Úvod / Drahonín byla fajn modrobílá akce, hodnotí sraz samubo. A za rok v září znova

Drahonín byla fajn modrobílá akce, hodnotí sraz samubo. A za rok v září znova

Útočník Martin Erat, který působí v Brně 3 roky, se letos ke Kometě připojí opět v průběhu sezóny. Jeden z oblíbenců samuba

Hezký víkend, Komet'áci! Pokud bychom chtěli najít velmi zapáleného Komet'áka, našli bychom jich v našich modrobílých řadách nespočet. Však mezi ně patří i host, kterému zde, v tomto článku, bude věnována pozornost. Přišel na naše skvělé a jedinečné diskuzní fórum v té letošní dekádě, kdy (a trošku se budu opakovat, nicméně musí to být :-) ), kdy se začaly vcelku hojně objevovat nové diskutérské nicky s výtvorem dočasného webu, kterého se nervosaur ujal. Dokonce jsem spíše chtěl pro jednou napsat nové tváře, ale i tak se to dá brát. Co by nakonec ne, že. :-)

Tím, kdo fórum výrazně oživil a oživuje stále a to především svými postřehy, často obsáhlými rozbory a kdo nám na fórum přinesl mnoho nového z hlediska nedávno nového vzniklého magazínu KometaFansNews (dále jen KFN), je člen zdejší diskutérské smečky samubo . A tak, stejně jako určitě mnozí z nás, sleduje, co zajímavého kdo jaký diskutér pro fórum přináší. ,,Fórum si určitě pročítám,'' potvrzuje ,,rád sleduji názory všech diskutérů na fóru, vážím si každého názoru, nikoho nechci vyzdvihovat ani zatracovat. Myslím, že KometaFans je svobodné fórum pro všechny Komet'áky.''

A s tím jednoznačný souhlas! Když se totiž podíváme na počet zaregistrovaných fanoušků, v tuto chvíli při vydání tohoto článku je jich 694. Což je pěkné číslo a bude i nadále stoupat. Mimochodem jenom pro zajímavost: Škoda, že to není číslo 894, protože mi 9 a za ní 4 v tom čísle hodně připomínaly počet branek, které ve své hvězdné kariéře nastřílela v NHL kanadská legenda Wayne Gretzky. Byla by to skutečně pěkná momentální shoda čísel. :-)

Často se v úvodu rozhovorů bavíme na téma o Play Off, které je součástí sezóny a vlastně taktéž je tím, na co fanoušci čekají v podstatě od počátku ligy. A to se týká převážně jejích největších nedočkavců. :-D Je zajímavé sledovat a vnímat, jak se nám soutěž v té chvíli pozmění. Najednou už není jeden vyhraný zápas tím nejdůležitějším, ale jsou potřeba rovnou 4 vítězství se soupeřem, kterému Kometa musí čelit po kvalifikaci ze základní části. A jelikož Kometa hraje Play off s pravidelností, tak si ho díky tomu můžeme užívat rok co rok a myslím, že se mezi námi nenajde jediný Komet'ák, kterého by to již omrzelo a nudilo. Výjimkou není ani sám samubo ,,Já si Play off užívám a těším se na ně. Je mi jedno, proti komu hrajeme, potřebujeme 12 vítězství. Nejraději vzpomínám na boje se Spartou a Plzní.''

Co se můžete mimo jiná klasická témata, která jsou probírána s každým diskutérem, v rozhovoru ještě dozvědět? Jistě krajně za zmínku stojí to, jak se o KFN náš host v rozhovoru stará. Co jeho práce v KFN obnáší, o co se konkrétně stará a jaký je účel existence tohoto magazínu? Pokud Vás naši milí čtenáři zajímá více, pak čtěte níže ve článku směle dál.

 

Ahoj, samubo! Tak na úvod bych tě jednak chtěl přivítat u dalšího KometaFans rozhovoru a jednak poděkovat, že jsi ho přijal. Jak se ti daří po vícero stránkách?

Ahoj Steve, děkuji za Tvé pozvání. Myslím, že Tvé rozhovory jsou aktivita oživující fórum.

Jsi jedním z těch, co se začali na komet'áckém fóru objevovat, když byl stvořen tento skvělý web. Co tě vedlo k registraci?

Jsem Komet'ák a tohle fórum je, myslím, to, co jsme potřebovali.

Pokládáš se za velkého fanouška Komety? Žiješ tímto naším klubem naplno?

Miluji Kometu a fandím jí z celého srdce. Ale mám i jiný život, vše má své místo a svůj čas.

Od kterého roku jsi Kometě začal fandit a kdy poprvé jsi přišel na její domácí zápas?

Bylo to v roce 1975 nebo 1976 a dodnes na to nezapomenu.

Jak často se dostáváš na domácí zápasy? Je pro tebe každý zápas naživo velkým zážitkem?

Bohužel zřídka. Žiji 200 km od Brna, o to více se těším, když mohu přijet a sejdeme se s kamarády. Pokud mohu, jezdím na výjezdy a také si to s (jinými) přáteli užívám.

Jak sis užil sraz KometaFans v Drahoníně?

Hezky. Myslím, že to byla fajn modrobílá akce.

Co jsem od tebe četl, tak  jsi psal, kolik komet'áckého materiálu tam s sebou přivezeš. Kalendáře a podobně. Měl jsi toho hodně? Předpokládám, že s takovým nášupem jsi tam přijel autem.

Ano, v autě jsem jako doma. Je to praktické, mohu přitom telefonovat a pracovat. Materiálu jsem do Drahonína vezl tak akorát. Věděl jsem, kdo přijede a co potřebuje.

Organizoval jsi nějaké soutěže na srazu? Bylo pro tebe ctí se s ostatními dorazivší fanoušky poznat a sdílet společně hokejovou vášeň - zvláště tu naši modrobílou?

Až na výjimky jsem dorazivší už znal, o to více to bylo příjemné setkání. My jsme nesoutěžili, my jsme...

Dali jste si dobrou pečínku? Chutnalo všem? Byla zábava velká?

Zábava byla nejlepší, ostatní neprozradím. Shodli jsme se, že to byl fajn nultý ročník, že po sezóně uděláme setkání ve sklípku a v září 2020 opět Drahonín. Místa tam je dost.

Co pro tebe osobně to znamená se takto setkat naživo s fanouškama klubu, kterému fandíš?

Beru to jako samozřejmost a normální věc.

Asi nikomu neušlo pozornosti, že se snažíš pro KF toho hodně udělat. Co tě tak k tvému odhodlání inspiruje? Je to samotná Kometa jakožto klub nebo komunita našich fanoušků na KF?

Je to naše komunita fanoušků. Myslím si, že tato činnost je potřeba. Každý dělá to, co umí a může.

Snažíš se dejme tomu ,,přiložit ruku k dílu'', aby KF web byl co nejvíce jedinečný ve srovnání s ostatními hokejovými diskuzními fóry po republice?

Ano. Nejen, že se snažím. Web KometaFans je nejlepší komunitní sportovní web nejen v ČR.

Je kladen velký důraz na to, aby byl magazín Kometa News zcela vyjímečný na klubové úrovni pro fanoušky v České republice?

Ano, naprosto. Je to jediný magazín tohoto typu široko daleko, první v ČR. Svobodný, necenzurovaný, na klubu nezávislý, dává prostor všem názorům. Mimochodem, aktuálně je v tisku č. 2, najdeš tam mnoho novinek a aktuálních informací. Dovolím si Tě opravit, není to Kometa News. To byl dnes už neexistující klubový magazín. Je to K-FANS news, od fans pro fans, pro podporu KometaFans a Modrobílých.

A co všechno se vlastně staráš v KFN? Kolik to tak zabere času, když si vytyčíš projekt nebo článek, než je dokončen a připraven pro vydání?

O všechno. Je to zábava a relax, tak to tak neberu. Záleží na tom, jak přispěvatel umí formulovat a psát. Každý článek redakčně upravuji a jazykově koriguji, vybírám každou fotku. Článek po úpravě posílám autorovi k autorizaci. Není umění napsat, je umění napsat k věci, stručně a jasně formulovat a přitom dodržet zadaný počet znaků.

Můžeš prozradit čtenářům, kolik lidí celkem se podílí na vydání magazínu? Počítám, že každý z nich přispěje svým dílem a nápadem, že?

Hodně. Do aktuálního vydání napsalo své názory a pohledy skoro 30 Komet'áků. Na mnohé se bohužel nedostalo, ale dostane se příště...

Nedávno jsem si jedno číslo KFN koupil. A musím říct, že jsem pak pochopil, že fanoušci si sami vlastními a společnými silami tento magazín pořádají. A hodně se mně to líbí. Ta kreativita je tam vidět. Kam až by sis přál, aby tento náš magazín byl dotáhnut?

Máš pravdu, Steve. Tak jsem to chtěl a tak jsme je tvořili. Kam? Mým snem je, aby KFN byl oblíbeným a respektovaným magazínem nejen pro fanoušky, ale i pro klub. Aby bavil a spojoval modrobílou rodinu.

Máš pár oblíbených hráčů v našem klubu?

Samozřejmě, jako každý.

Kdo z hráčů se ti zdál být v Kometě tím největším šoumenem v kabině, který jí kdy prošel?

Mnoho, ale dovolím si vyzdvihnout mé oblíbence: Martina Erata, Leoše Čermáka, Martina Zat'oviče a Jirku Trvaje. Myslím, že největší šoumen byl a je Zat'ka.

Účastníš se s pravidelností rád i společenských akcí, jako jsou třeba autogramiády nebo jiné akce s Kometou spojené?

Kdysi jsem se rád účastnil, poslední půlrok bohužel ne.

Psal jsi mi, že bydlíš v Praze. Mimo zápasy Komety v Rondu se dostáváš do Brna jak často? Máš tu kromě své komet'ácké vášně i rodinu, příbuzenstvo?

Brno bylo a bude mé město, mám to v Brně rád. Jsem první z rodiny, kdo odešel žít mimo Moravu. Zbytek rodiny je na Moravě.

Kdo je ze soupeřů pro tebe tím největším rivalem v extralize?

Je jich více, ke všem mám respekt a úctu. Největším rivalem je pro mne Sparta.

Když v Brně byla Liga mistrů, který tým byl podle tebe dobrým testem pro mezinárodní konfrontaci na klubové úrovni?

Myslím, že CHL je dobrá soutěž. Můj názor je, že Kometa a pak ještě Hradec zbytečně dávají najevo opovržení touto soutěží. Není vše o okamžitém zlat'áckém efektu. Právě proto je téma CHL v aktuálních KFN, tak si, Steve, třeba opět počteš.

Co říkáš vlastně na to, že letos nejhorší tým po 52 kolech ZČ sestupuje automaticky? Jsi zastáncem toho, že je to ze sportovního hlediska nejspravedlivější?

Ano. Viděli jsme marné Pardubice v minulé sezóně. Vypustily polovinu soutěže a slavně se zachránily.

Co se týče baráže, tak ta je sama o sobě podle mýho názoru nesmyslná zbytečnost. Z extraligy se má sestoupit a z 1. ligy postoupi. Žádný ,,záchranný polštář'' navíc pro extraligový tým. Jak tuhle věc vidíš ty?

Stejně jako ty, Steve. Na druhé straně: Lidé se chtějí bavit, TV vysílat, sponzoři vydělávat. Asi tak.

Sleduješ přípravné zápasy, kdy dostávají hodně prostoru mladší hráči, kteří čekají na svou šanci se ukázat s vidinou, že by se mohli zapracovat v sestavě ,,A'' týmu?

Sleduji.

Odvedl (odvádí) pan Libor Zábranský s mládeží za poslední roky velký kus práce? Kdo se v tvých očích se svým talentem prosadil nejvíce?

Libor Zábranský byl velkým hokejistou a je člověkem, kterému vděčíme za to, kde dnes Kometa je. Mám jej za to v obrovské úctě. K talentům: Jednoznačně Martin Nečas.

Co děláš rád ve volném čase, když nemyslíš zrovna na Kometu? Jakým koníčkům se věnuješ, třeba i s rodinou?

Relaxuji prací. Klidně 14 hodin denně a 7 dnů v týdnu. A samozřejmě, když chci vypnout, vypnu.

Sleduješ u televize i jiné sporty nebo se jako divák sportovních nebo i kulturních aktivit zúčastníš osobně a sleduješ dění?

Na TV se téměř nedívám, výjimkou je právě hokej. Sportovních, kulturních a společenských akcí mám až příliš, z povinnosti. Raději si odpočinu v přírodě.

V předchozí otázce padlo slovo o sportu. Zacvičíš si doma, zaběháš si? Vnímáš sportovní aktivitu jako faktor, který člověka uklidní nebo mu i ke zdraví a kondici prospěje?

Kdysi ano a naplno, souhlasím s tebou. Nyní, ze zdravotních důvodů, bohužel omezeně a zřídka.

Jakou hudbu si nejraději poslechneš, at' už českou nebo zahraniční?

Jakoukoliv, která mne zaujme. Hudbu mám jako kulisu v autě (pokud právě netelefonuji).

Na čem si doma nebo v restauraci nejvíce pochutnáš?

Mám rád středomořskou kuchyni, preferuji kvalitu nad kvantitou.

Co tvé oblibené pití, které ti chutná? Voda, minerálky, džusy a podobně...

Z nealka jednoznačně voda a lehké bílé víno. Z alka nepohrdnu dobrou whisky nebo slivovicí. Pivo nemusím.

Můžeš KometaFans čtenářům prozradit i školu, kterou si vystudoval? Bavila tě hodně?

Základní školu v Žebětíně, ta mne bavila nejvíc. Pak gympl v Brně, VŠE v Praze a zrychleně univerzity v Hannoveru a Berlíně. Všechno byla celkem sranda.

Jaké značky osobních automobilů máš nejraději? V jaké se ti nejlépe jezdí, at' už řídíš nebo jsi spolujezdec?

Řídím rád. Vždy jsem preferoval Alfu Romeo, cuore sportivo.

Vzděláváš se rád? Například sledováním dokumentů v TV přečtení knížek, učení se cizího jazyka? Co tě v tomhle směru zajímá?

Myslím, že se člověk učí celý život. Baví mne nasávat informace a pracovat s nimi.

Ted' trochu zapeklitá otázka. Brno a Praha. Dovedl bys vyjmenovat ve stručnosti pár věcí a zajímavostí, co které město podle tebe má ''do sebe'' ? A pro život je lepší které z těchto dvou? :-)

Myslím, že se rivalita obou měst zbytečně nafukuje. Miluji Brno, miluji Prahu. Žiju v Praze, rád. Do Brna se rád vracím a budu. Praha je velká a chaotická, ale má své kouzlo, ne nadarmo je jedním z nejkrásnějších měst na světě. Brno je oproti Praze laskavější, člověk tu na každém kroku potká známé. Ne nadarmo je Brno jedním z TOP 50ti světových měst k pohodlnému životu. Přátele mám tam i tam.

Když si dáš pivo na hokeju nebo kdekoliv jinde třeba při posezení nebo setkání s někým (jako třeba na KometaFans srazu v Drahoníně), jaká značka je pro tebe číslo Jedna?

Pivo nemusím. A když už, preferuji Prazdroj.

Poslední otázka: Jsi hodně velký příznivec KometaFans rozhovorů, za což ti děkuju - za tvé ohlasy a oddanost aktivitám KF, co se týče TipLigy, Kvízů, Hlasu tribuny a dalších. Co podle tebe tyto aktivity nového a zajímavého přináší?

Steve, Tvá aktivita je aktivitou, která fóru něco přináší. Fandím Ti a cením si, že ses toho ujal. A každý, kdo udělá něco podobného, fóru a nám všem pomáhá.

 

Díky moc samubo za rozhovor! Já su moc rád, že i tebe bylo možné tě k němu pozvat a zrealizovat ho. Na úplný závěr bych ti rád popřál mnoho zdaru v osobním životě, at' tě Kometa provází ještě mnoho dalších let a magazín KFN vzkvétá, lidi se zájmem ho čtou, baví je to a at' každé vydání přináší lidem něco nového a zajímavého. A taky nesmím zapomenót na to, aby si i tento Komet'ácký Magazín procházel určitým vývojem (tím správným) a dostával stále dalšími úspěšnými rozvoji!

 

Host: samubo

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 3]
arnasea arnasea +3 / 0 20.10.19 06:42 [37606]

Zase pěkný rozhovor , Žebětín - kousek od nás . Oba zase super..*196**196**196*

„modrobílá je dobráááá“
IP:

Dycky Drahonín !*91*

díky borci za pěkný rozhovor, díky Samubo že jsem Tě poznal a mohl také přivítat do našich řad v divizi!

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 3]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Copyright © 2018-2020 Kometafans.cz | Všechna práva vyhrazena smyslu autorského zákona č. 121/2000 Sb.
Podmínky užití | Ochrana údajů | Kontakty | RSS
verze v1.18.0 | Roadmap
Autorem webu je RJwebdesign - tvorba profesionálních webových aplikací, specialista na sportovní systémy.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace