Úvod / Diskutér Halvar pořad H,DP na ČT Sport nesleduje. Nejsou tam moderátoři mých snů, říká

Diskutér Halvar pořad H,DP na ČT Sport nesleduje. Nejsou tam moderátoři mých snů, říká

Obránce Tomáš ,,Harry'' Malec - oblíbenec nejen u Halvara, ale i u většiny fanoušků Komety. V Brně působí s přestávkami již 9. sezónu od roku 2010

Vracíme se v novém roce 2020 s KometaFans rozhovory. Základní část letošního ročníku Tipsport Extraligy pomalu spěje ke svému konci. Brněnskou Kometu čeká ještě 9 zápasů, z toho 6 duelů odehraje na svém domácím ledě. Nejbližší utkání týmu pod vedením pana Libora Zábranského čeká ve středu doma 12.2. proti HC Vítkovice Ridera. Zápas to bude jistě zajímavý a fanoušci obou týmů se rozhodně nebudou nudit. Už jen proto, že Vítkovice bojují o svém setrvání v nejvyšší tuzemské soutěži. Sice nejsou na posledním místě, nicméně mají pouhý 5 bodový náskok před právě posledním pardubickým Dynamem. A tak není pochyb o tom, že nyní pro našeho středečního soupeře mají každé 3 body do tabulky minimálně dvojnásobnou cenu zlata.

Kometa poté v pátek 14.2. v rámci 45. kola odjede do dalekých Karlových Varů, kde se ze zbytku venkovních zápasů základní části pokusí vydolovat 3 body. A jelikož karlovarská Energie letos hýří útočnou aktivitou, střílení hodně gólu a to zejména v přesilovkách, bude i tento zápas bezpochyby atraktivním. A z blízkého výhledu jako 3. duel přijde na řadu v úterý 18.2. další domácí bitva, u většiny fanoušků Modrobílé šlechty s neoblíbeným, hradeckým Mountfieldem.

Tolik tedy výhled zápasů, které Kometu čekají. Když se podíváme zpátky na naše diskutéry, za posledních několik týdnů se opět číslo nově zaregistrovaných navýšilo. Aktuálně jsme se zastavili na čísle 881, což je číslo vcelku hezké. S novou érou tohoto skvělého diskutérského Komet'áckého webu přišel jako nováček diskutér, o kterém by nebylo špatné se dozvědět něco málo o něm a tak Halvar s rozhovorem souhlasil, za což mu patří poděkování, že se zařadí mezi doposud zpovídané místní fanoušky a diskutéry.

Každý tým má svého kapitána a 2 asistenty, což pro hokejovou veřejnost pochopitelně není žádná novinka. Ale pánové s touto funkcí jsou těmi pravými lídry nejen po stránce charakterové, morální, ale i s komunikačními schopnostmi s rozhodčími. Kolikrát i jakožto praví kapitání symbolicky táhnou svůj tým i bodově, což se nejen loni, ale i hlavně letos daří kapitánovi Komety Martinu Zat'ovičovi, který v dosavadních 42 zápasech nasbíral úctyhodných 44 kanadských bodů za 26 gólů, se kterými vévodí nejen klubové bodování, ale i tabulku střelců a k tomu si připsal i 18 asistencí, což by se na první dojem na základě těchto čísel dalo říct, že je to zvláště pro letošní sezónu kapitán se vším všudy. ,,Je to zkušený mazák a kapitánské céčko má oprávněně,'' má jasno Halvar ,,já osobně jsem před sezónou tipoval na kapitána Ondru Němce.''

Osobnosti většinou otáčejí většinu zápasů, když přijde jejich čas a stojí hlavně na tom správném místě ke skórování, což Martin Zat'ovič potvrzuje dlouhodobě, například z dorážek před brankou soupeře nebo svižnou střelou zápěstím z úniku pošle puk brankářům pod břevno. A že za poslední sezóny Kometa dokázala nepříznivé stavy nakonec otočit ve svůj prospěch, mají jistě naši fanoušci na paměti. Dalšími takovými hráči, kteří umí udeřit a mají ,,tah na bránu a čich na góly'', popřípadě je umějí chytře zařídit, jsou esa jako Tomáš Plekanec, Peter Randy Mueller, skvělý nahrávač a občasný střelec Petr Holík a občas ,,ruku k dílu'' přiloží i další z lídrů Martin Erat, který často řídí přesilové hry.

Od těchto velkých a výborných hráčů se ty body očekávají, vedoucí schopnosti a u některých z nich hlavně vstřelené branky, které pak tým dovedou k zisku 3 bodů. ,,Tohle jsou všichni velmi zkušení a hlavně kvalitní hokejisté. Ovšem ne vždy to vyjde, co si budeme povídat. Těch hluchých zápasů bylo v probíhající sezóně opravdu hodně,'' říká na úvod článku.

 

Ahoj, Halvare. Vítám tě u rozhovoru. Kdy si začal na Kometu chodit a jaké ty začátky byly? Pamatuješ si z nich nějakou veselou příhodu?

Tak poprvé jsem byl na hokeji jako kluk někdy v druhé polovině sedmdesátých let. Pamatuji se, že jsem toho moc neviděl. :-) Kromě chvilek, kdy mě táta vzal na ,,koňa''. Veselá příhoda? To až později. Šli jsme s kamarády ze základky na zápas, už ani nevím, kdo tady hrál. Kámoš na ,,Déčko'' propašoval takovou tu klasickou dřevěnou řehtačku. Ještě nezačal zápas, chtěl ji vyzkoušet a při tom mu ulétla z ruky. Zůstalo mu jen to držadlo. Hned ho lapli pořadatelé a vyhodili ho. Ze zápasu neměl nic. My se smáli, on už tolik ne. :-)))

Když srovnáme hokej dnes a před pár desítkama let, změnilo se snad úplně  všechno. Které změny ti imponují a které se ti z nich líbí nejvíc?

Dobré bylo zrušení ofsajdu na červené. Z těch dalších je dobrý hybridní icing. Prostě věci, které zrychlují hru. Někdy si vzpomenu na sít'ku zavěšenou v brance, jak se pěkně zavlnila při gólu. :-)


Co pro tebe osobně Kometa znamená? Máš to jako drtivá většina našich  Modrobílých fandů, kteří náš klub pokládají za Srdcovou záležitost?

Určitě to je srdcová záležitost, ale ne nejdůležitější věc v mém životě. Za ''ortodoxnuclearhardcore'' fanouška se nepovažuji. :-)

Jak jsi přišel ke této své přezdívce?

Už ani nevím proč, ale podle velitele lodi Vikingů ve starém kresleném seriálu pro děti. Wickie und die starken männer (1974).

Reakce: Jojo, na to jsem se kdysi taky příležitostně díval. Vysílalo se to na stanici ORF1. :-)


Mnoho lidí není často spokojeno s vyjádřením asistenta trenéra, pana Kamila  Pokornýho, po prohraných zápasech. Myslíš, že je někdy těžké na pozápasových ohlasech na tiskovce vůbec něco říct, pokud třeba hráči dělají stále stejné chyby nebo tým nehraje dle představ našich fanoušků?

Kamil je v těch rozhovorech hroznej. Měli by na tom s tiskovým odborem zapracovat, je to jedno velký klišé. Těžký to určitě není, jinde dokážou říct, že hráli tužku, občas se i fanouškům omluví.

Co říkáš na duely hráčů, kdy se snaží přeložit slova nebo věty z brněnského hantecu? Bylo by fajn tam mezi ně zařadit i video i někoho z trenérského štábu?

Dobrý. Tak já to mám v krvi, jak někde mimo Brno promluvím, hned su jasnej. :-) Mohli by tam šoupnout Kamila. :-)

O Vánocích loňského roku proběhla Vánoční lekce češtiny mezi útočníkem Peterem Randy Muellerem a obráncem Jackem Gloverem. Viděl jsi tohle video? Pobavila tě výslovnost těchto dvou Američanů našich českých slov?

Tak sranda to je. Musíme si ale uvědomit, že pro cizince je čeština strašně těžká.

Myslíš si, že to berou oni sami jako legraci a Vánoční zpestření nebo to možná berou jako nutné zlo z klubové povinnosti, protože čeština je pro cizince velmi těžká a některá slova, která obsahují písmeno ''ř'', jsou pro ně, jak se dnes říká, těžký ,,hardcore''? A že je čeština vůbec nebere?

Já myslím, že se u toho bavili. Zkuste si někdy přečíst v hospodě něco finsky, nebo mad'arsky, taky se zasmějete. :-)

Zmínili jsme se o Jacku Gloverovi. Mladý obránce, vcelku i sympat'ák. Nicméně v rozhovoru s ním na oficiálním webu Komety po jeho příchodu zmínil, že trénink s týmem byl velice kvalitní, avšak na něj to mělo rychlé tempo. Myslíš, že se mu měla dát pořádná porce šancí v odehraných zápasech, aby si zvyknul na rychlost české Extraligy, zapracoval se a eliminoval chyby na ledě?

Tak ve chvíli, kdy dělám tento rozhovor, je Jack už někde ve Finsku, takže je to bezpředmětný. Ale ten rozhovor jsem četl a trochu mě to zarazilo...

Když máš čas, podíváš se na pořad Hokej, den poté? Pokud ano, co tenhle pořad pro fanouška hokeje kladného přináší? Rozbory zápasů, stav českého hokeje a podobně?

Nedívám se na to vůbec. Vymětalíková s Richterem nejsou moji moderátoři snů...

Sleduješ i jiné ligy ze zahraničí?

Jen NHL. Občas kouknu do Ruska.

David Pastrňák hrající v Bostonu letos střelecky ,,válí''. Udělalo by ti radost, kdyby se podobně v nejbližší době vypracoval i náš Martin Nečas a jednou by aspoň jeden ročník ligy vedl tabulku střelců v NHL?

Tak jasně. Předpoklady na to má.

Umíš si představit tu radost a fandění ,,na dálku'' na našem diskuzním fóru, pokud by se takto Martinovi dařilo?

Umím. :-) I kvůli různým ''Nečasobijcům'', napříč fóry a diskuzemi u nás.

Jaký máš názor na obranu Komety? Letos se na diskuzním fóru (ale i mezi lidmi naživo) objevují názory a kritika, že obrana často bud' nestíhá, nebo si neobsazují útočníky a nebo kupí hrubé chyby. Kde si myslíš, že je problém?

Nevím, kde je problém. Někteří jsou z formy, někteří už asi nestačí. V zájmu všech fanoušků Komety doufám, že se problémy podaří do Play-off vyřešit.

Všiml jsem si, že nová vycházející hvězda v obraně, Standa Svozil, mi přijde, že hraje daleko líp, s větším klidem a přehledem, než zkušení hráči. Není to přinejmenším zarážející v tom srovnání?

Standa hraje bez nervů, tak to má být. I trenéři ho určitě nabádají ke kreativní hře. Nikdo po něm nejspíš nechce, aby byl pilířem obrany. Naopak, někteří starší hráči bez formy tu svou roli momentálně moc nezvládají. Snad se to zlepší.

Kometa ze svých služeb propustila Jakuba Orsavu do Hradce Králové. Není to trochu škoda? Jakub měl v přesilovce své vytčené místečko ke skórování mezi kruhy před brankou a často z té pozice dokázal skórovat. Neměl z útočníků odejít spíše někdo jiný, než hráč do přesilovky, ačkoliv se Jakubovi letos příliš nedařilo?

Kuba byl nejspíš součástí dohody o příchodu za Rudy Červeného. Tak to vidím já.

Jak hodnotíš dosavadní průběh sezóny?

Těžká otázka. :-) Lidská pamět' je věc šálivá. Když se ohlédneme do nedávné minulosti, tak jsme nikdy v základní části moc nezářili. Vánoce a podobný srandy. :-) Takže doufám, že se na Play-off dobře připravíme. Na druhou stranu chápu, že někoho může naše hra v sezóně dost štvát. I mně občas vaří krev v žilách. :-)

Které ostatní týmy podle tebe v naší Extralize patří k tradičním silným celkům?

Určitě Třinec, Liberec, Sparta a Plzeň. Černým koněm můžou být Vary, Bolka nebo Hradec.

Co říkáš na to, že letos se automaticky z posledního místa sestupuje a vítěz 1. ligy jde automaticky nahoru po svém vyhraném Play Off Chance ligy? Je to rozhodně sportovně spravedlivější, než hrát nesmyslné baráže? A měl by tento model sestupu/postupu zůstat natrvalo zachován?

Na tohle nemám úplně vyhraněný názor. Všechno má svá pro, i proti. Samozřejmě bych nesouhlasil se změnou pravidel v rozehrané soutěži.

Co říkáš na nově zavedenou ,,Trenérskou výzvu'' od letošní sezóny? Bylo by fajn do budoucna investovat i do techniky do přezkoumávání ofsajdů, pokud padne gól a aby i u nás rozhodčí měli mikrofony pro odůvodnění svého rozhodnutí na celou halu pro fanoušky?

Ano, byl by to krok vpřed.

Myslíš, že i tyto technické vymoženosti přispívají značně k tomu, že se hokej posouvá stále dál a dál a modernizuje se?

Jednoznačně ano.

Co říkáš na hru 3 na 3 v prodloužení? Líbí se ti tento zredukovaný, nicméně pro prodloužení standardní počet hráčů?

Určitě líbí. Častěji se v prodloužení rozhodne.

Jsi zastáncem evropských rozměrů kluzišt' nebo se přikláníš k NHL?

NHL určuje trendy. Takže at' se nám to líbí nebo ne, přizpůsobování k zámoří se nevyhneme.

Právě letos na MS ve Švýcarsku by se na rozměrech NHL mělo hrát. Myslíš, že to může MS ještě více zatraktivnit? Hra bude rychlejší a Evropským hráčům to hodně rychle ukáže, zda jsou při méně času a vyšší rychlosti schopni hrát kombinační hokej i v úžším herním prostoru?

Obecně pozoruji větší problémy při přechodu z většího na menší. Takže si myslím, že někteří hráči ze soutěží, kde jsou velká letiště, budou mít potíže. Jestli to bude atraktivní? Mně to na malém hřišti někdy připomíná holomajznu. :-)

Vnímáš nějaké nedostatky v Extralize? Je něco, co vedení českého hokeje hodně zanedbává a co je potřeba vylepšit, byt' třeba jen po malinkých krůčcích?

To je na dlouhou debatu. Navíc, ohledně našeho svazu nechci být vulgární...

Jakých máš v Kometě vlastně oblíbené hráče, abychom nezapomněli? Můžeš je vyjmenovat?

Tak to je jasný, Harry. :-) Ale určitě i další, namátkou Čilo, Špenát, Zat'a...

Které přestupy do Komety se za tvého soudu nejvíce povedly?

Tak toho bylo víc, než těch nepovedených. Určitě Špenát, Zat'a, Vejmis, Peter Randy Mueller, záleželo by na časovém rozpětí. :-) Možná půjdu proti proudu, ale podle mě se povedl Bambus ( Daniel Rákos - pozn. red. ). A to jsem mu v minulosti nemohl přijít na jméno...

Je na obdiv, že pan Libor Zábranský zvládá dvě funkce najednou jakožto majitel a generální manažer - zároveň i jako hlavní trenér?

Tady si nejsem úplně jist, jestli to opravdu vše zvládá a hlavně, jestli je takové nasazení dlouhodobě udržitelné. Přeji mu jen to nejlepší.

Dříve vedl LZ jako trenér naše odchovance tuším něco mezi 8. a 7. třídou ZŠ (nevím přesně, kterou třídu, se přiznám). Myslíš si, že z trénování malých kluků si vzal nějaké své trenérské poznatky, i jako průpravu a nyní to aplikuje v A týmu?

Na tohle nedokážu odpovědět, sorry. :-)

Za několik týdnů přijde jaro a začíná v tabulce přituhovat (pro některé týmy). Je tato 4. čtvrtina tou nejzábavnější částí sezóny ještě před tím, než nastane vyčkávané Play OFF?

Určitě ano. Spekulace, divné výsledky...  :-)

Když se nyní přesuneme na několik otázek mimohokejových... tak co kromě hokeje tě ještě baví za sporty?

Tak samozřejmě fotbal. Ale i sjezdové lyžování, házená, tenis... Například tolik oblíbený basketbal jde úplně mimo mě.

Zahraješ si i nějaké fyzicky nenáročné sporty? Třeba kupříkladu šachy?

Šachy? To naposledy v dětství s dědou. :-)

Jsi rodilým Brňákem? Je tvým bydlištěm právě Štatl nebo jsi se odstěhoval/přiženil do jiného městečka/vesnice?

Su Brňák.  :-)

Jaké máš rád oblíbené jídlo? A které naopak nepozřeš?

Nejsem vybíravý, sním všechno. Jsem taková popelnice. :-)

Zajímáš se o dokumenty, zajímavou četbu a podobně?

Ano, velmi.

Co ti v tvém soukromém životě udělalo kdy největší radost?

Tak bylo toho naštěstí hodně a doufám, že ještě něco bude. :-)

Jakou značku piva piješ nejraději?

Mám rád hořká piva. Radegast, brněnský Hauskrecht. Dá se vybrat i z nabídky malých pivovarů.

Sleduješ veřejné dění u nás? Třeba politiku?

Ano sleduji. Ale striktně ji odděluji od sportu.

Jezdíš rád na výlety? Pokud ano, jaké vyhledáváš pro ideální výlety místa, krajiny?

Jezdím spíš za kulturou, na koncerty a tak podobně.

Jezdíš za cestovním ruchem třeba do Prahy, do jiných českých cest, popřípadě do zahraničí?

Moc ne. Nemám na to čas, bohužel.

Jaké je tvoje nejoblíbenější roční období?

Asi jaro. Už není zima a ještě není vedro :-)

Poslední otázka rozhovoru: Co tě vedlo k tomu, že jsi se zaregistroval na web KometaFans a aktivně diskutuješ?

Nechal jsem se strhnout nadšením Nerva. A nelituji toho. :-)

 

Halvare, díky za fajn poskytnutý rozhovor! Přeju ti mnoho toho štěstí v osobním životě, tvojí rodině a všem známým a přátelům, také hodně zdraví, které je důležité a mnoho sportovních zážitků, hlavně u Komety, radost z ní a vítězné rozhodujicí góly, po kterých se vždy strhne na tribunách, ale i u přímých přenosů, velká euforie! Užívej si hokeje a Komety! Měj se hezky a sportu zdar!

 

Host: Halvar

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 4]
Dusek Dusek Admin 10.02.20 08:11 [66824]

Naprostá pecka *86*

„Kometa je rodina!?“
IP: 185.219.167.--
gusta gusta 06.02.20 18:58 [66548]

Halvare, dobrý , rád bych tě poznal i osobně Neláká tě někdy zajít na SPOLUSKOPEK?

„ #10 – Což takhle dát si špenát?“
IP: 94.112.86.--
gusta gusta +1 / 0 06.02.20 18:54 [66547]

Halvare, dobrý , rád bych tě poznal i osobně. Neláká tě někdy zajít na SPOLUSKOPEK?

Komentář byl upraven (1x), naposledy 06.02.20 18:56
„ #10 – Což takhle dát si špenát?“
IP: 94.112.86.--
arnasea arnasea 06.02.20 17:34 [66537]

Také vám oběma děkuji za pěkný rozhovor a zase zajímavý, už jsem psala jednou a odepsalo mně to chybná stránka , což se mně ještě nestalo . A tak už to znovu psát nebudu . Jste fajn.*196*

„modrobílá je dobráááá“
IP: 109.81.213.--
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 4]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace