Úvod / Fanynka Dunka v rozhovoru: Statistiky? Sleduji je, jsou docela zajímavé a vypovídající

Fanynka Dunka v rozhovoru: Statistiky? Sleduji je, jsou docela zajímavé a vypovídající

Útočník Petr Holík - jeden z oblíbenců diskutérky Dunky. Je klíčovým hráčem přesilových her společně s Peterem Muellerem a Martinem Zat'ovičem

Když přijde tzv. ,,okurková sezóna'', v diskuzním fóru zpravidla ubyde frekvence přidávaných příspěvků a celkové dění na našem skvělém fanouškovském webu. I když, co se informovanosti od médií týče, vyrojí se občas zajímavá zpráva nebo lépe definováno novinka o přestupu, která se týká Komety a hned je o čem diskutovat a většinou to svádí k dalším spekulacím, které další zajímavé nové jméno do týmu přijde. A nebo to také bývá přesně naopak, kdy hráčům ve stávající sezóně končí smlouvy a nastanou odchody. My se v rámci KometaFans rozhovorů v tomto mimosezónním čase podíváme na další (to slovo mně tam nějak furt pravidelně skáče... :-) ) ... další Komet'ácký rozhovor. A v něm figuruje zase jedna z našich fanynek Modrobílé brněnské armády, která zde vystupuje pod nickem Dunka .

Tato naše fanynka se nám tu zaregistrovala zhruba před rokem a tudíž je jednou z těch ještě nedávno nových diskutérských posil, které nám přispívají do našeho oblíbeného fóra, které je nejlepší v celé České republice, zejména pak v hokejových ,,vodách''. Pánové tu ve zdejší populaci mají obrovskou převahu, tudíž bylo nasnadě vybrat, oslovit a dát prostor s pozvánkou opět dámě, po ještě nedávno oslovené uživatelce Lůce.

Když se podíváme na alternativy sledování venkovních zápasů Komety během každé sezóny, člověk volí různé varianty v rámci svých možností. Někdo doma, někdo si domluví společenské prostředí, třeba zároveň i v rámci pro Spoluškopku, at' už je to sledování streamu v Modrobílé restauraci KometaPub na ulici Poříčí nebo restaurace - pizzerie Tusto na Nových Sadech, sídlící mezi halou Rondo a hlavním vlakovým nádražím, blízko zastávky Soukenická šaliny číslo 8, kde se mimo jiné zde začaly pořádat právě již zmíněné oblíbené srazy pod názvem ,,Spoluškopky'', organizované nejčastěji po domácích špílech. ,,Venkovní zápasy sleduji v pohodlí domova. Zatím...'', přiznává k závěru kratičké předmluvy Dunka.

 

Zdravím tě, Dunko. Úvodem bych se tě zeptal, jak hodnotíš svými slovy letošní nedokončenou sezónu 2019/2020?

První čtvrtina byla rozjezdová a do kopce, být první byla super podívaná. Potom přišel zápas v Praze se Spartou a sešup z kopce dolů. Bohužel jsem postrádala nasazení a bojovnost hráčů (až na pár výjimek). Údajné šetření se na Play off ze známých důvodů bylo k ničemu. Celkové hodnocení: Průměr. Byl splněn první cíl - umístění v první šestce. Celkový dojem nic moc, spíše nic..

 

Co říkáš na zavedení přímého sestupu z Extraligy? Je to tak podle tebe správně nebo by měla být zachována baráž? Případně, jaký jiný model boje o Extraligu by sis třeba ty představovala?

Přímý sestup je z mého pohledu krutý. Baráž se mi zdála spravedlivější. Možná by se mohla zredukovat, aby se hrálo míň zápasů (pouze dva vítězné a tak dále).

 

Týmům mezi 11. a 14. místem po 52 odehraných kolech základní části začíná dovolená. A poslední sestupuje, jak již bylo zmíněno. Myslíš si, že je to tak správně, že se zrušila nadstavba Play out? Ony totiž ty týmy aspoň ušetří za energie a vůbec za vše. Jak to vidíš ty? Zavedla bys Play out zpátky, at' týmy ze spodku tabulky ještě bojují a své přežití?

Už jsem odpověděla na předchozí otázku. Je pravda, že týmy ušetří za energii a podobně. Mají však příjmy ze vstupného za nadstavbovou část a čím víc se jim daří, tím víc přijde diváků.

 

Kdy ses poprvé dostala na Kometu? Co tě na hokeji zaujalo?

Moje cesta na Kometu začala, když jsem jako dítě školou povinné chodila s tatínkem za Lužánky. Na to nezapomenu nikdy. Od té doby je Kometa moje Srdeční záležitost. V nové éře fandím v Rondu od sezóny 2009/2010. Hokej je rychlý, nepředvídatelný a bojovný, tedy měl by být a proto je pro mne sport číslo jedna.

 

Měla jsi tu čest a možnost si popovídat at' už s někým z hráčů nebo s lidmi z trenérského štábu po zápase nebo při jiné mimohokejové příležitosti?

Měla jsem čest dokonce dvakrát mluvit s hokejovou legendou Jaroslavem Jiříkem, jednou v roce 1969 a potom v roce 2010. Jinak jsem neměla příležitost.

 

Jsi sběratelka podpisů na autogramiádách, nebo ti stačí pár vybraných podpisů, které ti udělají radost?

Stačí mně pár podpisů.

 

V návaznosti na předchozí otázku mě napadá taková ta klasická, kteří hráči jsou tvými oblíbenci a který konkrétní z nich je u tebe tou největší hvězdou - s ohledem třeba jako vzor malým hokejistům?

To je těžké někoho vybrat za dlouhou dobu. Líbil se mi Sasu Hovi, Jirka Trvaj, Radim Bičánek, Leoš Čermák a z těch současných Tomáš Malec, Martin Erat, Petr Holík, Martin Zat'ovič.

 

Je dobře, že je u nás zavedené předkolo Play off? Místo rovnou čtvrtfinále 6 týmů mají další týmy od 7. - 10. místa možnost se do vyřazovacích bojů dostat a tím pádem jsou tato Play offová umístění rozšířená a tudíž větší šance se do zápolení o Masarykův pohár dostat.

Předkolo bych nechala v současné podobě. At' má každý šanci zabojovat a dostat se z předkola do finále.

 

Kdo z obránců Komety (nejen ti ze sóčasné sópisky) jsou pro tebe ti největší bojovníci, co brněnský dres kdy oblékli?

Bojovníci za mne Zubíček, Bičánek, Kováčik, Malec.

 

Rozebíráš Kometu s přáteli nebo s lidmi, se kterými se trochu znáš? Jsou to někdy debaty na několik minut, když se rozebírá něco aktuálního a souvisí s tím i další témata?

Rozebírám s okolím hlavně příčiny proher Komety. To jsou potom různé spekulace a teorie na dlouho.

 

Našemu diskutérovi Srbovi jsem v jeho rozhovoru položil loni otázku, jak pohlíží na Kometu z hlediska fenoménu českého hokeje. Je Kometa momentálně s popularitou v Česku opravdu vysoko a drží si svůj nadstandard?

Kometa je fenomén a nezaměnitelná značka. Je vysoko, drží si standard a je bud' milovaná nebo nenáviděná. Ten druhý postoj plyne ze závisti, což je také známka úspěchu.

 

Máš i přátele, kteří se do Brna přistěhovali, fandili nebo fandí dodnes týmům ze svých rodných měst, nicméně Kometu si oblíbili a nedají na ni dopustit?

Mám pár známých, kteří po studiu nebo kvůli zaměstnání zůstali v Brně a podařilo se mi je přesvědčit, že začali fandit Kometě.

 

Stává se ti často, že když jdeš na hokej a máš na sobě Modrobílou výbavu, ptají se tě kolemjdoucí cizí lidé, v kolik Kometa hraje, s kým a jaký tipuješ výsledek utkání?

Kolemjdoucí se neptají. Každý hledí do mobilu a tam si najde, co ho zajímá. Párkrát se někdo zajímal po zápase, jak Kometa dopadla. Asi neměl mobil nebo jsem působila důvěryhodně.

 

Když sleduješ Kometu na ČT Sport nebo když náš tým zrovna vysílán není, sleduješ ráda diskuze ve studiu Buly? Rozebírání zápasů, situací v zápase, reportáže z ostatních utkání, novinky a tak dále?

Celé studio Buly sleduji. Hodně se mi líbí rozhovory s hráči a trenéry. A když hraje Kometa v TV, je to pro mne velká událost.

 

Taktéž, zda sleduješ i pořad ,,Hokej, Den Poté'' , kde se k zápasům moderátoři vracejí a řeší se věci více do hlóbky?

Sleduji dle časových možností. Ke konci letošní sezóny mne to z pohledu Komety stálo hodně ''sil''.

 

Podíváš se ráda na statistiky hráčů na webu Komety? Jejich góly, asistence, statistika +/- při vstřelených nebo obdržených gólech a podobně?

Statistiky sleduji, jsou docela zajímavé a vypovídající.

 

Letos vyhrál obránce Komety Michal Gulaši statistiku hitů a odvádění ''černé práce'' v Radegast Indexu. Máš radost, že máme takového obětavého tvrd'áka v obranných řadách?

Samozřejmě radost mám, ale když se podívám na počet obdržených branek celkem, obrana je slabá.

 

Také letos se činil kapitán Martin Zat'ovič, který vyhrál klubové kanadské bodování a zároveň byl nejlepším střelcem týmu. Bylo letos hodně vidět a stálo za povšimnutí, jak je produktivní a střílí góly, zejména ze svého místa před brankovištěm?

Kapitán šel příkladem. Svou hrou mi připomíná již zmíněného Brambora, pamětníci se mnou snad budou souhlasit.

 

Co jsem si během sezóny všímal, tak brankáři Lukáši Dostálovi se vcelku dařilo ve Finsku. Není škoda, že nedostal větší příležitost k tomu konkurovat v brněnské bráně a uchytit se nastálo jako jeden z mladých gólmanů, co má Kometa k dispozici?

Je otázka, jak by mladý brankář uspěl v Play off, o které šlo Kometě především. Ve Finsku nasbírá zkušenosti a možná se v budoucnu vrátí. Věřím, že jeho čas ještě přijde.

 

Který tým v Extralize je pro tebe tím největším sokem?

Jednoznačně Sparta.

 

Máš rodinné vazby i jinde po republice, že se navštívíte a zajdete se podívat i na neutrální zápas?

To ne, celá moje rodina je v okolí Brna.

 

Jak jsi oslavila oba tituly, které Kometa po několika desítkách let získala?

Byla to jízda, dvakrát Zelňák, první oslava snad ještě větší než druhá!!! A stále se mně připomíná poslední finálový zápas v Rondu s Pardubicemi. Kometa sice prohrála, ale vyprodané Rondo skandovalo: ,,Pro nás jste mistři!'' To byl jedem z mých nejsilnějších hokejových zážitků.

 

Pokud pořádá Kometa výstavu různých hokejových artefaktů, setkání s legendami tehdejšího hokeje v rámci těchto akcí, jako je například Josef Černý, jdeš se podívat?

Samozřejmě, s velkou radostí.

 

Podařilo se ti někdy na památku získat puk, který byl při hře vyhozen do hlediště?

Ještě ne.

 

Účastníš se tradičního výletu vlakem do Třebíče, když jsou přípravné zápasy v létě, třeba ne pravidelně?

V létě stíhám maximálně domácí zápasy. Možná se polepším.

 

A co výjezdy během sezóny? Kam jezdíš nejraději, kde si fandění naplno užiješ?

Chtěla jsem letos začít, ale venkovní zápasy Komety byly tak zoufalé, že mne přešla chut'.

 

Byla jsi už v KometaPubu pod Rondem? Pokud ano, jaké dobré jídlo sis tam objednala? Chutnalo ti? Doporučila bys známým Komet'ákům tuto hokejovou Komet'áckou restauraci?

Do KometaPubu pod Rondem občas zajdu. Jídlo bylo chutné a rozmanité. Mám ráda čerstvou zeleninu a těstoviny, to si dávám často. Restauraci doporučuji nejen Komet'ákům.

 

Když bys měla tu možnost, zúčastňovala by ses besed fanóšků s hráčema Komety? Zároveň se tak seznámit s novýma lidma a tak...?

Besedy bych uvítala, docela mi chybí ''živý'' kontakt.

 

Které logo Komety se ti více líbí? Stará elipsa nebo šablona StaroBrna?

Stará elipsa.

 

Co říkáš na ten nápad, že letos se při rozbruslení rozeznívala interiérem Ronda hudba, kterou si jednotlivě vybírali určení hráči Komety? Vlastně je hudba, kterou v Rondu poslócháš ráda?

Nápad super. Ráda v Rondu slyším Věru Špinarovou a těším se, jak si z plných plic zazpívám ,,Ódu na Kometu''.

 

Shodou okolností s tou hudbou - líbí se ti tradiční Komet'ácká gólová znělka ,,Heya heya'' ?

Líbí.

 

Nyní přichází pár otázek mimohokejových... co ráda děláš nebo jak odpočíváš ve svém volném čase, kdy zrovna Kometa jde trochu stranou z tvých myšlenek?

Ve volném čase zahradničím, chodím na výlety, čtu a lehce sportuji.

 

Čteš ráda nějaké knížky?

Zajímají mne životopisy slavných, současná beletrie a chytly mne severské detektivky, ty jsou pro mne největší relax.

 

A co seriály, filmy a dokumenty v televizi?

V televizi sleduji dokumenty o sportu, historii a cestopisy. Také si pustím sportovní přenosy, ty mi ted' hodně chybí. Sem tam dobrou kriminálku.

 

Na čem si ve svém oblíbeném jídle nejvíce pochutnáš, popřípadě celá tvoje rodina? A jaké oblíbené pití k tomu?

Moje rodina i já máme rádi českou klasiku a těstoviny ve všech podobách. Ke klasice pivo...

 

Jaká krásná a zajímavá místa jsi kdy navštívila v naší vlasti nebo v zahraničí? Jaké byly zážitky?

Rádi jezdíme do jižních Čech a samozřejmě na jižní Moravu - Lednice, Valtice. Také Jeseníky jsou krásné na turistiku. V létě mne láká slunce a teplá mořská voda. Chorvatsko, Řecko, Španělsko, všude se mi líbilo a zase jsem se těšila domů, do Brna.

 

Slíbil jsem těch otázek netýkajících se hokeje jen pár, tak poslední otázka, jelikož vím, že jsi chtěla mít s tebou rozhovor kratší: Těšíš se vždy moc ráno, jak se vzbudíš, aby už bylo odpoledne nebo podvečer a byla si na cestě na svou oblíbenou Kometu? Ženeš rafičky na hodinách očima kupředu? :-)

Ráno vstanu, pustím PC, kouknu na KometaFans a aktuální novinky a těším se jako malá holka na další zápas. Vždycky věřím, že Kometa všem ukáže, jak se hraje pořádný hokej. Letos často zůstalo jen u víry, realita mne nepotěšila. Zakončím rozhovor slovy: ,,Navzdor všem co se nám smáli...''

 

Dunko, díky moc za poskytnutý rozhovor pro naše Komet'áky! Přeju hodně zdraví, radosti z hokeje, odpočinku přes léto a až začne zase sezóna nová, at' je podle Tvých představ a Kometa Ti dělá jen samé radosti a užiješ si co nejvíce domácích vítězných děkovaček za 3 body!

 

Host: Dunka

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 3]
moravak moravak 26.03.20 21:58 [77245]

Díky, příjemný rozhovor, čtený se zaujetím.*205*

Komentář byl upraven (1x), naposledy 26.03.20 22:00
„Modrobílá šlechta.“
IP: 178.255.168.--
Dusek Dusek +2 / 0 23.03.20 09:01 [76877]

Pecka a paráda, ale opakuji se *15*

„Kometa je rodina!?“
IP: 185.219.167.--
arnasea arnasea +3 / 0 21.03.20 13:12 [76750]

Co myslíte ,že napíšu ? Ano zase pěkná debata obou. Pidihajzlíčka - jak mu říká Záťa - Holík , mám také .ráda . Hodně zdraví a dobré pohody do dalších zápasů .*24**196*

„modrobílá je dobráááá“
IP: 109.81.213.--
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 3]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace