Úvod / Diskutér Gyzy o verzích log Komety: Líbí se mi stará elipsa i dnešní nové. Pořád je to náš klub, říká

Diskutér Gyzy o verzích log Komety: Líbí se mi stará elipsa i dnešní nové. Pořád je to náš klub, říká

Bývalý útočník Komety a rodilý Brňák Petr Hubáček - oblíbenec Gyzyho, ale i dalších našich fanoušků. Je proslulý často vtipnými rozhovory v médiích

Od posledního rozhovoru s velmi zapáleným Komet'ákem samubem před několika dny tu máme dalšího hosta v rozhovoru, kterým je Gyzy . Kdo ho v našem diskuzním fóru čte, může často vidět, že má k hokeji rozhodně co říct, že se o něj zajímá a také to tak na fóru aplikuje. Jako každý z nás máme nějaké ty zvyklosti v den zápasu (zvláště v nedělích, když to vezmeme od začátku dne, kdy má většina lidí volno), rituály a podobně, dokud nepřijde čas na odchod směr Rondo. Nejinak je tomu i u něj, když se dostane na zimák. Jako většina z nás má svůj program.

Tak například někdo jde hned po otevření s přáteli na pivo, jiní si zas popovídají před rozbruslením a zápasem přímo na svých místech na tribunách, jiní jdou obléhat Fanshop, co je nového a co by se dalo vybrat ke koupi. ,,Rituály mám určitě,'' pokyvuje souhlasně hlavou ,,vždycky chodím na rozbruslení se podívat k zábradlí před tím, než jdu na svoje místo na Fko. Dřív jsem chodíval na otvíračku, to ted' už bohužel nestíhám a chodím tak půl až hodinku po otvíračce. Vždycky pokecáme s kamarády.''

Není tomu tak dávno, co nás těsně před zápasem začal doprovázet hlas moderátora a tiskového mluvčího Komety Michala Chylíka se čtením úvodní sestavy první domácí pětice, včetně s brankářem, na kostce nad ledem. Jak se říká - ,,změna je život'' a je to takové, dá se říct, již zaběhnuté formální představování hráčů, i když už je celý tým představován - taktéž na kostce, po úpravě ledu po předzápasovém rozbruslení. Je to takové vtáhnutí fanoušků do děje zápasu jen chvíli před zahajovacím vhazováním. což ještě před nedávným časem nebylo. ,,Tyhle změny jsem zaznamenal a líbí se mi to. Jsem rád, že Kometa vymýšlí nové věci pro fanoušky,'' říká uznale Gyzy na závěr předmluvy.

 

Čau, Gyzy! Vítám tě jako dalšího hosta u KometaFans rozhovoru pro naši širokou komunitu Komet'áckých fanoušků! Jak už bylo naznačeno v předmluvě, těšíš se na každý domácí zápas a to bez ohledu na to, jaký přijíždí soupeř?

Ahoj Steve. V první řadě bych chtěl poděkovat, že sis mě vybral do rozhovoru. Já se těším na každý zápas. Je mi vcelku jedno, s kým hrajeme. Mám permanentku, takže nerozlišuji, jestli hrajeme například se Spartou nebo Litvínovem.

Nicméně i přesto: Asi ta natěšenost je poněkud přece jen jiná, pokud přijedou do Brna takové týmy, jako je věčný rival Sparta, Plzeň, Liberec, poslední dobou je to i velmi neoblíbený Mountfield HK a nesmíme zapomenout na Třinec.

To každopádně. Tyto týmy patří většinou k TOP týmům v lize a hrají na špici tabulky, takže ta vyhecovanost a natěšenost je vyšší, než když přijede do Brna například Litvínov.

Ještě, než se pustíme naplno do hokejových otázek, kdy jsi začal chodit na Kometu? Přivedl tě k ní kamarád, kamarádka nebo rodinný příslušník?

Můj první zápas byl v sezóně 2007/08 a šel jsem s kamarády ze základky. Bylo to moc fajn. Sice se tuším nevyhrálo, ale užil jsem si to.

Hodně si všímám na diskuzním fóru, že hodně sleduješ hokejové dění a konkrétní hráče. Koho bys chtěl ze svých poznatků vyzdvihnout? Kdo se zlepšil oproti minulé sezóně a kdo v letošní nabírá formu?

Určitě bych vyzdvihnul mladého Svozila. Ten kluk je neskutečný, jaký má v 16ti letech přehled. Klobouk dolů před ním. Dále se mi líbí Pleky, i když na něho spousta lidí nadává a já stále nechápu proč. Za mě je to jeden z nejlepších hráčů co máme a jsem rád, že se rozhodl pro nás. Letos bych ještě vyzdvihl Svačinu. Hodně lidí na diskuzním fóru nadávalo, že nemá týmu co dát a zatím přesvědčuje o opaku.

Jak se ti líbí nynější logo Komety, které evokuje logo piva StaroBrno? Nechybí ti ještě z před pár lety nedávno používaná starší značka, elipsa našeho klubu?

Mně se líbila jak elipsa, tak i tady tohle nové logo, takže je mi vcelku jedno, jaké logo používáme. Pořád je to Kometa.

Máš nějakých pár hráčů, kteří se stali tvými oblíbenci, kdo hned ukázali své hokejové umění? At' už je to ze současné soupisky nebo z předchozích sezón...

Z těch předchozích let to byli Sasu Hovi a Petr Hubáček. Ze současné soupisky určitě musím zmínit Petera Muellera a našeho fantoma v bráně (nyní na chvíli v dresu Zlína) Marka Čiliaka.

Zajímáš se hodně o to, co se děje v hokejové veřejnosti? Například, co chystá český hokejový svaz, jaké jsou přestupy hráčů, i když se to vůbec netýká Komety?

Samozřejmě to sleduji. Zajímá mě, kdo nejvíce posílil a kdo naopak oslabil. Co se týká hokejového svazu, tam už to sleduju méně, ale když je nějaká novinka, tak si to přečtu.

Chodíš na domácí zápasy pravidelně? Jaký máš názor na víkendové začátky zapasů začínající v 15:00?

Jak už jsem psal: Mám permanentku, takže chodím takřka na každý domácí zápas. Co se týče víkendových časů, tak mně 15. hodina nijak nevadí. Lidi se dostanou dřív domů a není úplně tma. Ale myslím, že když jsme zvyknuti na 17. hodinu, tak se to měnit nebude, i když si vzpomínám, že tak 2-3 roky zpátky se dávala anketa ohledně víkendového času a já, jelikož jsem ještě studoval a dojížděl jsem na intr, tak mi vyhovovala ta 15. hodina. Ale pak se to změnilo zpátky na obvyklou 17. hodinu.

A ty venkovní zápasy? Zažil jsi třeba v rámci Play Off výjezdovou akci? Možná budu blízko s megavýjezdem do pražské libeňské O2 Arény, kam už několik let Komet'áci jezdívají po tisících...

Do O2 Areny jezdím takřka každý rok. Už 6-7 roků tuším, takže je to vždycky super výjezd. Hodně lidí, parádní atmosféra. Co se týče těch Play off výjezdů, tak si vzpomínám na rok 2011/12, když jsme se z předkola dostali až do finále. Byl jsem tehdy na Kladně. Byl to třetí zápas předkola a byla to v podstatě první vyhraná série od návratu do Extraligy. Vzpomínám si, že jsme šli za hráčema před šatnu a skandovali jsme pokřiky. Bylo to něco nepopsatelného, tak jako když se vyhrál titul.

Co říkáš na povedený začátek Karlových Varů ze startu ligy? Aby to nevyznělo nějak dehonestačně, nicméně nejsou ony jedním z překvapení, protože jinak vždy v průběhu sezóny ztratí dech a nakonc skončí pod Play Offovými příčkami?

Já jsem před sezónou říkal, že oni budou černým koněm soutěže, takže pro mě to takové překvapení není. Hrají hodně bruslivý a nepříjemný hokej pro každého soupeře, takže si myslím že jsou zatím zaslouženě v popředí tabulky. Čas ukáže, zda jsem měl pravdu a dostanou se do Play off.

Co říkáš na Jaromíra Jágra v jeho věku, který stále hraje za Kladno?

Tak musím říct, že jsem mu před sezónou už moc nevěřil. Přeci jenom rozdíl mezi Extraligou a První ligou je docela znatelný. Ale ted' musím říct, že je to neskutečnej borec! V jeho letech mít nějakých 12 bodů za čtvrtinu - to klobouček. Užívejme si ho dokud hraje, protože Džegr je legenda a takový hráč tu hooodně dlouho nebude.

Chodíš na hokej oděný v plné Komet'ácké zbroji?

Ano, chodím. Mám dres Muellera z loňska, takže chodím v něm.

Hrál tu obránce Jan Hanzlík, který to tu neměl lehké, jelikož přišel ze Sparty (i když nebyl jediným hráčem z tohoto klubu). Ale za Kometu dýchal a byl vysoce obětavý. Nechybí Kometě nyní takový typ obránce?

Tak Honza Hanzlík byl za mě velice ceněný hráč do oslabení. Pamatuju se, že pokud jsme hráli oslabení ve třech, tak prakticky neslezl z ledu. Neskutečně obětavý borec. Myslím, že takového hráče do oslabení by chtěl každý a co se týče tvé otázky, tak myslím, že Michal Gulaši je takový typ beka, který získává body do Radegast Indexu a myslím, že on je velmi ceněný ve hře dozadu.

Myslíš, že by někteří z mladých hráčů zasloužili vcelku vysoký icetime? Letos se od přípravy velmi dobře ukazuje mladíček Stanislav Svozil. Nebál by ses ho dávat i do přesilovek, včetně pro Play Off? Zdá se být hodně sebevědomý.

Tak já myslím, že dáváme mladíkům vysoký icetime... Plášek s Horkým hrají ve 2. formaci, Svozil hraje v obraně s Ondrou Němcem. To je budoucnost nejen Komety, ale českého hokeje celkově. Určitě bych zkusil Svozila do přesilovky. Je ofenzivní bek, někde jsem četl, že jeho vzor je Švéd Karlsson, takže proč ho časem nezkusit do přesilovky? Myslím, že sebevědomí na to má.

Dovedeš si představit, že by vedle sebe v Áčku nastupovali takoví 2 svižní, rychlí a sebevědomí obránci? Místo toho, že by každý z nich měl v obranném páru svého mentora?

Určitě si to představit dovedu. Například ve Finsku je to běžná věc - mladí beci nastupují vedle sebe a je to tam běžný. Také proto mají poslední dobou hodně talentovaných hráčů, nebojí se dát šanci mladým v Áčku. Zároveň si myslím, že my to máme nastavený dobře - jak říkáš, každý obranný pár má svého mentora, vedle kterého se může zlepšovat.

Vnímáš, že čím více se hokej zrychluje, mladí jsou rychlí, brusliví, hrají kvalitně a snaží se prodasit přímočarostí na branku?

Určitě. Dobrej příklad jsou třeba zrovna ty Vary. Mají tam poměrně dost mladých a hrají bruslivý, přímočarý hokej. Nebo Boleslav - taky mladé, bruslivé mužstvo. Myslím, že bruslení je základ hokeje a pokud se v tom nezlepšíme jako národ, tak se těžko vyrovnáme s týmy jako Kanada, Amerika, Finsko a další.

Mnohem více si pak dovolí i na starší hráče, když je tvrdě čistě dohrají u mantinelu. A s tím i souvisí tato otázka. Jak se ti líbí nové mantinely s plexiskly? Všiml sis už souboje, který byl hezký opticky i s pěkným zvukem nárazu do ohebného skla?

Určitě se mi líbí. Jenom škoda, že přes ně prý nejde vidět. Třeba ted' v pátek s Pardubicemi byl kámoš na sezení ve 4. řadě a že prý nic neviděli, tak šel za mnou na Fko. Jojo, souboje u mantinelu jsou krásně ozvučené, s tím souhlasím.

Bylo namontováno i nové osvětlení v Rondu. Je ledová plocha hodně odlišně osvětlena, než předchozí světla, ve tvých očích?

Určitě je to poznat. Když se před zápasem zhasne a pak znovu rožne, tak mám na chvíli pocit, jako bych se vzbudil... :D

Když jsi doma a sleduješ Kometu na internetu, pokud přenos zrovna nevysílá Česká televize, jaký využíváš nějraději Stream?

Většinou jdu na pivko do hospody, kde se to vysílá přes Tipsport. Doma používám Chance.cz .

Všiml sis, že někdy jsou zápasy (i s Kometou) vysílány uživateli na YouTubu? Jednoduše dostupná videa.

Jojo, všiml jsem si. Párkrát jsem se takhle díval na přípraváky.

Hodně Komet'áků si přeje, aby v našem týmu nastoupili bratři Zohornové a nejlépe spolu v jednom útoku. Byla by to opravdu velká rarita a zvlášt' v našem Srdcovém klubu. Myslíš, že by se tohle v blízké době mohlo splnit? Máš stejné přání?

Tak určitě, Zohornové jsou super hokejisté a dozajista by to bylo pěkné, kdyby všichni 3 nastoupili v Kometě. Ani já nejsem vyjímkou a přál bych si je vidět v Kometě v jedné lajně společně.

Byl jsi i na repre akci v Rondu? Který z trojice Finsko, Švédsko a Rusko podle tebe hraje velmi dobrý hokej? Nebo přesněji - který tým hraje jakou svou typickou hrou?

Byl jsem se podívat. Byl jsem celkem na třech zápasech. Dvakrát na našich. Myslím, že Rusové hrají svým stylem hry a naše souboje v EHT patří většinou k ozdobám turnaje.

Myslíš, že i stále aktivně hrající legenda Jaromír Jágr by měl pořád na to hrát mezinárodní hokej - pokud tedy vezmeme v úvahu Euro Hockey Tour?

Tak tady nevím... jak už jsem psal, už jsem se v něm mýlil, takže odpovím takhle: Mezinárodní hokej je zase o level výš, jak naše Extraliga a těžko říct, jestli by Džegr na to stále měl.

Kdo z hráčů se ti mimo Kometu v Extralize líbí? Kdo je podle tebe kanonýr, kdo komplexní hráč a podobně?

Určitě musím vyzdvihnout výkony Milana Gulaše. To je kanonýr jedna báseň, toho by chtěl do týmu každý.

Provází tě Kometa i v soukromí? Třeba na mobilu - tapeta loga Komety a podobně? Dostáváš třeba o Vánocích pod stromeček pravidelně modrobílé dárky?

Jojo, mám víc log v mobilu, která střídám. Modrobílé dárečky od Ježíška dostávám pravidelně. Letos si přeji knížku ,,Bez frází'', kde jsou mimo jiné i příběhy Martina Erata a Michala Kempného.

A co vzít tričko Komety a vyjet v létě mimo sezónu na výlet? :-) Běžná věc - ale člověk se aspoň v tom oblečení, které prezentuje jeho olíbený klub, cítí velmi dobře, že? Hodně Komet'áckého oblečení doma, jak člověk klubem žije...

Tak tak. Pamatuju si, jak jsem jel na koncert do Prahy v mikině Komety. Všichni Pražáci se na mě dívali nechápavým dojmem.. :D A to jsem tam ještě nastoupil do krtka (metra). :D Podívám se nahoru na reklamy a tam nápis ,,Jsem meč i štít, jsem zákon i trest, jsem Sparta'' . :D :D Tak jsem se hezky pobavil.. :D

Jaký žánr filmů máš nejraději?

Mám rád všechny žánry. Nejraději mám však filmy podle skutečné události a taky nepohrdnu fantasy nebo scifi filmem.

Patříš mezi lidi, co si rádi zahrajou hry, at' u na PC nebo PlayStationu? A zrovna mě napadá otázka, jestli si zahraješ NHL?

Určitě si rád zahraju. Nyní však čekám na novej PlayStation až vyjde, protože tu konzoli co mám, tak už se do ní nevyrábí nejnovější hry.

Jaká značka piva ti chutná nejvíce?

Mám rád Plzeň, ale i Starobrno. Drak je taky dobrej.

Co si tak nejraději dáváš v Rondu k občerstvení?

Ted', jak se zdražilo, tak se mi tam moc utrácet nechce. Občas si však dám pivko, klobásku nebo cigárko.

Měl jsi tu možnost jako mnozí jiní Komet'áci si popovídat s hráči po zápase a nebo při nějaké píležitosti? Jako například diskutér ZEROR v Kometa Pubu?

Určitě při autogramiádách prohodím pár slov s hráči. Člověk zjistí, že to nejsou žádní namachrovaní frajírci, ale fajn lidi.

Kterého hráče sis nechával nejvíce podepisovat z Komety za tu dobu, co našemu klubu fandíš? :-)

Nevím, možná Kamil Brabenec a Míra Barus.

Sleduješ Michala Kempného v NHL? Díváš se v rámci možností i na noční přenosy?

Určitě ho sleduju. Po tom, co se vrátil po zranění, má bod na zápas, což je neskutečný. Hraje jako kdyby vůbec neměl pauzu od hokeje. Noční zápasy moc nesleduju protože vždycky vytuhnu.. :D Ale když je start zápasu tak do 22. hodiny, tak se podívám rád.

Co říkáš na to, že se v Rondu zavedla novinka, kdy při rozbruslení se vybere DJ hokejista, který vybere pár svých oblíbených písniček a pak ty skladby hrají?

Je to opět zajímavá novinka pro fanouška. Člověk zjistí, co hráči rádi poslouchají a co možná jede za muziku v kabině.. :D

Jaký typ muziky a konkrétní zpěváky nebo skupiny posloucháš?

Mám rád Rock, z českých mám rád Kabáty, Kryštof... ze zahraničních Skillet, Nickelback...

Určitě nepohrdneš dobrým jídlem a zvláště svým oblíbeným. Jsi hodně řízkový, jako většina Čechů? A které jídlo třeba od dětství nepozřeš?

Tak řízky mám rád. Nejraději mám asi Vepřo-knedlo-zelo. Chutná mi taky koprovka. Odmalička nejím olivy a tvarůžky.

Máš to v Brně blízko do Ronda? Chodíš na hokej pěšky, MHD, autem?

Bydlím na Úvoze, takže to mám poměrně blízko - tak půl hodinky pěšky, možná míň.

Studuješ? Popřípadě jakou školu jsi absolvoval?

V červnu jsem dostudoval vyšší odbornou školu v Kolíně zaměřenou na teologii. Jsem totiž křest'an - protestant. Ale pivko a celkově alkohol piju.. :D

Poslední otázka: Co bys rád, aby se ti v rámci Komety nebo hokeje obecně splnilo? Zápas, příchod hráče, hokejový zážitek v rámci výjezdu, domácího zápasu, vzpomínka na choreo a mnoho dalšího?

Rád bych se podíval do Ameriky na NHL, to je můj sen v rámci hokeje. Co se Komety týče, byl bych rád, aby Kometa dál vítězila a aby se opět vrátila na ten nejvyšší stupínek kam patří.

 

Gyzy, mockrát díky za poskytnutý rozhovor! Je skutečně vidět, že se kolem hokeje zajímáš o hodně věcí, jako například to s tou mládeží ve Skandinávii. Na závěr ti přeju mnoho zdaru v osobním životě, i tom fanouškovském, at' tě celý hokej a hlavně Kometa nadále baví a přináší ti jen samé radosti! Měj se hezky!

 

Host: Gyzy

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 1]
arnasea arnasea +2 / 0 31.10.19 06:03 [39693]

Moc , moc pěkný a sympatický rozhovor . Líbil se mně. Díky.*22*

„modrobílá je dobráááá“
IP:
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 1]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace