Úvod / Chorché o legendě Karlovi Langovi: Svojí show si fanoušky dokázal podmanit. A ty jeho zákroky...

Chorché o legendě Karlovi Langovi: Svojí show si fanoušky dokázal podmanit. A ty jeho zákroky...

Brněnská legenda v brance Karel Lang - přezdíván jako ,,Hexer (Čaroděj) '' - oblíbenec diskutéra Chorchého. Je odchovancem brněnského hokeje

V kategorii jednotlivých tématů, ve kterých místní administrátoři - redaktoři píšou své články, tu máme v rámci KometaFans rozhovorů za sebou již 13 rozhovorů mezi fanoušky tohoto webu a hlavně tedy diskuzního fóra. Nyní jdeme na ten s pořadovým číslem 14. No a vidíte to. Zrovna, když to píšu, tak máme v Kometě momentálně čistě shodou okolností dvě št'astná čísla (ale to píšu jen tak mimochodem, protože se to docela hezky sešlo... :-) ) : Třináctku na zádech v brněnském dresu nosí staronovic Vladimír Svačina a čtrnáctku má zase Tomáš Plekanec.

Číslo čtrnáct připadá v pořadí diskutérovi, který nese v našem rozsáhlém, zlatém a velmi populárním diskuzním fóru, nick Chorché . Patří mezi ty dlouhodobě přispívající Komet'áky do naší diskuze. Tedy - pochopitelně mám na mysli i ty starší fóra. Zvláště si našeho hosta v rozhovoru ještě pamatuju, když jsme chodívali na již dnes zrušený web Fan Klubu. Chorché nepíše zas až tak často své názory a postřehy, nicméně najdeme u něj relativně často obsáhlé příspěvky, které se velmi dobře čtou a je z nich možné vyčíst systematické a logické myšlení a také, že ví, o čem píše.

Na zdejší KometaFans diskuzi tedy chodí v rámci možností a to zejména těch volnočasových. Jak je vlastně na tom s navštěvováním oficiálního webu naší brněnské Komety? Zpravidla totiž platí, že pokud se spekuluje o nově příchozím hráči a informují o tom známé sportovní weby, teprve až web Komety potvrzuje oficiální nové tváře v našem týmu, či i případné odchody, pozvánky hráčů do reprezentace a mnoho dalšího. ,,Na oficiální web Komety nechodím zrovna každý den, nebot' se dá tak nějak vytušit, že v danou dobu tam nic nového uvedeno nebude,'' povídá Chorché ,,upřímně o hráčském pohybu v kádru Komety mám svoje nějaká avíza předem, tak mě většinou nepřekvapí a dočíst se další novoty ohledně transferů tam jdu, až je to všeobecně známo. Po zápasech si ale rád přečtu redakční komenty, statistiky či rozhovory s trenéry a hráči.''

Každý z nás chodí sem v rámci svého volného času nebo i příležitostí, pokud je člověk zrovna v pracovním procesu a nebo si užívá důchodu. Takže je jasné, že někteří z nás tu tráví čas velmi často, někteří střídmě, jiní málo a druzí opravdu jednou za čas, kdy se aktivně zapojí at' už do diskuze, když se něco probírá, nebo se dotyční ptají na informace ohledně výjezdů, kalendářů a tak různě. Sám Chorché je vcelku aktivní. ,,Na diskuzní fórum Kometa Fans se dostanu prakticky několikrát za den, v zaměstnání to beru jako malé a krátké odreagování se od pracovního zápřahu, o víkendech jsou tam zase postřehy pisatelů k našim zápasům či událostem v jiných klubech nebo i sportech. Rád si přečtu příspěvky, které nejsou zbytečně dlouhé, jsou obsahově zajímavé, dokáži se s nimi ztotožnit a vždy se nyní těším na Tvoje rozhovory s ostatními zapálenými fanoušky Komety. Za to určitě velký palec nahoru,'' rozebírá svá úvodní slova závěrem předmluvy.

 

Ahoj, Chorché! Hned v úvodu tě vítám u rozhovoru! Když začneme mimo hokej, jak ses měl letos přes jaro, léto, až doted' ? :-)

Ahoj Steve. Úvodem Ti chci poděkovat za pozvání k rozhovoru. Je to určitě pro mě čest a vážím si Tvého oslovení. Jinak děkuji za optání, mám se celkově dobře. Jsem sice pracovně hodně vytížen a občas bojuji s délkou volného času, ale snažím se jej potom využít v každém ročním období ve prospěch rodiny, občas mých zájmů a častěji koníčků. Opravdu na tom období nezáleží, protože člověk je za ta dlouhá léta zvyklý na zajetý režim v daném čase. Samozřejmě léto je na volný čas nejvýhodnější z hlediska dlouhých slunečných dnů, to si asi nejvíce užívá každý z nás.

Čím se firma, ve které pracuješ, zabývá?

Jsem polovičním majitelem firmy, která se zabývá dodávkami materiálů do různých oborů činnosti, nejvíce pak do petrochemického, chemického a strojírenského průmyslu.

Je možné ve tvém zaměstnání nějakým způsobem sledovat Kometu? Pokud se jedná například o důležitý zápas?

Tak jelikož jsem si sám šéfem, tak sledovat Kometu v případě důležitého zápasu v kanceláři lze, ale většinou se zápasy hrávají v podvečer a jejich začátek známe předem. Tak jsem bud' přímo v Rondu nebo někde u TV, protože si celý pracovní den časově přizpůsobím. Někdy to samozřejmě při služebních cestách možné není, ale nemusím tyto kolize řešit často.

O co se konkrétně ty staráš ze své pracovní pozice?

Zastávám funkci jednatele a šéfa pro provoznětechnické a obchodní záležitosti. Nejsme velká společnost, ale snažíme se uplatnit ve specifických oborech, což mě osobně nesmírně naplňuje, i když na druhou stranu všeobecná byrokracie mně život občas otravuje. A v uvedených činnostech jsou nároky na různá dokladování hodně náročné. Ale není se co divit.

Bavíte se s kolegama v práci často o Kometě? A jsou někteří až tak zapálení Komet'áci, že diskutují v emocích?

S kolegama je téma Komety vždy nejžhavější po každém zápase, to je nasnadě, ale probíráme i ostatní sporty v našem regionu, jako fotbal všech úrovní (Flinta, Líšeň, Start a nižší soutěže...), futsal, basket, volejbal a podobně. Občas jsou diskuze ve větších emocích, ale ne až tak, že by to přešlo do nějakých extází a ztráty sebeovládání.

Sem tam se stává, že jako ozdobu nebo spíše jako projev fandění si do kanceláří nebo do jiných místností lidi pověšují dresy. Je to vlastně to stejné, jako když si obývák nebo pokoj člověk vyzdobí doma. Máte to tak i v práci?

V kanceláři máme jenom minidresy oblíbených hráčů Komety, jinak žádné větší výzdoby. Tyto fanouškovské nástroje máme každý doma a nosíme je až na zápasy.

Jak Kometu prožívá rodina a příbuzní? Jdete společně na domácí zápasy nebo i vyjedete ven?

Tak konkrétně u nás doma jsem tak zapálený fanda pouze já, i když žena a dcera samozřejmě Kometě fandí. Dcera se mnou několikrát na hokeji byla, ale už nám povyrostla a na tribuně pro ni nemám volné místo. Jinak tat'ka je velký fanda Komety a vůbec celého regionálního sportu. Na venkovní zápasy se bohužel z časových důvodů pravidelně nedostanu, i když bych rád, ale stadiónů našich soupeřů mám objeto docela dost.

Určitě máš i pár oblíbených hráčů a nosíš i dres jednoho z nich, že? :-)

Jelikož na hokej chodím od poloviny 70. let minulého století, tak se vždy generační výměnou v mé oblíbenosti objevil a objevuje někdo jiný. Vím, že hned po prvních návštěvách hokeje mě fascinovali Olda Machač, Pepa Černý a Karel Nekola. A jakmile naskočil do branky Karel Lang, tak to byl on se vším všudy, protože si dokázal svým show fanoušky podmanit. A k tomu ty jeho zákroky... No paráda.

Nemohu tady za tu dlouhou éru vyjmenovávat všechny oblíbené hráče, ale obecně mám nejen ve sportu rád osobnosti a hlavně přirozené autority. Tyto autority bývají většinou i špičkou ve svých oborech, ale určitě neopomíjím ani zbývající hráče, kteří jsou pro mančaft také důležití. Každý mám svůj přínos. V současné éře to byl do nedávna jednoznačně Leoš Čermák. Měl neskutečně pozitivní vliv na celé hokejové prostředí v Brně a za dobu jeho působnosti v klubu odvedl neuvěřitelné služby. Ale opravdu si vážím vlastně všech hráčů, samozřejmě osobnosti, jako Martin Erat, Ondra Němec, Martin Zat'ovič, Peter Randy Mueller, Petr Holík, Marek Čiliak atd. to mají u fanoušků většinou jednodušší. A že těchto osobností v Kometě máme... Za to jsem vedení klubu moc vděčný. Proto dres mám se svým křestním jménem, protože bych jich musel mít aspoň deset...

Byl v Kometě i hráč, o kterém sis myslel, že se výborně adaptuje do sestavy, ale místo toho příšlo zklamání?

Tak je logické, že se vždy za čas objeví hráč, který do týmu nezapadne, at' již výkonnostně nebo povahově a takový také v nové éře Komety byli. Už jsou pryč, tak je nebudu všechny jmenovat. Pokud bych měl aktuálně přece jenom jednoho vyjmenovat, tak nějak jsem tušil před jeho příchodem, že to nebude od něj úplně ono - Jakub Lev. Jeho kariéra má nějaký vývoj a bohužel ten není vzestupný. Osobně proti němu vůbec nic nemám, hodnotím pouze hokejový přínos pro Kometu a pokud se jeho výkonnost obrátí o 180°, budu jenom rád.

Kdo tě naopak mile kdy překvapil?

Tak v letošní sezóně je to jednoznačně Standa Svozil. V 16 letech je to snad přímo zjevení, protože hraje jako zkušený mazák. Pro mě osobně má přínos pro mužstvo už nyní a postupem sezóny a nabírání jeho zkušeností se může stát ještě letos i nepostradatelnou oporou naší obrany. Ano, v 16 letech!

Jaké byly emoce, když Kometa získala po neskutečně mnoho let titul v novodobé éře sve historie? Říkal sis, že to není pravda, že hráči i s panem Liborem Zábranským zvedají pohár pro mistra Extraligy?

To se nedá slovy popsat, nejde to, to se musí jenom zažít. A že já toho s Kometou už zažil, včetně 2. ligy, na kterou jsem také chodil. Titul po tolika letech byla pro mě vnitřně neskutečná emoční extáze. To se dá srovnat pouze s narozením dcery. Jinak s ničím. Od chvíle skončení 3. třetiny posledního zápasu s Libercem jsem si minimálně hodinu po zápase připadal, že fakt letím raketou někam na Mars. Opravdu nepopsatelné a proto jsem byl v rámci těch radostí po zápase a oficiálního ceremoniálu v Rondu v nějakém transu nebo snu, že jsem si myslí nebyl schopen ani uvědomit, co se vlastně děje.

Pro Kometu, ale i naše Brno to byla před pár lety velká sláva. Slavilo se téměř všude. Jaký to byl vlastně pocit pro tebe, když člověk vyjde ze zimáku a všude se rozjíždí show a párty na ulicích?

Asi 1,5 hodiny po zápase jsme vyšli ven z Ronda a blažený modrobílý průvod nás pohltil směrem k hlavnímu nádraží a dál do města. Velmi složitě jsme hledali místa v nějaké restauraci, abychom si přit'ukli na počest nových mistrů. Nakonec se podařilo místo najít a několik oblíbených Plzniček jsme tam dali. Nádherné vzpomínky...

Dokonce byl i na počest zisku titul uspořádán pro Kometu a její fanoušky modrobílý ohňostroj. Dá se říct, že to je obrovská pocta, radost a potěšení?

Tak to byla obrovská událost pro celý sportovní region a tím také šance pro politiky se s touto euforií svést na jedné palubě, zviditelnit se třeba organizací či podporou zmíněného ohňostroje a slíbit i nemožné. Ale to bych nikomu nevyčítal, lidé měli velkou radost, tak nad tím většina do detailu až tak nepřemýšlela. Já také ne.

Ty sám jsi zisk titulu (popřípadě i ten Double) oslavil jak? S přáteli i s rodinou?

Oba dva tituly jsem slavil víceméně s přáteli. S rodinou bylo jen přit'uknutí sklenkou vína. Větší slavící náboj to má vždy s kamarády a přáteli, kteří chodí do Ronda se mnou. Ti to vše vnímají podobně, jako já. Je hezké takto vidět, když se slaví a nejen v Brně, ale po celé jižní Moravě a i všude po republice tam, kde Kometě fandí Jak se dnes často zmiňuje, tak Kometa je fenomén v celém kraji a částečně i mimo něj, což dokazují organizované fandovské divize po celé republice, hlavně asi v Praze, nebot' tam žije už mnoho Jihomoravanů, ale pořád mají pevně v srdci svoji rodnou hroudu, což je úžasné.

Pracoval jsem asi 1,5 roku v Praze a poznal tam spoustu lidí z našeho regionu, kteří se tam z pracovních důvodů usadili natrvalo. Já jsem byl také stále přesvědčován, abych tak učinil, ale upřímně jsem si vůbec nedokázal představit, že bych v Praze žil natrvalo. Když se jenom řekne Jižní Morava, naskakuje mně vztahem k ní husí kůže.

Znáš i nějaké takové vysoce zapálený fanoušky, kteří spí doma v dresech? :-)

Tak od některých známých sem tam zaslechnu, že jejich potomci mají v pokojích vše v barvách Komety, včetně povlečení na postelích, ale že bych přímo znal někoho dospělého, který by chodil spávat v dresech, tak to asi ne. Píši spávat, ne spát, protože po bujarých oslavách jej někteří svléknout nezvládli, tak v něm spát byli nuceni. Ale myslím, že jsou k mání ve fanshopu domácí komet'ácké soupravy i pro dospělé, tak je někteří určitě využívají jako spací oděv.

Kam ty vlastně chodíš do Ronda? Jaký sektor je tvým stálým místem?

Mým sektorem je hned od přestěhování Komety z posvátného místa zpoza Lužánek do Ronda tribuna A. Za Lužánkami jsem měli místo v sektoru B řada 10 - nad střídačkou hostí.

Máš zajímavou a přehlédnutelou přezdívku. Jak vznikla, k čemu se váže?

Steve, já vůbec nevím, jak to vzniklo, ale není to nijak moje frekventovaná přezdívka mezi kamarády. Kdysi mně tak v pubertálním alkoholovém opojení začali říkat spolužáci na střední škole na lyžařském výletě v Krkonoších a pak to používali dále. Ale přátelé a známí z okolí mého bydliště o tom ani snad neví. Tak jsem přezdívku oprášil a použil pro registraci na Kometa Fans a pro komunikaci na DF.

Slovo zajímavou jsem v předchozí otázce nepoužil jen tak náhodou. Máš velice zajímavé a konstruktivní postřehy, vyznáš se, umíš věci ohodnotit, smysluplně argumentovat. Jaký máš názor na všeobecně? Proč si myslíš, že jsou někdy fanoušci tak nároční?

Mým krédem je - žij a nechej žít. Snažím se nikdy nehodnotit a neodsuzovat lidi, které neznám nebo je znám pouze od vidění s prohozením pár zdvořilých vět. Každý žije jiný život a odsoudit někoho je velmi snadné, ale mnohokrát se tak děje na základě prvotních vjemů či informací, které nejsou původně naším interním zdrojem.

Je to na základě ,,Jedna Paní Povídala'', at' se to týká sociálních sítí, médií, či osob z Vašeho okolí. Dvojnásob je to potom pro lidi zajímavější, když se jedná o negativní vjem nebo informace o svém okolí. A toto velmi ovlivňuje náš každodenní život ve všech sférách. Jinak já nevím, jestli se dá přímo použít nároční fanoušci... asi ano, ale já bych spíše použil nenasytní. Je potřeba si nejprve uvědomit, že se jedná o sport, kdy proti Tobě na druhé straně stojí soupeř, který chce také vyhrát a k tomu použije všechny možné prostředky. Jasně, že ve sportu je jakýsi signál výkonnosti kvalita a předpoklady kádru, ale kádr obsahuje živou hmotu - lidský faktor a to není snadno nastavitelný robot. Jsou a budou zápasy, které se nevydaří, to tak ve sportu zkrátka je a bude.

Veškerá hra je o chybách a kdo jich udělá méně, ten vítězí. Je potom zajímavé, že za ta léta jsem si nějak vyselektoval, že nejvíce nároční fanoušci jsou z řad nesportujících nebo velmi málo sportujících osob. Nevím, jestli je to jen náhoda nebo je to způsobeno tím, že nemají vlastní zkušenost se závodním nebo kolektivním sportem a tudíž se nedokáží vžít do děje zápasu a už vůbec ne do pozice hráče, ale ''trenéři'' jsou to špičkoví. Vědí například, že nehrajeme moderním hokejovým systémem, i když o hokejovém systému ve skutečnosti nemají ani ponětí. To by ho museli někdy organizovaně a trénovaně hrát, aby o tom něco věděli. Jenom pohledem z tribuny, i když dlouholetým, vědomí o tom nemáš nárok získat, hokej je hodně rychlý sport o různých detailech.

Který tým je pro tebe největším rivalem v současnosti?

Tak to odjakživa Sparta. Hokej i fotbal nastejno.

Od letošní sezóny byla zavedená ,,Trenérská výzva'' pro sporné situace v brankovišti. Uvítal jsi tuto novinku a možnost přezkoumávat situace, zda gólu nepředcházel přestupek?

Tak v nejlepších soutěžích světa se již používá a pokud je dispozici potřebná technika na všech stadionech, tak proč ne. Technický vývoj nezastavíš, stejně jako vývoj ve sportu samotném. Sudí je taky jenom člověk a navíc v inkriminovaný moment sporu může být jeho výhled zacloněn projíždějícím hráčem, i když jsou tam na to 4... Jsem pro, aby se tento opravný prostředek využil, ale jak píšu, musí být na všech stadionech soutěže. Ne, jako v 1. fotbalové lize, která je absolutně neregulérní už tím, že VAR nelze využít na všech stadionech. Bud' všude nebo nikde. Nikdo nemůže být zvýhodněn.

Jsi zastáncem užších kluzišt' nebo širokých? Co pro tebe pro obě přináší za plusy i mínusy?

Jsem určitě zastáncem užších kluzišt', protože zápasy jsou tím rychlejší, mají větší náboj a jsou soubojově pestřejší. Myslím, že padá i více gólů, protože každá chyba v obranném pásmu se dá rychleji využít. Plusy a mínusy mi nepřináší nic důležitého, s čím bych se musel nějak srovnávat. Nevadí mi. To je asi vše.

Jaký je tvůj názor na Ligu mistrů? Obohacující soutěž pro Evropu nebo zbytečná, kdy to hráčům bere síly a je mnohem vyšší riziko i dlouhodobých zranění?

Tak Liga mistrů je z jednoho pohledu zajímavá a to především z konfrontace s ostatními ligovými soutěžemi v Evropě a sbíráním důležitých zkušeností hlavně pro mladé hráče. Jinak v ní bohužel chybí mužstva z KHL, tím i důležité finance od Ruských firem, aby byla tato soutěž pro účastníky nejen herně, ale i finančně zajímavá a vyplatila se aspoň ekonomicky. Ale za tohoto stavu LM, i přesto, že se každý rok mírně zlepšuje, to mužstvům přináší spíše asi všeobecnou zátěž navíc.

Na druhou stranu je určitě dobré si vyzkoušet konfrontaci se špičkovými týmy ze zahraničí, pokud jsou tito soupeři Kometě ve skupině vylosováni nebo na ně narazí v Play Off?

Jak jsem psal výše: Ano - v tom vidím asi jediný a hlavní přínos.

Lákalo by tě doma vidět i přátelské utkání ze zámoří? At' už z NHL nebo AHL...

Tak přátelské utkání mužstev z NHL by mě asi lákalo a podívat bych se šel, ale víme, jak to v NHL v přípravě chodí. Musela by to být závěrečná fáze přípravy, jinak bych z toho nijak unešen nebyl.

Sleduješ i naši juniorskou a dorosteneckou ligu?

Ano, obecně výsledkově tyto soutěže sleduji pravidelně. Občas si skočím i do Ronda na juniory nebo starší dorost, určitě mě mládež zajímá.

Když přejdeme pomalu od hokeje, co vlastně rád děláš ve volném čase? Nějaký sport aktivně?

Za mlada jsem sportoval každý den - fotbal, hokej, tenis, v zimě lyže, později ještě futsal a pořád dokola. Hokej jsem závodně hrál pouze v žákovských ročnících a v dorostu už ne, protože to nešlo v rodině na přelomu 70. a 80. let minulého století časově skloubit. Pokračoval jsem aspoň v Brněnských odborářských ligách, které byly tehdy docela vyhecované a hrávali v ní i bývalý extraligový hráči. Za nás občas naskočil třeba Petr Hubáček starší. Hrával jsem také závodně fotbal na výkonnostní úrovni až do pozdějšího věku a po omezení aktivního hraní jsem naskočil rovnou do trenérské role (a zároveň hrál za ''B'' tým), kterou tak nějak procházím až do současnosti. K tomu byl ještě futsal, nejprve na vyšších úrovních, poté již jenom v rámci Brněnských soutěží a končil jsem v nich prakticky v 50 letech. A pravidelně sportuji pořád, bez toho být nemůžu.

Který nápoj ti nejvíce chutná?

Tak přes pracovní týden hlavně vodu. Potřebuji mít čistou hlavu. O víkendech si rád občas dám dobré vínko i pivo, ale u toho nápoje nejsem patriot, protože všude říkám, že pivo Plzeň je Plzeň. Přesto nic nejede. Ale samozřejmě, že si dám i jiné značky, to zase není až tak vyhrocené.

Jak jsi na tom s českou kuchyní? které jídlo je tím, na kterým si nejvíce pochutnáš?

Klasickou českou kuchyni mám moc rád a z ní prakticky cokoliv. Nejvíce možná kachničku se zelím a klasický hovězí guláš. Rád si dám i dobrý hovězí steak z vyzrálého masa a nebo tataráček ze svíčkové. Ale pochutnám si i na těstovinách nebo čerstvém zeleninovém salátu s olivovým olejem. Jídla se snažím různě kombinovat tak, abych postupně neotěhotněl.

Jsi domácím kutilem? Uděláš rád něco pro barák, zahradu?

Doma si udělám spoustu věcí a případných oprav sám. Po tom celotýdenním sezení v kanceláři mě to i baví a dobře se tím odreaguji.

Jsi přímo z Brna nebo z jeho blízkého okolí? Vyhovuje tobě a tvé rodině oblast, ve které bydlíš?

Bydlím v Brně v bytě již dlouhou dobu, ale původně pocházím z okolí města a rád bych se tam jednou vrátil, ale moje ženy jsou zatím proti, tak nevím, jestli se mi to někdy podaří. Ale budu na tom neustále pracovat.

Jaké máš další rád další sporty mimo Kometu?

Jak jsem již psal - aktivně pořád fotbal, futsal, sem tam i hokej, potom kolo, inliny a pasivně všechny sporty, které mě něčím zaujmou. V poslední době často sleduji v TV i šipky, především organizaci PDC, tam jsou neskuteční borci a výborná atmosféra plných hal. A jak zajímavě je tento sport honorovaný, to mě dost překvapilo.

A co provozuješ přes léto? Jezdíváš po českých krajích, kde si třeba zaplaveš, do kempu na dovolenou a tak různě?

Léto většinou strávím v Brně a jeho okolí, občas s nějakým výletem i mimo region. Je to vždy dle časových dispozic a chuti. Do kempů stanovat bohužel nejezdíme, i když přírodu jako takovou máme moc rádi a koupání v rybníce či přehradě nám problém nedělá. Pravidelně ještě létáme nebo někdy jezdíme autem, na 7-10 dnů k moři, tento typ relaxu máme také hodně rádi.

Co podle tebe přináší diskuzní fórum jako takové? Je pro tebe dobré a zajímavé být propojen se svými spolufanoušky, rozebírat hokej a diskutovat s nimi na témata, která s hokejem souvisí?

Každá podobná sít' hlavně sdružuje lidi. Sice většinou pod anonymním nickem, což je pro některé členy hodně účinný nástroj, ale obecně je skvělé být prakticky online spojen s lidmi, kteří mají společný zájem nebo i přímo koníček. Na diskuzním fóru se dají získat jak zajímavé informace, tak i názorově hodnotné komentáře.

Samozřejmě, že se jsou tady přispěvatelé, u kterých většinou beru jejich reakce a názory s rezervou nebo je dokonce ani nečtu, protože za dobu fungování DF si členy postupně nějak selektuji a neztrácím potom čas čtením něčeho, co mě nezajímá nebo vím, že nebude mít žádnou racionální úroveň. Ale vůbec je neodsuzuji nebo je neřadím na svůj black list, všichni mají právo na svůj názor. Obecně je naše DF na Kometa Fans výborně zpracované a zorganizované, to opravdu klobouk dolů.

Jak už vlastně působíš dlouho na diskuzním fóru Komety?

Na diskuzním fóru Komety působím prakticky od začátku novodobé historie klubu, od doby, kdy bylo DF spuštěno ještě na oficiálních stránkách klubu.

Co nějaká domácí zvířata? Psi, papoušci, kočky, křečci... máš domácího mazlíčka?

Ano, doma máme nějaké zvířecí mazlíčky - křečky, bílé myši, králíka... Na byt až docela dost.

A co oblíbená hudba? Našla by se i taková, která zaznívala Rondem třeba při rozbruslení nebo hraje taková muzika v současnosti?

Tak hudba je důležitá součást mého života už od dětství. Jsem od mala rocker, tudíž jsem vyrůstal na kapelách jako Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath, Uriah Heep, Pink Floyd, později přišel nový metalový trend hlavně v podání Iron Maiden nebo Judas Priest. Ale v mládí jsme pravidelně, prakticky každý víkend, chodili i na regionální bigbít, at' už to byli Kerni, Titanici, Krabat Rock nebo Dogma Art, ale také třeba Progres 2 a jejich rocková opera Dialog s vesmírem, později Futurum s Romanem Dragounem.

Například Dialog s vesmírem si rád v klidu poslechnu dodnes, na tehdejší dobu to byl až neuvěřitelný a nadčasový projekt. Samozřejmě se postupně můj zorný hudební úhel více rozšířil, takže v dnešní době je těch kapel spousta, které si rád poslechnu. Ale pořád se to většinou točí kolem rocku a metalu. Tyto žánry v Rondu moc ke slyšení nejsou.

Co rád sleduješ za filmy a nebo seriály? Popřípadě něco legendárního z dětství?

Abych pravdu napsal, tak nejsem až takový filmový nebo seriálový fanoušek a nejraději se dívám na dokumentární pořady, kterých je dnes díky satelitu slušný výběr každý den a v kteroukoliv hodinu. Samozřejmě, že nějaký film občas zhlédnu a upřímně nejsem až tak fascinován hollywoodskou tvorbou, spíše se raději podívám na pohodový film české tvorby s kvalitním a osvědčeným hlavním hereckým obsazením. Legendární seriály v dětství určitě byly Rychlé šípy a Záhada hlavolamu, ty jsem hltal.

Poslední otázka: Kupuješ si s velkým zájmem KometaFansNews? Co říkáš na to, že fanoušci tento magazín obohacují svými zajímavými příspěvky, fotografiemi, ponořit se v něm do čtení, podívat se na statistiky, rozhovory a mnoho dalšího?

KFN je u nás jako takový opět ojedinělý a originální magazín, který nemá obdoby a určitě rád si ho kupuji. Jsou v něm zajímavé informace, komentáře a příspěvky, dvojnásob od běžných a řadových fanoušků, kteří se podělí se všemi o svůj názor. Pokaždé si tam najdu spoustu zajímavých článků nebo informaci. Opět jen klobouk dolů před všemi, kteří se podílí na vývoji, organizaci a výrobě tohoto projektu. V aktuální podobě www stránek Kometa Fans a ve vydávání KFN jsme skutečně nasadili před zbytkem republiky k velkému trháku. Mají co závidět a hlavně co dohánět.

 

Chorché, mockrát Ti děkuju za velmi kvalitní a hlavně zajímavý rozhovor! Moc dobře se mně četl a snad to tak vidí i ostatní fanoušci. At' se Ti jenom a jenom daří po všech stránkách! Věřím, že Ti Kometa bude dělat radost a Standa Svozil a mnozí další po něm se do sestavy Áčka Komety dostanou, usadí a ještě nás všechny překvapí, co v nich je!

 

Host: Chorché

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 4]

pěkné rozhovor, a díky Chorchému za zmínění té Prahy, těší mne to a dělá radost, že jde naša práca vidět. Díky

IP:
Jura z Praglu Jura z Praglu 11.11.19 15:23 [42219]

*22**196*

IP:
Jido Jido +2 / 0 09.11.19 11:31 [41944]

Seřadit všechny rozhovory a první kniha KF bude na světě *22**22*

arnasea arnasea +1 / 0 09.11.19 11:06 [41943]

Opět zajímavé a pěkné , není co dodat. Díky oběma .*168*

„modrobílá je dobráááá“
IP:
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 4]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace