Úvod / Hokejová Liga mistrů

Hokejová Liga mistrů

Před začátkem každého ročníku hokejové Ligy mistrů se vyrojí spousta spekulací o tom, zda má soutěž smysl nejen pro fanoušky hokeje, tak hlavně pro kluby. Já osobně zastávám názor, že hokejová Liga mistrů, ve formátu, který je nyní, bohužel nemá vůbec žádnou šanci se byť jen přiblížit svému fotbalovému vzoru.

Ty důvody jsou naprosto jednoduché a pragmatické. Fotbal jako takový, je sportem, který je sledován prakticky v každé zemi na celém světě. Divácký, reklamní a fanouškovský potenciál je proto neoddiskutovatelný. Hokej, ač se nám to nemusí líbit, je v tomto velmi pozadu. Kromě několika evropských zemí a KHL (NHL je samostatná kapitola), kde je velmi sledován, nemá tak globální dosah. Ani to by však teoreticky nemuselo znamenat, že by projekt nebyl životaschopný. 

 

Dalším podstatným důvodem je právě zmiňovaná NHL. Zatímco Evropa je pro fotbalisty vysněnou destinací a v evropských klubech hrají prakticky všechny fotbalové megastar, u hokeje je to přesně naopak. Ten kdo chce a má na to být megastar, mizí do NHL, případně KHL. A to je možná největší oříšek celé Ligy mistrů. Fanoušci nemají šanci vidět to nejlepší hokejové umění, ač nechci nijak snižovat výkony evropských hráčů. Prostě pokud chcete vidět nejlepší fotbal, díváte se na Ligu mistrů, pokud chcete vidět nejlepší hokej, sledujete NHL. To jsou jasně rozdané karty, které podle mě nemá šanci přebýt žádný projekt.

 

zdroj: www.championsleague.com

 

Dalším aspektem, který podle mě fanoušky odrazuje je právě to, že je soutěž pojmenovaná Liga mistrů a každý ji automaticky srovnává a nevyhne se tomu, že ji předem odsuzuje, jako slabou náhražku té fotbalové. Ta neúcta a despekt podvědomě odrazuje nejen diváky, ale také majitele klubů a funkcionáře. Možná bylo lepší začít s nějakým neutrálnějším názvem jako např. Evropská klubová liga a pokud by její prestiž stoupala, bylo by jednodušší ji přejmenovat.

 

A teď se pojďme trošku zasnít. Představte si opravdovou hokejovou Ligu mistrů, kdy by Kometa hrála v základní skupině např. s Detroitem Red Wings, Frölundou a CSKA Moskva. Postup do čtvrtfinále a tam narazí na Boston Bruins:-) To už zní sakra lépe. Bohužel v současné chvíli utopie, ale ta prestiž by byla okamžitě neuvěřitelná a Měsíček by klasicky hru Bostonu označil za holomajznu:-)

 

zdroj:www.nhl.com

 

Myslím si, že i v aktuálním formátu má Liga mistrů smysl. Fanoušci i hráči mají srovnání různých hokejových škol, zápasy často bývají bohaté na góly, a každá další trofej se počítá. Bohužel ekonomika není tak růžová, jak by kluby chtěly, a tak o své místo na výsluní musí Liga mistrů hodně bojovat. Ale dal bych jí ještě šanci, třeba to nakonec obměkčí i ty nabubřelé manažery z NHL a třeba se jednoho dne země zachvěje a usednou k jednacímu stolu, aby se k Lize mistrů připojili. Koneckonců by se jim to mohlo hodit místo otvíracích zápasů v Evropě k propagaci NHL mimo zámoří.

 

Jaký názor na Ligu mistrů máte vy? Má smysl? Přežije? Napište svůj názor do diskuze pod článkem.

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 2]

Ahoj, za mne liga mistrů smysl má. Soupeři jsou povětšinou atraktivní a poměření sil v Evropě a sledování jiných hokejových stylů mi smysl dává. Zatím drhne ekonomická stránka věci, tak aby soutěž byla zajímavá pro jednotlivé kluby. Z fanouškovského hlediska lze krásně spojit s cestováním. Byl jsem se takto mrknout do Malmo, do Berlína. Byly to krásný výlety.

IP: 90.177.168.--
geremi geremi +2 / 0 16.09.19 20:29 [31012]

Ač nemám rád ivany, je nutno si říct, že jejich účast by tomu zvedla laťku.

Mistr Francie, Běloruska, Velké Británie, Polska, Dánska, Slovenska a dalších druholigových lig by měli hrát nějaké předkolo. Plus třeba týmy z "lepších lig" ze čtvrtých míst.

Vždyť týmy v hokejové LM máme víc manšaftů než v obou fotbalových pohárech ...

Ta soutěž budoucnost má, je to jen o čase. Zatím mi vůbec nevadí, že když už se do ní Kometa dostane, obouchává v ní mladý. V současným složení ta soutěž totiž o nic moc jiným není.

„A looser is a loser who can't spell "loser".“
IP: 88.103.230.--
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 2]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace