Úvod / KAPITÁNE DÍKY!!!

KAPITÁNE DÍKY!!!

První kousek Extraligy je za námi a urodila se nám mnohá překvapení. To vše je ovšem ve stínu krásné rozlučky s naším dlouholetým kapitánem, Leošem Čermákem.

Máme za sebou pár úvodních zápasu Extraligy a při pohledu na tabulku jsou vidět jistá překvapení. Vítkovice a Vary, které jsem nejen já, ale i mnozí experti pasovali, spíše do spodní poloviny tabulky, se nám zatím vyhřívají nahoře a naopak Kometa s Sparta, které aspirují mnohem výše, se krčí dole. V každém případě to ještě není na žádnou paniku, vyhazování trenérů apod. Kometa se pod novým trenérem rozjíždí pomaleji, ale určitě to teprve rozbalí. To Sparta je na tom podle mě podstatně hůře. Uwe si po prvních dvou zápasech, kdy Spartička dostala 15 gólů musel rvát hrůzou vlasy, což ale nám fanouškům Komety naopak dělá velkou radost. O to sladší to bylo, když jsme chátře nadělili dvojku v Brně a poslali je drncat na D1 s prázdnou.

zdroj: www.hokej.cz

 

Při zápase se Spartou se Kometa ukázala jako opravdový velkoklub. Rozlučka s naším dlouholetým kapitánem Leošem Čermákem byla více než důstojná. Vidět skleněné oči Leoše, frenetický aplaus diváků a ve finále stoupající dres s číslem 12 pod strop Ronda nemohlo nechat v klidu žádného fanouška na stadionu, ani u online přenosu. Přesně tyto momenty oddělují velké kluby od provinčních. Přesně tato úcta k hráčům, kteří se za klub prali x sezon a dělali maximum pro úspěch. 

 

 

Leoše jsem v Kometě výrazně registroval už od jeho příchodu. Vybudoval si pověst nepříjemného, ale určitě ne zákeřného hráče, který uměl otrávit život nejednomu obránci soupeře. Lehce mi jeho styl připomínal Jardu Jágra, kterému je také strašně těžké sebrat puk. Jeho gólový příspěvek nebyl na útočníka nijak závratný, ale on byl užitečný úplně jinak, jak na ledě, tak hlavně v kabině. Jasně i mě dost štvaly jeho občasné útočné fauly, díky kterým oslaboval tým v těch nejméně vhodných okamžicích, na druhou stranu mu úplně rozumím. Pro Kometu chtěl na ledě vždycky nechat duši a  s té přemíry snahy bohužel občas uděláte chybu, kterou byste jinak neudělali. A víte co mě na něm bavilo nejvíc? To jak každou sezonu, kdy jsem se dostali do Play Off jeho výkon vyrostl. Úspěchy, kterých s Kometou dosáhl jsou mu odměnou za tu oddanost a dřinu, kterou odváděl a tak to má být. 

 

zdroj: www.mafraevents.cz

 

Jsem pyšný na to, že Kometa měla ve svých řadách hráče jako byl Leoš a ještě větší radost mám z toho, že bude pokračovat v Kometě i nadále a bude pomáhat udržovat klub na výsluní. To je přesně to, co všechny hokejové kluby potřebují, mít svoje legendy, ctít je a po aktivní kariéře je zabudovat do týmu. Kdo jiný bude pro klub dýchat a myslet to s ním vždycky dobře než legendy.

 

O to více tohle všechno vyniká v době, kdy jsou týmy velmi často pro hráče krátkými epizodami, kdy přestupují po dvou sezonách jen proto, že jim někde nabídnou o pár tisíc víc nebo neumí překousnout svá ega a nesmíří se třeba s třetí lajnou  dobrém týmu apod. Žoldáků se v napříč Extraligou pohybuje spousta, ale hráčů Leošova formátu je jen hrstka, proto díky za ně.

 

KAPITÁNE, DÍKY MOC!!! za veškerou tu radost, kterou jsi nám přinášel na ledě, díky za to jak perfektně jsi zvládal ukočírovat kabinu, díky za všechny ty sezony, které končili úspěchy i neúspěchy, díky za to, že jsi měl tak dlouho sílu rvát se za Kometu na ledě a přeju hodně štěstí v dalším působení v Kometě, ať už tvá role bude jakákoli.

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 5]
Dusek Dusek 30.09.19 07:30 [32948]

*86**86**86*

„Kometa je rodina!?“
IP: 109.183.229.--

hezky sepsané!

IP: 90.177.168.--
tonykov tonykov 27.09.19 13:03 [32546]

nedělili jsme "jen" dvojku :)

IP: 176.74.141.--

Palec nahoru, pěknej článek.

IP: 46.231.74.--
Kleo Kleo +1 / 0 27.09.19 12:27 [32537]

Stopro souhlas! Skvěle napsané,

Komentář byl upraven (1x), naposledy 27.09.19 12:29
IP: 84.242.69.--
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 5]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace