypustit, jsou opravdový a nezkažení. Tedy ti menší. To je možná ta nejlepší varianta.

Jezdíváš s Kometou taky na výjezdy? A pokud zrovna nejedeš a máš čas se dívat, prostřednictvím jakého webu pro živý přenos tak své sledování činíš a jsi třeba při tom oděný celý v Komet'áckém?

Párkát jsem byl v kyslíkárně a ve Zlíně. Jinak jen Rondo. Takže abych nedělal reklamu, používám přenosy jedné sázkové kanceláře. A když se se mou dívá syn, přinese si vždycky šálu. A speciální ohoz? Když máš modrobílé srdce, můžeš nositi i červený trenky.

Můžeš Komet'ákům prozradit něco ze svého soukromí? Jakou jsi vystudoval školu?

Jsem absolventem Jedovnické průmyslovky a strojařina mě provází celou muji pracovní kariérou. Dřív v ČKD Blansko, dnes v Brně. 13 let št'astně heterosexuálně ženatý, syn 12, dcera 9, pes a k němu nějaký blechy. Ty se mi nikdy nepovedlo spočítat.

Jaké další koníčky máš, co by stálo za zajímavost ostatním zmínit?

Sport jsem zmiňoval, i když má špatně opatrovaná tělesná schránka vykazující opotřebení mi dovoluje sportovat čím dál méně. Jezdím ještě na motorce, mám cestovní enduro (samozřejmě modrobílé). Cestování především po domovině. Muzika! Tedy posluchač. Vaření, to mě fakt baví, i když nevím, jestli mi to jde? A kutilství. Mám vybavenou dílnu zaměřenou na zpracování železa, takže různá kovodíla. Moje největší akce jsou hydraulicky sklápěná vlečka za traktor, nebo lesní naviják za traktor.

Podařilo se ti z nějakého zápasu získat vyhozený puk ze hřiště na památku? Třeba pro své ratolesti?

No, já puky sbíral hlavně po tréninku, byl jsem nejmladší. A někde doma v garáži jich mám celý kbelík, nosil jsem je i domů. Takže puků máme doma dost.

Jaké filmy rád sleduješ, seriály, dokumenty a tak podobně?

Z filmů akční, scifi, historie. Z dokumentů cestovatelské. Seriály? Jen 2, série Rapl a Comeback. Televize obecně není můj velký kamarád, až na hokej.

Jsi s Kometou (řekněme s diskuzním fórem zde na KometaFans) často v kontaktu?

Jsem tak nějak normálně závislý. Takže denně!

Vyjedeš rád i mimo město někam na chalupu? Co takhle v přírodě ve svém volnu nejraději děláš?

Přiznám se, že se úplně neumím moc válet, takže bych to shrnul takto: Práce kolem domu, občas sport, výlety s rodinou, výlety na motorce, hospoda, kamarádi, kutění.

Jsi vášnivým čtenářem knih?

Zamlada jsem četl hodně, třeba všechny knížky Remarque, Haška, jako děcko Májovky. Dnes vždycky o dovolené jednu knížku. Naposledy knížku o panu Smoljakovi.

Kupuješ si KometaFansNews? Na co se tam nejvíc těšíš, až si počteš? Jak bys celkově tento KometaFans Magazín ohodnotil?

Tady odpovím diplomaticky. Jsem taky jedním z malých přispěvatelů a tím pádem nejsem úplně objektivní. Nechám názor na čtenářích. V každém případě je to nákladem a formou něco v české kotlině ojedinělého.

Byl jsi na Kometa Filmu? Pokud ano, zaujala nebo pobavila tě tam určitá pasáž filmu?

Viděl jsem televizní verzi. Samozřejmě je to dílo zajímavé. A nevím, jestli to v tom filmu vlastně bylo. Ale strašně mě pobavilo, jak byl záběr na Zát'u, bylo to na konci myslím SM u prvního titulu. Bylo pár minut do konce, zřejmý postup a Martin úsměv – od ucha k uchu a rukama dirigoval jak šéfdirigent v Národním! To bylo něco tak nádhernýho!!!!

Ještě se zeptám ohledně těch přímých přenosů... pokud doma Kometu sleduješ, jde o důležitý zápas, padne důležitý gól, řveš radostí na ''celé kolo''? :-) Až tak, že bys mohl probudit půlku baráku? :-)

Jde kolem mě manželka, já sluchátka na uších, abych nerušil a dozvím se: ,,Co tady hulákáš!? Děcka už spí!'' To víš, emoce musí ven.

Na jakém oblíbeném jídle si pochutnáš a co rozhodně nemusíš?

Maso! Vepř, kráva, kuře, krocan, kachna. Nesnáším však játra. Myslím, že použitý filtry by se měly vyhazovat.

Prožil jsi v životě krásnou dovolenou s úžasnými vzpomínkami, at' už to bylo u nás doma nebo v zahraničí?

S děckama. Všechny! Kdekoli kde můžeme blbnou. Vím - zní to jako fráze. Jenže na místě vůbec nezáleží. Byli jsme v Řecku, v Bulharsku, ale jezdíme i na Vltavu na lodě. Všude je nám dobře. Letos na Vltavě jsme pádlovali 4 hodiny v bouřce a stejně to byla dobrá dovolená. Umíme si udělat program tak, aby bylo dobře kdekoli. Když člověk začne hledat, tak zjistí, že jen v JM kraji a okolí je spousta zřícenin hradů. Jezdíme po nich pravidelně, i to jsou pro nás fajn výlety.

Máš sen, který bys rád, aby se jednou splnil? (pokud to není tajný)

Bavíme se o hokeji, ten jeden hokejový už jsem vykecal. Ještě jeden mám. Titul, na kterém bude mít pořádný podíl odchovanců z Brna. Ti Pláškové, Kratochvílové, Süssové a další. Doba je dnes v hokeji jiná. Ale aby jich v sestavě bylo tolik, aby se o tom mluvilo nahlas.

Jakou hudbu nejraději posloucháš?

Co mě baví. Od Nohavici, přes U2, Krucipüsk až třeba k Poletíme? Obecně kytarová muzika. Rádi jezdíme po různých fest'ácích a byt' mám rád klasiku, baví mě objevovat i nové kapely. Třeba takový Traktor nebo Trautenbekr jsou věci, co mě zaujaly v posledních rocích.

A v návaznosti na tu hudbu... co by sis přál, aby režie Komety v Rondu zase pouštěla? Nějaký hit, co bys doporučil nebo naopak ty šlágry, které dříve Rondem před rozbruslením a při něm hrály?

Hmmm? Já bych hledal třeba u mých oblíbených AC/DC – tam je té ''šlapavé muziky'' dost na výběr. Favorita mám Thunder struck. Ale toto mně budou hrát na pohřbu.

Pomalu závěrem jedna otázka k Leoši Čermákovi, našemu kapitánovi. Co bys řekl k jeho kariéře a službám v Kometě?

Jeho vůdcovství bylo popsáno mnohokrát, já to vidím i jinak. Leoš dokázal povýšit hru týmu nad svoje vlastní ambice a ego. Kolik kapitánů zvedalo nad hlavu pohár a šli si pro něj coby pravidelný hráč 3÷4 lajny. On všem kolem ukazoval, jak důležití dokážou být v týmu hráči s defenzivní specializací. Nikdy nestřílel moc gólů. Když skončil, byli takoví, co pomalu bourali Rondo a ''rozpouštěli'' Kometu – obrazně řečeno.

Byla spousta situací, kdy se jaksi ,,divně válel po ledě'' u buly, před brankou. Na první pohled to vypadalo příšerně, jak kdyby neuměl bruslit. On však dokázal vlastní vahou zbourat všechno kolem a tím chumlem už puk nikam neprošel. Prostě to zboural. I proto ho neměli tak rádi soupeři. Dokázal na hranici pravidel (někdy taky ne, uměl být i dost vylučovaný) svojí fyzickou hrou znepříjemnit soupeřům cokoli, co by vedlo k jejich eufórii.

Do jakého sektoru na domácí zápasy chodíš? Máš dobrý výhled na hrací plochu?

No, páč nemám permici, tak sedím pokaždý úplně někde jinde.

Poslední otázka: Máš rád hokejové víkendy? Žiješ jimi nebo si i rád dopřeješ odpočinek od všeho sportu a věnuješ čas sobě a své rodině, přátelům...?

Jsem potvora a to zatím neprokoukli, nebo mi to promíjí a já si jen myslím, jak to válím. Snažím se všechno zorganizovat doma tak, aby se na hokej našel vždycky čas. Nebo aspoň tak, abych viděl většinu na Tipáču.

 

Kyzlinku, díky moc za zajímavý rozhovor, který jsi KometaFans poskytnul. Přeju ti mnoho zdraví, osobní úspěchy a také samozřejmě ty Komet'ácké! Třeba se ti v brzké době splní ten sen, kdy Karel Plášek nebo jiný mladý hráč vystřelí ve finálové sérii rozhodujícího sedmého zápasu Zlatý gól a Kometa se opět stane mistrem. :-) Měj se hezky!

 

Host: Kyzlink

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 4]
samubo samubo +2 / 0 19.10.19 00:13 [37342]

Steve, klobouk dolů, každá taková aktivita je modrá, dobrá . Děláš něco pro KF a díky za to *196*

„Navždy Kometa“
IP:
Srb Srb Admin +3 / 0 18.10.19 16:14 [37276]

Paradni rozhovor, naprosto. Asi zatim nejlepsi, diky Steve, diky Kyzlinku.*168*

„Karma je zdarma“
IP:
fajmik fajmik +2 / 0 16.10.19 09:35 [37053]

Játra? Ty jsou nejlepší,hlavně když jsou proložené pivem, slivovičkou a jinými dobrotami *73*

Komentář byl upraven (2x), naposledy 16.10.19 09:36
IP:
steve_hawkins steve_hawkins Redaktor 15.10.19 17:56 [36914]

Chtěl bych tímto všechny poprosit, že pokud by někdo v textu rozhovor (nejen v tomto s Kyzlinkem) našel jakékoliv chyby ve slovech, tak mě prosím upozorněte, abych to mohl opravit, pokud jsem je sám přehlédl. Diskutér Srb sice už jednou psal, že to až tak nevadí, ale snažím se to mít pokud možno i bez sebemenších chyb. Rozhovory jsou a mají být na seriózní úrovni, tak at' vypadají po všech stránkách co nejlíp. Díky! *55* *80*

„88 - Peter Randy Mueller“
IP:
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 4]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Copyright © 2018-2020 Kometafans.cz | Všechna práva vyhrazena smyslu autorského zákona č. 121/2000 Sb.
Podmínky užití | Ochrana údajů | Kontakty | RSS
verze v1.18.0 | Roadmap
Autorem webu je RJwebdesign - tvorba profesionálních webových aplikací, specialista na sportovní systémy.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace