Úvod / HOKEJOVÉ REKORDY A ALL STARS GAME ČR

HOKEJOVÉ REKORDY A ALL STARS GAME ČR

V pomalu končící hokejové okurce, a po tom, co několik místních diskutérů již vyhodilo po první prohře v přípravných zápasech s Třincem většinu hráčů, polovinu realizačního týmu a slovo „holomajzna“ opět nabralo na síle, se podívejte na pár hokejových rekordů a krátké zamyšlení na téma All Stars Game ČR.

NEJDELŠÍ HOKEJOVÁ UTKÁNÍ

Nejdelší hokejové utkání se odehrálo v USA v Buffalu v roce 2017. Konečný čas byl 264 hodin, Utkání se hrálo v rámci charitativní akce, jejímž cílem bylo vybrat peníze na výzkum léčby rakoviny prsu, kterou onemocněla manželka hlavního organizátora akce, Mika Lesakowskina. Zápas odehrálo více než 40 rekreačních hráčům, většině z nich bylo 40 a více let. Díky tomuto zápasu se podařilo vybrat více než 1,5 mil. dolarů.

zdroj: cbs.com

Jako nejdelší utkání v profesionální soutěži je zapsán zápas norské GET Ligy, který se odehrál během Play Off 12. března 2017. Utkání odehrály týmy Storhamar Hockey a Sparta Warriors. Utkání trvalo celkem 217 minut a 14 minut. V osmém prodloužení si vítězný gól připsali hráči Storhamaru.

NEJDELŠÍ HOKEJOVÁ PŘIHRÁVKA

Nejdelší hokejovou přihrávku má na svědomí Zach Lampa a Tom Chorske (oba z USA) na jezeře Lake of the Isles v Minnesotě. 20. listopadu 2018 si přihráli na vzdálenost 275,63m. Tom Chorske, který dostal přihrávku od Zacha Lampy hrál 11 sezon v NHL.

NEJVĚTŠÍ HOKEJOVÝ TURNAJ

Neuvěřitelných 664 týmů a celkem 10.992 hokejistů se sjelo do Alberty v Kanadě na hokejový turnaj 37. Annual Minor Hockey Week, který se konal od 5. do 13. ledna 2007. V průběhu turnaje bylo odehráno 957 zápasů na 42 různých kluzištích na 34 stadionech v okolí Calgary. Turnaje se mimo hráčů účastnilo také 2.694 rozhodčích a zápasy pískalo celkem 450 rozhodčích.

NEJVYŠŠÍ SKÓRE

Nejvyšším rozdílem skončilo utkání mezi ženským týmem reprezentace Slovenska a Bulharska. Slovenky v rámci předolympijské kvalifikace porazili Bulharky 82:0. Zápas se odehrál v Litvě, 6. září 2008. Skóre po třetinách se vyvíjelo následovně: 31:0, 24:0, 27:0. Ve slovenském týmu byla nejlepší střelkyní Janka Čuličová s 10 góly. Nejvíce asistencí, celkem 12, si připsala Petra Danková.

NETVRDŠÍ STŘELA

Nejtvrdší hokejovou střelu vyslal Denis Kulyash (Rusko) z Avantgardu Omsk. Rychlost byla změřena v utkání All Stars Game ruské KHL v St. Petersburgu v roce 2011 a měla hodnotu 177,5km/h. Tato hodnota překonala rekord zdena Cháry, který v roce 2009 pro změnu při All Stars Game NHL v Montrealu vyslal střelu rychlostí 169,7km/h.

zdroj: nhl.com

NEJSTARŠÍ HOKEJOVÝ HRÁČ

Nejstarším hokejovým hráčem, který kdy nastoupil k nějakému soutěžnímu utkání je aktuálně Mark Sertich z USA. Mark se narodil v roce 1921 a ve věku 96 let a 2 dny nastoupil k hokejovému zápasu v rámci Snoopy’s Senior World Hockey Tournament v Kalifornii. Tímto výkonem překonal svůj vlastní rekord, který měl hodnotu 95 let a 4 dny.

NEJRYCHLEJŠÍ VSTŘELENÝ GÓL

Per Olsen skóroval 2 sekundy po zahájení hry  v zápase Dánské první divize v Horsholmu. Stalo se tak během zápasu mezi týmy Rungsted a Odense 14. ledna 1990. Pro změnu tři góly během pouhých 10 seund vstřelil Jorgen Palmgren Erichsen v norské juniorské lize v zápase mezi Friskem a Holmenem 17. března 1991.

Při hledání těchto rekordů a sledování různých statistik my přijde škoda, že česká extraliga není schopná uspořádat nějaké naše vlastní All Stars Game, kde by se mohly poměřit např. týmy Čech a Moravy. Věřím, že by pro spoustu fanoušků bylo zajímavé poznat hráče s nejtvrdší střelou, nejrychlejšího bruslaře, nejnápaditější nájezd a další. Každý zápas extraligy by hned dostal atraktivnější náboj, když proti sobě nastoupí např. hráč s nejtvrdší střelou a nejrychlejší bruslař. Nemyslím si, že by se nenašel jeden jediný termín v sezoně, kdy by nebylo možné tyto hráče sezvat a každý rok na jiném stadionu odehrát toto speciální utkání a dovednostní soutěže. Hokej u nás zažívá, i přes reprezentační temno, stále velký boom a určitě má potenciál.