Úvod / Brněnské Flótek v rozhovoru o Petrovi Hubáčkovi: Do komentování vnesl lidskost. Řekne to tak, jak si myslí

Brněnské Flótek v rozhovoru o Petrovi Hubáčkovi: Do komentování vnesl lidskost. Řekne to tak, jak si myslí

Brněnský rodák a bývalý hráč (útočník) Komety Petr Hubáček - po ukončení aktivní kariéry přijal pozici hokejového spolukomentátora České televize

Od rozhovoru se vzácným hostem, s Pind'ou_UPB od sdružení Modrobílých, se přesouváme o dům dál. Byl osloven a pozván k rozhovoru jeden z dalších Komet'áckých hostů, pro kterého je Kometa jen jedna. Jedna jediná. A to v tom smyslu, že pokud se řeší na diskuzním fóru záležitosti jiných extraligových týmů, problémy, zajímavosti či další všeobecné novinky, narozdíl od některých ostatních Komet'áků ho to nezajímá a spíše se soustředí výhradně na náš oblíbený klub. V tomto článku si s námi bude povídat jeden z těch mnoha nových diskutérů, kteří se sem v podstatě skoro zároveň se spuštěním tohoto diskuzního hokejového webu zaregistrovali a tím je Brněnské Flótek .

A registrace nových uživatelů nám zde pochopitelně nekončí. Aktuálně jich máme již něco málo přes 800 a diskutérská komunita nám tady čím dál víc sílí. Jen tak dále, naši milí drazí Komet'áci! Tento web je skutečně velkým projektem, jehož fungování čítá jeden uplynulý rok. A uvidíme, co zajímavého a pěkného nám tady přinese rok druhý. Je vidět, že lidem se tu hodně líbí a motivuje je to k jejich registraci do naší početné komunity a přiložit ruku k dílu k diskuzi nebo všeobecně k místním aktivitám. A kromě toho si myslím, že se tu nenajde jediný Komet'ák, který zabruslí na tento web a nudil by se tu. S jistotou si můžeme říct, že to tu nehrozí (a to dokonce ani v létě - v období ''okurkové sezóny''. :-)

Vánoce se blíží, klepou na dveře čím dál víc a my vyzpovídáváme Brněnského Flótka, co dělá v den zápasu, kdy jde na Kometu. Občas se najdou mezi náma lidé, kteří si hokej užívají ve svém vlastním klidu, ačkoliv našich fanoušků-kolegů, je kolem nás v Rondu vždycky hodně. ,,Vyzní to blbě, ale já chodím na hokej sám se sebou. Jsem v tomhle takovej vlk samotář,'' přiznává Brněnské Flótek ,,mám kolem sebe lidi, se kterýma se znám, ale já si jdu hokej užít a ne ho trénovat z ochozu tribuny F, kde je pod stropem můj flek! Jinak na hokej se mnou jezdí dcera, ale ta se schází na tribuně E s kámošema. Můj rituál.. jo, nevím, jestli se tomu dá říct rituál, ale zajdu si cca. 2 hodiny před špílem hodit šálu na můj flek. To dělám se železnou pravidelností a pak se vydám na Spoluškopek. Ostatně, tebe jsem tam Steve ještě nepotkal, měl bys vyzkoušet!!! A cca. 30 minut před zápasem se vydám na statek. Dá se říct, že po příchodu na můj flek se uzavřu do sebe a vnímám jen hru.''

Když se v Brně řekne, že se jde na hokej, jde již o letitou tradici v našem městě, kdy se všichni scházejí v našem statku, v naší nedobytné pevnosti, jak se (jestli so to ještě dobře pamatuju) o brněnském Rondu říkávalo v období 1. ligy, kdy Kometa válčila se svými soupeři a to nejen v základní části sezóny, ale hlavně v Play OFF, kdy Kometa s nimi sváděla těžké bitvy o postup do nejvyšší české soutěže. Hodně fanoušků tak vnímá Rondo jako místo, kam rádi chodí, kde už za roky své docházky na Kometu něco zažili. ,,Rondo má svoje kouzlo, mně osobně nevadí. A co se týče útulnosti, to neřeším, jdu na hokej a aji kdyby se hrálo venku, bylo by mně to jedno. Jdu tam na Kometu. Kdybych chtěl být v útulným prostředí, zůstanu doma v obýváku, takže tohle nějak neřeším. Ale samo, že je co zlepšovat!!! Ale ta útulnost přijde s výstavbou nového statku!!!'' říká odhodlaně na závěr předmluvy.

 

Ahoj, Flótku! Na úvod bych se tě zeptal, jak dlouho Kometě fandíš? Kdy se stal ten první den osudným, že tě hokej začal provázet natrvalo a baví tě?

Čus Steve. Předem ti děkuji za pozvání k rozhovoru. :-) Tvoje rozhovory jsou a doufám, že budou dál nedílnou součástí KOMETAFANS!!! Pojd'me odpovídat: Na hokeji jsem byl poprvé s mým tátou a mohlo mně být tak 5 let - tedy asi 1985. Neříkám, že od té doby jsem s železnou pravidelnosti chodíl špíl co špíl, ale tohle začalo tak kolem roku 1995.

Odkud jsi vzal tuhle přezdívku Flótek? A ten Brněnský, ten vypadá, nebo lépe řečeno naznačuje, že budeš asi velký patriot našeho Štatlu, že? :-) Že to má být v tom nicku zvýrazněný.

Kde se vzal Flótek?! No, v období mého bouřlivého mládí, kdy jsem byl po škole a hledal sám sebe, ale rád na to vzpomínám, bylo to bezstarostné období, flákání se po Štatlu, období rychlých peněz a spousty zábavy!! A proč ze Štatlu, protože já su ze ŠTATLU!!! Moje bydliště bylo dlouhých a krásných 21 let přímo ve středu města.

Jistě si vzpomeneš na rozhovory s bývalým útočníkem Komety Petrem Hubáčkem. Rozhovory s ním musí bavit, že?

Jóóó Hubas! :-D Je dobré kósek jak hokejově, tak lidsky. A rozhovory s ním tak vždycky řekl jak to je!!!

Jak vidíš hodnocení, co se týče jeho nové spolukomentátorské pozice v České televizi? Mě překvapilo, že do tohohle šel. Říkal jem si, že on není moc ten upovídaný typ. Jaký máš názor ty?

Tak Hubas do toho komentování vnesl podle mě takovou jednoduchost, lidskost, žádný dlouhý kecání, řekne to tak, jak si to myslí a nezamotává se do toho a hlavně do toho občas pustí ten náš brněnské přízvuk - a to baví. Za mě BOREC ZE ŠTATLU!!!

Naopak hodně lidem tam nesedí bývalý reprezentant Martin Procházka.

Prochajda mně nevadi, ale kdo mě s..l, byl pan Sýkora! To bylo dílo!!!!

Jak se díváš na začátky nedělních utkání v 15:00 nebo 15:30? Vyhovuje ti to nebo jsi proti těmto nestandarním časům jako většina fanoušků?

Špatně, je to brzo!

Co jsi říkal na minulou sezónu, kdy se hrály zhruba první 3 víkendy sobota a neděle a to to byl ještě jeden zápas výjezd a druhý den hned doma... a to taky částečně kvůli O2 TV. Jaký na to máš názor?

Tak mně to nevadilo. Čím víc špílů, tím líp, ale letos to stojí s těma prodlevama za ho....!

Kdo je v Kometě tvým oblíbeným hráčem? A kdo tě zaujal hodně v posledních dvou letech a nemusí to být nutně mladý hráč.

Tak to náhodou vim od Růženy z prasečáku - HARRY!!! To je borec, sice letos je to pravděpodobně jeho poslední sezóna, ne že bych měl nějaké info, to néé, ale myslím si, protože je na něm vidět, že už rychlostně ne, ale pozičně si svoje odbrání!!! A za tu spoustu odvedené černé práce!!

Co si v občerstvení dáš v Rondu?

Tam je nějaký občerstvení?!! Ale když už padla tahle otázka, tak já pouze Coca Colu, tyčinky a klobásu, ale tu věnuji Měsíčkovi, ten si na ní pochutná. Já ne, mně nechutná!!!

A co jídlo doma? Na čem si nejvíc pochutnáš? A další oblíbená jídla?

Tak z klasiky vepřo-knedlo-zelí, roštěna, ptáčky. Jinak co mam rád, tak právě začíná období zabíjaček, takže nepohrdnu vařeným ovarem, játrama, slezinou, jazykem do toho, když je uvařená mrkvička, petržel, celer... vole, mně tečou žgryndy??? A pak domácí uzený, to bude týden před Vánocema, hmmm už se těším. Jinak sním vcelku všechno, nemám problém.

Která značka piva ti chutná nejvíce?

Špatná otázka, pivu nerozumím. Vím, že jsou všechny horký. Značku žádnou nepreferuju.

Jsi častým účastníkem výjezdů s Kometou nebo dáváš někdy přednost pohodlí domova a podíváš se v přímém přenosu?

Ale, čas od času se někam vydáme... Zlín, Vítky, Hradec, Třinec, Olomóc, Pardubky, Sparta, Kladýnko, Bolka, ale pouze, pokud je to víkend!!

K rozhovoru občas patří i ty negativní otázky: Který hráč tě letos zklamal nebo zůstává se svými výkony za tvým očekávání?

Tak od Luboša Horkýho jsem čekal, že bude víc v laufu, ale zatím je ještě čas. Všechno se může otočit!

Který tým je pro tebe úhlavní nepřítel? A které zápasy jsou pro tebe nejatraktivnější?

Tak jako pro všechny je to Sparta!! Tak tady je to opět Sparta, ale i další -  Zlín, Hradec, Třinec, Bolka, která na nás umí.

Když je hráč poslán na hostování v rámci Extraligy, myslíš si, že proti svému týmu by nastupovat neměl?

Proč by neměl, jde tam pracovat, proč by měl mít volno? Nevidím v tom nic špatného, že bude hrát proti mančaftu, kterej ho poslal na hostování.

Sleduješ, co se poslední cca. 3 roky děje v Pardubicích? Jsou na tom hodně špatně, že?

Ne, nesleduji! Jen z TV vím okrajově, co se tam odehrávalo, ale je mně to šumák!

Loni se Pardubice zachránily v baráži. Letos už žádný ''záchranný polštář'' už k dispozici není, což je jen dobře, protože baráž je podle mě nesmysl. Co ale říkáš na to, že se zrušilo i Play out, kde by se to pořadí týmů ještě mohlo prohazovat díky ziskům bodů a Play out by mělo svůj daleko větší význam, protože nikdo by nechtělo přímo sestoupit o ligu níž?

Nevím, co ti mám odpovědět, protože tohle je mimo Kometu, tak neřeším! Ale myslím, že by bylo rozumný uzavřít soutěž a bylo by.

Dá se baráž vnímat jako konfrontace s týmy z 1. ligy? Jedině v tom bych viděl smysl baráže, jinak se má sportovně postoupit a sestoupit rovnou bez baráže. Co si myslíš ty?

Hele, za mě poslední spadne, první postoupí a druhej s předposledním si to daji na 3 špíly, kdo pude do ELH.

Jak se díváš na nově zavedenou ,,Trenérskou výzvu''? Pomůže to hodně eliminovat góly po konkrétních přestupcích, které jsou v pravidlech pro tuto výzvu stanoveny?

Tak snad ano, uvidíme!

Ono vůbec - technologie a technika jdou stále dopředu. Jak se ti líbí nové osvětlení hrací plochy v Rondu?

Tak světla svítí, stěrače stírají a led klouže - co víc si můžeme přát??

Chodíš i na přípravné zápasy v létě? Přestávky mezi třetinama jsou kratší, žádné přestávky komerční... a když už jsem nakousnul ty komerční, tak nestačila by jen jedna za každou třetinu... i když chápu, že použití úklidové čety na bruslích na sníh vyježděný na ledě 2x za třetinu, je dobrý servis... Vadí ti tyhle zdržovačky?

Jo, na přípraváky chodím, to je po letní pauze super vlítnout zase do RONDA! Komerční pauzy mně neva.

V Rondu probíhá už nějaký čas tombola. Zúčastňuješ se jí, že bys pak mohl být pro výhru vylosován?

Čas od času si koupim, spíš teda dceři.

Máš kamarády i z jiných extraligových měst? Popřípadě z 1. nebo 2. ligy, se kterými si o hokeji povídáte?

Jo, u nás v háčku jsou borci, co fandí Zlínu, to je včíl žgryndů.

Fandíte doma všichni celá rodina Kometě nebo se spíš jen zeptají, jak hrála?

Jak jsem zmiňoval, jezdím na hokej s dcerou, takže je to u nás 50 na 50, mám ještě jednu dceru - ta vůbec. A manželka, té je to vuřt.

Když se strhne na ledě hromadná rvačka v Rondu, navodí to fanouškovi větší adrenalin a utkání získá větší ''náboj'' ?

Tak určo, když je to zdravě heclý je to vždy super. Nesmí v tom být žádná zákeřnost a pak je to v pořádku.

Napsal bys našim čtenářům, jak by podle tebe mohly vypadat ideální obranné dvojice i útočné formace? Od první až do té čtvrté?

No, nenapsal. Protože dnes, kdy odpovídám na tvoje otázky, jsme odehráli zápas v Plzni 4:2. A jak je vidět. tak ani sám LZ neví, jak to ideálně poskládat.

Sleduješ i zahraniční ligy v Evropě nebo NHL?

Ne, nesleduji.

Vzpomeneš si na fajn zápas z 1. ligy? Třeba rovnou z Play OFF, kdy se zápolilo většinou s Ústím nad Labem a Chomutovem?

Ne, koukám dopředu, ne dozadu. Co bylo, bylo. Mě zajímá co bude, to můžeš ovlivnit a změnit!

Máš taky dodnes ''v lásce'' Mladou Boleslav vzhledem k tomu, co se v minulosti stalo?

Hele, to je to, co jsem psal. To bylo - pravěk! Někdo to rozhodl, ten někdo byl v té době šéf, dal příkaz a podřízení ho splnili!! To bylo, co bylo - nezměníš!! Jo a ten šéf byl KO*OT, že se snížíl k něčemu tak podlému!!! Jen doufám, že se LZ nikdy nesníží taky k něčemu podobnýmu nebo nedej bože ještě k něčemu horšímu vůči FANS!!!

Pojd'me nyní k pár otázkám o tvém životě. Jsi přímo z Brna?

Jo. Jak jsem již zmiňoval, su přímo ze ŠTATLU!

Co rád děláš ve svém volném čase? Aktivně sport, nebo aspoń vycházky ven?

Ve volném čase, co to je?! Tak v létě mám lítačku kolem baráku. Zahrada, skleník, sekání trávy, máme slepice. Jinak kolo, volejbal a fotbálek mně není cizí. A v zimě chodím běhat a plavat. A pěknou prochajdou taky nepohrdnu.

Co si rád poslechneš za hudbu?

Lucie, Buty, Mnaga. A jako relax Ludovico Einaudi, hudební skladatel vážné hudby.

Projedeš se rád na kole? A co zimní sporty, provozuješ občas nějaké?

Kolo mě neba. Ale běžky, ty miluju. Krásně zasněžená krajina, už se těším.

Máš rád i něco ze zahraniční kuchyně? Zkusil bys doporučit něco z ní i ostatním Komet'ákům?

Tak vzhledem k tomu, že milujeme celá rodina Itálii, tak italská kuchyně je výborná! Jinak červíky, kobylky jsem už testoval a můžu doporučit.

Jak daleko to vlastně máš do Ronda ze svého bydliště? Potýkáš se taky s častými dopravními komplikacemi?

Tak z domu to mám přesně 40 km, ale z domu vyjíždím s dostatečným předstihem, abych byl minimálně 1 hodinu před zápasem v Brně. Někdy aji dřív, protože mám u Ronda babičku, tak spojím příjemný s užitečným.

Na jaké další sporty se rád podíváš třeba V televizi?

Dá se říct, krom šachu a F1, se podívám na vše.

Když máš delší čas volno, zajdeš si do lesa, na chatu nebo k moři?

Jo tak les mám cca. 1 kilometr od baráku, tam je příjemnej relax. Moře moc nemusíme nikdo z rodiny. Jezdíme do Talošky, pronajmem si tam dům s bazénem na samotě a pořádáme výpravy na zajímavý místa.

Moc jsme těch otázek směrem k tvým zájmům a soukromí nestihli, ale k poslední otázce ještě něco tedy: Máš něco v plánu, když skončí sezóna a začíná krásné jaro, je tepleji, j ten krásný svěží jarní vzduch... je to inspirace si zajet s rodinou nebo přáteli na hezký výlet?

Po sezóně začíná sezóna zahradničení, příprava půdy, skleníku a tak dále. Ale jak píšeš, výlety s rodinou jsou mimo sezónu potřeba, abych těm zbylejm 50%, co nejezdí na hokej, vynahradil to, co jsem strávil s KOMETOU.

 

Flótku, díky moc za poskytnutý rozhovor! Přeju ti mnoho štěstí, zdraví, klidné a pohodové Vánoce, hodně třpytivých a krásných dárků pod stromeček a užij si tu pohodu vánočních svátků! Kometa at' ti nadále dělá radost, jak to jen jde a 26. prosince si užijeme domácí duel se Spartou!

 

Host: Brněnské Flótek

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 4]
samubo samubo 11.12.19 00:20 [50988]

Dík, BORCI *196* Se mně mj. líbí ten Spoluškopek *18*

„Navždy Kometa“
IP:
suzbynek suzbynek +3 / 0 10.12.19 20:50 [50958]

Flotku jsi borec a odpovědi super!!!*18**73*

Pěkně jsi se vypořádal k otázkám, které jsou mimo tebe a nezajímají tě.

Super reklama na spoluskopek..... *168*

A ať jsi brzy zase na svém místě...

arnasea arnasea +3 / 0 10.12.19 17:09 [50931]

Jste borci a zase na jedničku . Hubase mám taky ráda , je opravdu super. Oběma přeji krásné svátky vánoční .*168**225*

„modrobílá je dobráááá“
IP:
gusta gusta +7 / 0 10.12.19 14:19 [50913]

Myslím, že Flótek správně vystihl, že k domácímu mači patří rituály, mezi které se snad do budoucna ještě více ujme SPOLUŠKOPEK! Takže dobrá propagace. Myslím Steve, že by pro Tebe jako pro redaktora KOMETAFANS nebylo od věci se ho ho rovněž zúčastnit. Jinak rozhovor 1 *218* pro oba protagonisty.

„ #10 – Což takhle dát si špenát?“
IP:
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 4]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace