Úvod / Atmosféra se s televizí a stadiónem nedá srovnat, má jasno fanynka Lůca

Atmosféra se s televizí a stadiónem nedá srovnat, má jasno fanynka Lůca

Útočník Tomáš Plekanec - oblíbený hráč fanynky a diskutérky Lůcy. Je jedním z osobností v Kometě. V NHL odehrál 1001 zápasů se 608 kanadskými body

Kometa má nového střelce! Je jím teprve šestnáctiletý útočník Jakub Brabenec s #22. Berme to trochu ovšem s rezervou, nicméně tento mladičký, 183 centimetrů vysoký hráč, si odbyl dne 18. 2. 2020 svoji premiéru v Tipsport Extralize za A tým a hned svůj vůbec první zápas okořenil brankou a přispěl tak k domácí výhře nad Mountfieldem HK za 3 body před kamerami České televize Sport. Kromě toho se tak vedle Stanislava Svozila stal dalším nově mladičkým zabudovaným hráčem do týmu, který skóroval v tuzemské nejvyšší soutěži. Nejdřív svého času tu na svůj věk kraloval Martin Nečas, po něm poté zářil Karel Plášek a nyní již zmiňovaní dva borci! Vlastně tři. Připočtěme k nim ještě rychlíka a šikovného hráče Luboše Horkého. U ostatních jejich čas jednou nadejde. Nejen o těchto mladých nadějích Komety, ale i o dalších tématech se budeme bavit s jednou z našich fanynek a diskutérek tohoto fóra. Pozvánku a prostor k rozhovoru přijala Lůca .

Nestává se to často, aby takto mladý hráč skóroval prakticky ihned, jen co vstoupí na led. Ale k tomu je potřeba ta správná chvíle nebo situace, šikovní spoluhráče, individuální dovednosti a někdy (a co si budeme namlouvat), to štěstí je tam určitě taky někdy potřeba. Jakub Brabenec se zkrátka dočkal. Některé fanoušky dost možná ,,mladé pušky'' dokáží fanoušky navnadit k hokeji ještě více, pokud došli na hokej vůbec poprvé. Premiérového střelce si hned zapamatují a o motivaci přijít na další domácí zápas je jasno. Každý z nás měl nějaký ten začátek s Kometou a většinou tak stal i moment, který si člověk už bude pamatovat natrvalo.

,,Hokej jako takový jsem sledovala už od mládí,'' říká Lůca ,,nejprve akce reprezentačního Áčka a po slavném Naganu jsem začala sledovat ve větší míře také Extraligu. Ke Kometě samotné jsem se dostala přes svého tehdy ještě přítele. Když jsem byla na Kometě poprvé, tak ta atmosféra na stadiónu byla úplně elektrizující, neskutečná a řekla jsem, že s atmosférou v televizi se to nedá vůbec srovnat.'' Jednoznačný souhlas! Pokud venku panuje velký nečas, člověk to má tzv. ,,z ruky'' na zápas nebo jsou jiné důvody, člověk si udělá pohodlí a díky dnešním moderním technologiím a kvalitních reproduktorech umístěných třeba po celém pokoji, pak hltá atmosféru, která při přenosu z audio přijímačů vychází. Ještě lepší varianta je však přece jen naživo a co si budeme povídat - Play-Off se pomaličku blíží. Pomaličku...

Nicméně hokej, to není jenom a výhradně Kometa. I když pro některé naše Modrobílé fanoušky asi jo. :-) Jsou mezi námi tací, kteří monitorují dění i v Chance lize nebo i ve 2. nejvyšší lize u nás. Sledují i televizní nebo internetové přenosy týmů, kde brněnský klub nefiguruje. Zvláště v pasážích sezóny, kde se v tabulce začínají rýsovat dvojice pro Play-Off, kdo se Kometě v tabulce nad ní vzdaluje a kdo se naopak k atuálnímu umístění Komety zespodu přibližuje. Člověk má zkrátka přehled a mnohdy jsou tato, z pohledu fanouška brněnské Komety, neutrální zápasy i zpestřením a zábavou, pokud padají krásné góly a vidí i hezké individuální akce hráčů a výborné zákroky brankářů. Vše většinou přijde zejména, když vrcholí základní část nebo Play-off, které je, jak se říká, již jinou soutěží. ,,Já se na jiné týmy převážně nedívám, jelikož mě až tak nezajímají, tak sleduji jen jejich výsledky. Někdy se ale podívám, abych mohla porovnávat jejich hru s tou naší, když hrají s někým jiným, než s naší Kometou,'' uzavírá naše fanynka předmluvu.

 

Ahoj, Lůco. Vítám tě u KometaFans rozhovoru! Díky za tvoje přijetí a hned na úvod připadá jedna z klasických otázek, jakým způsobem a kdy začal tvůj vztah ke Kometě jako fanynka?

Ahoj Steve. Já děkuji za pozvání k rozhovoru, vážím si toho. :-) Osobně jsem začala na Kometu chodit cca. před deseti lety s tehdy ještě přítelem, nebot' ten je dlouhodobým fanouškem Komety. Takže, když to vezmu kolem a kolem, tak můj vztah ke Kometě začal přes muže. :-)

Z tvého ženského pohledu bych se chtěl zeptat, co se ti na ledním mužském hokeji nejvíc líbí? Tvrdost střel, rychlost, tvrdé osobní souboje, až se prohnou třeba nyní v Rondu nová plexiskla?

Nová plexiskla jsou určitě zajímavá, ale mně se nejvíc líbí asi rychlost. :-) Hodně dlouho jsem třeba nemohla přijít na chut' fotbalu, protože je prostě oproti hokeji daleko pomalejší.

Jaké gólové situace se ti nejvíce líbí? Kombinace s gólem ,,do kuchyně'' (poloprázdná nebo zcela prázdná branka), tvrdá střela nebo nahození zápěstí a teč před brankářem? (vše zakončené gólem)

Tak za mě každá gólová situace, která skončí gólem, je super a potřebná. :-) Ale jinak asi teč před brankářem, i když to se nám v poslední době zrovna moc nedaří...

Když to čas dovolí, sleduješ Kometu i venku klasicky prostřednictvím Streamu, pokud není zápas vysílán Českou televizí Sport?

Pokud jsem doma, což ve večerních hodinách díky malým dětem bývám docela často, tak si zápas Komety na internetu nenechám ujít. Musím říct, že někdy z té hry bolí oči, ale jak se říká: ,,Víru ztrácí, kdo se bojí''. :-)

Jsou nějací hráči, kteří se stali tvými oblíbenci?

Tak určitě, i když někteří už za nás nehrají. Z nich je to například Míša Kempný, Martin Nečas, Jožo Kováčik a samozřejmě ,,kapitán kapitánů'' Leoš Čermák. :-) Z těch, co za Kometu stále hrají to nemůže být nikdo menší, než Peter Randy Mueller, dále pak Tomáš Plekanec, Standa Svozil a Tomáš Malec.

Všímáš si i jmen lidí z trenérského štábu, kteří jsou na naší střídačce?

Tak nových jmen na střídačce si všímám, at' je to pan Horáček nebo pan Bělohlav. Myslím si, že oba mají týmu, co dát... Stálicí je pan Pokorný, ale nevím, jestli tomu týmu může dát ještě něco nového. Ale třeba v Play-off překvapí.

Účastníš se se svými ratolestmi vedlejších akcí, které Kometa pořádá, například Dortiáda?

Dortiádu jsme navštívili jednou a pak jsme byli na stadiónu, když Michal Kempný přivezl Stanley cup. Ale obě akce jsme s manželem absolvovali bez dětí.

Jaký je tvůj oblíbený pokřik? Ale pokud jich je víc, můžeš klidně vyjmenovat. :-)

Mezi mé nejoblíbenější patří hymna a ,,Co to říkáte???'' :-)

Jsi nadšená, když vidíš reportáž o velkém výjezdu našich Modrobílých fanoušků (nejčastěji v pražské O2 Aréně) a je na ně záběr v televizi, jak rozevírají všichni své šály a rozehřívají se na hokejovou bitvu?

Musím říct, že se mi to líbí. Dokáží Kometě udělat takové druhé domácí prostředí, at' jedou kamkoli, tak jsou slyšet. :-) V poslední době je obdivuji víc a víc, nebot' jet téměř přes celou republiku a tam vidět debakl 9:1, jako ted' nedávno v Karlových Varech, tak to už je na medaili. :-)

Myslím si, že patříš mezi nováčky na diskuzním fóru. Na základě čeho jsi se rozhodla být aktivní členkou v přispívání příspěvků?

Nováčkem zas až tak úplně nejsem. Párkrát jsem byla na fóru už za Suka a na nové fórum jsem se zaregistrovala relativně brzy po jeho vzniku, ale nejsem příliš aktivní v psaní příspěvků. Většinou čtu, ale přispívám minimálně.

Jak se ti líbí web našeho diskuzního fóra pro Komet'áky?

Web je výborný, funkční a za to díky Nervosaurovi, Duškovi, Uplovi a všem, co se na jeho vzniku a chodu podílí. Tobě také díky, nebot' Tvoje rozhovory jsou příjemným zpestřením dnů, když není zrovna hokej a web není zahlcen desítkami rozborů naší hry. :-)

Reakce: Díky moc. :-) Stejně tak Nervosaur, Dušek, Uploader a další důležití lidi budou určitě rádi za tahle hezká slova. :-)

 

Pokud ti to čas dovolí, jdeš se podívat i na zápasy juniorů nebo dorostenců našeho klubu?

Párkrát jsem takové zápasy navštívila, ale nemůžu říct, že by to bylo pravidlem... Každopádně jsou tyto zápasy také zajímavé a je na co koukat.

 

Myslíš si, že Kometa je už posledních zhruba 15 let velkým fenoménem za dobu, co za jejím vzestupu stojí pan Libor Zábranský?

Myslím si, že Kometa je největší fenomén poslední doby, alespoň pro nás na Jižní Moravě a pak taky pro ty, co život zavál trošku dál. Ale myslím si, že nás vnímají i ostatní. Někteří nám fandí, někteří nám závidí a tak to je. Když se Ti daří, vždy se najde někdo, kdo bude závidět.

Líbily se ti dresy z některé sezóny? A nemusí to být nutně novodobá historie Kometa od dob Extraligy. :-)

Nemám asi žádný nejoblíbenější dres. Všechny dresy naší milé Komety jsou fajn... Kdyby na nich bylo méně reklamy, bylo by to lepší, ale to zase vzhledem ke sponzorům nejde... Každopádně se mi líbí, když sponzoři občas při nějakých významných událostech dovolí hrát v retro dresech a podobně.

Když máš tu možnost, díváš se i na ženský lední hokej?

Ženský hokej nesleduji, byt' jsem žena. :-) Viděla jsem maximálně vždy pár minut nějakého zápasu.

Jaké vnímáš největší rozdíly mezi mužským hokejem a tím ženským? Které detaily registruješ především?

Na tuhle otázku nemůžu odpovědět - viz. výše. Ale předpokládám, že ženský hokej nebude tak tvrdý jako ten mužský.

Jak na tebe působí interiér naší Haly Rondo? Máme to uvnitř hezké? Krásné modré tribuny, světelné blikající efekty těsně před zápasem?

Co se týká Haly Rondo, tak si myslím, že je celkem fajn (tribuny, efekty před zápasem super). Akorát ty fronty na pití, jídlo a na záchody jsou nekonečný... Uvidíme, jestli se po letech dočkáme nové haly. Myslím si, že ta bude více odpovídat moderním trendům a bude i pro nás fanoušky mnohem komfortnější.

Domácí zápasy zpestřují různýma estrádama 2 maskoti - lední medvědi. Měla jsi možnost už vidět, jak dovádějí a obveselují lidi na tribunách?

Tak vzhledem k úrovni hokeje v některých domácích zápasech jsou lední medvědi velmi příjemným zpestřením. Zajímalo by mě, jestli je pravda, že jsou to dvě ženy, protože to co někdy předvádí, mi přijde až neuvěřitelné. Každopádně se jejich představením vždy dobře bavím.

Určitě jsi viděla i reklamu na StaroBrno z 21. 12. 2012, kdy se nazpívala Óda na Kometu a tribunách hrál orchestr. Běhá člověku mráz po zádech?

Reklamu na StaroBrno jsem viděla tolikrát, že bych to možná ani nespočítala. :-) A ano, její atmosféra je neskutečná. Hlavně v začátcích jejího vysílání, když byla nová neokoukaná, byl ten pocit nepopsatelný.

Vnímáš, že Kometa mimo hřiště dělá o sobě velkou reklamu všude možně ve veřejných prostorech? Třeba nedávno v rozhovoru s gustou zmíněná KometaExpres v podobě šaliny?

Jojo, na Kometu se dá narazit skoro všude a je fajn to pozorovat. :-)

Viděla jsi třeba na YouTube reportáže o Kometě, jaká Kometománie se od dob kolem našeho klubu strhla už od 1. ligy, kdy Kometa usilovala o postup do nejvyšší soutěže?

Občas jsem nějaká videa na YouTube viděla, převážně teda z oslav dvou titulů. :-)

Máš přátele po republice, kteří fandí Kometě? Pokud ano, vidíte se příležitostně?

Nějaké mám, ale vídáme se minimálně. :-)

A co přátelé různě po republice, kteří fandí svým klubům? Bavíte se mezi sebou o dění v hokeji, pokud tyto přátele z jiných týmů máš?

Přátele mezi fanoušky, kteří fandí jiným klubů, nemám, nebot' navštěvuji v převážné většině pouze domácí zápasy a tam se bavím hlavně s fanoušky Komety kolem nás...

Kometa mezi lidmi poutá pozornost. Zeptá se tě občas někdo z rodiny nebo přátel, kteří se o hokej a Kometu moc nezajímá, kdy zase hraje, jak hrála, co je nového?

Rodinu i přátele většinou pravidelně o výsledcích nebo novinkách z Komety informuji automaticky, takže se ani vyptávat nemusí. :-)

Jak velké emoce pro tebe znamenaly zisky 2 titulů hned po sobě?

Tak jeden z titulů jsem absolvovala přímo na stadiónu a to byly emoce nepopsatelné. Zvlášt' když se vezme, jak dlouho se na ten titul čekalo. Druhý rok jsem si říkala, že to ani není možný, že se to Kometě podařilo zopakovat. Vzhledem k tomu, že vítězný zápas se hrál na hřišti soupeře, tak to nebylo takový, jako při prvním titulu, ale při následných oslavách ve městě s hráči jsme si to vynahradili. :-)

Jsi i ty doma vybavena Modrobílým dresem, šálou a podobně, když Kometu sleduješ z pohodlí domova?

Ne, tyto propriety si nechávám jenom na stadión, případně na oslavu titulu ve městě. :-)

Jak se ti líbí hra jedné z NHL hvězd v týmu, Tomáše Plekance?

Dle mě má Tomáš Plekanec týmu rozhodně co dát, byt' ho tu někteří loni nechtěli, tak myslím, že letos prokazuje, že je velmi platným hráčem týmu. Vždyt' jenom ta vyhraná buly, obranná práce (byt' přiznávám, že ta v poslední době skřípe), to je neskutečné penzum černé práce, kterou odvádí.

A když to z věkové kategorie vezmeme z druhé strany, co říkáš na Standu Svozila a další mladé hráče?

Tak Standa je borec. Myslím si, že takový talent jsme v Kometě dlouho neměli. Martin Nečas byl každopádně taky talent, což dokazuje i to, že se v této sezóně napevno usadil v NHL a pravidelně bojuje, ale podle mě má Standa něco navíc, byt' Ti nenapíšu přesně, co to je. Ostatní mladíci se zatím tolik neprosazují a nejsou vidět tak, jak bychom nejspíš všichni chtěli. Ale řekla bych, že v poslední době jsou víc vidět třeba Luboš Horký a Vojta Střondala.

Posloucháš nějaký svůj výběr písniček, které tě dovedou na hokej naladit, když máš domácí pohodu a těšíš se na hokej?

Muziku poslouchám spíš výjimečně, takže ani před hokejem ne.

Jsi rodilá Brňačka? Je tvým současným domovem Brno nebo jiné místo?

Rodilá Brňačka nejsem, ale v Brně pobývám už přes 20 let, nebot' jsem zde strávila již studentská léta. Brno je tedy moje současné bydliště a doufám, že jím již také zůstane, nebot' se mi zde žije docela dobře.

Když je zimní období, využíváš možnosti v Rondu nebo kdekoliv jinde na veřejném místě k veřejnému bruslení?

V Rondu jsme bruslit letos ještě nebyli, nebot' vzhledem k celkově příjemnému počasí letošní zimy (já bych tedy preferovala trochu jinou zimu - vyhovoval by mně napadený sníh, svítící slunko a mráz cca -5 stupňů C, ale takového počasí se v Brně už asi jen tak nedočkáme), chodíme raději na venkovní kluziště.

Jaký máš vlastně vztah ke sportu? Provozuješ něco ze sportu aspoň trochu aktivně?

Vztah ke sportu mám velmi vlažný. :-) Většinou ho provozuji pasivně, ale přes léto alespoň plavu a jezdím na koloběžce. A v zimě chodíme na to bruslení, nebot' jak se říká: Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš, takže se s manželem snažíme, aby děti uměly plavat, bruslit, jezdit na kole a podobně.

Když máš domácí pohodu, jaký volíš relax? Ležíš, popřípadě dáváš spánek na pár hodin, vezmeš si knížku, sleduješ filmy, seriály a podobně?

Spánek přes den mi většinou děti nepovolí, takže volím knížku nebo hru s nimi a přitom puštěnou televizi. :-)

Jaké je tvé oblíbené pití a jídlo?

Mezi mé oblíbené jídlo patří určitě kuřecí maso na všechny možné způsoby, k tomu hranolky nebo americké brambory. Jinak nepohrdnu ani českou klasikou, například taková dobře udělaná svíčková nemá konkurenci. Z nealkoholických nápojů mám ráda Colu, byt' je nezdravá a z alkoholických víno a Fernet Citrus.

A co takhle výlety, at' už v jakémkoli ročním období?

Výlety provozujeme spíš v jarním a letním období, at' už se jedná o návštěvu ZOO, jeskyní v Moravském krase, zábavných parků nebo Dinoparku Vyškov a podobně.

Sleduješ veřejné dění v televizi, abys byla v obraze, co se děje?

Pravidelně sleduji zprávy na různých televizních stanicích, abych si mohla udělat trochu svůj názor, protože ne vždy televizní stanice informují úplně objektivně.

Jaká je další tvá výplň/zajímavá činnost volného času, kdy můžeš odpočívat?

Převážně četba, návštěva kina s dětmi a posezení na zahrádce s hřištěm pro děti.

Byla jsi přes léto trávit čas u vody na brněnské přehradě v minulosti?

Párkrát jsem se na brněnské přehradě koupat byla, ale převážně preferuji koupaliště, kde je to přeci jenom takové čistší, byt' umělé.

Je nějaký krásný dárek, které jsi dostala k narozeninám? Třeba spojený s Kometou?

Tak né zrovna k narozeninám, ale na Vánoce jsem před několika lety dostala dres s tehdejším miláčkem brněnského publika – Sasu Hovim :-) a Komet'áckou peněženku.

Poslední otázka: Vyjíždíte s rodinou přes léto na výlet autem nebo vlakem za přibuzenstvem a užijete si spolu krásné chvíle a hodně legrace?

Na výlety vyjíždíme převážně autem a legrace u toho rozhodně je. :-)

Ještě jednou díky, že jsem se mohla rozhovoru zúčastnit.

 

Lůco, nemáš vůbec zač. :-) Já Ti děkuju, že jsi nabídku-pozvánku přijala a dala jsi možnost se o tobě něco málo dozvědět, o Tvém vztahu ke Kometě a k hokeji vůbec. Přeju Ti mnoho zdraví, hodně štěstí, jak osobního, tak i rodinného rázu, at' Ti Kometa dělá nadále dělá radost a třeba už letos Tě na jaře potěší největším dárkem pro věrnou fanynku v podobě získání 14. titulu pro Brno. :-) Měj se hezky a at' se Ti ve všem daří a splní se Ti vše, co si přeješ!

 

Host: Lůca

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 2]
moravak moravak 21.02.20 23:28 [70370]

Hezké počteníčko, ať se Ti daří v životě i celé rodině. *22*

„Modrobílá šlechta.“
IP: 178.255.168.--
arnasea arnasea +3 / 0 19.02.20 11:13 [69869]

Lůco , moc pěkné a otázky také ,jako vždy . Závidím ti, že můžeš do Ronda , také jsem chodívala a bylo to super. Na koupaliště také chodívám raději . Zkrátka máme toho dost společného. Přeju ti v životě samou radost a díky , za pěkné počtení oběma.*196**24*

„modrobílá je dobráááá“
IP: 109.81.213.--
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 2]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace